Maltežan (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


katipi -> Maltežan (6.4.2013 1:54:01)

Otroci naju že dlje časa prosijo, da bi imeli kužka. Kamorkoli gremo, če vidijo psa, so že pri njem. In zdaj je padla odločitev, da bi ga res kupili sinu za bližajoči se rojstni dan.[sm=bravo.gif] Enega majhnega, igrivega maltežana. Morda kdo ve za koga, ki ima zdrave mladičke? Pa da ni predrago - nekje pod 200 eur. [sm=smiley1.gif]




Čebel@ -> RE: Maltežan (6.4.2013 6:28:50)

maltežan je igriv,cuker,... dokler je mladiček. v resnici pa ne mara otrok. ima najraje svoj mir in lastnika ki si ga izbere.




23tina -> RE: Maltežan (6.4.2013 7:26:02)


IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Otroci naju že dlje časa prosijo, da bi imeli kužka. Kamorkoli gremo, če vidijo psa, so že pri njem. In zdaj je padla odločitev, da bi ga res kupili sinu za bližajoči se rojstni dan

Upam, da so tvoji otroci že dovolj stari, da se zavedajo da ta luštkani kužek zahteva vsakodnevno nego, sprehajanje in aktivno ukvarjanje-učenje. V prvi vrst je pomembno, da je tvoja želja vsaj tako velika kot njihova.

.[sm=bravo.gif] Enega majhnega, igrivega maltežana. Morda kdo ve za koga, ki ima zdrave mladičke? Pa da ni predrago - nekje pod 200 eur. [sm=smiley1.gif]

Upam, da se boste dobro pozanimali, predno boste tega kužka kupili. Psi pod 200€ evrov dostikrat s seboj prinesejo različne bolezni, zaradi katerih te lahko pogosta veterinarska oskrba stane precej več kot 200€. Ni pa nujno vedno tako... Zakaj pa se z otroci ne odpraviš v zavetišče, kjer se tudi najde kakšen ljubek majhen kužek. Pa boš rešila eno življenje, otroci bodo s tvojim pravilnim pristopom do obiska zavetišča tudi navdušeni!

P.s. Kakor koli že, srečno pri izbiri novega družinskega člana.






petarda -> RE: Maltežan (6.4.2013 8:19:05)

Se strinjam z zgornjim sporočilom. In se mi zdi, da bi bil otrok zelo vesel, če bi šli skupaj po kužka.... Prilagam link zavetišča, kjer je kužka vzela tudi moja prijateljica...sami lušni učki so tam [sm=9nebesa.gif]

https://www.facebook.com/home.php#!/zavetisce.turk





takotako -> RE: Maltežan (6.4.2013 9:55:41)

Ne da bi ti nasprotovala- ampak podpiram tvojo odločitev. Ker kljub temu da pes prinese velko odg.je to sam en velik plus ker se s tem tudi otroci velik naučijo.
Mi imamo zdaj drugega psa-prej smo imeli 14 let psičko-sicer je bla zunjanja pa večja sam sej je vseen. ker je bil to naš prvi pes-to sva g a z bratom kupila, se nisva pozanimala, in smo šli v prvo leglo kao čistokrvnih psov. No pes ni bil nič podobnega. Veliko psihičnih stvari je za sabo prinesla. Sicer smo se navadili in skupaj živeli srečnih 14 let. Samo nismo jo mogli ornk socializirat da bi šla z nami na sprehod, na povodcu skoz, pazit da nam ni ušla.

ZDaj pa smo se odločili za rodovniškega psa- ker smo hoteli vedeti za njegovo zgodovino. In pes je res pravi pes. 5m je starj pa uboga bolj kot prej naša kužka v 14 letih.

Tko da tudi jaz ti polagam na srce-ornk se prepričaj glede legla in staršev, kakšne karakterje imajo. Ali pa pojdi v zavetišče- kjer vzami majhnega kužka.

