|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 14:19:47   
nutela
S kolegico sva se menile, da bom šla v nabavo otroške posteljice za dojenčka, ki jo bom imela še v dnevni sobi (poleg tiste v spalnici). V tistem mi reče, da ima itak ona še svojo, v kateri njen otrok ne spi več in da mi jo da-naj pridem ponjo. Tudi sama sem ji pred časom dala trip trap stol in nasploh sva si dobre kolegice. Ker sem sama pač taka, da ziher še 1xpreverim sem v tistem, ko sva z možem prišla ponjo rekla: "Dej povej mi a ti kej dam?". In ona reče: "Kaj pa vem , ne vem". No, meni je bilo to v prevodu vsekakor ja.

Sem ostala malo slabo. Danes sem posteljico sestavljala- je kar precej poravsana in ponekod prebarvana z eno belo, ki res ni podobna osnovni barvi in premična stranica je prav boga (jo bomo kar zafiksirali). Verjetno že ni bila nova, ko jo je dobila-ne vem.

Sem razmišljala, da ji povem, da jo bom po uporabi vrnila. Jaz jo tako mislim imet prvo leto, ko sem doma, da ne skačem v spalnico, ker imamo kar veliko hišo, pa mi bo tle bolj priročno. Kaj pravite, če ji rečem, da ji jo bom potem vrnila? Če sem kaj svojega prodajala (rabljenega) se mi vseeno zdi, da je bilo vse kot novo, kar tale posteljca že ni. Dala mi je še jogi, ki sem ga sprejela, ker vem da ga je imela ona, sicer bi šla po novega, ker mi je to bolj delikatna zadeva.

Nisem pol za take posle oz. ne morem pozabit ene rabljene zadeve (narhbtnik za v planine za otroka), ki smo jo kupili in je smrdel po kleti in bil prav v katasofalnem stanju (na sliki je zgledal ok)-jaz pa še vprašam gospoda po telefonu v kakem stanju je in mi reče super, kot nov...jaz bi umrla od sramu, da dam umazano in slabo zadevo od sebe...


Kaj bi naredile ve? In, če bi ji dale denar-koliko?

Vnaprej hvala za vaša mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 14:25:23   
kajalin*
Sama se ne bi menila za ceno prej preden ne bi videla. nahrbtnika ne bi kupila,kolegici pa sploh ne bi ponujala denarja, če ji imaš namen vrniti posteljico. Ne vem v čem je problem, še vedno lahko greš v trgovino in kupiš novouser posted image

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 14:51:48   
liliana
Kaj pa vem kaj bi naredila v tvoji situaciji.....user posted image

Jaz sem imela ogromno podarjenih stvari......vse otroške stvari sem tudi vedno zgolj podarjala naprej.....vendar jaz sem se takoj na začetku jasno zmenila, da denarja ne zahtevam oz. ga ne bom dajala za podarjene stvari....oz. sem se zmenila tako, da vedno vse podarjene stvari vrnem nazaj (kam pa naj z njimi?)

Samo to se je treba takoj na začetku, preden prejmeš "robo" zmeniti, ali boš plačeval ali gre za podarjeno blago (ki ga je ali treba vrniti ali pa ne)........ne pa takrat, ko začneš iskati "felerje" podarjenemu blagu....normalno, da to ni več kot novo, če je pa že rabljeno.......

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 14:59:25   
mojamura
treba se je s tvojo prijateljico pogovorit, glede posteljice, glede (ne)plačila in glede vrnitve. ne vem, če ti je res tako dobra prijateljica, se pa to lahko ve2 same zmenita, predvidevam, da si vse povesat....ali?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 16:12:50   
nutela
Liliana je napisala:Samo to se je treba takoj na začetku, preden prejmeš "robo" zmeniti, ali boš plačeval ali gre za podarjeno blago (ki ga je ali treba vrniti ali pa ne)........ne pa takrat, ko začneš iskati "felerje" podarjenemu blagu....normalno, da to ni več kot novo, če je pa že rabljeno.......

Pa sej ravno v tem je štos, da je kolegica rekla, da mi jo da in naj pridem ponjo - vpričo mene in mojega moža. Po posteljico smo prišli zvečer, bila je razstavljena in res nisem gledala felerjev, ampak iz vljudnosti še enkrat vprašala, če sem kaj dolžna. Takrat pa je njena reakcija bila kot da pričakuje nekaj v zameno...zato pa as vprašam kaj bi ve naredile?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 16:27:43   
malaMravljica
Ja ce si zadeve dajata oz posojata in je od prej znano, da ne zahtevata nic, ker sta prijateljici, je bilo brezveze sprasevat se enkrat kok si dolzna, sam to je zdej itak ze mimo. Ce ji noces nic dat in se bojis, da bos slabo ostala pa pac tik pred zdajci oz cez nekaj casa reci, da ji jo vracas, ker ti je en **** brez vprasat za darilo dal novo ali njegovo rabljeno postelco, ali pa je tvoja/njegova mama/ sestricna ( to je nekdo, s katerim tvoja prijatelca nima kontakta) za presenecnje dal/a posteljo in sedaj njene ne rabis. Ti si pa brez vednosti te prijatelce zrihtaj/kupi novo/rabljeno posteljo.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 16:28:56   
liliana
Glej...ne vem zakaj se delati fine in iz vljudnosti nekaj spraševati, kar ne misliš dati.....

