Srebrni uhani (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


emily1980 -> Srebrni uhani (26.5.2013 8:40:27)

Zanima me ali katera ve kdaj lahko hčerki damo srebrne uhane? Stara je 4,5let in prebodene ušesa ima že eno leto,ker rumenega zlata ne more nositi ima sedaj iz belega zlata. Zaželela si je drugih uhanov lepših,ker te so čist navadni okrogli in pa še majhni so ji...

Zato me zanima ali ji že lahko dam srebrne uhane?




Felicita -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 8:48:55)

lahko ji daš karkoli, samo opazuj reakcijo (na srebro je lahko ravno tako alergična), pa glej, da nimajo dodanega niklja, ki je zelo alergen. čim se pojavi kakšna rdečica, izcedek, srbenje - potem moraš zamenjat in ugotovit, kaj je vzrok... jaz sem si ponavadi razkužila okolico (medicinski alkohol) in zamenjala uhane.




Shorty_ -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 9:40:08)

obstajajo tudi zelo lepi medicinski uhani, tako da raje kot srebrne predlagam medicinske[sm=smiley1.gif]




BellaB -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 12:31:27)

Al pa iz jekla. Se slisi malo grobo, ampak so podobni srebrnim, pa tud oksidirajo ne, kakor oksidira srebro. Obstaja pa tudi zlat nakit brez niklja.




emily1980 -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 12:34:44)

pa se lahko medicinski nosijo skoz? Ni jih potrebno dati ven po določenem času?




Shorty_ -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 13:37:33)


IZVIRNO SPOROČILO: emily1980

pa se lahko medicinski nosijo skoz? Ni jih potrebno dati ven po določenem času?

Preverjeno lahko, naša jih ima že skoraj 3 leta, take lepe modre rožice s kamenčki, težko veš da so medicinski.




emily1980 -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 14:48:51)

Ja tudi naša je imela takšne modre rožice z kamenčki zeelo so lepi ampak smo ji jih ven uzel,ker smo mislili,da morajo ven.... Kaj pa ,če jih dam nazaj bi bilo kaj narobe?




Shorty_ -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 15:45:50)


IZVIRNO SPOROČILO: emily1980

Ja tudi naša je imela takšne modre rožice z kamenčki zeelo so lepi ampak smo ji jih ven uzel,ker smo mislili,da morajo ven.... Kaj pa ,če jih dam nazaj bi bilo kaj narobe?

očisti z alkoholom, mečico in uhan in daj nazaj, naša jih ima skoraj 3 leta in nimamo nobenih težav, smo jih pa obdržale po priporočilu zlatarja.




Felicita -> RE: Srebrni uhani (26.5.2013 19:49:22)

medicinski uhani so dejansko iz kirurškega jekla, ki je potem prevlečeno bodisi z rumenim ali z belim zlatom. morajo pa zadostiti zahtevam po čistosti vseh uporabljenih kovin (torej samo določen - minimalen - odstotek kontroliranih primesi). seveda jih lahko nosiš tudi stalno, ni pa po tem nobene potrebe, sploh če se je rana lepo zarasla in se ne pojavljajo izcedki in alergije.




Stran: [1]