|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vloga za znižanje plačila vrtca
4.12.2013 18:05:22   
Klarita
tašča mi je rekla, da so pri poročilih nekaj govorili o ponovni vlogi za znižanje plačila vrtca,
jaz pa nič ne vem o tem. Je mogoče res kaka novost, al kaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
4.12.2013 18:55:40   
petea
December je, in kot vsako leto je potrebno v tem mesecu dati vlogo za znižano plačilo vrtca za naslednje koledarsko leto.

Obrazci so isti kot letos, najdeš pa jih na strani http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/ in CSD.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
4.12.2013 22:19:47   
Najaa
Klarita, ja, nova vloga je in sicer za subvencijo vrtca in otroški dodatek. Ni treba več tista čreva od vloge oddajat ampak ponovno vlogo. Preberi si tukaj več:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/opozorilo_ponovno_uveljavljanje_otroskega_dodatka_in_subvencije_vrtca/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 6:15:34   
TomTaylor
Ali moramo to vlogo oddati vsi, ki imamo otroke v vrtcu, neglede na to, da sem npr. že avgusta letos (in tako vsako leto) oddajala celotno vlogo (OD in sub.vrtca). Ne spomnim se, da bi lani karkoli oddajala v decembru in spomnim se, da odkar je prišla v veljavo nova vloga je bilo rečeno-mišljeno, da se oddaja 1x letno in ne (bo) več oddajanja v decembru....Ma zdaj ne vem kaj sem jz pobrkljala.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 6:50:10   
Luns
Saj se že nekej let oddaja vloga v decembru da ti preračunajo za naslednje leto.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 9:13:17   
sončnica24
Letos je potrebno oddat vlogo še v decembru in to vsi.
TomTaylor vloga za znižano plačilo ti 100% velja samo do 31.12.2013 in nič dalje, ker je takšen zakon.
Bi pa naj v prihodnje nekaj tu porihtali da bi veljala eno leto od datuma izdaje.



(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 9:19:14   
Klarita
Hvala punce. user posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 9:26:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Klarita, ja, nova vloga je in sicer za subvencijo vrtca in otroški dodatek. Ni treba več tista čreva od vloge oddajat ampak ponovno vlogo. Preberi si tukaj več:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/opozorilo_ponovno_uveljavljanje_otroskega_dodatka_in_subvencije_vrtca/


Ta vloga ni nova, ampak je v uporabi že od lanskega decembra.
Tako da že leto dni velja, da lahko v primeru ponovnega oddajanja vloge, ko so praktično vsi podatki isti, uporabiš skrajšan obrazec ali po želji oz. potrebi dolg obrazec.

Ta skrajšan obrazec za ponovno uveljavljanje pravic je tudi na voljo v naboru obrazcev na mojem zgornjem linku, pod tretjo alinejo.


< Sporočilo je popravil petea -- 5.12.2013 9:30:09 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 9:35:02   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ali moramo to vlogo oddati vsi, ki imamo otroke v vrtcu, neglede na to, da sem npr. že avgusta letos (in tako vsako leto) oddajala celotno vlogo (OD in sub.vrtca). Ne spomnim se, da bi lani karkoli oddajala v decembru in spomnim se, da odkar je prišla v veljavo nova vloga je bilo rečeno-mišljeno, da se oddaja 1x letno in ne (bo) več oddajanja v decembru....Ma zdaj ne vem kaj sem jz pobrkljala.



TT,
zagotovo si lani decembra morala oddati vlogo za ZPV, drugače bi letos do avgusta plačevala polno ceno vrtca.
Kot je sončnica24 napisala, šele sedaj uzakonjajo, da decembra več ne bo potrebno oddajati vloge za ZPV in da bo odločba veljala eno leto od oddaje vloge neodvisno od tega, v katerem mesecu bomo oddajali vloge.

Poglej avgustovsko odločbo, do kdaj je priznana pravica do ZPV.
Na naši avgustovski piše, da velja od 1.9.2013 do 31.12.2013.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 12:54:39   
nyna84
Jaz pa nečesa ne razumem. Za ZPV in OD lahko oddam skrajšan obrazec, za subvencionirano malico pa tadolgega? user posted image Zakaj ni vse naenkrat na istem obrazcu?


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 14:44:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Jaz pa nečesa ne razumem. Za ZPV in OD lahko oddam skrajšan obrazec, za subvencionirano malico pa tadolgega? user posted image Zakaj ni vse naenkrat na istem obrazcu?

user posted image

Saj pa je vse na enem obrazcu - na ta obseznem, tako da oddas samo tistega, ne obeh.
Pac spadas med 'komplicirane' promere.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 14:46:41   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Jaz pa nečesa ne razumem. Za ZPV in OD lahko oddam skrajšan obrazec, za subvencionirano malico pa tadolgega? user posted image Zakaj ni vse naenkrat na istem obrazcu?

user posted image

Saj pa je vse na enem obrazcu - na ta obseznem, tako da oddas samo tistega, ne obeh.
Pac spadas med 'komplicirane' promere.

A pa bo vloga rešena enako hitro, ali se bom znašla na kupu, ker rabi moj primer več časa?

