prosim pomoč in mnenje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


gsatalema -> prosim pomoč in mnenje (11.7.2013 9:08:14)

Kot že v naslovu, ne vem kako naprej.....

Ker sem že dalj časa v staležu in je posledično naše finančno stanje bistveno nižje, sem zelo brezglavo odprla dodatno dejavnost, oz.s.p. Dobili smo možnost, pravzaprav mož, da opravlja občasno enako delo kot v službi tudi še v drugi firmi, ker pa on zaradi konkurenčne klavzule ni tega vzel na sebe, sem jaz brez razmišljanja odprla nase. To je delo , ki je specifično in povezano z različnimi certifikati, ki jih mož ima, tako, da kdo drug tega ne more izvajat....
Zanima me, kaj naj jaz sedaj storim (imam že odprto), ampak kolikor vem, če sem v staležu, ne morem izdati računa......, ali bi lahko koga za kakšnih par ur kao zaposlila (na paiprju [sm=zmeden.gif] , in za njega plačala tiste male prispevke kot za sebe, oz, kaj storiti da me ne dobijo, in mi za to delo lahko izstavimo račun,da bi pa koga redno zaposlili ni, kajti včasih se dela 3, včasih 15 krat na mesec, zgodi pa se, da tudi noben krat.....
Dragi forumaši in strokovnjaki POMOČ [sm=smiley13.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.7.2013 9:30:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




_Tami_ -> RE: prosim pomoč in mnenje (11.7.2013 10:17:46)

Tako, ja. Jaz imam tud moža za prokurista in lahko opravlja vse namesto mene.




gsatalema -> RE: prosim pomoč in mnenje (11.7.2013 10:25:24)

Bi potem za moža morala plačevati še kakšne prispevke, oz. kje se to stori in kako.....
Lahko kaj več o tem, sem sicer sedaj nekaj čitala, ampak me zanimajo še info iz prakse....

Hvala za pomoč




Antilopa -> RE: prosim pomoč in mnenje (11.7.2013 13:14:21)

Ne, nobenih prispevkov ni treba plačevati... dokler ne pride do kakšnega izplačila (po poslovodni pogodbi, podjemni,...).




Stran: [1]