višina otr. dodatka. (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> višina otr. dodatka. (1.8.2013 13:03:14)

Zanima me koliko bom dobila OD za drugega oroka, ko se bo rodil, če mi za prvega zdaj znaša 97 evrov oz. smo v 2. dohodkovnem razredu?
hvala.




enea -> RE: višina otr. dodatka. (1.8.2013 19:13:23)

108,04 €

izračuni so pa
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/




mala zirafa -> RE: višina otr. dodatka. (1.8.2013 20:18:09)

Hvala, to sem že gledala.Me pa zanima če se OD zviša, ko se poveča število druž. članov?Glede na to da se dohodek porazdeli na več ljudi, kot se zdaj.Oz. če sem bolj jasna me zanima če pademo v 1. doh. razred.




nananaja -> RE: višina otr. dodatka. (1.8.2013 20:28:54)

Na odločbi za prvega otroka imaš napisan procent, ki ga dosegate kot dohodek na družinskega člana (2. dohodkovni razred je med 18 in 30%). Ta procent pomnoži s 3, potem pa ga deli s 4, tako boš dobila procent, ki bo veljal po rojstvu drugega otroka, na lestvici (na zgornjem linku) pa potem seštej znesek za prvega in znesek za drugega otroka za otroke do 18 let. Če prvi otrok ni v vrtcu, na prvi znesek dodaš 20%.

Ta izračun seveda velja, če se vam bo po rojstvu otroka štelo isto dohodkovno leto, kot na odločbi, recimo leto 2012, in tudi če se vaši dohodki niso bistveno drugačni.




Stran: [1]