Vloga za OD in vrtec (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


shakira -> Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 10:26:37)

Živjo!

Do 14.11.2013 sem imela odločbo zavoda za zaposlovanje, da prejemam denarno nadomestilo. Se pravi bom decembra dobila še nekaj €, potem pa ne več.
Kdaj moram oddati spremembo za OD in znižano plačilo vrtca oz. kdaj mi začne veljati?




enea -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 10:30:52)

čimprej,.. 8 dni od nastanka spremembe, se pravi ti si že zamudila,.. [sm=smiley13.gif]




shakira -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 10:36:16)

Ne vem, una teta na CSD je rekla, da moram šele decembra in se mi šele z januarjem šteje, ker kao dobim decembra še nadomestilo. Samo mi ni ravno jasno, ker potem šele januarsko položnico dobim nižjo, decembersko pa ne, čeprav januarja ne dobim nič. Kako naj potem položnico za december plačam, če ne dobim nič?




petea -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 12:58:59)

pred nekaj meseci je tekla debata o tem, kdaj je treba oddati vlogo v takšnem primeru, a je nimam časa iskati;
mislim, da je celo tako, da če decembra prejmeš zadnje nadomestilo, lahko daš vlogo v januarju, upošteva se ti od februarja - ne pa me, prosim, držati za besedo

jaz bi na tvojem mestu, v izogib kakšnih neprijetnih uradniških presenečenj, dala vlogo v decembru (in priložila dokumente glede brezposelnosti), po prejemu zadnjega nadomestila (ker jo tako ali tako moraš redno dati zaradi ZPV), nato pa še januarja za vsak slučaj, če slučajno pri obravnavi decemberske vloge še ne bi upoštevali brezposelnosti; tako boš zagotovo pravočasno in v pravih rokih sporočila vse bistvene podatke, oni pa bodo, če bo druga vloga odvečna, potem samo zavnili drugo vlogo



kaj pa narediti glede izostanka prihodkov - na CSD dati vlogo za izredno socialno pomoč




mamica deklicam -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 13:43:46)

spremembo oddaš, ko dobiš zadnje nadomestilo. Ko boš 15 decembra dobila nadomestilo, nato v roku 8 dni oddaš papir za spremembmo OD in znižanega plačila vrtca




Najaa -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 14:26:16)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

spremembo oddaš, ko dobiš zadnje nadomestilo. Ko boš 15 decembra dobila nadomestilo, nato v roku 8 dni oddaš papir za spremembmo OD in znižanega plačila vrtca


Tako so tudi meni razložili, ja. Sicer pa je itak treba decembra oddat znižano plačilo vrtca tako boš vse na enkrat opravila.




mamica deklicam -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 15:13:51)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

spremembo oddaš, ko dobiš zadnje nadomestilo. Ko boš 15 decembra dobila nadomestilo, nato v roku 8 dni oddaš papir za spremembmo OD in znižanega plačila vrtca


Tako so tudi meni razložili, ja. Sicer pa je itak treba decembra oddat znižano plačilo vrtca tako boš vse na enkrat opravila.


samo še vedno mora počakati na 15.december. Ker če bo vlogo oddajala 1.12., ji tega ne bodo upoštevali.




shakira -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 16:17:16)

Rekla mi je, da pridem čimbolj na začetku decembra, ko še ne bo gužve. Zato pa ne vem kje se gleda potem ta rok 8 dni[sm=zmeden.gif]




shakira -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 16:20:14)

Kakšni pogoji pa so za izredno soc.pomoč?




petea -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 18:26:25)


IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Rekla mi je, da pridem čimbolj na začetku decembra, ko še ne bo gužve. Zato pa ne vem kje se gleda potem ta rok 8 dni[sm=zmeden.gif]



v 8 dneh po izplačilu zadnjega nadomestila moraš javiti spremembo - prenehanje prejemanje prihodkov

kot so ti že napisale forumašice, moraš paziti na ta rok (in skrbno preveriti, ali uradnik pove vse informacije tako, kot je dejansko najbolje zate)


tu pa je povezava glede IDSP




shakira -> RE: Vloga za OD in vrtec (25.11.2013 19:49:30)

Hvala




mamica deklicam -> RE: Vloga za OD in vrtec (26.11.2013 9:40:19)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Rekla mi je, da pridem čimbolj na začetku decembra, ko še ne bo gužve. Zato pa ne vem kje se gleda potem ta rok 8 dni[sm=zmeden.gif]



v 8 dneh po izplačilu zadnjega nadomestila moraš javiti spremembo - prenehanje prejemanje prihodkov

kot so ti že napisale forumašice, moraš paziti na ta rok (in skrbno preveriti, ali uradnik pove vse informacije tako, kot je dejansko najbolje zate)


tu pa je povezava glede IDSP


ko boš oddajala vloge za vrtec POUDARI, da si brez službe in kdaj se ti izteče denarno nadomestilo. Oddaj pa po 15.12. Moji kolegici niso upoštevali, da je brez službe in jo je na rit vrgo, ko je videla odločbe. V nasprotnem primeru boš morala pisati pritožbe




Stran: [1]