Nepremičninska (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muco -> Nepremičninska (11.2.2014 17:55:21)

Če ti npr. nekdo podari 1/2 neke parcele, darilna pogodba, vpis v zemljiško knjigo.... Na poskusnem izračunu vrednosti nepremičnin je ta parcela tudi vpisana, ne pa tudi stavba na tej parceli. Čigava je stavba, ki je na tej parceli ? Gre lastništvo le te ravno tako na pol avtomatsko ali ostane prvemu lastniku v celoti ?

Naj me nekdo razsvetli ![sm=smiley1.gif]

Hvala




petea -> RE: Nepremičninska (11.2.2014 18:01:46)

če ni vzpostavljena stavbna pravica ali ne gre za večstanovanjsko stavbo, se smatra, da vse, kar je postavljeno na parceli, predstavlja njen del

tako je vsak solastnik solastnik v svojem deležu na celotni nepremičnini - zemlji IN objektih


pri izračunu vrednosti bi morala biti vrednost hiše upoštevana v izračunu; torej pri tebi vsak od solastnikov dobi izračun za 1/2 vrednosti nepremičnine, tudi hiše




če dvomiš, ali je na izračunu prava vrednost celotne nepremičnine, poglej na portal Prostor, koliko je določena vrednost



P.S.: Zakaj pa ste v darilni pogodbi napisali, da se podarja samo parcela? Ali piše kako drugače?




muco -> RE: Nepremičninska (11.2.2014 19:28:45)

Ni problem hiša( tu sem na izračunu zabeležen kot solastnik) pač pa še trije objekti, ki stojijo na istih parcelah kot hiša. Torej sem solastnik vseh teh parcel in hiše, ne pa tudi treh objektov na istih parcelah. Je pa res, da je na parcelah navedeno npr.koliko % je pozidana in številka stavbe, ne pa da bi bil solastnik in tudi ne morem spreminjati podatkov za zmanjšanje vrednosti z mojo kodo.
Je pa tudi res, da sem sam vlagal le v hišo in zato takrat tudi zahteval solastništvo in ga brez problema dobil. Sem pa bil prepričan, da če sem lastnik parcel, da sem avtomatsko tudi vsega tistega kar je gor, .... ni mi jasno.




petea -> RE: Nepremičninska (11.2.2014 19:43:19)

ne, si solastnik hiše in vseh ostalih objektov na parceli, kjer si pisan kot solastnik



do ostalih objektov verjetno ne moreš, ker niso vrisane v katastru, ampak so bili podatko o njih zajeti iz letalskih posnetkov in vprašalnikov ob popisu




Stran: [1]