|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 13:56:50   
Čukica
A to pa je zate poceni? Za 290000 km in 12 let star avto???? Sploh ker so kosi za bmw tok pocen..
No za moj okus ni, ti pa go for it.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 14:05:09   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

A to pa je zate poceni? Za 290000 km in 12 let star avto???? Sploh ker so kosi za bmw tok pocen..
No za moj okus ni, ti pa go for it.

Maj gad! Dihaj! user posted image To je bil joke! user posted image user posted image user posted image
Sicer pa je bmw, torej varčen, je karavan, pa porabo ima nizko. Izpolnjuje kriterije, ki so pri tebi vplivali na nakup. user posted image

Ne vem, zakaj si tako jemlješ h srcu. Sej se nihče ne spravlja nate zaradi avtomobila, želele smo samo povedati, da se dobi veliko cenejši družinski avto, ni nujno da je nov. Če pa imajo ljudje denar za 15.000 € vreden avto, pa najbrž ne rabijo OD. To je bil ves point. user posted image

Dihaj, dihaj! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 14:09:28   
Čukica
ah nyna84, pozabila si na najvažnejši kriterij: avto mora biti nov. In že 100ič: OD nimamo. Dihat pa še znamo, ampak hvala za skrb:)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 14:09:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ko bom velika in bogata, bom imela hibridni terenc od lexusa, ker se ne kvari in ker ne rabiš ključa iskat po torbi, saj sam zazna bližino in se odpre (zelo praktično, ko imaš pod eno roko otroka, pod drugo pet vrečk user posted image ) in v garaži jaguarja, ker mi je dizajn božanski, bo pa v garaži, ker se kvari user posted image . Do takrat bo pa moj avtek moral zadoščati.


napacno razmisljanje - zazna blizino tudi ko ne zelis da se odpre (niti najmanj prakticno, ko imas poleg sebe kakega zeparja in n jegovih 5 prijateljev) user posted image user posted image user posted image

Napacno razmisljanje ker - ko bos velika in bogata bos imela batlerja, da isce kljuce. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 14:22:03   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne ti lexusa žalit z rezervnimi deli, japončki grejo delat harakiri, če se kaj pokvari. Jaguarja bom pa itak sam za gledat imela user posted image . Pa aston martin je tudi lep, pišuka.



http://www.zurnal24.si/toyotini-hibridi-morajo-na-servis-clanek-204603

Ankica, ga ni več enega takega, kot se gre user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 14:41:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

ah nyna84, pozabila si na najvažnejši kriterij: avto mora biti nov. In že 100ič: OD nimamo. Dihat pa še znamo, ampak hvala za skrb:)


Imate pa izgleda "druge socialne transferje"....ODja pa nimate, ker so vam ga v duhu varčevalnega zakona "vzeli" za dobo dveh ali treh let.....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Čukica


In imaš prav glede CSD - dokler je na leasing, ti avta ne morejp šteti. Mi smo tudi zato vzeli na 5 let - ker po 5 letih bo tudi recimo vrednost taka, da ga ne gledajo več.

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
4.9.2013 15:14:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:19:42   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne ti lexusa žalit z rezervnimi deli, japončki grejo delat harakiri, če se kaj pokvari. Jaguarja bom pa itak sam za gledat imela user posted image . Pa aston martin je tudi lep, pišuka.



http://www.zurnal24.si/toyotini-hibridi-morajo-na-servis-clanek-204603

Ankica, ga ni več enega takega, kot se gre user posted image



Ne, ne, čist prav je, to je napaka, ki potrjuje pravilo user posted image . Toyota vsaj odpokliče, ko sumijo na serijsko napako. Pa najboljšega pick-upa so naredili, ki je prišel na severni pol user posted image . Sem imela tudi golfa in twingota, pa se na servisu o kaki serijski napaki slišat niso hoteli, da o problemih, ki jih doživljamo s kombijem, niti ne govorim, koliko enih blesavih servisov.
No, resno, zelo redko prisegam na določeno znamko, s to imam pa res zelo dobre izkušnje.


