mnenja (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


romy -> mnenja (6.1.2014 8:41:14)

Zdravo vsem

Potrebujem mnenja, predloge, kritike...karkoli

Odprla bi svojo dejavnost, pa me zanima kaj vi v svojem mestu pogresate? Cesa si zelite, pa se nimate?
Ni pomembno katero podrocje.

Kaj pa spletna prodaja? Na katerem podrocju bi zeleli vecjo izbiro, konkurenco,....

Hvala.




LuLu -> RE: mnenja (6.1.2014 8:45:33)

jaz osebno nič ne rabim oz. nič ne pogrešam, preveč je vsega... če bi odpirala dejavnost, bi se prej vprašala v čem sem dobra, boljša od drugih, najboljša v mestu... tako ti bo uspelo.




alda -> RE: mnenja (6.1.2014 8:51:18)

Se strinjam z Lulu.
Delat nekaj oz. odpirat firmo, samo ker je trenutno IN je totalno zgrešeno,
oz enako, kot da bi zaradi tega ,ker je trenutno kao In poslušati Modrijane, pa ti gre na kozlanje vsa goveja muzika.




romy -> RE: mnenja (6.1.2014 8:54:06)

Saj ne zato, ker je kao IN....ampak zato, ker imam prostor in sredstva ;-)




LuLu -> RE: mnenja (6.1.2014 8:55:30)

delaj to, kar znaš, ker drugače boš ena izmed mnogih, ki bodo propadli... sredstva so že v redu, ampak če ni strank, prodaje,.... ti biznis ne bo šel, tvoja sredstva pa se bodo zmanjšala ali v celoti šla, prišlo pa nič




romy -> RE: mnenja (6.1.2014 8:58:32)

Saj zato pa sprasujem kaj pogresate v svojem okolisu ;-)

znam veliko stvari, in ne vidim problema v tem [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: mnenja (6.1.2014 9:00:59)

če ti napišem, da pogrešam zastonj varuško... mi ne moreš pomagati, ker zastonj ne bo nič [sm=smiley36.gif]

druga jaz res ne pogrešam [sm=smiley1.gif]
nas je pa veliko tukaj, se bo že našel kdo, ki kaj pogreša




romy -> RE: mnenja (6.1.2014 9:03:39)

Zastonj varusko pa tut jaz pogresam, ta je bla dobra, sem se nasmejala [sm=smiley36.gif]




uškinamama -> RE: mnenja (6.1.2014 9:06:28)

Pogrešam zdravo "hitro" prehrano.




Izabelina -> RE: mnenja (6.1.2014 10:15:49)

js pogrešam službo, če to ustvariš zame si zmagala ;)




LuLu -> RE: mnenja (6.1.2014 10:21:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

js pogrešam službo, če to ustvariš zame si zmagala ;)


če ji to uspe za 120.000 ljudi pa je za celo Slovenijo zmagovalka in jo predlagam za kako prestižno svetovno nagrado [sm=smiley36.gif]




Izabelina -> RE: mnenja (6.1.2014 10:26:18)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

js pogrešam službo, če to ustvariš zame si zmagala ;)


če ji to uspe za 120.000 ljudi pa je za celo Slovenijo zmagovalka in jo predlagam za kako prestižno svetovno nagrado [sm=smiley36.gif]


treba je začet pri številki ena, to bi bla lahko js ;) pol pa naprej, Slovenija in svet... [sm=smiley36.gif]




malaMravljica -> RE: mnenja (6.1.2014 10:50:40)

Jaz ti pa zelim tako samozavest tudi cez 10 let, ko naj bi tvoja dejavnost pocasi rodila sadove zacetnega dela.




dota -> RE: mnenja (6.1.2014 12:51:15)

Pr nas bi šlo verjetno dobro štacuni s poročnim stafom. Ne samo oblekami apak celovita ponudba v navezi z lokalnimi fotografi itd.... Mislim da zaledje je, lokacija je pa tudi primerna. Kaj pa manjka vam pa res ne moremo vedet, če ne vemo lokacije potencialnega nahajanja ''dejavnosti''.




Paštetka -> RE: mnenja (6.1.2014 13:43:31)

Uškinamama, jaz bi naredila zdravo hitro prehrano, pa nimam dovolj financ za to. Lahko pa da me kdo najame, da naredim poslovni načrt zanje in sestavo jedilnika [sm=jezicek.gif]




pipapopa -> RE: mnenja (6.1.2014 14:39:03)

Težko je svetovati kaj potrebujete v vašem kraju in kaj jaz pogrešam v našem.

