Človek vedi, da si prah! (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:02:28)

Po dolgem času sem šla v cerkev. In samo iz spoštovanja do starega očeta in mame sem ostala do konca maše.

Najprej me je v oči zbodel velik plakat v cerkvi (ravno tam kjer stojijo ponavadi otroci), kjer je na veliko pisalo:" človek vedi, da si prah!", da o pridigi in o spreobrnenju ne bi.

Pa pismo no, namesto, da bi človeka, ljudstvo nek pop lepo dvignil, sploh v teh težkih časih, mu vlil upanja...Ne! jaz sem prah. Oprosti ampak, trenutno nisem prah. Še kako sem živa in lahko naredim kar želim. Prah sem lahko in bom, ko bom umrla. Tudi moje otroke učim, da če se bo učil, si nekaj močno želel, se za to trudil, bo lahko počel, kar bo želel oz. bo imel veliko več možnosti uresničiti svoje sanje. Vsem teče po žilah kri, vsi smo recimo enako zgrajeni. Ja. Ampak sanje, źelje, pridnost, upanje, požrtovalnost nas loči. In to že ni prah.

Ok, mogoče glede spreobrnenja samo. "Vsi bi radi spreobračali. Narod politike na shodih, politiki ljudstvo, ...ne pustite, da vas drugi spreobračajo. Spreobrnite se sami. Potem pa v drugem stavku: Še imate tisti, ki niste poročeni in živite skupaj, čas, da se spreobrnete[sm=jezicek.gif]. "

Pa še par cvet....

Nimam nič proti veri. Verujem. Če bi v duhu 10 božjih zapovedi živeli, verjamem, da bi bilo že prekičasto kako lepo bi bilo. Sama vera ne uči nič slabega. Samo naj nekdo že enkrat tem, ki širijo vero pove, da se naj malo civilizirajo in ne poneumljajo narod s svojim primitivizmom.




josephine27 -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:13:53)

Ne vem kaj te je ta prah tako zmotil. Jaz si to razlagam popolnoma drugače kot ti. Mene prav to, da vem, da sem "prah" opominja na to, da sem minljiva in da bom nekoč umrla in zato danes tu in zdaj živim precej bolj kvalitetno kot bi sicer. Bolj cenim življenje samo, če se zavedam da je dar in da se bo nekoč končalo. Bolj se zavedam tega, kaj mi je v življenju res pomembno. Skratka name ima ta "prah" pozitivne ućinke.

Glede pridige pa nimam komentarja, ker je pač nisem slišala. Mene zmotijo le pridige, ki so politično obravane ( pred kakšnimi volitvami), ker se mi zdi, da to pač v cerkev ne sodi.




alda -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:14:39)

saj res človek ne ve ali bi se jim smejal ali pa jokal .

Vsakemu "verniku in neverniku bi priporočala ogled dokumentarca Zeitgeist !

in potem bi se lahko pogovarjali o izvirnosti in kreposti raznih ver, še posebej katoliške!




tia12 -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:16:45)

se podpišem pod josephine27 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mateyka -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:20:41)

mi pravimo naši tamali, da je prah [sm=jezicek.gif]
no, ko je jezna in začne govort da je vse živo (lev, dinozaver.. in da bo vse pojedla in pogrizla). pol jo pa zezamo, dane, da je očijev prah, pa smetka, pa grah, pa fižou.. ona pa na vse NE! [sm=smiley36.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:29:06)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Po dolgem času sem šla v cerkev. In samo iz spoštovanja do starega očeta in mame sem ostala do konca maše.

Najprej me je v oči zbodel velik plakat v cerkvi (ravno tam kjer stojijo ponavadi otroci), kjer je na veliko pisalo:" človek vedi, da si prah!", da o pridigi in o spreobrnenju ne bi.

Pa pismo no, namesto, da bi človeka, ljudstvo nek pop lepo dvignil, sploh v teh težkih časih, mu vlil upanja...Ne! jaz sem prah. Oprosti ampak, trenutno nisem prah. Še kako sem živa in lahko naredim kar želim. Prah sem lahko in bom, ko bom umrla. Tudi moje otroke učim, da če se bo učil, si nekaj močno želel, se za to trudil, bo lahko počel, kar bo želel oz. bo imel veliko več možnosti uresničiti svoje sanje. Vsem teče po žilah kri, vsi smo recimo enako zgrajeni. Ja. Ampak sanje, źelje, pridnost, upanje, požrtovalnost nas loči. In to že ni prah.

