izliv v sfenoidalnih sinusih (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


TomTaylor -> izliv v sfenoidalnih sinusih (29.1.2014 20:00:23)

Meaning?

Zaradi pogostih glavobolov sem opravila že različne preiskave. Od nevrologa, ki je zaključil, da imam tenzijske glavobole zaradi stresa (ki po vseh pravilih trajajo do 3 dni - mene pa glava vsake dva meseca boli po 10-14 dni nepretrgoma z zmerno/znosno bolečino), do eventuelnih kroničnih sinuzitisov pri čemer CT sinusov lani januarja pokaže zadebeljeno sluznico in neko kristalizacijo v vel. do 3 mm v sinusih. Prejšnji teden CT glave: Znaki za majhen izliv v sfenoidalnih sinusih, sicer v področju obnosnih votlin ni posebnosti. Zdaj pa mene zanima - kdaj je zadebeljena sluznica vidna - vedno ali le takrat ko dejansko imam vnete sinuse? Kaj pomeni "majhen izliv v sfenoidalnih sinusih"? Kolikor sem zasledila na tujih internetnih straneh je glavobol na vrhu glave in zatilju (kakršne imam tudi sama) tipični spremljevalec okužbe sfenoidalnih sinusov. Če se katera malo bolj spozna ali me vsaj usmeri na kkšno stran po več informacij. Za zdravnike sem pač "še ena, ki jo boli glava", meni pa ti glavoboli počasi načenjajo psihično zdravje, da o želodčnih težav zaradi skoraj vsakodnevnega jemanja protibol. tablet niti ne omenjam.

Pa še nekaj mi je prišlo na misel - na slikah zadnje leto opažam, da sem začela rahlo škilit. V ogledalu tega ne opazim, po slikah pa takoj. Možna povezava?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.1.2014 10:17:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]