bruhanje med obrokom-kaj naresti (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mini86 -> bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 16:33:29)

hčerka stara 1 leto je živahna nasmejana, skratka vse ok..
se je pa pred cca 3 tedni začelo bolj obilno kakanje-tako da je vedno prišlo tudi gor po hrbtu-nekako do 4x na dan..hčerka še zmeraj super in odlično razpoložena..
potem pa nekje cca 14 dni nazaj mi je bruhnila med kosilom..prej super razpoložena in tudi po tem..ok nisem posvečala toliko pozornosti temu..do sedaj ko se je to zgodilo že petič..
vedno je bilo med temi bruhanji-1x med obrokom par dni razmaka, edino včeraj za večerjo in danes za kosilo..ampak ona spet ok..

ne vem več kaj naj si mislim..če bi bila viroza bi-vsaj po moje še kdaj vmes bruhala..ji dajem tudi probiotike..
refluks tudi mislim da ni ker je to sedaj kar na enkrat..

začne se pa tako da par žličk poje, potem pa med posameznimi žlicami pojokava..zgleda da ji nekaj ni ok..ampak ona bi jedla in odpira in pitem damo izbruhne kar je pojedla in to je to..


je imel kdo kdaj kej podobnega..kakšna ideja??




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.12.2013 17:07:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 17:58:00)

nobene povezave..par dni ok..pol vn bruhne med večerjo..pa spet ok rečmo 4 dni pa bruhne med kosilom..
hrana tudi ni ista-čokolino, sladko zelje, hruška+piškot pa ričet..no vsaj js ne vidm povezave[sm=smiley1.gif]

sm klicala že 2x pediatra pa zmeraj sestra da je to verjetno kakšna viroza, pa naj opazujem pa bla bla bla..če se bo do nedelje še ponovilo grem pa drug tedn res k p..

ma ni fajn k sm skos bulm vanjo k je kdaj bo kej vn dala..no fajn je pa k se tist ujame v slinček in ni nič ostalega pucanja[sm=smiley36.gif]




tashq -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:18:20)

aha,vidim,da bruhne "le" toliko,da se lahko ujame v slinček... prej sem si predstavljala,da bruhne kar konkretno količino v loku...
če je tako(da bruhne malo,da se ji skoraj pocedi iz ust),potem je mogoče zaradi tega,ker hoče preveč naenkrat pojesti in ni več placa takrat trenutno v požiralniku in potem bruhne "odvečno" ven...ali potem še je ali je konec?
moja tamala je tudi kakala tako,da je šlo do sredine hrbta do popka in še do kolen...[sm=smiley36.gif]sploh nisem vedela,kako naj jo primem in previjem,da ne bom še jaz kakana...[sm=jezicek.gif]je pa res,da je to "znala" pri recimo 2 mesecih,potem pa ne več...




petea -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:19:08)

mini86,
glede na to, da so drugi teden prazniki, bo verjetno boljše, da gresta do pediatra že prej

pa morda vzameš zraven sveži vzorec bruhanja, kakanja, za pregled




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:33:44)

ne ne prav bruhne-sicer ne v loku ampak je kar..
tko na uč rečmo 1-2 deci..hb majo slinčki tist žepek[sm=smiley1.gif][sm=zmeden.gif]
bruhne pa izključno samo tisto kar je pojedla..ker še nič ne smrdi po kislem..




tashq -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:37:01)

aha..
no,ne vem,kaj bi to bilo,povedala sem,da mogoče ni nič resnega.sploh,ker se ne zgodi tako pogosto.če pa misliš,da je za k P,je pa mogoče res bolje pred prazniki,kot pravi petea...




LuLu -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:41:15)

jo imaš v vrtcu? ali kje v varstvu, da ji dajo kaj za jesti, da ji ne paše?




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:43:27)

np..24 ur pod mojim budnim očesom[sm=smiley4.gif]




mateyka -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:44:06)

meni se zdi kot da bi imela zrak not in bi morala rignit, pa ne more. lahko ti od tega slabo rata, meni je kot otroku in moji tamali tudi. nasa tamala je kar nekajkrat bruhnila od tega ali bila na meji (ze v kopalnici nad banjo) pa je bila starejsa (okoli 4 leta). recimo ce prej pije in ne rigne, se to lahko zgodi. jaz sem reagirala tako, da je morala takrat vstat in zravnat telo, da bi se ji lazje spahnilo. ce ni slo na slabse, okoli malo hodit dokler se ji je ali umiril obcutek za bruhanje ali spahnilo.