Frodica, je fajn, je, sem preizkusila. Pa kakega butlerja, kaj naj z njim? Vrtnarja, OK, to še user posted image .

Ja, ne študiramo zaman Toyotinih principov. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:23:31   
Čukica

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Imate pa izgleda "druge socialne transferje"....ODja pa nimate, ker so vam ga v duhu varčevalnega zakona "vzeli" za dobo dveh ali treh let.....user posted image



Taki ki pa o tem kaj imamo in kaj ne veste več kot jaz, ste mi pa najbolj posrečeni user posted image
Daj še povej KAJ imam pa KOLIKO pa KAM ta denar nakazujejo, da bom vedela še jaz.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:24:27   
Čukica
aja liliana, vzet pa ti nihče ne more nečesa ćesar nikoli nisi imel.

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:47:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Imate pa izgleda "druge socialne transferje"....ODja pa nimate, ker so vam ga v duhu varčevalnega zakona "vzeli" za dobo dveh ali treh let.....user posted image



Taki ki pa o tem kaj imamo in kaj ne veste več kot jaz, ste mi pa najbolj posrečeni user posted image
Daj še povej KAJ imam pa KOLIKO pa KAM ta denar nakazujejo, da bom vedela še jaz.


Daj ne glumi zdaj naivne sobariceuser posted image .....napisala si kar si pač napisala......jaz sem samo povzela......

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:47:55   
elevitka

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Z možem se zanimava za menjavo avtomobila. Razmišljala sva o keširanju, pa nam v avto hiši to odsvetujejo še lasti zaradi tega, ker v primeru leasinga avto ni naša last in nama ga ne smejo upoštevat pri oddaji obrazca za otr. dodatek, vrtec in ostalo. Drži, da do poplačila leasinga nisem lastnik avta, ampak da pa se nič ne zavede v obrazce-kaj pa odplačan del leasinga?

Ima katera izkušnjo s tem- hvala vnaprej za odgovor.



Vse kar so ti rekli je res ! se ne upošteva pri otroškem dodatku, vrtcu - ne povečuje vašega premoženja in dohodkov, dokler leasing ni poplačan, in se vozilo prepiše na vas.... do takrat ste le uporabnik, ki je dolžan skrbeti za vozilo. Po drugi strani pa vas v leasing ˝silijo˝ zaradi lastnega interesa.... namreč če ima avto hiša interno leasing hišo oz imajo prodajalci sklenjene podjemne pogodbe z leasing hišami... in verjemi da jih imajo, ker se jim splača, ima prodajalec od vašega leasinga korist, namreč ˝vreže˝ vam lahko od 1-5 % stroškov odobritve leasinga - ki ga plačate vi od vrednosti kupljenega avtomobila, pa seveda leasing hiši najprej poplačate višji del obresti in manjši del glavnice na začetku odplačevanja, ... torej bolj se bližate koncu poplačila leasinga večja je glavnica, manjše obresti- najprej plačate obresti, ker v primeru predčasnega odkupa pokasirajo vsaj nekaj obresti - NJIHOV ČISTI ZASLUŽEK.


Splača se preračunat ! Jaz vsekakor če imam keš ne grem na leasing !

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Eno kratko vprašanje...
4.9.2013 15:49:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

aja liliana, vzet pa ti nihče ne more nečesa ćesar nikoli nisi imel.


Ne, to pa res ne.....

