spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 7:57:20)

Ali ima kdo izkušnje s tem?Mož bo šel po operaciji v zdravilišče in baje imam jaz kot njegova spremljevalka 50% popust.To sem izvedela neuradno.Morda kdo kaj več ve?Saj se bom oglasila pri njegovem splošnem dr. a za zdaj še nimam papirjev.




liliana -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 9:15:38)

Jaz nisem imela nobenega popusta.....in mož je bil na rehabilitaciji v zdravilišču po poškodbi in operaciji obeh kolen.....

kot brezplačno spremstvo in ti potem krije tvojo nastanitev ZZZS pa imajo zgolj slepe osebe, totalno nepokretne osebe (tiste, ki potrebujejo pomoč 24 ur na dan).......

Je pa odvisno od zdravilišča do zdravilišča kakšne ugodnosti ti nudijo kot spremljevalcu......običajno ti napišejo ugodne cene za spremljevalce in ko potem to preranučaš glede na redno ceno, ni prav dosti bolj ugodno, nekaj EUR.....ker zdravilišča ravno na spremljevalcih lepo zaslužijo.......

ZZZS ti kot spremljevalcu po poškodbi in operaciji sigurno ne bo nič kril.......ker ima rahabilitiranec možnost v zdravilišču koristiti spremstvo in pomoč strokovnega osebja, ki je tam zaposleno.......




Katy78 -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 11:03:05)

Moja mami je bila ca. pol leta nazaj v Radencih na rehabilitaciji in bi imel spremljevalec bivanje ceneje kot sicer. Ampak ni bilo mišljeno spremljevalec kot oseba, ki gre zraven zato, da kakor koli pomaga tistemu, ki je na rehabiliticaji, ampak da gre zraven kar tako. Koliko točno (ali 50% ali manj) je bilo pa ne vem, ker moj oči seveda ni šel, pravi, da so toplice za penzioniste. [sm=jezicek.gif]




petea -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 14:37:51)

mala zirafa,
kolikor mi je znano, je nastanitev prve osebe v sobo praviloma 'polna' storitev - torej mora njegovo plačilo kriti tako stroške sobe kot prehrane, drugi v sobi pa za hotel bolj kot ne predstavlja samo strošek hrane (in turistične takse in ene posteljnine več). Sobo je namreč tako ali tako treba čistiti, pa če v njej biva eden ali dva človeka.

Pozanimaj se, ali zdravilišče nudi kakšne posebne popuste (npr. npr. na določene kartice ali za člane določenih društev, organizacij). Prav tako zahtevajta vse pomembne informacije glede namestitve pisno in v naprej (predračun, cenik za posamezno nastanitev, dodatne storitve, sploh, če se bo nastanitev kaj spreminjala).
Mojima staršema so pred tedni šele zadnji dan, ob obračunu stroškov povedali, da sta imela nadstandardno nastanitev (kar naj bi pomenilo, da imata na voljo halje hotela [sm=zmeden.gif]), kar jima sprejemni receptor ni povedal, onadva pa brez papirjev nista mogla dokazati, da nista naročila in želela takšnega nepotrebnega in nezahtevanega 'nadstandarda'. Sploh, ker sploh nista vedela, da to spada med dodatne usluge. [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 15:33:39)

Hja, nisem prej dokončala misli prvega odstavka.
Ker je torej strošek nastanitve drugega človeka v sobi nižji, je tudi cena njegovega bivanja posledično lahko nižja.

Pozanimaj se tudi pri drugih ponudnikih nastanitev v kompleksu (npr. kakšna društva, podjetja), če imajo kakšne svoje kapacitete in kakšna je cena pri njih.




liliana -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 18:04:54)

petea.....ne razumem zdaj tega kar misliš povedati......