LuLu -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 18:45:56)

pa gremo drugo vprašanje postavit [sm=smiley1.gif]
Se vam je pred časom kaj zgodilo ali otroku, kak dogodek, ki bi morda lahko stresno vplival na otroka? Zna se to na prebavi pokazati...




tashq -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (19.12.2013 19:04:20)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
meni se zdi kot da bi imela zrak not in bi morala rignit, pa ne more.

to se mi tudi zdi možno...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.12.2013 8:41:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (20.12.2013 11:10:06)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

pa gremo drugo vprašanje postavit [sm=smiley1.gif]
Se vam je pred časom kaj zgodilo ali otroku, kak dogodek, ki bi morda lahko stresno vplival na otroka? Zna se to na prebavi pokazati...


ne nič takega..skos se smejimo ker je res lumpasta-pravo nasprotje od sina in se vsi štirje zabavamo..
edino kar mi je pa padlo na pamet-sam ne vem a bi bilo kej povezano..
3.12 je bila ceplena-to cepljenje ob enem letu
4.12 je prvič bruhnila
6.12 je imela vnetje ušes
pa včeraj ponoči smo bili tudi na metelkovi in ma spet vnetje

sj pravjo da loh bruha med vnetji-čeprav prvi k je bil do cepljenja extra nagnjen k vnetjem nikoli ni..spet kar me emoti med obroki..

ma nisem ravno prepričana da je zrak..ker ji zdele par dni res počasi dajem jest, da se že skor stegne za žlico da bo ja vse ok...
včeraj sploh ni večerje jedla..
je pa ponoč pojokavala-pa sumim da jo je malo ščipalo po trebuščku..no seveda so lahko še zobje ker ji rinejo spodaj in zgoraj štirke ven. ampak ne vem pomislila sem na trebušček

aja sem klicala še enkrat k dr..sestra pravi da je čokolino, ričet, sladko zelje, zelo težka hrana in da je lahko od tega[sm=zmeden.gif]hmmmm kako pa da prej v 4 mesecih ni..
pa naj ji dam lahko hrano..

matr kaj pa je lahka hrana..sploh za večerjo..ponavadi je za večerjo čokolino-različni okusi, gres, polenta na mleku..




maychi -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (20.12.2013 12:12:44)

Glede na to da praviš, da ima vnetje ušes, a ima tudi kaj zamašen nos, kašlja?
Pri nas je kdaj bil bruhec (tudi med jedjo) zaradi katarja, ki zna biti zelo dražeč.
Sploh pri tako majhnik, ko se še ne znajo odkašljati.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.12.2013 12:19:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lukka -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (20.12.2013 13:12:45)

Nasvet mojega!

Klicanje sestre v zdravstveni dom je približno tako, kot če bi se o srčni operaciji posvetovala z anastezistom, ki med operacijo skrbi, da sladko spiš!
Dogaja se vam že štirinajst oz. šestnajst dni in taka stvar ni hec. Predvsem pa če praviš, da pobruha takšne količine! Naloži hči, vzemi vzorce, kot ti je že povedala predhodnica, in takoj k pediatru. Lahko je zgolj prehodno, lahko gre pa za kako resnejšo zadevo, ki se jo v tej fazi da lepo in hitro pozdravit!

lp




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (20.12.2013 17:08:35)

Klicanje sestre v zdravstveni dom je približno tako, kot če bi se o srčni operaciji posvetovala z anastezistom, ki med operacijo skrbi, da sladko spiš!


sori lukka ampak a nj naslednjič tebe pokličem..
če pač sestra razloži in pravi naj si vse zapisujem in opazujem..

sem bila v lekarni in so mi svetovali sikapur gel in je še rekla da glede na opisano naj ne skrbim in da bo šlo počasi na bolje..

ja vsekakor če se za vikend še ponovi potem grem k dr...


aja pa nima zamašenga nosa..malo ji teče ven, nima šlajma




Lukka -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (21.12.2013 21:49:12)

O ne, nič mene klicat. Če otrok bruha več kot enkrat dnevno in vsaj trikrat do štirikrat v treh dneh, potem se ga pelje k zdravniku, ne pa klicat medicinske sestre.
Ona ni zdravnik! Kaj pa če bi se ti kaj naredilo? Bog ne daj, da bi bila kaka resna stvar? Ti bi verjetno rekla - ja saj sem enkrat sestro klicala... Glej, sama veš da se s temi stvarmi ni za hecat.




mini86 -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (22.12.2013 8:29:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

O ne, nič mene klicat. Če otrok bruha več kot enkrat dnevno in vsaj trikrat do štirikrat v treh dneh, potem se ga pelje k zdravniku, ne pa klicat medicinske sestre.
Ona ni zdravnik! Kaj pa če bi se ti kaj naredilo? Bog ne daj, da bi bila kaka resna stvar? Ti bi verjetno rekla - ja saj sem enkrat sestro klicala... Glej, sama veš da se s temi stvarmi ni za hecat.


a si ti sploh prebral vse skupaj..?????
to se dogaja z večdnevnimi presledki in samo 1x dnevno med obrokom..
in ja pri nas se kliče če se hočeš naročit oz pridt do zdravnika prej sestro..on te potem naroči..pa to velja če maš vnetje ušes, 40 vročine ali pa bruhanje..
in dvomim da bi bila resna stvar ker je drugače super razpoložena, lepo pije, se pravi ni bojazni dehidracije.....
in kaj bi se tukaj meni lahko naredilo?
lahko bi pa tvoj možek kej povedu kaj bi lahko bilo-a veš, tko kot je za tisto punčko od prijateljev povedal da rabi ab






liliana -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (22.12.2013 15:48:48)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

