RE: posebna otroška soba:) (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ronja -> RE: posebna otroška soba:) (27.3.2014 17:42:31)

ker potem bo dosti tega sanjskega odpadlo...

ja, to je vedno problem, ja... Ampak ker sta bolj otročji, me vedno presenetita, da ju še zanimajo stvari, ki sem mislila, da ju ne bojo več... No, bomo videli, pa saj mam še par let do pubertete[sm=smiley1.gif]
PS: sicer mam pa tudi za pubertetniška leta še "en par" idej[sm=smiley36.gif], gotovo jih bosta pa tudi sami meli še več, če ju kaj poznam[sm=jezicek.gif]




Jabček -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 11:52:09)

Lubijezus Ronja, tole pa so ideje [sm=smiley36.gif] (ja, spet sem vse prebrala [sm=smiley36.gif])

Kokon ima naš tamali, no mi temu pravimo gugalnik, čeravno je na tramu in pleten in pač ja, kokon je. [sm=smiley36.gif] V Ikei smo ga kupili za nekje 40 al pa 50€. Ne vem več točno. Je pa fajn, ja + maček tut ful rad gor leži [sm=smiley36.gif]

Meni je ful všeč ta nova postelja od Ikee - ala šotor. Ful mi je carska.

Meni je tudi všeč mornarski stil za fantka. Všeč so mi tudi tiste črtaste tapete, ko jih je ena prilepla - nežno modro, bele, s temnejšo modro, kar bi jaz kombinirala z nežno zeleno-belim pohištvom.

Mizo ima naš od Planeta + tiste predalnike na kolesa od Planeta - so tako fajn, res, je kakšna otroška zabava, vse predalnike potisneš pod mizo, lahko sedi gor, ma v glavnem svašta. Predalniki na kolesa so zakon[sm=smiley36.gif]




*miska.mcc* -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 12:37:33)

juuuuuuj, že vidim da me čaka mesec kreganja in pregovarjanja z mojim. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_redface.png[/img]

[img]http://shrani.si/t/3A/gB/1LH2jGit/hisa-na-drevesu.jpg[/img]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.3.2014 12:43:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*miska.mcc* -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 12:45:34)

bom rekla, da je Ronja kriva.




*miska.mcc* -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 12:48:29)




IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Če na pinteretu pogledaš "kids room", dobiš čuda enih zadev, tele so mi recimo všeč, bi naredila, če bi meli plac (ne morem verjet, da še vedno to napišem, čeprav mamo zdaj 3-4x več kot prej:D) Ampak tele reči res rabijo veliiiko placa...
http://www.pinterest.com/pin/146367056613053041/
http://www.pinterest.com/pin/146367056613052799/

Takele dvinjene postelje, recimo...
http://www.pinterest.com/pin/146367056612253169/
Samo za tako ni placa pri nas, bomo improvizirali:D.
http://www.pinterest.com/pin/146367056613052793/

Slikice bomo pa tudi meli, obešene na njihovem nivoju, seveda.




am, na tole se pa privadi.
mi smo se 4x selili. vedno v večje. in čiiiiiiisto vsakič mi je lih ena soba ali par kvadratov "zmanjkalo". [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.3.2014 12:50:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.3.2014 12:50:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




RIJA* -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 13:03:27)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
- .. punci dobita en tak kokon, ki ga bom obesla iz stropa


tole bi jz zase zrihtala [sm=smiley36.gif] huda zadeva, ampak me malo nosilnost skrbi [sm=jezicek.gif]

drgac pa, hude ideje imas [sm=smiley1.gif] moja 2 sta precej nezahtevna glede tega, onadva samo rabita plac za Legice in stene za risanje (jap, jima je bila prvotno namenjena 1, pa se je to razsirilo se na hodnik (kaj ces, ko ima inspiracijo, ga menda ne mores zaustaviti) in dorisujeta ideje in lepita gor svoje stvaritve.

men je najvecji zakon hise to, da gre mularija VEEEEN [sm=smiley1.gif] brez skrbi pred avti in z mislijo, da se bodo valjali z zdravi umazaniji, ki jo bodo pred vrati stresli ven iz gat [sm=jezicek.gif]



kaj takega bi pasalo

[img]http://st.houzz.com/simgs/9dd13116029608eb_4-1429/contemporary-patio-furniture-and-outdoor-furniture.jpg[/img]




ronja -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 15:08:05)

ja, spet sem vse prebrala

A maš ti mal preveč cajta?[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]

miška, uporabi svoje mišje čare, ki si jih dobila od ful mladega očeta[sm=smiley1.gif]... Pa boš omehčala svojega dedca;).
bom rekla, da je Ronja kriva.