torej, če grem jaz z možem v toplice na dopust, plača recimo mož polno ceno, jaz pa bi potemtakem morala plačati samo stroške hrane (ajde eventuelno tudi stroške koriščenja bazena in koriščenja skupnih prostorov).....a mi lahko prosim daš kako zakonsko podlago zato, da bom v bodoče pri turističnih aranžmajih to poskušala uveljaviti in bom agencijo ali pa hotel direktno prepričevala, da jaz v bistvu za njih sploh nisem strošek in da moram plačati pol manj, če sem z možem v dvoposteljni sobi......ker v praksi ni tako......običajno v dvoposteljni sobi oba plačata isto ceno.......če pa človek dvoposteljno sobo koristi za enoposteljno pa se cena celo precej poveča.......






liliana -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 18:11:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Moja mami je bila ca. pol leta nazaj v Radencih na rehabilitaciji in bi imel spremljevalec bivanje ceneje kot sicer. Ampak ni bilo mišljeno spremljevalec kot oseba, ki gre zraven zato, da kakor koli pomaga tistemu, ki je na rehabiliticaji, ampak da gre zraven kar tako. Koliko točno (ali 50% ali manj) je bilo pa ne vem, ker moj oči seveda ni šel, pravi, da so toplice za penzioniste. [sm=jezicek.gif]


Poznam "spremljevalko", ki je bila v Radencih z možem dva tedna konec lanskega leta......cena njenega bivanja je bila okrog 45 EUR na dan.....torej je to zneslo nekaj čez 600 EUR......približno toliko (100 EUR več, torej 700 EUR) sem v skoraj istem času jaz plačala kot spremljevalka v Šmarjeških toplicah za 14 dni (samo jaz sem plačala več zato, ker smo želeli sobo z internetnim priključkom, torej nadstandardno sobo)......

Meni se znesek 45 oz. 50 EUR na dan ne zdi ravno poceni oz. da bi to bil nek grozen popust glede na redno ceno.......če primerjam z ostalimi paketi recimo, ki jih zdravilišča turistično ponujajo (vikend pakete, 5 dnevne pakete, welnes pakete).......





petea -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 18:36:33)

Liliana,
pisala sem za primere polnih in ne praznih postelj [sm=zmeden.gif]

za izračun in konkreten prikaz bom vzela spletne podatke enega hotela za storitev polpenzion v času izven glavne sezone:

če ena oseba najame enoposteljno sobo, plača na dan 29 €, če dve osebi najameta dvoposteljno sobo, plačata 41 € na dan;
ker prva oseba v vsakem primeru stane 29 € /dan (postelja, hrana), pomeni, da je strošek druge osebe v dvoposteljni sobi občutno manjši, kot če bi dve osebi bivali vsaka v svoji sobi,

in sicer v tem primeru stane druga oseba v isti sobi le 12 € na dan oz. le 40 % nastanitve prve osebe;

verjetno ponudba, ki so jo dali mali žirafi, sloni na tej računici


za še nekaj drugih terminov, v času večje zasedenosti, je razmerje še veliko slabše; v času glavne poletne sezone je strošek druge osebe 'samo še' 10 % stroškov prve osebe [sm=smiley2.gif]





P.S.: tudi otroci, kadar spijo v sobi s starši, letujo po podobnem sistemu po polovični ceni, četudi nekateri najstniki pojedo že več kot odrasli, prav tako pa je tudi zanje potrebno preobleči posteljnino - računica se izide tako družini kot hotelirjem


P.S.2: Liliana, 'zakonska' osnova je računica hotelirja, da ima čim bolj polne kapacitete; preden se huduješ, kako drago te pride dopust, si lahko naslednjič pred izbiro najprej preračunaš, koliko bi vaju prišel dopust, če bi dopustovala ločeno, vsak v svoji enoposteljni sobi [sm=smiley2.gif]




liliana -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 18:58:22)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Liliana,
pisala sem za primere polnih in ne praznih postelj [sm=zmeden.gif]

za izračun in konkreten prikaz bom vzela spletne podatke enega hotela za storitev polpenzion v času izven glavne sezone:

če ena oseba najame enoposteljno sobo, plača na dan 29 €, če dve osebi najameta dvoposteljno sobo, plačata 41 € na dan;
ker prva oseba v vsakem primeru stane 29 € /dan (postelja, hrana), pomeni, da je strošek druge osebe v dvoposteljni sobi občutno manjši, kot če bi dve osebi bivali vsaka v svoji sobi,

in sicer v tem primeru stane druga oseba v isti sobi le 12 € na dan oz. le 40 % nastanitve prve osebe;

verjetno ponudba, ki so jo dali mali žirafi, sloni na tej računici


za še nekaj drugih terminov, v času večje zasedenosti, je razmerje še veliko slabše; v času glavne poletne sezone je strošek druge osebe 'samo še' 10 % stroškov prve osebe [sm=smiley2.gif]




Ta ponudba je eno navadno zavajanje......

ker.....zdravilišča nikoli ne dajejo v sobo le ene osebe, ki jo plača ZZZS (zelo hitro ti dodelijo cimra, razen, če sobo doplačaš, torej namesto 20,5 EUR plačaš 29 EUR).....če pač ni zraven spremljevalca, dobiš cimra.....in potem iz 41 EUR na dan, vsaka oseba plača 20,5 EUR/dan......ne plača ZZZS za osebo A 29 EUR in za osebo B 12 EUR v isti sobi ob koriščenju istih storitev....ampak vsaka oseba plača 20,5 EUR na dan.....prav tako je, če si spremljevalec.......

tudi ni logike, da bi davkoplačevalski denar šel zato, da bi ZZZS plačal 29 EUR za rehabilitiranca, ti kot spremljevalec, ki preživiš vsaj pol dneva na bazenu in moliš vse štiri od sebe, ko je partner na masažah in vajah pa le 12 EUR.....halo?.....

Hoteli težijo k temu, da so sobe zapolnjene......zato pa tudi nekaj doplačaš, če si sam v dvoposteljni sobi......

P.S.: tudi otroci, kadar spijo v sobi s starši, letujo po podobnem sistemu po polovični ceni, četudi nekateri najstniki pojedo že več kot odrasli, prav tako pa je tudi zanje potrebno preobleči posteljnino - računica se izide tako družini kot hotelirjem


To je le marketinška poteza.....običajno je potem že cena aranžmaja za starše toliko povečana......

P.S.2: Liliana, 'zakonska' osnova je računica hotelirja, da ima čim bolj polne kapacitete; preden se huduješ, kako drago te pride dopust, si lahko naslednjič pred izbiro najprej preračunaš, koliko bi vaju prišel dopust, če bi dopustovala ločeno, vsak v svoji enoposteljni sobi user posted image


Tako je.....gre za čisto računico hotelirja.....in doplačilo ene osebe v dvoposteljni sobi je zgolj "kazen", da kapaciteta ni polna in ne osnova za obračun sobe, kjer je druga oseba skoraj zastonj........




poli* -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 19:24:55)

Midve s hčerko sva bile na Debelem Rtiču na zdravljenu, jaz sem bila kot spremljevalec (2-letni otrok), pa ni bilo nič popusta. Napišejo "ugodne cene", ampak se po kakšnem tednu ali dveh nabere par sto evrov za plačat. Tko da ja, ni to glih poceni reč.




petea -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 20:00:05)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ker.....zdravilišča nikoli ne dajejo v sobo le ene osebe, ki jo plača ZZZS (zelo hitro ti dodelijo cimra, razen, če sobo doplačaš, torej namesto 20,5 EUR plačaš 29 EUR).....če pač ni zraven spremljevalca, dobiš cimra.....in potem iz 41 EUR na dan, vsaka oseba plača 20,5 EUR/dan......ne plača ZZZS za osebo A 29 EUR in za osebo B 12 EUR v isti sobi ob koriščenju istih storitev....ampak vsaka oseba plača 20,5 EUR na dan.....prav tako je, če si spremljevalec.......

tudi ni logike, da bi davkoplačevalski denar šel zato, da bi ZZZS plačal 29 EUR za rehabilitiranca, ti kot spremljevalec, ki preživiš vsaj pol dneva na bazenu in moliš vse štiri od sebe, ko je partner na masažah in vajah pa le 12 EUR.....halo?.....


