prijava stalnega/začasnega naslova (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Spark -> prijava stalnega/začasnega naslova (18.3.2013 21:34:54)

Teta živi v mojem stanovanju, plačuje vse stroške povezane s stanovanjem, tudi rezervni sklad. Ne plačuje najemnine, nimava nobene pogodbe. Sedaj pa bo teta dobila otroka in bi želela imeti prijavljeno stalno bivališče. Sedaj pa me skrbi kaj mi lahko to prinese kakšne težave. Prijavljen bi bil tudi njen partner, ki pa mi ni najbolj všeč. Kaj se zgodi če se ona skrega z njim, ali ga lahko jaz odjavim,...
Naj povem, da do sedaj nisva imeli nobenih težav v tem najinem odnosu. Meni je pomembno da nimam stroškov s stanovanjem, ne da pa se mi ukvarjati z najemniki.




enea -> RE: prijava stalnega/začasnega naslova (18.3.2013 21:41:25)

kar meni najprej pade na pamet je to, da, če s teto nimata pogodbe, naredita nek "sporazum črno na belem" in overita pri notarju, je strošek, mislim pa da ne tako velik, kolikor bi jih imela (stroškov) v slučaju kakšne piz*****ije,..




Penny -> RE: prijava stalnega/začasnega naslova (18.3.2013 22:00:01)

Bivališče (stalno, začasno) lahko oseba prijavi na podlagi pogodbe (lastniške, najemne) ali na podlagi pisnega dovoljenja lastnika stanovanja. Če se ne motim, lastnik stanovanja najemnika ne more kar samovoljno odjavit, vsaj s stalnega prebivališča ne (za začasno morda lahko), ker potem se ta oseba šteje kot da biva v tujini. Stalno bivališče pač odjaviš, ko ga zamenjaš (v Slo) ali ko se preseliš v tujino.

Pa se strinjam s predhodnico, vsaj nek sporazum sestavite, da si ne bo kdo čez par mesecev spomnil, da ni dolžan plačevat položnic itd.




Frodo Bisagin -> RE: prijava stalnega/začasnega naslova (18.3.2013 23:09:05)


IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Teta živi v mojem stanovanju, plačuje vse stroške povezane s stanovanjem, tudi rezervni sklad. Ne plačuje najemnine, nimava nobene pogodbe. Sedaj pa bo teta dobila otroka in bi želela imeti prijavljeno stalno bivališče. Sedaj pa me skrbi kaj mi lahko to prinese kakšne težave. Prijavljen bi bil tudi njen partner, ki pa mi ni najbolj všeč. Kaj se zgodi če se ona skrega z njim, ali ga lahko jaz odjavim,...
Naj povem, da do sedaj nisva imeli nobenih težav v tem najinem odnosu. Meni je pomembno da nimam stroškov s stanovanjem, ne da pa se mi ukvarjati z najemniki.


S teto skleni pogodbo v obliki izvršljivega notarskega zapisa, kar ti v primeru kakrsnih koli tezav zelo hitro reši tezave. Ni slbo ce z njenim partnerjem sklenes poseben "izvrsljiv notarski zapis" in ga v pirmeru "tezenja" lahko hitro "resis" - nevezano na teto. S tem morda nekako se njo zavarujes, ko ze pravis, da se ti tip ne dopade....




Najaa -> RE: prijava stalnega/začasnega naslova (19.3.2013 8:24:46)

Vsekakor pogodba, ziher je ziher. Tudi če se zdaj dobro razumete, nikoli ne veš kaj lahko pride.
Za prijavo naslova pa moraš imet najemno ali kupoprodajno pogodbo lastnika in njegovo soglasje (lahko pisno).




Stran: [1]