dopust in zavarovanje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


J.L. -> dopust in zavarovanje (14.6.2013 13:04:45)

za dopustovanje smo izbrali sosednjo hrvaško. pa me zanima ali si moramo urediti za ta čas kakšno zavarovanje, v primeru, če rabimo zdravnioško pomoč?




aelail -> RE: dopust in zavarovanje (14.6.2013 14:24:45)

Mi naročimo samo evropske kartice za tujino na spletni strani ZZZS.




josephine27 -> RE: dopust in zavarovanje (14.6.2013 17:02:25)

Europske kartice so za nujno medicinsko pomoč. Lahko si pa nerdiš tudi "turistično" zavarovanje za ta čas, ko boste tam naprimer CORiSS. Mi si ga vedno naredimo, če gremo kam v tujino.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.6.2013 19:52:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: dopust in zavarovanje (14.6.2013 20:30:27)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

EU kartica je povsem dovolj: krije vse nujne posege. in se najbolj enostavna za uporabo.


Dokler ne rabiš hospitalizacije......[sm=smiley1.gif]





josephine27 -> RE: dopust in zavarovanje (14.6.2013 20:31:10)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

EU kartica je povsem dovolj: krije vse nujne posege. in se najbolj enostavna za uporabo.



Odvisno. Vem, da ta kartica ne krije prevoza v domovino in poznam eno družino k je imela kar nekaj težav zaradi tega.




liliana -> RE: dopust in zavarovanje (14.6.2013 20:44:54)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

EU kartica je povsem dovolj: krije vse nujne posege. in se najbolj enostavna za uporabo.



Odvisno. Vem, da ta kartica ne krije prevoza v domovino in poznam eno družino k je imela kar nekaj težav zaradi tega.


Tudi jaz poznam tako družino.....niso imeli samo težav, ampak so morali kar sami plačati prevoz......govora pa je seveda o nekaj 1000 EUR.......pa tudi bolniščnična oskraba se ni štela vsa za nujno......

Tako da, za kako vročino, odgrnino, je dovolj EU kartica......za kak izliv slepiča, malo večji padec, ki zahteva operativni poseg in mirovanje po posegu pa že več ne......




BellaB -> RE: dopust in zavarovanje (15.6.2013 0:16:34)

jaz vedno naredim se dodatno zavarovanje... Elvia, Coris, lani julija sem naredila pri NKBM zavarovanje za celo leto pri zavarovalnici MB, ampak ne vem ce je to se mozno. Si brez skrbi celo leto in se cenovno bolj splaca kot Coris ali Elvia.




josephine27 -> RE: dopust in zavarovanje (15.6.2013 6:39:10)


IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

jaz vedno naredim se dodatno zavarovanje... Elvia, Coris, lani julija sem naredila pri NKBM zavarovanje za celo leto pri zavarovalnici MB, ampak ne vem ce je to se mozno. Si brez skrbi celo leto in se cenovno bolj splaca kot Coris ali Elvia.


Če greš večkrat tujino se sigurno splača letno samo, če greš samo za teden dva pa mislim, da vseeno ceneje prideš skoz. Itak najbolje it na zavarovalnico in se pozanimat.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (15.6.2013 8:10:06)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: dopust in zavarovanje (15.6.2013 9:10:04)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

EU kartica je povsem dovolj: krije vse nujne posege. in se najbolj enostavna za uporabo.


Dokler ne rabiš hospitalizacije......[sm=smiley1.gif]


iz izkusenj lahko povem, da krijejo tudi hospitalizacijo in preiskave, ce gre za nujno stvar [sm=smiley1.gif] meni so krili cisto vse stroske. govorim za HR - obstaja dober bilateralni sporazum. za druge drzave to ne velja in v tem primeru priporocam kak Coris - ampak s HR se pa res ne splaca komplicirat (tudi SLO krije stroske zdravljenja in hospitalizacije za HR drzavljane, ki imajo samo zavarovanje HZZO. tudi to preizkuseno [sm=smiley1.gif])


Če gre in dokler gre za nujno stvar......jaz poznam primer človeka, ki se je tako poškodoval na dopustu, da je še danes nepokreten in je moral tudi plačati nekaj dni hospitalizacije v bolnici, ker je bil že "zrel" za odpust iz bolnišnice je pa čakal rešilca iz Slovenije in je čakal na to, da bi pa mogoče domači lahko uredili prevoz na račun ZZZS (ker rešilec iz Splita do Ljubljane precej stane).......domačim seveda ni uspelo, zato so plačili nekaj dni hospitalizacije in rešilca.....ker je pač imel zgolj evropsko kartico.....

Pa ta precej časa preživi na Hrvaškem in je "računal" pač tudi na to, da evropska kartica zadustuje za vse.......ker krije nujne stvari.......






josephine27 -> RE: dopust in zavarovanje (15.6.2013 13:52:55)

metulj333 tudi to kaj se šteje za nujno stvar ni v vseh državah enako. Ta družina, ki jo jaz poznam je morala tudi za določene stvari v bolišnici plačat sama, ker se niso štele za nujne, nekaj je bilo pa krito. Jih pa recimo pred tem ni nihče na to opozoril, da bodo to sami krili oz. so izvedeli šele na koncu, ko so dobili račun. Plus prevoz v domovino je bilo treba plačat v celoti oz. so potem po vseh ovinkih nekaj zmučkali s pomočjo ZIP. Meni res ni žal za tistih nekaj eurov, da se mi ni treba še s tem ubadat, še posebaj z majhnimi otroci zdraven.




ona -> RE: dopust in zavarovanje (16.6.2013 12:39:27)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Europske kartice so za nujno medicinsko pomoč. Lahko si pa nerdiš tudi "turistično" zavarovanje za ta čas, ko boste tam naprimer CORiSS. Mi si ga vedno naredimo, če gremo kam v tujino.


Enako [sm=smiley1.gif]




šrimpf -> RE: dopust in zavarovanje (16.6.2013 14:01:28)

se bom kar tule priključila. kako je pa v času nosečnosti? jaz bom v času dopusta nekako 4 mesece noseča, ali kaj komplicirajo na zavarovalnici? slišala sem, da je težava po šestem mesecu, ne vem pa, kako je prej. če katera mogoče kaj ve




astrid1 -> RE: dopust in zavarovanje (16.6.2013 16:24:06)

Po 32. tednu porod v tujini plačaš sama.




mayci -> RE: dopust in zavarovanje (17.6.2013 22:18:29)

Mi vedno vzamemo za dopust evropske kartice in Corris, pa smo malo bolj brez skrbi, kar se tega tiče in še grozno drago ni. Za 15 dni corrisa smo letos dali 27 eur.




patrino -> RE: dopust in zavarovanje (17.6.2013 22:25:38)

http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I070124&videolang=sl&sitelang=en

Tudi jaz mislim, da je bolje bit ziher[sm=jezicek.gif]




Stran: [1]