Pravzaprav ni čisto tako:
posamezno zdravilišče ima z ZZZS sklenjeno pogodbo, v kateri je določen fiksen znesek, ki ga ZZZS plača po rehabilitirancu za dan standardne namestitve v polnem penzionu; ločijo se zneski le glede na to, ali gre za pokretnega človeka (nižja cena) ali pa rabi pomoč negovalcev (višja cena) ne glede na velikost sobe (oz. števila postelj v sobi), v kateri je človek nameščen.
Rehabilitacija se obračuna posebej.

Kaj zajema standardna namestitev in kakšne minimalne zahteve sob morajo biti izpolnjene, je določeno v pogodbah ter je tako lahko odvisno od pogajalskih sposobnosti posameznega zdravilišča, prav tako lahko zaradi posameznih določil pogodb pride do precej absurdnih situacij v posameznih dejanskih primerih.


Če ima ali potrebuje rehabilitiranec zahteve, do katerih v skladu z zgoraj omenjeno pogodbo ni upravičen, pa si zdravilišče (z velikim veseljem) hitro obračuna dodatne zadeve [sm=zmeden.gif]



Npr. da ZZZS krije bivanje za pokretnega rehabilitiranca 100 €/ dan, z njim pa bi želel še nekdo bivati v dvoposteljni sobi in imeti polni penzion, je dejansko možnih kar nekaj scenarijev. Za prikaz bom vzela primer, da je po ceniku cena dvoposteljne sobe 150 €. Kot zapisano, strošek 100 € za rehabilitiranca (kot prve osebe v sobi) v vsakem primeru plača ZZZS.

Spremljevalcu lahko obračunaju:
1) 50 € in imajo krito sobo (oz. verjetno imajo tudi že dobiček),
2) več kot 50 € in so še bolj na dobičku,
3) manj kot 50 € (a verjetno tako, da se jim še vedno splača).

Torej glede na določene cene storitev, ki jih ima zdravilišče, višino stroškov, ki jih imajo določene z ZZZS in glede na zasedenost svojih kapacitet lahko torej posamezni hoteli kar precej različno zaračunavajo iste storitve spremljevalcem.
In v odvisnosti od njihove politike tudi različno zaračunavajo gostove morebitne dodatne želje.

P.S.: Seveda se znajo posluževati tudi ''prijemov dobre prakse'' v stilu: ''Če želite danes pričeti z rehabilitacijo, vas ob doplačilu lahko namestimo v nadstandarno sobo, za sosednjo standardno pa je čakalna vrsta pol leta.'' (to se je zgodilo mojemu tastu, ko iz čisto objekivnih zdravstvenih razlogov ni mogel biti nameščen v sobi, ki so mu jo namenili, rehabilitacijo pa je dejansko potreboval čim prej) [sm=zmeden.gif]


Torej, čisto zlahka se lahko zgodi (če se tako s svojo ponudbo odloči zdravilišče), da je v eni sobi rehabilitiranec s svojim spremljevalcem (ki zase plača glede na trenutno veljavni cenik glede na sezono, posebne ponudbe, akcije ...), ki zdravilišču za namestitev plačata 150 €, kot je dejanski strošek sobe, v sosednji pa dva rehabilitiranca, za katera zdravilišču po pogodbi pripada 200 € (ker ZZZS plača isto ceno za namestitev ne glede na sezono in zasedenost kapacitet).

Še enkrat dodajam: stroški rehabilitacije se obračunajo posebej!


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Hoteli težijo k temu, da so sobe zapolnjene......zato pa tudi nekaj doplačaš, če si sam v dvoposteljni sobi......

Ponavljam - jaz pišem za načine zapolnitve postelj, ne za plačevanje luksuza, t.j. tudi izrecna zahteva po bivanju ene osebe v dvoposteljni sobi, kar je seveda posebna zahteva gosta in se kot takšna plača, saj to je dejansko nadstandard. [sm=smiley36.gif]



IZVIRNO SPOROČILO: liliana
P.S.: tudi otroci, kadar spijo v sobi s starši, letujo po podobnem sistemu po polovični ceni, četudi nekateri najstniki pojedo že več kot odrasli, prav tako pa je tudi zanje potrebno preobleči posteljnino - računica se izide tako družini kot hotelirjem


To je le marketinška poteza.....običajno je potem že cena aranžmaja za starše toliko povečana......


