Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


rozilu -> Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 21:11:16)

http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/ris-izpod-roznika-glavni-macek-v-mestu/329071

[sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 21:19:08)

ja, vidla... telefon mi je ponorel, ko je piskal, kako folk, ki mu sledim sledi risu [sm=smiley36.gif]




rozilu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 21:32:24)

Haha, pa ga/ju je kdo VIDEL??? [sm=smiley1.gif]

Moram pa pokomentirat izjavo: ris ni nevaren človeku. OK, verjamem da ni - ODRASLEMU, samo nisem čisto 100% da ni nevaren otroku, hmmm (res da se otroci po Lj glih ne sprehajajo sami).

Sej ne pričakujem, da bosta jutri pritacala do nas, samo vseeno upam, da ju čimprej ujamejo. Če ne.... znata končati slabo, pod streli kake puške (pa ne tiste z uspavalnim sredstvom :( )




Izabelina -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 21:42:00)


IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Haha, pa ga/ju je kdo VIDEL??? [sm=smiley1.gif]



ja gams, predn sta ga pojedla [sm=smiley24.gif]

hec, upam, da ju hitr spravjo na varno, predn ju res kšn pametnjakovič postreli...




rozilu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 21:47:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Haha, pa ga/ju je kdo VIDEL??? [sm=smiley1.gif]



ja gams, predn sta ga pojedla [sm=smiley24.gif]


Kaj pa je tvitnil?!? It's the final countdown... [sm=zmeden.gif]




LuLu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 22:08:47)

nekaj je baje nazaj govoril in bil prepočasen




Izabelina -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 22:19:30)

no sej mi se hecamo, gamsu pa zih ni blo smešn [sm=zmeden.gif]




LuLu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 22:32:31)

eh, boljše tak humor tu in na twitterju, kot pa da paniko folk zganja
Dovolj je slabega te dni po Sloveniji...




Izabelina -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 22:50:43)

haha, ja itak... samo še paranoikov se nam manjka, ko bojo s puškami začel po rožniku lazit [sm=zmeden.gif]




Vijoličarka -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 23:19:20)

Saj razumem, riska je pač nagon gnal, da sta, vsaj enkrat v življenju, kljub hrani, ki sta jo imela nastavljeno, šla in lovila živi plen. Upam da se bosta k plenu tudi vrnila in da ju bodo humano ujeli in spravili na varno. Vprašanje pa, če se bosta vrnila, ker nista bila vzgojena v resničnih razmerah in bohve, kaj se jima plete po glavah. Najbrž sta naravnost pijana od svobode.

Ubogi gams se mi pa smili. Revež najbrž sploh ni vedel, kaj ga je doletelo, saj tudi on ni bil vzgojen v resničnih razmerah in, dokler ni bilo prepozno, ni nikoli vedel, da je lahko plen. Upam da ni preveč trpel.

V glavnem, riskoma žlim srečno vrnitev 'domov' in upam da se res ne bo našel kakšen prenapetež in ju šel loviti s puško (a so risi še zaščiteni?) ter po možnosti zraven še ranil koga tretjega.




Vijoličarka -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (4.2.2014 23:21:10)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

eh, boljše tak humor tu in na twitterju, kot pa da paniko folk zganja
Dovolj je slabega te dni po Sloveniji...


Ja, vsaj nekaj luštnega in pozitivnega (z izjemo, kar se je zgodilo gamsu) in tega nam manjka.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.2.2014 8:40:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 8:50:31)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
ja gams, predn sta ga pojedla [sm=smiley24.gif]


[sm=jezicek.gif] a sta ga res zmazala? a sta bla tolk lacna, madonca?



nista ga pojedla (celega), zato sedaj oskrbniki čakajo, če se bosta vrnila k plenu
naj bi pa mačke, za razliko od večine plenilcev, ubijale tudi samo iz zabave, ne samo zaradi lakote

no, če pomislim, to velja tudi pri hišnih mačkah - pogosto se site lotijo lovljenja miši kar tako, se igrajo z njo, ko jo pa ubijejo, pa je 'igra končana', brez da bi jo pojedle



P.S.: Kje pa je miska.mcc?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.2.2014 8:56:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 9:00:36)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
Kje pa je miska.mcc?


po mojem se vedno brez elektrike...[sm=smiley13.gif]


in sedaj ji grozi še obisk risa ... [sm=zz_eek.png]


(spet bo huda name [sm=smiley36.gif])






rozilu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 10:43:46)

Apdejt s FBja (ZOO Ljubljana):