Pa tudi jaz ti maltežana ne priporočam. IEna druga pasma je tudi tok majhna. sam se ne spomnim zdaj katera.... Ti javim pri sosedih ga imajo in je ful na našo 1,5let staro punčko navajano. tamala ji meče žigce ona pa skače. res luškan pesko.
Mi imamo zdaj nem.ovčarja pa kljub njeni pridnosti moram met pod kontrolo ker Naša hoče sam povohat pa tamalo prevrne ker je pes tok velik. ž






kajalin* -> RE: Maltežan (6.4.2013 11:54:21)

Je pa ena dobra stran, maltežani baje ne puščajo dlak,kar je veeeeelik plus za stanovanje.Sem pa že srečala ogromno družin z otroci, k imajo maltežana tako, da mislim da noben pes ne mara otrok, če ga preveč maltratirajo.Otroci prav tako odrastejo, k pes.




mamz -> RE: Maltežan (6.4.2013 12:08:42)

Katipi, malo si oglej oglase na Bolhi, mi smo ga kupili konec oktobra za 250 evrov. On nima rodovnika, ker gospa kjer smo ga kupili, staršev ne vodi več na razstave, ker ima 4 otroke. zahtevaj, da vidiš staše, tudi če kupiš brez rodovnika, da ne bi potem maltežanček malo preveč zrasel. [sm=smiley36.gif]
sploh ni res, da maltežani ne marajo otrok, naš kuža je na našega otroka čisto nor. Je pa res, da pa otroku ne smeš pustiti, da bo delal s psom kar mu paše, saj je kuža tudi živo bitje. Mi smo ga navadili kako naj se igrata, da tudi kužku paše in da če kuža spi, ga mora pustiti pri miru in se lahko igrata, ko se kuža zbudi in se res dobro razumeta.
Je pa super, ker ne pušča dlak in na njegovo dlako ne moreš imeti alergije. Pa to je res pasma, kjer mu 2x ali 3x pokažeš kaj želiš od njega in se ti kužki res hitro vsega naučijo. Jaz ti ga res priporočam iz osebnih izkušenj. [sm=smiley1.gif]




benika -> RE: Maltežan (6.4.2013 13:12:00)


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Je pa ena dobra stran, maltežani baje ne puščajo dlak,kar je veeeeelik plus za stanovanje.Sem pa že srečala ogromno družin z otroci, k imajo maltežana tako, da mislim da noben pes ne mara otrok, če ga preveč maltratirajo.Otroci prav tako odrastejo, k pes.


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Sori, ampak mi imamo maltežana že 10 let in verjemi, da pušča dlako. Fejst. Glede otrok je pa tako...zelo je zaščitniška do domačih otrok, tujih ne mara kej dost. Sej jim umakne, če jo pa nadlegujejo pa zna fajn zarenčat in pokazat zobe. Je pa to idealni pes za po stanovanju ga svaljkat.





benika -> RE: Maltežan (6.4.2013 13:13:20)


IZVIRNO SPOROČILO: mamz


Je pa super, ker ne pušča dlak in na njegovo dlako ne moreš imeti alergije.


Te bom vprašala čez kako leto, dve[sm=smiley1.gif]




katipi -> RE: Maltežan (6.4.2013 16:52:40)

Hvala za odgovore, punce![sm=bravo.gif] Smo pregledali precej strani in forumov, preden smo prišli do zaključka, da bi maltežana/ko. Tudi lastniki, ki jih imajo, so zadovoljni z njimi. Doma imamo velik vrt, vendar bi bil nastanjen v hiši, z nami. otroci so stari od 6 do 12, tako da se mi zdijo kar dovolj veliki, da bi vedeli, kako ravnati z njim, seveda na začetku ob nadzoru odraslega.

Takotako, bi te res prosila še za pasmo sosedovega kužka. [sm=smiley1.gif]

Sem že brskala bo bolhi in še bom, me je pa tudi veterinar že opozoril, naj bom previdna z izbiro legla.




mayci -> RE: Maltežan (6.4.2013 21:24:08)

katipi, še jaz te bi želela opozoriti, tako kot ena pred mano, da lahko zelo obžaluješ če kupuješ nerodovniškega "čistokrvnega" psa (bolezni, alergije...).. Maltežan z rodovnikom prav gotovo ne bo stal le 200 eur...žal.[sm=smiley13.gif]
Dobro razmislite, preden se spustite v tak nakup, saj znajo biti potem stroški obiskov veterinarja ogromni. [sm=smiley24.gif]

Razni izgovori prodajalcev, da kužki nimajo rodovnika zato, ker staršev več ne razstavljajo, so pa za [sm=smiley11.gif], nikakor niso resnični, amapk očitno se še najdejo naivneži, ki jim verjamejo.