A spet jaz?[sm=zmeden.gif]

mi smo se 4x selili. vedno v večje. in čiiiiiiisto vsakič mi je lih ena soba ali par kvadratov "zmanjkalo".
[sm=jezicek.gif]. NO, saj sob je (zaenkrat) dovolj, samo premale so za to, kar bi jim naredila... Zmanjkala bi pa ena - hja, če bi se kaj "nenapovedanega/neplaniranega zgodilo"[sm=jezicek.gif].

huda zadeva, ampak me malo nosilnost skrbi

Meni je že čisto jasno, da bom gor čepela, ko jima bom pravljice brala[sm=smiley36.gif]. Ampak kaj -večina otroških igrač ima nosilnost vsaj 50 kil, tako da... me bo že držalo.

moja 2 sta precej nezahtevna glede tega, onadva samo rabita plac za Legice in stene za risanje

Ideje zate:
- lego mizica - mizica z nalepljeno lego ploščo (to sem naredila nečaku in mu je zelo všeč:)
- lego predal pod posteljo
- voziček z lego ploščo, da lahko tovorijo svojo umetnijo iz enega konca na drugega
- stena z rolo papirja do tal in potem rišeta gor, odtrgaš in rišeta dalje, inspiracije ni treba prekinjat... TO bomo mi tudi meli... nekoč:)

Sicer pa zaradi te teme včeraj (beri: danes) nisem mogla zaspat do ene 2h, ker sem razmišljala, kako jim bom naredila vigvam v dnevni sobi... Pa da ne govorim, da je to ena od zeloooo oddaljenih stvari na to-do listi...




ronja -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 15:16:18)

men je najvecji zakon hise to, da gre mularija VEEEEN user posted image brez skrbi pred avti in z mislijo, da se bodo valjali z zdravi umazaniji, ki jo bodo pred vrati stresli ven iz gat

Vsekakor. Čeprav še vedno tudi gor kaj prinesejo, predvsem pa znajo naredit svinjarijo tudi izključno iz sestavin našega štuka[sm=jezicek.gif]. Ampak je neprimerno lažje, če nimaš hodnika s čevlji na sredi stanovanja:).




mateyka -> RE: posebna otroška soba:) (28.3.2014 17:36:30)

kako zgleda ta kokon? a je to tak rijin sedež ali neka taka vreča z kako mehko filo?

[img]https://kidsdreamgym.com/wp-content/uploads/2012/11/joki-hanging-crows-nest-green-boy.jpg[/img]
[img]http://514aa4137ad3d9794d56-ece0865f5c539f414311099597a6b530.r96.cf1.rackcdn.com/wp-content/uploads/2013/05/1162-COCOON.jpg[/img]

metulj - to greš do strica prodajalca v teh trgovinah z železno šaro in naj ti da un vtič za v steno in haklc, ki nese 200 kg. se da dobit, jaz sem jih mela za gugalnico v sobi. če te je pa strah, pa dej 2 in obesi tako da si delita težo. 400 kg pa menda ne tehtaš, čeprav sem slišala da maš veliko glavo.... [img]http://www.urbanplanet.org/forums/public/style_emoticons/default/whistling.gif[/img]




ronja -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 13:20:03)

Jaz bom sešila tako tekstilno z mehko filo, kot si jo gor napopala na prvi sliki - samo da bo roza - seveda[sm=smiley36.gif].
haklc, ki nese 200 kg. se da dobit, jaz sem jih mela za gugalnico v sobi.

A to je bila kaka posebna gugalnica... za dva?[sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 15:13:58)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

uuuuuh, to je pa vprašanje za tako ene 100 strani dolgo razpravo:D. Vsaj ene tok idej mam jaz za svoje male[sm=jezicek.gif]. Ja, zaenkrat ni še nič kaj dosti izvedenega, ker je najprej na vrsti kuhinja, potem kopalnica, potem šele ostalo... Ampak - sanjam lahko pa že prej, a ne?;)

Kaj bi/bo našim dogajalo? Ker smo nekoliko omejeni (prostorsko - sob se ne da dvignit, so v mansadrdi, tik pod streho) in se jih ne da razširit in so prepredene z dimniki in zračniki itd... ful čudnih oblik:D in še bolj denarno, ker smo le tega porabili zato, da smo jih kupili:D), bo poudarek bolj na detajlih, ampak tele reči bi si res želela naredit:

- ker sta dve sobici ena ob drugi, bi jim naredila ena mala mini vratca (ker je mansarda in ker so mini vratca otrokom ful bolj všeč;) iz ene sobe v drugo - to si zelo želijo - da bojo lahko hodili en k drugemu direkt, ne čez hodnik.
- ko bosta punci imeli vsaka svojo sobo, bo v eni sobi postelja dvignjena, spodaj pa igralni kotiček,
- v drugi sobici bo pa postelja not v takem malem bunkerčku, okoli bojo omare in zavesica, da bo njen mali brlogec
- ripstol pride verjetno v sobo od tamalega ali pa mogoče kaka plezalna stena (tam zato, ker je pri njem po tleh tatami, da ni panike, če kdo dol čmokne - ampak to ne še zdaj, ker zdaj še ne bi znal dol prit
- otroci in otročji odrasli obožujemo male niše:), tako da to bo v punčkasti sobi ziher en kotiček za preoblačenje, en za branje (čeprav je ful mala, oni so tudi mali:) in seveda ena mizica s klopco, da lahko gor delata karkoli pač (šola ali samo čisto ustvarjanje) - za messy ustvarjanje in druženje mamo spodaj dovolj prostora, gor je bolj za se umaknit, brat pred spanjem in tako...
- punci dobita eno ogromno ogledalo in okoli njega fresko in en štil za obleke za omarami, da bo to njun kotiček za preoblačenje (tam bo tudi en zabojček s kostumi)
- punci dobita eno ogledalce s poličko s škatlicami (vse leseno) spodaj, da bosta not spravili vse svoje lasne dodatke in nakit - vsako v svojo škatlico) in še za obešat ogrlice spodaj - kaj naj rečem, sta punčkasti punčki, tega nimata glih po mamici, ampak mami bi rada, da sta svoji, zato bosta meli v bistvu vsa ogledala, kar jih bomo meli, v svoji sobi:D
- če bi bilo nebo omejitev, bi malemu naredila posteljo v obliki čolna, omaro v obliki svetlinika, stekleno mizico s krmilom pod steklom, itd... če bo še naprej tako nor na morje in morske zadeve.
- punci dobita enega ogromnega ploščatega medveda za na tla (ala preproga - tepih, kakor češ), mali dobi preprogo s cesto, kakšrno bo želel imet, preden do tja pridem, bo ziher že znal zelo dobro govorit:D
- punci dobita fresko kakršno bosta želeli (mata že precej zamišljeno), mali tudi, če bo želel. Punci dobita zavesico za svoj pograd in še par malih detajlov - en zračnik, ki napol iz zida štrli, bi oblekla v drevo, recimo, naredila male vejice, da bi gor kaj obesili itd... (puste mi sanje, no;)
- mali dobi sedežno vrečo, punci dobita en tak kokon, ki ga bom obesla iz stropa (samo moram še naštudirat, kje so tramovi, da ne bo vse skup dol padlo, ker pač nismo mi tega zidali in nimam pojma, kje je kaj), da se bosta lahko guncali not in brali knjige - to vem, da jima bo 100/h dogajalo
- punci dobita eno steno za čečkanje (verjetno si jo bo želel tudi mali;), v kuhinji pa bo rola papirja na steni, ki jo bomo samo dol vlekli:).
- magnetna in hkrati navadna tabla bo verjetno v dnevni sobi, ustvarjalni messy kotiček je pa že zdaj v bodoči kuhinji, je dedi naredil kraaasno mizico za tamale, ki prenese 265°C in neomejeno drgnjenja in se ne prevrne, pa če prevale gor delaš (ne prašite, kako vem:D) in je lepa in sploh in oh (ja, oče me ma rad[sm=smiley1.gif]), zraven pride na steni še njihov ustvarjalni štacjon, trenutno so stvari še vse na omarah v škatlah, ampak to se bo spremenilo, ko dobim kuhinjo, akr bo kmaluuuu!!!:) Samo da zrihtam, kar mam za zrihtat (mam tudi za kuhinjo "ene par" idej;).

So pa sobice manjše, 9-11 kvadratov, pa še zelooo mansardne, tako da... ni ravno nebo omejitev, oz. je nebo nižje kot bi si človek mislil:D. Ampak bomo pa vseeno čarali, malo več iznajdljivosti bo treba in malo več poudarka na detajlih:)

Če na pinteretu pogledaš "kids room", dobiš čuda enih zadev, tele so mi recimo všeč, bi naredila, če bi meli plac (ne morem verjet, da še vedno to napišem, čeprav mamo zdaj 3-4x več kot prej:D) Ampak tele reči res rabijo veliiiko placa...
http://www.pinterest.com/pin/146367056613053041/
http://www.pinterest.com/pin/146367056613052799/

Takele dvinjene postelje, recimo...
http://www.pinterest.com/pin/146367056612253169/
Samo za tako ni placa pri nas, bomo improvizirali:D.
http://www.pinterest.com/pin/146367056613052793/

Slikice bomo pa tudi meli, obešene na njihovem nivoju, seveda.