Vzela bi, se zahvalila, če sta se tako sporazumeli in ne bila vljudna in spraševala o nekem plačilu, ki ga itak nisi mislila izvršiti.....

Zdaj pa kar je je....povabi kolegico na kavo, ji nesi eno čokolado in povej kako ti postelja lepo služi, kljub temu, da si eno stranico morala malo zafiksirati.....user posted image

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 16:29:21   
TomTaylor
Jah ne vem..Jz bi pomojem izpeljala tako, da bi ji rekla, če se strinja z izposojo za eno leto in ji potem vrneš. Za "obrabnino" posteljice pa pač "plačaš" s kakšno knjigico/igračko/kosom oblačila za njene otroke.

Pa tudi lilianin predlog se mi dopade.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 16.4.2013 16:30:27 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 16:39:06   
malaMravljica
Sam preverjam, ce bo x in y skupaj zapisano spet v **** spremenilo . Gremo **** je?

Ja, ce x in y skupaj napises je to tok grozno, da ne izpise tako.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 16.4.2013 16:40:47 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 17:16:45   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Sam preverjam, ce bo x in y skupaj zapisano spet v **** spremenilo . Gremo **** je?

Ja, ce x in y skupaj napises je to tok grozno, da ne izpise tako.


Packa, ne govori tak grdouser posted image user posted image


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 18:13:42   
Lukka
Tudi nama so prijatelji tukaj na začetku kaj "hoteli podarit" oz. so na naju naslavljali vprašanja - Hej če potrebujeta to in to, pridita, jo z veseljem damo.
Ko sva šla tja, sem pripravil paketek (dve pobarvanki, en cd-jček pravljic in ene otroške štampiljke) - ko smo prišli tja sem njihovemu fantku dal paketek in rekel - to je pa zate, ker boš naši punčki posodil svoj stolček za hranjenje. Zelo si prijazen. Hvala.

Torej, brez nadaljnih razprav sem med vrsticami dal vedet - da sem vesel, ker sem lahko od njihovega otročka nekaj dobil, dal sem vedet otročku, da je lepo če se nekaj sposodiš in da ni vedno v vsem samo denar, pa tudi njihovim staršem sem v tistem stavku dal vedet, da bomo zadevo vrnili!
Nisem spraševal koliko denarja naj jim dam, ker so ponudili sami, jaz sem tudi samo omenil da bova z možem šla to kupit, pa so oni ponudili... Torej - če bi hotel plačat bi šel v trgovino, ker pa so so oni ponudili - domnevam da niso trgovina, sem pa vljudno sprejel. Če bi mi roba ne bila dobra pa mi mirno sprejel in stolček dal babici, ker je malčica veliko tudi pri njej. Evo. To je moje mnenje.

In kaj svetujem tebi - nič, posteljico si vzela, zdaj jo vljudno imej, ker za tisto leto bo že zdržala, tam kjer je pa slabše poštrihana pa obse in nalepi kakega lepega metuljčka ali kakšno "šarico" pa bo. Drugič pa pač bodi previdna pri teh stvareh.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 21:58:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Liliana je napisala:Samo to se je treba takoj na začetku, preden prejmeš "robo" zmeniti, ali boš plačeval ali gre za podarjeno blago (ki ga je ali treba vrniti ali pa ne)........ne pa takrat, ko začneš iskati "felerje" podarjenemu blagu....normalno, da to ni več kot novo, če je pa že rabljeno.......

Pa sej ravno v tem je štos, da je kolegica rekla, da mi jo da in naj pridem ponjo - vpričo mene in mojega moža. Po posteljico smo prišli zvečer, bila je razstavljena in res nisem gledala felerjev, ampak iz vljudnosti še enkrat vprašala, če sem kaj dolžna. Takrat pa je njena reakcija bila kot da pričakuje nekaj v zameno...zato pa as vprašam kaj bi ve naredile?


Ce ti je rekla, da ti jo da in ti se vedno sprasujes ali ji kaj das... si tudi ti njo morda postavila v nerodno situacijo, da ne ve kaj narediti. Ce ti je rekla da ti da posteljico kaj koji vrag tezis in sprasujes ali ji kaj das - ji ne verjames, da ti jo da? Zaradi alstnega pocutja hoces nekaj dati?
Zensko pobavi na kremsito ali ji odnesi cokolado in se ji zahvali, da ti je sla na roko. Potem daj mir.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 22:00:15   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glej...ne vem zakaj se delati fine in iz vljudnosti nekaj spraševati, kar ne misliš dati.....

