pomaldansko čiščenje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mini86 -> pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:35:22)

a se ga lotite..

js čakam na malo lepše vreme..


ne mislim it pa v tako skrajnost kot kolegica k vse zloži iz omar in vse še enkrat prepere-in cunje in posodo[sm=zmeden.gif]




alda -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:37:41)

zakaj pa posodo?
ne in nimam posebne spomladanske čistke, le okna pa res temeljito očistim




matkica -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:38:34)

Letos se ga bom,pa še velika noč je ravno v tem času.Samo ne bom pa vse cunje preprala,bom pa malo cunje presortirala.Pa tudi jaz čakam na malo lepše vreme.




mini86 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:38:45)

ej ne vem..tko naredi-ker je tud njena mamica delala tako..




mini86 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:41:14)

js bom pač normalno pospravla bajto, okna spucala, bom pa dala posodo iz omar in pobrisala omare..

za kšne omare mi res ni jasno kako pridejo tja droptine




Hope2 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:42:12)

Ne. Čistim, ko se mi ljubi in sem pri volji. Neke hude generalke pa nimam nikoli, vedno nekako sproti




mini86 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:43:43)

o sj js tud čakam da se mi bo ljubilo-vreme je le izgovor..[sm=jezicek.gif]


mam pa zlato sestro k mi bo pomagala[sm=smiley1.gif]




josephine27 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 10:57:43)

Ga izvedemo ja, vsako leto. Pa še eden tistih čudakov sem, ki uživa v tem[sm=smiley36.gif]. Ga pa nikoli ne delam tako zgodaj ampak potem, ko je zunaj že malo topleje in se lahko losam zimskih oblačil.




nyna84 -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 11:45:32)

Počasi bo treba, ja. Šipe večkrat pomivam (oz. jih mož) tako da to ne spada v spomladansko čiščenje.
Najprej imam v načrtu čiščenje kuhinjskih omar (spraznim obrišem in nazaj zložim), kasneje, ko bo sezona zimskih oblačil mimo, pa še čistka omar z oblačili: zimske in premajhne ven, spomladanske pa operem preden jih zložim po omarah. Ponavadi dobijo tak čuden vonj, če dolgo časa kje stojijo, pa tamala ima astmo, je že zato dobro, da operem oblačila, preden jih ji zložim v omaro.




Zora* -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 12:47:45)

Ponavadi nimamo velikega spomladanskega čiščenja v enem kosu. Bolj tako po delih celo pomlad [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

No, letos pa imam veliko čiščenje ravno v teku. Bo kar vse v enem kosu pa še z dodatki. In ni ravno prostovoljno, ampak smo pri sinu odkrili podančice in tako ni druge. Pa še cel mesec bom imela to veselje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Daschi -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 12:49:09)

Ja, letos moram, ja. Kopalnico in kuhinjo bi rada očistila malo bolj temeljito. To dvoje odlašam, vse ostalo sproti. Za to dvoje pa čakam lepše vreme, da bo več energije.




alenkica -> RE: pomaldansko čiščenje (12.3.2013 12:53:29)

Jaz pa sem pravkar začela. Ne toliko čistit, ampak generalno spravljat po hiši. Kar nekja časa ne rabim bo letelo v smeti, pa veliko bom na novo preuredila.
Vreme je pa tapravo za take stvari počet :)




kajalin* -> RE: pomaldansko čiščenje (13.3.2013 10:16:28)

Tudi jaz imam pomladansko čiščenje, vsako leto. Pomijem okna, v omari zamenjam garderobo,čevlje, operem odeje, zimske jakne,...Mal olajšam stanovanje krame k se nabere čez zimo in znosim v klet...Potem se pa tulk dobr počutim[sm=bravo.gif]




KIKI**** -> RE: pomaldansko čiščenje (13.3.2013 12:33:42)

Jaz mam vsako soboto čistolno malo bolj na široko, čez teden pa po tleh sčistim, pa sproti itak vse obriš'em, kar vidim.

Da bi pa iz omar ven dajala, pa preprala, to je pa res bedarija, da ne govorim o posodi!




Shorty_ -> RE: pomaldansko čiščenje (13.3.2013 13:57:59)

Se ga lotiva z možem vendar malo kasneje ko je topleje, in takrat se tudi okoli bajte pripravi zadeve za pomlad in poletje




witch -> RE: pomaldansko čiščenje (13.3.2013 14:04:02)

Pred hišo sem že. Popucala svinjarijo ki se je nabrala pod snegom, poglabljala travo da je lepša, obrezala ene par grmičkov. V glavnem takoj ko je malo sonca sem jaz na vrtu in kopljem in delam in uživam [sm=smiley1.gif]

V hiši pa itak delam sproti. Celo leto vsaj enkrat na mesec prepucam okna (ker to pri meni ne sme biti umazano). Bom pa ko se mi bo dalo v kuhinji po elementih malo pobrisala, pa kakšno kramo zmetala stran. Nikoli pa ne perem vsega še enkrat.

Komaj že čakam, da bo malo manj dežja da grem na vrt. Prvo solato sem že posejala [sm=bravo.gif]




Stran: [1]