Vse tole sem seveda prebrala- tako kot ponavadi[sm=smiley36.gif] Vse super in fino. Samo se mi ob teh dodelanih sto in enem načrtu porodi vprašanje: Ali si vse te zadeve res želijo tvoji škratki, ali je to le v tvojih željah, načrtih in glavi? Ker- vse lepo in prav, samo otroci čisto drugače gledajo na te zadeve kot mi. Iz lastnih izkušenj povem. Pa še to- naši imajo luštne sobice, ki so o opremljene vsaka drugače- tako kot so si sami želeli. Je pa interesantno, da še vedno največ časa preživijo z nama v dnevni sobi ali kuhinji, ter v najini postli[sm=smiley1.gif].




ronja -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 17:28:17)

Ali si vse te zadeve res želijo tvoji škratki, ali je to le v tvojih željah, načrtih in glavi?

Za malega sem že napisala, da bo to in to dobil, če mu bo to še naprej dogajalo - trenutno je nor na ribe in hobotnice in če bo ta ljubezen trajala, bo njegova soba bolj morsko opremljena. Če mu bo dogajalo pa kaj drugega, pa drugače, mam za vse teme dovolj idej, brez skrbi;).

Za punci pa - ja, seveda sta punci povedali, kaj bi jima bilo všeč. Kakšne stvari sta se sami spomnili, kakšne sem predlagala jaz, pa sta onidve povedali, kako bi imeli, kakšne smo videli v kaki knjigi ali na netu... Pač ideje od povsod. Onidve bi itak meli vse, kar je povezano s škratki, vilami in seveda vse za preoblačit. Večina idej je pa v bistvu prišla iz "potrebe". Že zdaj se recimo preoblačita, samo pač jemljeta stvari dol iz obešalnikov v omari in potem je treba vse pospravljat, kar se mi ne da, zato jima rajši naredim en del, kjer bosta to sami lahko meli[sm=smiley36.gif].

ne vem, kako ste meli vi, ko si bila mala, ampak meni se zdi normalno, da otroško sobo načrtuješ z otrokom, ki bo not živel - kako pa?[sm=zmeden.gif] Zato pa bo mali povedal, kaj si želi, ko bo pač znal, prej itak ne bo na vrsti[sm=smiley36.gif].

Ker- vse lepo in prav, samo otroci čisto drugače gledajo na te zadeve kot mi.

Ne vem, mogoče odvisno od para - starš-otrok, ampak zaenkrat res nisem kaj dostikrat mimo udarila - v bistvu se ne spomnim, da bi jim kdaj naredila kaj, kar jim ne bi bilo všeč... Mogoče imam srečo, da imata tak okus, ne vem. Ju pa vsekakor toliko poznam, da vem, da obožujeta preoblačenje in da si želita kotiček za preoblačenje in za branje, to ni prav težko ugotovit;). Pa da se radi gledata v špegu, tudi ne:D. Freske sta sami predlagali, zavesice sta meli pa že prej, potem sva jih dala dol, pa me zdaj fehtata, da bi jih meli spet.

Na splošno obstaja tudi precej stvari, ki so všeč večini otrok: recimo žive barve, pisano, pravljična bitja, male niše, pohištvo njihove velikosti... To so precej univerzalne stvari, ki so všeč skoraj vsem otrokom (obstajajo gotovo izjeme, ampak v veliki večini;). In potem samo prilagodiš temo tistemu, kar pač tvojemu otroku trenutno dogaja. Pri nas so to zadnje par let vile in škratki. KO bosta najstnici, vejrjetno ne bosta hoteli imet škratkov po stenah in jih bomo pač prepleskali, kaj je pa problem?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.3.2014 19:42:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 20:04:59)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
haklc, ki nese 200 kg. se da dobit, jaz sem jih mela za gugalnico v sobi.