Vzela bi, se zahvalila, če sta se tako sporazumeli in ne bila vljudna in spraševala o nekem plačilu, ki ga itak nisi mislila izvršiti.....

Zdaj pa kar je je....povabi kolegico na kavo, ji nesi eno čokolado in povej kako ti postelja lepo služi, kljub temu, da si eno stranico morala malo zafiksirati.....user posted image


Evo, ce ne bi hitela s pisanjem, bi mi delo bilo prisparano...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 22:03:45   
mateyka
ja kok bi ji pa ti sploh plačala za tole bolj bogo posteljco - 10€? to ji lahk daš, je skor isto kot če jo povabiš na eno kavico.

poglej, nova ikeina posteljica na bolhi je 60€
http://www.bolha.com/dom/otroske-sobe/lezisca/otroske-postelje/otroska-posteljica-postelja-sundvik-ikea-z-leziscem-1286583017.html?aclct=1366113725
in
http://www.bolha.com/dom/otroske-sobe/lezisca/otroske-postelje/otroska-posteljica-ikea-1286469419.html?aclct=1366028035

pa tale je res lušna za 70€
http://www.bolha.com/dom/otroske-sobe/lezisca/otroske-postelje/otroska-postelja-1286530667.html?aclct=1365869647


jaz bi ji dala 10 ojrov in 10 dek kave, pa čau. to se mi zdi čisto fer in normalna cena.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj bi ve naredile?
16.4.2013 22:11:04   
Paštetka
Evo, jaz imam eno posteljico z jogijem odveč. Bi tudi bilo treba eno stranico malo pobožat. Jo dam za 10€ in paket žvećilk user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj bi ve naredile?
17.4.2013 9:53:23   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

S kolegico sva se menile, da bom šla v nabavo otroške posteljice za dojenčka, ki jo bom imela še v dnevni sobi (poleg tiste v spalnici). V tistem mi reče, da ima itak ona še svojo, v kateri njen otrok ne spi več in da mi jo da-naj pridem ponjo. Tudi sama sem ji pred časom dala trip trap stol in nasploh sva si dobre kolegice. Ker sem sama pač taka, da ziher še 1xpreverim sem v tistem, ko sva z možem prišla ponjo rekla: "Dej povej mi a ti kej dam?". In ona reče: "Kaj pa vem , ne vem". No, meni je bilo to v prevodu vsekakor ja.

Sem ostala malo slabo. Danes sem posteljico sestavljala- je kar precej poravsana in ponekod prebarvana z eno belo, ki res ni podobna osnovni barvi in premična stranica je prav boga (jo bomo kar zafiksirali). Verjetno že ni bila nova, ko jo je dobila-ne vem.

Sem razmišljala, da ji povem, da jo bom po uporabi vrnila. Jaz jo tako mislim imet prvo leto, ko sem doma, da ne skačem v spalnico, ker imamo kar veliko hišo, pa mi bo tle bolj priročno. Kaj pravite, če ji rečem, da ji jo bom potem vrnila? Če sem kaj svojega prodajala (rabljenega) se mi vseeno zdi, da je bilo vse kot novo, kar tale posteljca že ni. Dala mi je še jogi, ki sem ga sprejela, ker vem da ga je imela ona, sicer bi šla po novega, ker mi je to bolj delikatna zadeva.

Nisem pol za take posle oz. ne morem pozabit ene rabljene zadeve (narhbtnik za v planine za otroka), ki smo jo kupili in je smrdel po kleti in bil prav v katasofalnem stanju (na sliki je zgledal ok)-jaz pa še vprašam gospoda po telefonu v kakem stanju je in mi reče super, kot nov...jaz bi umrla od sramu, da dam umazano in slabo zadevo od sebe...


Kaj bi naredile ve? In, če bi ji dale denar-koliko?

Vnaprej hvala za vaša mnenja.


Čist preveč kompliciraš! vem, da so dobri odnosi pomembni, in zahtevajo veliko časa, odgovornosti in še česa, prav tako zahtevajo pa tudi iskrenost. Poveš kar ti leži na duši in to je to. bolje prva zamera, kot zadnja!


(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj bi ve naredile?
19.4.2013 13:17:07   
t5t6
Jaz sploh ne vem kaj si jo spraševala glede plačila. Če ti je rekla da ti jo da, bi jo vzela in rekla hvala. Hvečemu daš kakšno sladkarijo za otroke. Meni na kraj pameti nebi prišlo, da bi prijateljici nekaj prodala in obratno. Če se ti ne zdi dovolj dobra jo vrneš nazaj in kupiš novo, če pa ti je ok jo uporabljaš in jo vrneš, ko odrabiš.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




in najlepše od teh je?
Erin



Kristin (61%)

Kerstin (15%)

Tristin (24%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!