Pa veliiko veselja z novim družinskim članom. [sm=smiley1.gif]





malajka84 -> RE: Maltežan (6.4.2013 22:19:48)

No pa še moje mnenje, imam maltežanko, stara je 5 let, moja pupa pa 2, spremljala jo je od 1. dne, ko smo prišle iz porodnišnice,da ne bi marali otrok? Moja psica je nora na hčerko dobesedno nora..:D pazi na njo, igrajo se skupaj,..ni da ni, uglavnem moja maltežanka ima zelo rada otroke, mogoče se razlikuje od posameznega ampak moja jih ima rada. Glede dlake..je ne pušča, ne vem katera je napisala da je dlake ful, pr meni doma je ni....ker maltežani nimajo podlake in to to razlog da dlake ni, tko da pri meni je resnično ni, pa je pes na kavču, tepih je na tleh, pa ni nobenih dlak. Je pa trenutno moja psička srečka nosečka ;9 tako, da če katero zanima, bomo imeli v začetku maja male bele kepice, sej e vem kdo komaj čaka, jaz, hčerka ali psička :)




takotako -> RE: Maltežan (6.4.2013 22:56:40)

Hej

Se ti opravičujem-zamešala sem pasme. Uglavnem sosedje imajo maltažana ki je prijazen, edin laja pa na vse. So pa oni pregledal kako je leglo-kar pomeni da so preverili starša...

Kolegica-za katerega sem mislila da je maltežan-je pa višavski t. No tale gospodič pa zelo renči in je tudi njo ćže parkrat ugriznil. sta šla v šolo pa je mal boljše sam še vedno ne tako. sva se pa zadnjič pogovarjala ker sem ji povedala zakaj smo mi zdaj kupili z rodovnikom-da se ona spomni ko je tja prišla da je en pes ful laju in renču iz garaže, rekli pa so ji da očeta ravno ni... Tako da pravi da misli da je to pobral nekaj tudi s strani staršev.
Jaz ti res predlagam da preveriš kakšni so starši.
Mi smo zdaj našo psičko kupili pri 2m. Domov prinesli dva dni prej ker je bil glih vikend da smo jo navadili samo malo, in je bila navajena že čistoče... Niti enkrat se nam ni polulala notri, niti kakala...




blaža -> RE: Maltežan (7.4.2013 9:18:19)

Jaz ti svetujem https://www.google.si/search?q=coton+de+tulear+photos&hl=sl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OB1hUbCZBIel4ASFuICIBg&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1366&bih=653

Cotončka imam doma. So dosti bolj za otroke in družino kot maltežan. Maltežana je imela moja tašča in poznam tudi to pasmo.

Mi imamo našega pesota leto pa pol. Je res sueprca. Nima nikakršnega vonja, niti, ko je moker, dlaka mu naj ne bi odpadala, če ga redno češeš, isto kot pri Maltežanu, čeprav vseeno nekaj odpada. Preberi si na netu karakteristike za tega pasa, pa boš vidla.

Edino za 200e, pa ga ne boš dobila, to pa sigurno ne,..




23tina -> RE: Maltežan (7.4.2013 13:35:18)

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Jaz ti svetujem https://www.google.si/search?q=coton+de+tulear+photos&hl=sl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OB1hUbCZBIel4ASFuICIBg&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1366&bih=653

Cotončka imam doma. So dosti bolj za otroke in družino kot maltežan. Maltežana je imela moja tašča in poznam tudi to pasmo.




Mi imamo tudi cotončka, sonček od kužija [sm=smiley27.gif] Obožuje otroke, crkljiva "babnica" da dol padeš...

