mateyka (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


chezAnA -> mateyka (26.1.2014 16:03:03)

Že nekaj tednov družinsko uživamo ob branju knjigic Svena Nordquista (saj res, spet jih moram podaljšati v knjižnici), se krohotamo in odkrivamo vedno nove reči, ko opazujemo ilustracije. Prav favš sem, veš. Mi imamo le štiri Finduse prevedene. Vidve z Inaro pa lahko res uživata. Srečnici[sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: mateyka (26.1.2014 16:28:48)

jaz bi na tvojem mestu vzela/nabavila tudi angleške verzije, če se da dobit (z originalnimi imeni - obstaja tudi Festus and Mercury ampak meni se zdi bolje z originalnimi imeni Pettson and Findus) - itak se bodo otroci učili angleško in jih lahko zgodaj navadiš, da berejo tudi tujo literaturo, če prevedene ni in vseeno zraven uživajo [sm=smiley1.gif]

http://www.amazon.com/Pancakes-Findus-Pettson-Sven-Nordqvist/dp/190345879X




chezAnA -> RE: mateyka (26.1.2014 18:28:15)

Ja, nekoč bodo tudi te knjigice naše. (Imamo eno polno sobo knjig in jih trenutno ne dovolim več kupovati, ker še teh nismo do konca po policah razpostavili. Ko bo knjižničarsko delo opravljeno, pa spet v lov. Je že dolga čakalna vrsta knjig, ki bodo enkrat naše.[sm=smiley36.gif]) Zaenkrat si jih pa izposojamo v knjižnici. Tudi kakšno v angleški verziji, zadnja in zelo navdušeno sprejeta, je bila The kindest giant in town (Julia Donaldson). Smo upoštevali tudi zadnji list v knjigi in si izdelali kostume in se naučili zgodbico zaigrati. Lepo je bilo. Najbolj hecno pa je bilo, ker sem si najprej izposodila angl. verzijo, jo beremo, se odločimo, da jo bomo odigrali in to v slovenščini. In sem se veselo lotila prevajanja. Ko sem nekje na polovici, pa me prešine, da če imamo prevedenega Zverjasca, imamo mogoče tudi kaj drugega. Me je skoraj kap[sm=jezicek.gif] Ker itak, da imamo. No, potem pa smo uporabili malo moje in malo uradne verzije. Edino pesmica ni šla skupaj z uradno melodijo. Škoda.




mateyka -> RE: mateyka (26.1.2014 20:37:33)

pridni ste [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]