A to je bila kaka posebna gugalnica... za dva?[sm=smiley36.gif]


ha, tok kamasutra pa še nisem [sm=smiley36.gif] kokr sem ziheraš, je bla to za tamalo.




malaMravljica -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 21:48:44)

te visece mreze, kot je na mateykini slikci tista prva zelena, to je nosilnost odvisna od vijaka, na katerega obesis? Jaz bi to dala v dnevni zame gor [sm=smiley14.gif]




mateyka -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 22:24:29)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
te visece mreze, kot je na mateykini slikci tista prva zelena, to je nosilnost odvisna od vijaka, na katerega obesis? Jaz bi to dala v dnevni zame gor [sm=smiley14.gif]


jaz sem mela tak komplet - rabiš tudi un del, ki je v betonu.

recimo tale za 120kg in je tak da se vrti in ima 4 velike vijake:
http://www.amazon.co.uk/Hanging-Chair-Accessory-Rotate-Freely/dp/B00CIVEACS

mi smo mel 2 podobna temule, pa še un vtič za beton pride zraven (180kg nosilnosti)
http://www.bunnings.com.au/hammock-acc-two-trees-2pk-180kg-max-hooks-100209_p3191218




malaMravljica -> RE: posebna otroška soba:) (29.3.2014 22:34:15)

a to mores v beton dat? V les ne mores? Ker jaz imam dnevno gor na podstresju in sem razmisljala, da bi to v en tram dal tak vijak in gor obesli. Pa ne rabim nosilnost do 120 kg.




patrino -> RE: posebna otroška soba:) (30.3.2014 13:50:30)

Tudi v tram gre to brez težav- samo , ne sme biti preperel[sm=smiley36.gif]. Mi smo teh visečih zadev že kar nekaj zamenjali, prestavljali iz prostora v prostor, pa vedno namontiramo obešenko na tram, ker nam je pač lažje. Glede nosilnosti pa- saj ni treba biti težak 120 kg, pa vseeno rabiš večjo nosilnost od svoje realne teže. Treba je namreč računat na sunke, če se obešenka zaguga, če malo pohopsaš na njej, se takoj teža poveča, če ti takrat ko sediš na njej, prileze gor še kakšen mladič itd. Ziher je ziher.




malaMravljica -> RE: posebna otroška soba:) (30.3.2014 23:12:12)

hvala Patrino.
No ja, sej streho drzijo gor dobri trami, ne prepereli [sm=smiley2.gif]




ronja -> RE: posebna otroška soba:) (31.3.2014 10:19:13)

a to mores v beton dat? V les ne mores?

Mislim, da bi les to čisto dobro držal, samo dovolj dolg in močen vijak za les mora bit. Pri nas je tudi les v mansardi in bomo tudi v tram dali.
Ja, vsekakor mora bit nosilnost večja od teže tistega, ki bo gor - samo pri nas tudi če se vsi mladiči spravijo name, ko bi brala pravljice, še zdaleč ne pridemo do 120 kg[sm=jezicek.gif].




mateyka -> RE: posebna otroška soba:) (31.3.2014 10:38:18)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
..pa vseeno rabiš večjo nosilnost od svoje realne teže. Treba je namreč računat na sunke, če se obešenka zaguga, če malo pohopsaš na njej, se takoj teža poveča, če ti takrat ko sediš na njej, prileze gor še kakšen mladič itd. Ziher je ziher.


ja, jaz bi ziher dala več. kaj pa če se kdaj v prihodnosti za hec 3-4 mulci spravijo gor in začnejo fajn gugat? mora držat. nesreče da se strga ne sme bit. ok, da kdo odfrči, ko se afnajo, to je drugo, da bi pa zarad švoh nosilnosti - to pa je šlamparija. moj fotr je vedno govoru, da kaj se bo gor delal ne moreš vnaprej predvidet in da je zato treba vedno narest vsaj 1-2x močnej. recimo mizo - to mora bit možno gor stopit, ker kdaj rabiš tud žarnico zamenjat v kuhni in če takrat oseba ne ve, da je miza eno ubogo peresce in stopi gor; no, z visečko je tisto, sej veš kaj mislim..




patrino -> RE: posebna otroška soba:) (31.3.2014 14:02:48)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

a to mores v beton dat? V les ne mores?

Mislim, da bi les to čisto dobro držal, samo dovolj dolg in močen vijak za les mora bit. Pri nas je tudi les v mansardi in bomo tudi v tram dali.
Ja, vsekakor mora bit nosilnost večja od teže tistega, ki bo gor - samo pri nas tudi če se vsi mladiči spravijo name, ko bi brala pravljice, še zdaleč ne pridemo do 120 kg[sm=jezicek.gif].


No, pri nas smo pa že verjetno kar blizu 120- tke, še posebej če z vsemi škrati v naročju bere pravljico ati...Ali pa če recimo ati bere pravljico meni[sm=smiley36.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>