Glej fotko cotona spodaj. [sm=smiley1.gif]


file:///C:/Documents%20and%20Settings/Vindisar/Desktop/lija%20naya%20lub%C4%8Dka_files/72655_4897073382481_1885095693_n.jpg





Doll -> RE: Maltežan (7.4.2013 18:01:35)


IZVIRNO SPOROČILO: mamz

Katipi, malo si oglej oglase na Bolhi, mi smo ga kupili konec oktobra za 250 evrov. On nima rodovnika, ker gospa kjer smo ga kupili, staršev ne vodi več na razstave, ker ima 4 otroke. zahtevaj, da vidiš staše, tudi če kupiš brez rodovnika, da ne bi potem maltežanček malo preveč zrasel. Kaj imajo veze pa razstave in rodovnik ????? [sm=smiley36.gif] . So vas nategnili :)
sploh ni res, da maltežani ne marajo otrok, naš kuža je na našega otroka čisto nor. Je pa res, da pa otroku ne smeš pustiti, da bo delal s psom kar mu paše, saj je kuža tudi živo bitje. Mi smo ga navadili kako naj se igrata, da tudi kužku paše in da če kuža spi, ga mora pustiti pri miru in se lahko igrata, ko se kuža zbudi in se res dobro razumeta.
Je pa super, ker ne pušča dlak in na njegovo dlako ne moreš imeti alergije. Pa to je res pasma, kjer mu 2x ali 3x pokažeš kaj želiš od njega in se ti kužki res hitro vsega naučijo. Jaz ti ga res priporočam iz osebnih izkušenj. [sm=smiley1.gif]





suzolinka -> RE: Maltežan (7.4.2013 18:39:18)

Še jaz bi dodala v piskerček. Tudi mi imamo Cotona, zato mi je tema bodla v oči. Zbodlo pa me je, da ga iščeš za 200 eur. Poleg tega, kar so ti že napisale, bi jaz dodala še to. Z nakupom poceni "pasemskega" kužka podpiraš vse vzreditelje, ki s kužki ravnajo grdo. Nastanjene jih imajo v groznih prostorih, kjer samice ob vsaki gonitvi parijo (malo pogooglaj). Zraven ti še prodajo kako lahko vidiš še starše, ko prideš pa tja, pasjih staršev tisti dan slučajno ni ... tudi na buče kot so "psa ne razstavljamo več" jaz ne nasedem!
Maltežani so od 1200 eur naprej. Cotoni podobno. S tem, da v zadnje čase videvam v večini samo še orjaške Maltežane, ki so na las podobni Cotonom. Potem me pa gledajo in sprašujejo v čem je razlika med našim psom in njihovim.
V glavnem, če želiš mešančka (kar je Maltežan, za katerega boš odštela 250 eur), greš lahko tudi v Zavetišče. Imajo ogromno lušntih majhnih kosmatih kepic [sm=smiley1.gif], ponavadi že sterilizirane, razglistene, cepljene, ipd.




Doll -> RE: Maltežan (7.4.2013 19:05:15)


IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka

Še jaz bi dodala v piskerček. Tudi mi imamo Cotona, zato mi je tema bodla v oči. Zbodlo pa me je, da ga iščeš za 200 eur. Poleg tega, kar so ti že napisale, bi jaz dodala še to. Z nakupom poceni "pasemskega" kužka podpiraš vse vzreditelje, ki s kužki ravnajo grdo. Vsi ljudje ne ravnajo grdo z njimi. Nastanjene jih imajo v groznih prostorih, kjer samice ob vsaki gonitvi parijo (malo pogooglaj). Zraven ti še prodajo kako lahko vidiš še starše, ko prideš pa tja, pasjih staršev tisti dan slučajno ni ... tudi na buče kot so "psa ne razstavljamo več" jaz ne nasedem!
Maltežani so od 1200 eur naprej. Cotoni podobno. S tem, da v zadnje čase videvam v večini samo še orjaške Maltežane, ki so na las podobni Cotonom. Potem me pa gledajo in sprašujejo v čem je razlika med našim psom in njihovim.
V glavnem, če želiš mešančka (kar je Maltežan, za katerega boš odštela 250 eur), greš lahko tudi v Zavetišče. Imajo ogromno lušntih majhnih kosmatih kepic [sm=smiley1.gif], ponavadi že sterilizirane, razglistene, cepljene, ipd.





mamz -> RE: Maltežan (7.4.2013 20:11:00)

