Iz bolniške na zavod (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Matkurja -> Iz bolniške na zavod (31.8.2013 16:50:43)

Danes mi poteče pogodba za določen čas. Zadni teden sem bila na bolniški, ker sem noseča. Bolniško lahko še podaljšam, če bi bilo to meni v prid. Zaposlena sem bila malo manj kot 4 leta, torej mi pripada 3 mesece zavoda, v tem času pa bi šla na porodniško. Kakor sem razumela, naj bi porodniško prejemala v celoti, saj bom na dan začetka porodniškega dopusta prejemala nadomestilo, pa tudi pokojninska doba naj bi mi tekla.
Zanima me, če je katera bila v podobni godlji, oz. ali se splača vlečt naprej bolniško, ali naj raje prejemam nadomestilo od zavoda. Kaj je bolje zame? Verjetno delovna doba ne bo tekla naprej, če sem na bolniški, saj mi je pogodba potekla? Ali pač? Malo zmedeno napisano, upam, da je kdo razumel in da dobim kakšen odgovor.
LP, M.




alda -> RE: Iz bolniške na zavod (1.9.2013 9:24:04)

Bila na istem, s tem, da so meni prekinili pogodbo,ko sem povedala da sem noseča.
Pripadal mi je še en mesec bolniške s strani zzzs , potem pa zavod, kjer pa nisem bila upravičena do ničesar, ker zaradi rizične nosečnosti nisem bila aktivna iskalka zaposlitve in sem odklonila delo ,ki so mi ga ponudili /zavarovalni agent na terenu v 4mes. nosečnosti [sm=zmeden.gif]/
Porodniško pa sem dobivala 100% kot da bi bila zaposlena!




Matkurja -> RE: Iz bolniške na zavod (1.9.2013 16:53:56)

Alda, kdaj pa je bilo to? Meni je ginekolog namignil, da se je pred kratkim spremenil zakon in da naj se pozanimam.




alda -> RE: Iz bolniške na zavod (1.9.2013 18:17:58)

Že kar dosti časa nazaj -skoraj 10let bo [sm=smiley1.gif]




Matkurja -> RE: Iz bolniške na zavod (2.9.2013 19:10:09)

OK, da povem, kako je na situaciji. Sem šla danes na ZZZS in mi je prijazna uslužbenka vse razložila. Baje da se da predlog za komisijo in potem lahko še en mesec prejemaš bolniško in šele potem začneš z nadomestilom od zavoda. Jaz tega ne bom storila, ker mi je G. pozabil dati mnenje in bi mogla čakat do srede, da bi mi napisal, ker prej ne dela, potem bi mogla it do moje osebne DR. ki je 100 km stran in bi imela s tem skoraj toliko stroškov in sitnosti, kot bi bilo potem razlike v bolniška-nadomestilo z zavoda. Pa še na morje se odpravljamo in bi morala zaradi tega dva dni skrajšat dopust. Če bo pa katera nucala info, je pa tle. [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]