O ne, nič mene klicat. Če otrok bruha več kot enkrat dnevno in vsaj trikrat do štirikrat v treh dneh, potem se ga pelje k zdravniku, ne pa klicat medicinske sestre.
Ona ni zdravnik! Kaj pa če bi se ti kaj naredilo? Bog ne daj, da bi bila kaka resna stvar? Ti bi verjetno rekla - ja saj sem enkrat sestro klicala... Glej, sama veš da se s temi stvarmi ni za hecat.


a si ti sploh prebral vse skupaj..?????
to se dogaja z večdnevnimi presledki in samo 1x dnevno med obrokom..
in ja pri nas se kliče če se hočeš naročit oz pridt do zdravnika prej sestro..on te potem naroči..pa to velja če maš vnetje ušes, 40 vročine ali pa bruhanje..
in dvomim da bi bila resna stvar ker je drugače super razpoložena, lepo pije, se pravi ni bojazni dehidracije.....
in kaj bi se tukaj meni lahko naredilo?
lahko bi pa tvoj možek kej povedu kaj bi lahko bilo-a veš, tko kot je za tisto punčko od prijateljev povedal da rabi ab





In če ti želiš, te sestra MORA naročiti, ne glede na to, če ona po tvojem opisu smatra, da gre za virozo ali pa bruhne zato, ker je jedla čokolino ali sladko zelje.....

Moja je hčerka je imela dvakrat bronhitis.....pa je sestra obakrat po telefonu rekla, da ima virozo.....ker so pač v tistem času imeli pri pediatru gužvo in je sestra dobila taka navodila verjetno, da naj ne sprejme vsakega in da naj odpravi tiste za katere smatra, da imajo virozo......vendar sestra je le sestra.....in če bi lahko po telefonu postavila diagnozo bi to lahko storil tudi zdravnik po telefonu, ne pa da zdravnik mora otroka pregledati........

Če pa sama misliš, da ne gre za resno stvar pa ne kliči k zdravniku in ne sprašuj po forumu za mnenja in pusti, da gre neresna stvar mimo......

Drugače pa hčerka še zdaj včasih bruhne.......še posebno če smo kje na kakem praznovanju in popije ter poje vse kar vidi in nima meje ter istočasno divja naokrog.....vendar takrat pač vem, da je tako bruhanje posledica preobilnega zauživanja hrane in pijače....tak da vzroki za bruhanje so lahko različni......od refluksa do stresa.....običajno ni nič resnega, lahko pa je.....tako kot pri kašlju.......običajno gre po dveh ali treh dneh mimo, lahko pa nastane pljučnica.....




mateyka -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (22.12.2013 17:21:38)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Če pa sama misliš, da ne gre za resno stvar pa ne kliči k zdravniku in ne sprašuj po forumu za mnenja in pusti, da gre neresna stvar mimo......


saj ravno če misliš da gre za neresno stvar, takrat vprašaš sestro in/ali forum, ne zdravnika [sm=smiley2.gif]




Lukka -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (22.12.2013 20:03:33)

Ne, nič ne bo rekel. Lahko gre za bakterijo, ki jo morate odpravit. Ampak to bo pokazala krvna slika! Pravim - lahko. Ampak to se gre k zdravniku!




ZmajTolovaj -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (23.12.2013 10:21:46)

Tu se strinjam z lukko, ampak veš, ene sestre pri nas se tud nosijo ko da so najmanj nevrokirurgi in te kar odpikajo po telefonu, češ, čajčka pij, pa bo. Zdaj, ene ko že par let težimo, se vseen zmenimo, kaka novopečena mamica pa pri nas včasih tud kar zmedeno odloži slušalko.
Vsekakor upam, da se čim prej zrihtate.




saragr -> RE: bruhanje med obrokom-kaj naresti (23.12.2013 10:34:11)

Moj sin je večkrat takole bruhal, s presledki in vedno je slo za drugo zadevo:
1. Počasi zelo počasi se je razvijala viroza. Med hranjenjem je bruhnil ogromno količino hrane ( to katero je jedel v tistem trenutku, nič drugega) in sem mislila, da se mu ni kaj zataknilo. Potem je malo jokal in jedel dalje, spet par žlic in spet bruhnil. Lačen je bil, samo želodec mu hrane ni sprejemal. Če dober teden dni se je razvila viroza.
2. Ni mogel podreti kupčka, oziroma rigniti. Bruha med hranjenje, dalje je, spet bruha. Ko sem dvignila je tako močno rignil, da nisem mogla verjeti od kod toliko zraka. nato je dalje normalno jedel. Je bilo to eno daljše obdobje, ko se mu je toliko rigalo med obroki.

Nečakinja pa je enkrat zelo na hitro pojedla pečen krompir in se ji je vse skupaj zataknilo. Ker je že večja, je lahko rekla da želi sok, da jo nekaj tišči in smo vedeli zakaj se gre. Je pa kasneje imela še pol leta neki strah pred določeno hrano. In milijon izgovorov, da hrana boli, da hrana peče, da njen se bruha, in se je toliko silila, da je dejansko izbruhala vse.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>