Doll, glej gospa nam je povedala, da je prej vozila kužka skoz na razstave in mu seveda podaljševala vzrediteljsko dovoljenje. Ima pa 4 otroke in ji to ne znese več in je rekla, da se tudi za to z dovoljenjem ni ubadala. Naš kuža je popolnoma zdrav, dala nam je telefonsko kam jo lahko pokličemo, če bi bilo karkoli, tudi slišali smo se večkrat. Videli smo kje je kuža bil in so z njim lepo ravnali. Sicer pa vsak po svoje.
Tam, kjer smo ga kupili smo ga res po premisleku, ker smo poklicali kar nekaj prodajalcev, kjer kužkov staršev ni trenutno doma in je čisto zadnji kužek v leglu, kjer ti ga pripeljejo na pol poti...in temu pač nismo nasedli. Drugače pa vem, da so rodovniški okoli 400 evrov. Cotončki pa so z rodovnikom 1500 evrov.




Doll -> RE: Maltežan (7.4.2013 20:20:51)


IZVIRNO SPOROČILO: mamz

Doll, glej gospa nam je povedala, da je prej vozila kužka skoz na razstave in mu seveda podaljševala vzrediteljsko dovoljenje. Ima pa 4 otroke in ji to ne znese več in je rekla, da se tudi za to z dovoljenjem ni ubadala. Naš kuža je popolnoma zdrav, dala nam je telefonsko kam jo lahko pokličemo, če bi bilo karkoli, tudi slišali smo se večkrat. Videli smo kje je kuža bil in so z njim lepo ravnali. Sicer pa vsak po svoje.
Tam, kjer smo ga kupili smo ga res po premisleku, ker smo poklicali kar nekaj prodajalcev, kjer kužkov staršev ni trenutno doma in je čisto zadnji kužek v leglu, kjer ti ga pripeljejo na pol poti...in temu pač nismo nasedli. Drugače pa vem, da so rodovniški okoli 400 evrov. Cotončki pa so z rodovnikom 1500 evrov.



Ona ti je lahko povedala kar želi,ti pač LAŽE.
za vzrediteljsko dovoljenje kot si ti napisala je potreben tudi rodovnik. .In rodovnik ni potrebno obnavljati.Ko ga ima ga ima.brez rodovnika tudi vzrejno dovoljenje ni mogoče dobiti.Veš mogoče kaj je sploh rodovnik? Hvala za odg.
Poglej poznam tudi druge,ki prodajajo psa češ čistokrvne ,ampak brez rodovnika [sm=smiley1.gif] ,pa so tudi kupcem dali svojo številko in naj jih pokličejo če bo kaj. In če bo tvoj pes zbolel čez cca 3 leta za kakšno srčno težavo,kaj boš? Jo poklicala in ? Kako pa veš da je pes zdrav? Ste bili na UZ srca in adomna,rendgenu,pregledu krvi ......Kje so še vse ostale bolezni ,ki se pokažejo čez čas




takotako -> RE: Maltežan (8.4.2013 0:01:20)

Se strinjam z zgornim postom.
Jaz naprimer imam rodovniškega psa-pa ga ne vozim na rastave.

Rodovnika se dobi pes ko izpovnjuje vzreditelj pogoje: da imata starša rodovnike
da imata opravljen izpit
da so slikani kolki-tole je pri NO, za ostale ne vem.
Potem vzrediteljica dobi dovoljenje za vzrejo rodovniških psov.

Pes ki ima rodovnika: vemo da sta starša zdrava, da nimata posebih psihičnih 'motenj'- no mi smo zato kupili tazga kužka, ker smo vedeli kakšen pes je.

Lahko da gospa ni imela vrejnega dovoljenja






urška -> RE: Maltežan (8.4.2013 7:51:27)

Jaz bi tole rekla: ce je gospa bila vzrediteljica, torej je imela rodovniskega psa z vzrejnim dovoljenjem (ki nima nobene povezave z razstavami), ne morem verjet, da le tega ne podaljsa, ampak pari psicko kar tako. Z enim kuzkom. Resni in odgovorni vzreditelji ne bodo dali psa za naskok nekomu, ki nima vzrejnega dovoljenja. Pregled za dovoljenje je pa za vsako pasmo drugacen. Moras pogledat katere bolezni ali napake so znacilne za maltezane. In vzrejno dobi potem tisti, ki teh napak oz. Bolezni nima. Jaz sem mnenja da je dvesto evrov za vsakega nerodovniskega psa prevec. Je pa res, da je treba za vsakega psa skrbet in ga imetii rad ne glede na rodovnik in pasmo. Ravno zadnjic mi je kolegica povedala da ima kotona. In je dala zanj 600 evrov, ker nima rodovnika. Sem kr debelo pogledala. Torej upam, da najdete psa ki vam bo vsec in da boste lepo skrbeli zanj.