Bom oddala na daljšem, vendar mi je smešno, da moram vsako leto dvakrat oddati vlogo - decembra krajšo za OD in ZP, avgusta pa dolgo za subvencionirano malico.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
5.12.2013 19:24:22   
petea
jao, tipkanje sporočil preko telefona prav popestri moja sporočila - oni smeško bi moral biti na koncu mojega sporočila, za 'kompliciranim' prImerom user posted image


nyna84,
ne vem, ali na hitrost odločanja vpliva izbira obrazca.

Smel ne bi, ker bi se morale vse vloge obravnavati glede na vrstni red oddaje.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 9:21:55   
mamica deklicam
kako je sedaj s tem: ali bodo v vlogi za znižano plačilo vrtca upoštevali tudi OD, kakor so ga sedaj zadnji dve leti? Ali ne?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 9:24:59   
petea
MD,
kaj misliš, če bodo OD upoštevali pri obračunu ZPV kot dohodek ali če ga bodo na novo preračunali?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 9:34:17   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

MD,
kaj misliš, če bodo OD upoštevali pri obračunu ZPV kot dohodek ali če ga bodo na novo preračunali?


ne, da ga bodo upoštevali kot dohodek in ga dali v drugo tabelo v odločbo za vrtec. Tam, kjer imamo izpisano nepremičnine, stanja na osebnih računih, morebitne delnice...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 9:51:03   
petea
ja, upoštevali ga bodo kot družinski prihodek, a vpisali ga bodo v tretjo tabelo in upoštevali v celoti, podobno kot podatke iz prve tabele, ne kot podatke iz druge tabele, ker od tistih se upošteva ''samo'' mislim da 4,06 % vrednosti.

< Sporočilo je popravil petea -- 6.12.2013 9:52:53 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 10:00:27   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ja, upoštevali ga bodo kot družinski prihodek, a vpisali ga bodo v tretjo tabelo in upoštevali v celoti, podobno kot podatke iz prve tabele, ne kot podatke iz druge tabele, ker od tistih se upošteva ''samo'' mislim da 4,06 % vrednosti.


hvala za odgovor, saj so ga že sedaj vpisovali v tretjo tabelo. Sem se sama zmotila. Potem se ne bo nič spremenilo. Sem mislila, da bomo manj vrtca plačevali, pa očitno ostane enako.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 11:49:55   
sončnica24
Meni pa se zdi da ne bodo celega otroškega dodatka šteli ampak samo neke procent sam ne vem koliko.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 11:52:47   
LuLu
20% manj od prvega otroka bo od 1.1.2014 štet kot prihodek družine

http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/7240/b7e163d4ace2f0fdcbe0374e61687f8f/

< Sporočilo je popravil LuLu -- 6.12.2013 11:55:43 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 11:58:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Meni pa se zdi da ne bodo celega otroškega dodatka šteli ampak samo neke procent sam ne vem koliko.



Ja, res je, na to novo spremembo sem pozabila. user posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 12:07:59   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

20% manj od prvega otroka bo od 1.1.2014 štet kot prihodek družine

http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/7240/b7e163d4ace2f0fdcbe0374e61687f8f/


LuLu,
ne vem, če je čisto tako; kolikor jaz razumem besedilo spremembe zakona, bo zmanjšanje za 20 % višine OD za prvega otroka iz prvega dohodkovnega razreda, kar mesečno znaša na družino 114,31 € * 20% = 22,86 €, neodvisno od tega, v kateri razred družina dejansko spada in brez upoštevanja, koliko otrok je v družini

na letni ravni to predstavlja ''''neverjetnih'''' 274 € - me prav zanima, koliko ljudem bo to sedaj koristilo

in CSD bodo spet imeli več dela - in izgovor, ker se zna zgoditi, da bo spet treba čakati na spremembo programa za izračun pravic ... user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 6.12.2013 12:08:59 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 12:16:53   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


LuLu,
ne vem, če je čisto tako;


zato sem raje link še zalepila, naj si vsak po svoje razlaga user posted image ... ne dam roke v ogenj za nobeno razlago, dokler jaz ne dobim odločbe in vidim, kaj so pri MENI naredili.

jaz razumem tako... OD se upošteva kot dohodek družine, od 1.1. se bo 20% tega dohodka manj upoštevalo. Da so pa dali 22,86 je pa mal zavajanje, ker niso vsi v najvišjem razredu.
Edino če to vežejo na socialno pomoč, kjer jih večina ima najvišji OD. Ej.. res, nimam tu najbolj jasnih razlag... nova odločba mi bo dala pravi odgovor user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 12:18:40   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

in CSD bodo spet imeli več dela - in izgovor, ker se zna zgoditi, da bo spet treba čakati na spremembo programa za izračun pravic ... user posted image


tudi ta del me zanima kako bo... nove odločbe, spet čakanje... bodo nekaj dobile šole in vrtcu za izračunavat, bo mogoče le uspelo tekoče izdajati odločbe... mah, pustim se presenetit user posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vloga za znižanje plačila vrtca
6.12.2013 12:21:19   
petea
LuLu,
citiram 8. točko 1. odstavka 12. člena zakona (komplicirano user posted image ):

'8. otroški dodatek brez dodatka za enostarševsko družino in brez dodatka za otroka, ki ni vključen v vrtec, zmanjšan za 20 % višine otroškega dodatka za prvega otroka iz prvega dohodkovnega razreda; '

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




spol otročka
tijati

so vam na morfologiji pravilno napovedali spol otroka?

ne, kasneje je bila punčka (63%)

ne, kasneje je bil fantek (37%)


Število vseh glasov: 106

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!