Včasih ja, včasih ne. Važno, da so na koncu vsi srečni in zadovoljni, kako so dobro prišli skozi. [sm=smiley1.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
P.S.2: Liliana, ''''zakonska'''' osnova je računica hotelirja, da ima čim bolj polne kapacitete; preden se huduješ, kako drago te pride dopust, si lahko naslednjič pred izbiro najprej preračunaš, koliko bi vaju prišel dopust, če bi dopustovala ločeno, vsak v svoji enoposteljni sobi user posted image


Tako je.....gre za čisto računico hotelirja.....in doplačilo ene osebe v dvoposteljni sobi je zgolj kazen, da kapaciteta ni polna in ne osnova za obračun sobe, kjer je druga oseba skoraj zastonj........


Kot že zapisano - jaz pri razmišljanju izhajam iz tega, da dve povezani osebi (npr. zakonca) letujeta ceneje kot dve ''samski'', saj je namestitev druge osebe v sobi (za čiščenje in urejanje sobe porabijo skoraj enako časa in sredstev, če je eno- ali dvoposteljna) veliko cenejša kot namestitev dveh oseb v ločenih enoposteljnih sobah.

Ti mi pa vedno kontriraš s primeri, ko nekdo želi biti sam v dvoposteljni sobi (na svojo zahtevo, torej kot luksuz) in ki mora, če ima hotelir tako določeno, to posebno zahtevo (luksuz) doplača.
Ker če je nekdo zaradi zasedenosti manjših sob nameščen v večjo sobo z več posteljami (vsaj v hotelih, ki kaj dajo nase), mu hotel ne bo zaračunal namestitve za več oseb, kot jih dejansko želi prenočiti v eni sobi oz. ne bo zahteval doplačila za luksuz za preostale prazne postelje.



Zakaj pa je v primerjavi s klasičnim letovanjem v primeru rehabilitacij še dodatno posebna zgodba glede obračunavanja bivanja spremljevalcev, pa sem obrazložila že na začetku tega sporočila.



Uf, spet sem se razpisala.




liliana -> RE: spremljevalec osebe na zsraviliškem zdravljenju (1.6.2013 22:26:50)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Pravzaprav ni čisto tako:
posamezno zdravilišče ima z ZZZS sklenjeno pogodbo, v kateri je določen fiksen znesek, ki ga ZZZS plača po rehabilitirancu za dan standardne namestitve v polnem penzionu; ločijo se zneski le glede na to, ali gre za pokretnega človeka (nižja cena) ali pa rabi pomoč negovalcev (višja cena) ne glede na velikost sobe (oz. števila postelj v sobi), v kateri je človek nameščen.
Rehabilitacija se obračuna posebej.

Kaj zajema standardna namestitev in kakšne minimalne zahteve sob morajo biti izpolnjene, je določeno v pogodbah ter je tako lahko odvisno od pogajalskih sposobnosti posameznega zdravilišča, prav tako lahko zaradi posameznih določil pogodb pride do precej absurdnih situacij v posameznih dejanskih primerih.


Če ima ali potrebuje rehabilitiranec zahteve, do katerih v skladu z zgoraj omenjeno pogodbo ni upravičen, pa si zdravilišče (z velikim veseljem) hitro obračuna dodatne zadeve [sm=zmeden.gif]



Npr. da ZZZS krije bivanje za pokretnega rehabilitiranca 100 €/ dan, z njim pa bi želel še nekdo bivati v dvoposteljni sobi in imeti polni penzion, je dejansko možnih kar nekaj scenarijev. Za prikaz bom vzela primer, da je po ceniku cena dvoposteljne sobe 150 €. Kot zapisano, strošek 100 € za rehabilitiranca (kot prve osebe v sobi) v vsakem primeru plača ZZZS.