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 11:11:10   
Čukica
elevitka, to je vse res, če imaš obresti. In mi smo leasing vzeli ker se nam je splačalo, ker je bila akcija 0% obresti - torej dejanski znesek cene avtomobila so mi razdelili na obroke - brez nobenih stroškov odobritve, nobenih obresti... samo obična cena avtomobila - to kar bi tudi s kešem plačala, le da vse na enkrat.
Liliana, se opravičujem, če se nisem najbolje izrazila oz je bil moj post nejasen. Torej: na leasing smo avto vzeli ker: bomo po obrokih plačali le to, kar bi s kešem na enkrat oz kar bi s kreditom preplačali, saj za kredit ni akcije 0% obresti (vsaj za nakup avtomobila ne). Poleg tega smo še preračunali, da prišparamo na gorivu na mesec za cca 2/3 mesečnega obroka (primerjali smo z avtomobilom, ki smo ga takrat imeli in je bil bencinar s povp. porabo neki čez 8). Čisto na koncu pa je še dejstvo, da avto ni tvoj če je na leasing in ti ga nikjer ne štejejo kot premoženje: ali socialni transferji, vrtec, morebitni rubežniki če ne plačaš obroka za what ever kaj...pač več je teh zadev. In nikoli ne veš, kdaj ti to pride prav. To vsekakor ni bil razlog za našo odločitev, priznam pa, da me malo moti ko me država na vsakem koraku kontrolira kaj imam - konec koncev sem ob nakupu za to plačala davek državi in se mi ne zdi fer, da me za to carini in kontrolira še naprej. To je isto, kot če bi mi prišli pogledat al imam doma hladilnik za 200eur al za 1500eur. Pa kaj? Sej sem plačala ob nakupu davek.
Tako da ja: meni tudi davek na nepremičnine v KATERI DEJANSKO ŽIVIŠ ne diši, saj je bil plačan davek že ob nakupu (oz prodaji-po navadi to plača prodajalec). Se pa strinjam o uvedbi davka na ostale nepremičnine ki jih poleg stanovanja v katerem živiš, še imaš. AMPAK TO JE MOJE OSEBNO MNENJE in upam, da me ne boste raztrgale zaradi tega. Sicer pa mi je danes vseeno, ker sem dobre volje, ker sem zutri neki lepga nalulala zgleda:)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 11:38:03   
ronja
moje mnenje: kupis rabljeni avto, ki ima ze v osnovi nizjo vrednost - za razliko med starim in novim pa zagotovo pokrijes VSE morebitne stroske z eventuelnimi popravili. nov avto je metanje denarja stran.

podpis.


15.000 za povprečen avto? Sej se hecaš, ane? user posted image
Mi imamo družinski avto, ki je ocenjen na 1.000 € vrednosti, pa ima 5 vrat, klimo, el. pomik stekel, velik prtljažnik, v katerega je šel ogromen voziček.
Od kod si ti dobila to povprečje 15.000 € mi ni jasno. Očitno vam dobro gre.

Podis.
Čukica, mi imamo 3 otroke in avto, dizel (a bo v redi slovnica pa to?;)user posted image ), s 5imi vrati in velikim prtljažnikom in sva zanj še pred leti dala 4000€ in dela še danes (ni pa več toliko vreden, je že starejši in bolj zgonjen). NI treba kupit avta za 15.000, da prevažaš svoje male cukre okoli;). Nič narobe, če se odločita za nov avto, samo rečt, da se ne da z manj skoz prit, je pa tudi hecno.

Res je ni...tudi avte na leasing bi morali šteti kot premoženje pri socialnih transferjih.....vendar jih ne štejejo zgolj zato, ker ne morejo z enim klikom do podatka priti...

To se pa strinjam - kredit in leasing bi morala bit izenačena.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 12:57:51   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

In ja... včasih smo se z avti s 3 vrati lahko cele družine peljale po tujini in celi Jugoslaviji.. danes  pa... A smo velikani postali? user posted image

In znesek čisto povprečen družinski avto za 15.000 eur? Sploh imaš predstavo kako veliko je to denarja in kak luksuz je tak avto?


Seveda smo se včasih okol vozil z Yugoti in Katrcami brez avtosedežev in bile so to največ 4 članske družine. Danes to ni mogoče in tudi danes je dinamika prometa bistveno drugačna, zato majčkeno razmisleka pred takšnimi izjavami.