Jaz imam idejo, prostor bo ko ne bo več t&t, financ še ni-ampak posel katerega sem si zamislila, bi v našem kraju lavfal[sm=smiley1.gif]

Jaz se kar neki nebi lotila. Mora biti dobičkonosno,ker s vsakim podjetjem so povezani stroški, prispevki državi,.. srečno česarkoli se boš že lotila[sm=bravo.gif]




HHH -> RE: mnenja (6.1.2014 14:45:02)

Odvisno na kakšni lokaciji je prostor. Lahko je super idealen za neko proizvodno dejavnost in popolnoma neprimeren za trgovino. Ali obratno. Verjetno kakšno idejo že moraš imeti. Da se spraviš v posel na način "joj, jaz bi pa nekaj delala, pa ne vem kaj bi delala, pa saj nekaj osnove pa imam, pa ful stvari znam, pa..." Ne verjamem, da je to prava pot.




HHH -> RE: mnenja (6.1.2014 14:47:46)

Še ideja: pri nas je daleč naokoli samo ena pralnica in ji gre v teh norih časih zelo dobro. Perejo pa za tekstil za gostince, razne uniforme... skratka na veliko, ne za gospodinjstva.




Anonimen -> RE: mnenja (6.1.2014 16:26:40)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Pogrešam zdravo "hitro" prehrano.


Neki podobnega sem tut jaz hotla napisat ... recimo v mojem mestu, pa delam recimo v centru, nimam ene gostilnici, kamor bi šla lahko na malico, pa da nebi bila to pica al nekaj "klasičnega" kot je dunajc pa pomfri, niti enih pametnih sendvičev ni za dobit (bel kruh salama sir, solata in paprika je že višek zmišljevanja) [sm=hudicek1.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: dota

Pr nas bi šlo verjetno dobro štacuni s poročnim stafom. Ne samo oblekami apak celovita ponudba v navezi z lokalnimi fotografi itd.... Mislim da zaledje je, lokacija je pa tudi primerna. Kaj pa manjka vam pa res ne moremo vedet, če ne vemo lokacije potencialnega nahajanja ''dejavnosti''.

dvomim, da bi to šlo, oz. bi šlo, če bi bile cene konkurenčne e-bayu ... ker tega je pri nas veliko, samo cene so ohoho ...

Mogoče bi pa prav prišel en baby-sitter servis s preverjenimi varuškami in normalnimi cenami ...

Ali pa štacuna za obilnejše ljudi, ki ne prodaja samo tunik krojenih po modelu šotora za 4-člansko družino ...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.1.2014 18:10:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TomTaylor -> RE: mnenja (6.1.2014 18:47:20)

V našem mestu pogrešam Citypark [sm=smiley4.gif]




Izabelina -> RE: mnenja (6.1.2014 19:03:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Pogrešam zdravo "hitro" prehrano.




Hehe, nekaj podobnega sem pred kratkim razlagala o moji ideji [sm=smiley36.gif], namreč ala mcdonalds drive in z zdravo prehrano. Ko bi človek imel finance....

Romy, težko tako na pamet, prvič ne vem, kaj znaš, drugič pa prostor in finance sami po sebi še nič ne pomenijo. Za recimo računalništvo, ki izdeluje spletne strani, rabiš samo mizo, stol in računalnik ter povezavo na internet, za našo branžo kar nekaj 10.000€ za začetek, za gostinstvo še več 10.000€ in cel kup dovoljenj in dober kader,... Karkoli že, najprej zelo, zelo, zelo dober poslovni načrt in do potankosti izdelano idejo, potem pa šele realizacija. Ker že v normalnih gospodarskih časih je zelo težko začeti, zdaj pa kapo dol vsakemu, ki se resno vrže v posel. Neresnih in naivnih je itak vedno dovolj, neglede na čas, resni pa garajo vsaj prvih 5 let da pridejo na zeleno vejo, zdaj pa da se ohranijo nad vodo.

Sicer pa imam izdelano idejo za zadevo, ki pri nas manjka, meni manjkajo finance za začetek, ideje pa ne izdam [sm=smiley36.gif].


zdej me pa ful zanima...




LuLu -> RE: mnenja (6.1.2014 19:12:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

ideje pa ne izdam [sm=smiley36.gif].


saj... [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.1.2014 21:39:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nananaja -> RE: mnenja (7.1.2014 0:00:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Za recimo računalništvo, ki izdeluje spletne strani, rabiš samo mizo, stol in računalnik ter povezavo na internet, za našo branžo kar nekaj 10.000€ za začetek

Imam računalnik (dovolj dober, da bi na njem razvijala spletne strani), mizo in stol, pa bi verjetno lažje za preživetje zaslužila v očetovi tišlarski delavnici, kjer stojijo orodja z že skoraj muzejsko vrednostjo, nikakor pa nimajo skupne tržne vrednosti 10 000€.
Vsekakor za resen računalniški biznis rabiš resno razvijalsko okolje in zelo resen poslovni načrt, sicer je lažje it delat k nekomu, ki plača povprečno ali celo slabo (takih je zadosti). Svojo računalniško dejavnost je se splača odpreti, če imaš vsaj eno stalno stranko in zanjo toliko dela, da ti bo pokrila osnovne mesečne stroške, vse ostalo je kvečjemu popoldanska dejavnost (za katero moraš imeti osnovno zaposlitev) ali delo po pogodbi.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>