Spremljevalcu lahko obračunaju:
1) 50 € in imajo krito sobo (oz. verjetno imajo tudi že dobiček),
2) več kot 50 € in so še bolj na dobičku,
3) manj kot 50 € (a verjetno tako, da se jim še vedno splača).




Cena nemedicinskega oskrbnega dne je določena in je enaka za vsa zdravilišča.....in še zdaleč ni 100 EUR......

Koliko stane nemedicinski del oskrbe v zdravilišču?
Cena nemedicinskega oskrbnega dne v zdravilišču je trenutno 42,69 evra.


Vir: http://www.zps.si/nega-sport-zdravje/zavarovanje-in-pravice-pacientov/dopolnilno-zdravstveno-zavarovanje-novosti-in-koristni-nasveti.html?Itemid=626

Kar pomeni, da je hotelu v bistvu vseeno ali bivata v sobi dva "rehabilitiranca" ali biva v sobi rehabilitiranec s spremljevalcem......hotela v bistvu ne zanima od kot pride 42 EUR....ali jih plača ZZZS v kombinaciji z zavarovalnico, ki izvaja dodatno zavarovanje (ker celoto tudi ne krije vedno samo ZZZS) ali pa plača 42 EUR fizična oseba kot spremljevalec......in zato je cena za spremljevalce v bistvu zelo podobna ceni, ki jo plača rehabilitiranec za nemedicinski del oskrbe v zdravilišču.....

In cena dvoposteljene sobe nima tu v bistvu nobene veze.......zavarovanje krije ceno rehabilitiranca in ne ceno sobe......in velika večina hotelov obračunava svoje storitve po principu "cena 1 osebe v dvoposteljni sobi" in ne po principu "cena dvoposteljne sobe".......

Kot že zapisano - jaz pri razmišljanju izhajam iz tega, da dve povezani osebi (npr. zakonca) letujeta ceneje kot dve ''samski'', saj je namestitev druge osebe v sobi (za čiščenje in urejanje sobe porabijo skoraj enako časa in sredstev, če je eno- ali dvoposteljna) veliko cenejša kot namestitev dveh oseb v ločenih enoposteljnih sobah.


Normalno......in hotel tudi teži k temu, da je čim več sob polno zapolnjenih (z dvema osebama) in da ni v sobah zgolj ena oseba.....ker na ta način hotel tudi zasluži več.......

Ti mi pa vedno kontriraš s primeri, ko nekdo želi biti sam v dvoposteljni sobi (na svojo zahtevo, torej kot luksuz) in ki mora, če ima hotelir tako določeno, to posebno zahtevo (luksuz) doplača.
Ker če je nekdo zaradi zasedenosti manjših sob nameščen v večjo sobo z več posteljami (vsaj v hotelih, ki kaj dajo nase), mu hotel ne bo zaračunal namestitve za več oseb, kot jih dejansko želi prenočiti v eni sobi oz. ne bo zahteval doplačila za luksuz za preostale prazne postelje.




Odvisno od hotela.....veliko jih zaračuna dodatno, če biva v dvoposteljni sobi le ena oseba.....imajo to tudi v cenikih navedeno......

Zakaj pa je v primerjavi s klasičnim letovanjem v primeru rehabilitacij še dodatno posebna zgodba glede obračunavanja bivanja spremljevalcev, pa sem obrazložila že na začetku tega sporočila.


V bistvu je spremljevalec za zdravilišče čisto klasični letovalec......oz. precej dobrodošel gost za zdravilišče......ker se zaradi rehabilitiranega partnerja ne gane iz zdravilišča.......pije v zdraviliškem bifeju kave in čaje, kupuje spominke v zdraviliški trafiki, gre na frizuru v zdravilišče......čisto klasični letovalec, ki je prikljenjen silom prilike 2 tedna na zdravilišče in se od dolgega časa (če mu kopanje v bazenu ravno ni ljubo) ne ve kam dati in troši denar po zdravilišču.......[sm=smiley36.gif] zato pa imajo zdravilišča tako "ugodne ponudbe za spremljevalce" in jih oglašujejo kot ponudbe s 50 % popustom......v bistvu pa ni nobenega popusta.......[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]