Čisto povprečen družinski avto v katerega lahko natlačiš tri otroške sedeže in je seveda nov ni noben luksuz oziroma ja je luksuz, ker si večina povprečnih smrtnikov takšnega novega ne more privoščit, zato veselo uvažajo stara sklumpana jajca iz tujine in to potem vozimo in popravljamo. Kaj pa ostane od familije natlačene v majhnem avtu že po malce močnejšem čelnem trku z večjim avtom pa raje nebi razlagal.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:03:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

In ja... včasih smo se z avti s 3 vrati lahko cele družine peljale po tujini in celi Jugoslaviji.. danes  pa... A smo velikani postali? user posted image

In znesek čisto povprečen družinski avto za 15.000 eur? Sploh imaš predstavo kako veliko je to denarja in kak luksuz je tak avto?


Seveda smo se včasih okol vozil z Yugoti in Katrcami brez avtosedežev in bile so to največ 4 članske družine. Danes to ni mogoče in tudi danes je dinamika prometa bistveno drugačna, zato majčkeno razmisleka pred takšnimi izjavami.



Saj razmišljam (majčkeno), samo ne isto, kot ti user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:11:27   
kalbo
Ha ha ha ful smešno. Pol praviš, da bi folgala z avtom velikostnega reda Fičo? Me zanima zakaj sebe in familije ne prevažaš z avtom velikosti Fičota, s katerim so se cele familije prevažale po celi Jugi? Pomoje se niti notri več ne stlačiš. To je bla kanta, ki so jo imel Italiani namesto Vespe, če je padal dež, pri nas v ranjki Jugi je pa postal avto splošne potrošnje in so z njim prevažali vse tudi kak pralni stroj se je našel. Plačevali so ga pa točno toliko če ne več kot kak Nemec svoj avto normalnega udobja in velikosti.

Avto, ki je dovolj velik, da stlačiš not tri otroške sedeže in je nov 15000 EUR ni noben luksuz. Seveda je pa dons met nov avto luksuz za večino, nekateri se pa seveda prevažajo z avti nad 100 tisočakov, tisto je pa pravica in ne luksuz.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 5.9.2013 13:15:27 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:16:58   
LuLu
Meni je smešno

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:18:11   
kalbo
Ja prav, sam še vedno ne vem, kakšen avto voziš ti, da ti je avto reda Fičo zadost velik. Al maš to sam na jeziku kar tko, ker vsi tko pravjo? Včasih so nas nategoval v Zastavi, oziroma naše starše, zdaj nas pa nategujejo prodajalci rabljenih vozil, ki jih vlečejo cele šleparje iz Evrope in tu ta klump prodajajo kot suho zlato.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 5.9.2013 13:19:36 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:21:36   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja prav, sam še vedno ne vem, kakšen avto voziš ti, da ti je avto reda Fičo zadost velik. Al maš to sam na jeziku kar tko, ker vsi tko pravjo? Včasih so nas nategoval v Zastavi, oziroma naše starše, zdaj nas pa nategujejo prodajalci rabljenih vozil, ki jih vlečejo cele šleparje iz Evrope in tu ta klump prodajajo kot suho zlato.


Fičota si ti omenil. So bili še drugi avti razen fičota in katrce.
Fičota ne vozim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:24:42   
kalbo
Pa ti veš, da Yugota, al pa Stoenko spraviš skozi prtljažnik povprečnega sodobnega avta, ki se splošno tretira kot mali avto? No v bistvu so ble Katrce, Stoenke, Yugoti....ostalo je bil pa velik luksuz, tud Golf iz Sarajeva.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 5.9.2013 13:25:49 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Eno kratko vprašanje...
5.9.2013 13:45:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja prav, sam še vedno ne vem, kakšen avto voziš ti, da ti je avto reda Fičo zadost velik. Al maš to sam na jeziku kar tko, ker vsi tko pravjo? Včasih so nas nategoval v Zastavi, oziroma naše starše, zdaj nas pa nategujejo prodajalci rabljenih vozil, ki jih vlečejo cele šleparje iz Evrope in tu ta klump prodajajo kot suho zlato.


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 73
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Starost
Erin

Odgovorite le ženske :) Vaš partner je:

isto star kot ve (15%)

starejši (67%)

mlajši (18%)


Število vseh glasov: 374

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!