Arwenko -> RE: Maltežan (8.4.2013 11:49:36)

Ljudje božji dragi, a še vedno nasedate ljudem, ki lažejo vse povprek. Rodovnik pes ima ali ga pa nima, dobi ga ob rojstvu, če se je skotil v leglu dveh rodovniških staršev z vsemi opravljenimi pregledi in papirji. Vsi psi v leglu imajo rodovnik že do leta 1993 dalje, tudi če bi jih bilo 53 naenkrat. Torej ni odvečnih, psov, 6. ali 7.ga mladiča, ki ga dragi vzreditelji niso hoteli usmrtit, to ne obstaja! Za vzrejno dovoljenje ne potrebuje pes z rodovnikom nobene razstave, še blizu ne rabi prit, opraviti mora vzrejni pregled, katerega cena je 20 eur!!!!, zraven še telesno oceno, ki stane tudi tu nekje 18-20 eur!!! in se opravi istočasno. Za določene pasme je potrebno opraviti še kak zdravstveni pregled, kar pa je samo v dobro pasme, zato da se prepreči širjenje bolezni, menda si noben normalen človek ne želi imet psa, za katerega bo vedel, da bo pri par letih oslepeh, ker je so starši nosilci PRA gena, ki povzroča slepoto, ali? To pomeni, da te strošek vzrejnega pregleda ne stane ravno neko premoženje, opraviš ga enkrat, potem pa podaljšuješ po pošti!!!! in samo plačaš tistig 20 eur, za psice je to vsaki 2 leti!!! Nihče vam torej ne more flancat, da za to ni imel časa. Kaj sem še hotla napisat...ne vem, vprašajte...




gsatalema -> RE: Maltežan (8.4.2013 13:17:50)

Otroci naju že dlje časa prosijo, da bi imeli kužka. Kamorkoli gremo, če vidijo psa, so že pri njem. In zdaj je padla odločitev, da bi ga res kupili sinu za bližajoči se rojstni dan.user posted image Enega majhnega, igrivega maltežana. Morda kdo ve za koga, ki ima zdrave mladičke? Pa da ni predrago - nekje pod 200 eur. user posted image



Mi sicer nimamo psa, imamo pa muce.....
Me je pa pritegnilo nekaj druga, ne pasma....., ampak način.....
Psa bi kupili otroku za rojstni dan,.... pa pes je ŽIVO bitje, in ga kar tako otroku ne kupujemo pač kot neko darilo, ampak po temeljitem pogovoru in premisleku CELE družine. Otrok bo zrastel, pes tudi, njegove potrebe in prosti čas se bo spremenil, navade družine morda tudi....
V zakup treba vzet vse + in - ki jih nakup živali potegnejo za sabo,... ne samo ali pušča dlako, je igriv, .....z vsem skupaj se spremeni celoten živlenski slog,... sprehajanje, dopusti, finančna situacija.....
Če ste vse to dobro preštudirali, potem vam želim, da ga kupite pri preverjenih rejcih, in zanj odštejete malo več,... ter da vsi skupaj neizmerno uživate...




mamz -> RE: Maltežan (8.4.2013 20:08:09)

Doll,
seveda vem kaj je rodovnik in mi je jasno, da če ga pes ima, ga ima skoz, vzrediteljsko dovoljenje pa je potrebno obnavljati. In če pes ni zdrav, ga ne dobiš, kljub temu, da ima pes rodovnik.
Tudi pri rodovniških psih se ne opravijo vsi ti pregledi in tudi rodovniški pes lahko zboli in tudi, če veš od kod tvoj pes izhaja tudi nimaš garancije, da ga boš "vrnila" če zboli. Je pa moj tast tudi kinološki sodnik, sicer že ene 3 leta v pokoju in smo dali 2 psa z rodovnikom uspavati pred dopolnjenim 1. letom starosti, tako, da 100% zagotovila za zdravega psa ni kljub rodovniku. Ampak ne vem, če je tebi to jasno.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>