Ok, mogoče glede spreobrnenja samo. "Vsi bi radi spreobračali. Narod politike na shodih, politiki ljudstvo, ...ne pustite, da vas drugi spreobračajo. Spreobrnite se sami. Potem pa v drugem stavku: Še imate tisti, ki niste poročeni in živite skupaj, čas, da se spreobrnete[sm=jezicek.gif]. "

Pa še par cvet....

Nimam nič proti veri. Verujem. Če bi v duhu 10 božjih zapovedi živeli, verjamem, da bi bilo že prekičasto kako lepo bi bilo. Sama vera ne uči nič slabega. Samo naj nekdo že enkrat tem, ki širijo vero pove, da se naj malo civilizirajo in ne poneumljajo narod s svojim primitivizmom.



Prah je ponizen, nicvreden, majhen, nepomemben. To si in v to se povrnes, da si ne bi delala utvar, da si nekaj vec. Kaj in kako moras delati, kako moras misliti ti se bo dolocilo, ker se za prah ne spodobi niti je smiselno, da se sam odloca. Ce ne verjames, da si prah ti grmada kaj hitro to dopove ...




Paštetka -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:48:12)

Tako kot je Frodo napisala. Bemtiš, da ni kaj narobe z mano, da sem enakega "mnenja", kot Frodo.

Josephine, kako te lahko dvigne dejstvo, da si prah... Prah boš, in zdaj res še nisi. V sebi imaš pluse in minuse, ki so še kako živi in s katerimi počneš kar te je volja. Prah ne funkcionira. In samo zato, ker imaš vredu pluse, lahko tako razmišljaš in te drži pokoncu.

ne vem, jaz si vedno predstavljam nekak, da vse več ljudi išče uteho v veri, hodi k mašam. Ne vem vsaj tako je vedno prikazano, da človek išče neko upanje v veri. Želela sem povedati, da v naši cerkvi (ne kot instituciji z veliko začetnico), tega nisem našla. Niti utehe, ko mi je stari ded umrl, ampak le to, kako moraš biti ponižen, moliti, živeti po nekih kvazi predpisih, če ne ne boš prišel v nebesa.

Aja, še to. 95% ljudi,ki imajo denar ostane baje v nebesih pred vrati. V nebesa pridejo le tisti, ki skromno živijo, ki ponavadi nimajo nič. To so župnikove besede.. Josephin, to s tvojo razlago ne gre skupaj. Se tepe, žal.


Sem bila pa prav tako šokirana nad številčnostjo vernikov. Ko sem bila najstnica in sem morala v cerkev, če sem želela prejeti sv. zakrament, je bila cerkev tako polna, da nismo imeli kje stati, kaj šele, da bi sedel. Zdaj? Vsaj četrt sedišč je bilo fraj.






petruska -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 10:55:03)

Bistvo vsega tega pa je, da da človeku misliti, tako ali drugače in to je za vsakega človeka dobro!




mateyka -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 11:02:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sem bila pa prav tako šokirana nad številčnostjo vernikov. Ko sem bila najstnica in sem morala v cerkev, če sem želela prejeti sv. zakrament, je bila cerkev tako polna, da nismo imeli kje stati, kaj šele, da bi sedel. Zdaj? Vsaj četrt sedišč je bilo fraj.


no ja, prah je zunaj, na cesti, klopi in sedišča pa nimajo prahu, jih redno brišejo - logika prahu zgleda deluje [sm=jezicek.gif]




alda -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 11:33:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tako kot je Frodo napisala. Bemtiš, da ni kaj narobe z mano, da sem enakega "mnenja", kot Frodo.

Josephine, kako te lahko dvigne dejstvo, da si prah... Prah boš, in zdaj res še nisi. V sebi imaš pluse in minuse, ki so še kako živi in s katerimi počneš kar te je volja. Prah ne funkcionira. In samo zato, ker imaš vredu pluse, lahko tako razmišljaš in te drži pokoncu.

ne vem, jaz si vedno predstavljam nekak, da vse več ljudi išče uteho v veri, hodi k mašam. Ne vem vsaj tako je vedno prikazano, da človek išče neko upanje v veri. Želela sem povedati, da v naši cerkvi (ne kot instituciji z veliko začetnico), tega nisem našla. Niti utehe, ko mi je stari ded umrl, ampak le to, kako moraš biti ponižen, moliti, živeti po nekih kvazi predpisih, če ne ne boš prišel v nebesa.

