Sistematski pregled (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


emily1980 -> Sistematski pregled (13.1.2014 8:34:36)

pri petih leti. Zanima me kaj morajo otroci delat?




respect -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 8:56:20)

http://www.bibaleze.si/clanek/rubrika/malcek/sistematski-pregled-ni-bav-bav.html




alda -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 9:06:15)

ta je oni pred vstopom v šolo !
Mislim, da je bil samo pregled zdravnika in cepljenje,kakih drugih "strokovnjakov",pa nismo imeli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




petea -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 9:38:47)


IZVIRNO SPOROČILO: emily1980

pri petih leti. Zanima me kaj morajo otroci delat?


nič tako pretresljivo posebnega, da bi mi ostalo v spominu;

sistematski pregled je pri nas podoben kot pri treh letih, torej obisk zobozdravnika, laboratorija - oddaja vzorcev vode, blata, krvi, psihologa, kjer mora starš ponovno izpolniti vprašalnik o otrokovem razvoju in kjer se otrok pogovarja s psihologom (pokaže oz. poimenuje predmete na slikah, zlaga kocke ipd. - tako se med drugim med tem pogovorom oceni govorne sposobnosti otroka, razumevanje navodil ipd.), nato z medicinsko sestro naredita še nekaj motoričnih vaj (hoja z dotiki stopal, predklon, poskoki ...), nekaj nalog za Denver test, preveri sluh in vid, ga stehta in izmeri višino, sistematski pa se z vsemi izvidi zaključi pri pediatru, kjer pregleda otroka in izvide


če je karkoli odstopajočega (npr. slab vid, sluh, govor ...), se otroka napoti v nadaljno obravnavo




petea -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 9:40:00)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

ta je oni pred vstopom v šolo !


pri nas sta ločena pregleda - en je redni sistematski pri petih letih, drugi pa je pregled (zdravnik izbrane šole, cepljenje) pred vstopom v šolo




alda -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 9:56:47)

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: alda

ta je oni pred vstopom v šolo !


pri nas sta ločena pregleda - en je redni sistematski pri petih letih, drugi pa je pregled (zdravnik izbrane šole, cepljenje) pred vstopom v šolo


pri nas pa je v paketu bilo




mamica deklicam -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 10:31:32)

ene občine imajo ločeno, druge pa v paketu. Pri nas je ločeno.

Bilo je pa samo naslednje: sluh, vid, govorne sposobnosti, nekaj je narisala, tehtanje, višina, v laboratoriju so pregledali vodo in kri, zdravnik je pregledal ukrivljenost hrbtenice, hojo, gibanje. Nisem izpolnjevala nobenega lista v zvezi z psihologom. Zobozdravniškega pregleda ni bilo, od 3 leta ima tako ali tako kontrole na 6mesecev.




sončnica24 -> RE: Sistematski pregled (13.1.2014 11:47:02)

Moj sin je bil na pregledu v začetku meseca decembra in sicer, pri pediatru, pri sestri: narisal sebe, povedal kakšne barve so kocke, stehtali so ga, zmerli višino, obseg glave in prsi, slikice je gledal če dobro vidi zdravnica ga je pregledala tako kot običajno, potem pa smo še imeli logopeda po slikicah je povedal kaj je narisano, (črke č, š, ž, k, g, h, r, l ....) - doma sem mogla izpolnit en obrazec glede govora (čisto splošno), potem pa je še odšel k zobozdravniku samo zobe pogledala pa ugriz če je vredu, pa kri, vodo in blato je bilo treba še dato - to je to nič groznega.




Stran: [1]