Nekaj obvestil:
- risov še nismo našli, k plenu se še nista vrnila
- lažne prijave otežujejo delo naši ekipi, izpostavljajo se nevarnostim in izgubljajo dragoceni čas
- risa sta gamsa le uplenila, nista ga pojedla
- v zgodovini ni zabeleženega dogodka, da bi ris napadel človeka
- ris je izjemno plašna žival, ljudi se raje izogne
- ljudi, ki so risa v naravi videli po naključju lahko preštejemo na prste ene (lesarske) roke. Še v naši ogradi se ga ni videlo prav pogosto.
- če je kdo uspel narediti fotorgafijo naših dveh risov v ogradi, naj jo pripne na FB




malaMravljica -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 10:45:26)

Uff.. ta ris je pri nas doma vceraj skor celo vojno zakuhal. Ker je postal super star seveda krozijo fotke po spletu in sem zvecer naletela na tisto slikco risa kjer je zraven tekst, ko ogovarja srno, da kaj pocne tam cisto sama. Uff... meni je bilo tako smesno in sem po dolgem casu dobila napad smeha. Po enih 10 minutah smeha sem hotla mojmu razlozit zakaj se smejim, sem se nekako umirila in zvlecem tisto slikco na plano, hocem povedat hej srma in spet smeh. G. Moz je skoraj ponoru, da ce se mi mesa, v bistvu je bil jezen, ker ni vedel zakaj se tok neumno smejim. In danes zjutraj pri kavi, je vprasal, ce sem se umirila in jaz spez v smeh.

No, jaz mislim, da ce ta dva risa uspeta ven iz Ljubljane prit in se zateceta globoko v en gozd, da bosta zivela srecno do konca svojih dni. V gozdu cloveku ris ni nevaren. Sploh ne v dezeli medvedov in drugih zveri. Sam, da v Zoo-ju ne utece se kaksen lev, tiger, leopard, .. To bi bila hujsa zurka.




rozilu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 18:31:05)

Hahaha, mM! Si mu uspela razložit zadevo? [sm=smiley1.gif] Smeh je pol zdravja, dobro skrbiš za zdravje [sm=smiley36.gif]

Sicer pa tudi drugi ZOO (park) na Horjulu je ni dobro odnesel. Tam sicer nič ne poročajo o pobeglih živalih...

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/foto-padajoca-drevesa-ogrozajo-tudi-zivali-v-parku-rozman-pri-horjulu/329069




Vijoličarka -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 20:25:08)

Bogi riski, upam da bo z njima vse v redu.




liliana -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 21:30:07)

Teorije zarot nimajo meja....[sm=smiley36.gif]

Teorija zarote: pobegla risa izmišljena, na Rožniku naj bi bili Nezemljani

http://www.slovenskenovice.si/bizarno/teorija-zarote-pobegla-risa-izmisljena-na-rozniku-naj-bi-bili-nezemljani




LuLu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 22:08:42)

ja pa ja [sm=smiley36.gif] najboljša!




Vijoličarka -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (5.2.2014 22:10:34)

Uh, kakšen kup neumnosti! Vsi vendar vedo, da bodo nezemljani, ko bodo, pristali v glavnem mestu Zemlje, to je pa Washington. V vseh filmih je tako. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Če bodo zapeljanci vztrajali, da so si nezemljani za mesto kontaka izbrali neke obskurne Koseze, nam bodo Američani še vojno napovedali. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_mstickle.gif[/image]




petea -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (6.2.2014 9:38:36)

samo res, ej:

''Ali se vam zdi čudno, da je Večna pot (cesta ki gre mimo ZOO Ljubljana) že več dni zaprta za promet, čeprav bi lahko nevarna drevesa odžagali v par urah?''

Samo zakaj so to območje razširili po celi Sloveniji, da velja prepoved gibanja v gozdovih, parkih praktično povsod? Le zakaj nočejo kar povprek požagati vseh dreves?


'' kaj je bila čudna svetloba, ki so jo prebivalci tisto noč opazili?''
A to je bilo zaradi NLP? Jaz, naivnica, pa sem mislila, da so svetlobni bliski bili povezani z izpadi elektrike, ki so tem bliskom sledili zaradi poškodb elektrovodov ...



A one lučke in sirene od gasilcev pa so bile pravzaprav za zabavo dobrodošlice za obiskovalce?




LuLu -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (6.2.2014 10:06:06)

samec je nazaj, lačen prišel na past... samica pa še okoli luta... moderni par [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Ris izpod Rožnika, "glavni maček v mestu" (6.2.2014 10:10:51)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

samec je nazaj, lačen prišel na past... samica pa še okoli luta... moderni par [sm=smiley36.gif]


Prava žena.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]





Stran: [1]