Aja, še to. 95% ljudi,ki imajo denar ostane baje v nebesih pred vrati. V nebesa pridejo le tisti, ki skromno živijo, ki ponavadi nimajo nič. To so župnikove besede.. Josephin, to s tvojo razlago ne gre skupaj. Se tepe, žal.


Sem bila pa prav tako šokirana nad številčnostjo vernikov. Ko sem bila najstnica in sem morala v cerkev, če sem želela prejeti sv. zakrament, je bila cerkev tako polna, da nismo imeli kje stati, kaj šele, da bi sedel. Zdaj? Vsaj četrt sedišč je bilo fraj.







No so pa lih oni zgled skromnosti, ponižnosti in še česa [sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]






josephine27 -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 11:38:04)

Paštetka po moje si ta stavek lahko vsak razlaga po svoje oz. v njem vidi kar hoče. Za uradno razlago bi se verjetno morala obrnit kam drugam.

Zakaj me dvigne ne vem. Ljudje smo različni in kar odgovarja meni ni nujno, da tudi drugim. Še zdaleč nimam v življenju samih plusov[sm=smiley36.gif] Bi prej rekla, da sem imela otroštvo tako polno minusov, da zdaj vidim pluse tud tam, kjer jih drugi ne. Mogoče nisem ravno povprečen vernik ampak zame ni vera/ duhovnost nekaj v čemer bi iskala uteho. Mislim, da je duhovnost nekaj kar razvijaš celo življenje in ne nekaj h čemur se zatekaš samo kadar ti je hudo in iščeš v njej uteho. To pač ne gre tako. Vera te lahko dvigne in tu lahko nudi uteho in upanje samo postopoma in z delom na sebi na dolgi rok. Ljudje pa bi radi vse takoj, zdaj brez vsakega napora, zato je po moje tudi obiska v cerkvi med mladimi vse manj po drugi strani pa vedno več privržencev za zakon privlačnosti in podobne stvari, ki ti hitro pomogajo, ko si na tleh. To je seveda samo moje mnenje.

Tisto o denarju pa je rekel vaš župnik in ne Bog[sm=smiley2.gif]. Mogoče je s tem hotel potolažit tiste, ki denarja nimajo.

Ponižnost je pa verjetno nekaj, kar v današnjem egositično usmerjenem svetu skoraj nihče ne razume več.




uškinamama -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 11:44:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Nimam nič proti veri. Verujem. 



Naj te pravila institucije, primitivizmi, drugačno razumevanje ne omajejo v tej veri. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Paštetka -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 16:00:36)

Uškinamama, od tega me ne more nihče odvrniti. [sm=smiley1.gif]

Imam baje dva po čudežu spočeta otroka, enega celo rešenega smrti. Dvakrat.
In zato bom vedno hvaležna, in verovala. [sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 17:37:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Aja, še to. 95% ljudi,ki imajo denar ostane baje v nebesih pred vrati. V nebesa pridejo le tisti, ki skromno živijo, ki ponavadi nimajo nič. To so župnikove besede..
Valjda, bogat v nebesih je dokaz, da cerkvi nič ni daroval oz. premalo, ker bi lahko več. Torej nima kaj tam iskat.




Stanislava_ -> RE: Človek vedi, da si prah! (13.3.2013 19:41:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Želela sem povedati, da v naši cerkvi (ne kot instituciji z veliko začetnico), tega nisem našla. Niti utehe, ko mi je stari ded umrl, ampak le to, kako moraš biti ponižen, moliti, živeti po nekih kvazi predpisih, če ne ne boš prišel v nebesa.

Aja, še to. 95% ljudi,ki imajo denar ostane baje v nebesih pred vrati. V nebesa pridejo le tisti, ki skromno živijo, ki ponavadi nimajo nič. To so župnikove besede.. Josephin, to s tvojo razlago ne gre skupaj. Se tepe, žal.


Sem bila pa prav tako šokirana nad številčnostjo vernikov. Ko sem bila najstnica in sem morala v cerkev, če sem želela prejeti sv. zakrament, je bila cerkev tako polna, da nismo imeli kje stati, kaj šele, da bi sedel. Zdaj? Vsaj četrt sedišč je bilo fraj.





Zamenjaj župnika tako kot so to naredili tisti s četrtega sedeža in stojišč.




Stran: [1]