Najlepše mesto na svetu... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Najlepše mesto na svetu... (3.3.2013 22:02:37)

... je za vas?




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 7:07:08)

Od teh, ki smo jih doživeli, al od vseh, ki smo jih kadarkoli videli na zlikcah?[sm=smiley1.gif]




metuljčica87 -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 7:32:54)

Ker še ravno nisem videla dosti sveta bom rekla kar MARIBOR!! [sm=smiley36.gif]




alda -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 7:52:32)

od tistih ki bi jih rada videla je sigurno Marakes in Lisbona.,
najlepše kar sem jih videla Manresa in Budimpešta




nejcko -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 9:41:24)

Od tujih velemest Budimpešta in Lizbona, od manjših mest Luca v It in Corte na Korziki. Od slovenskih Piran.




LuLu -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 9:49:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Od teh, ki smo jih doživeli, al od vseh, ki smo jih kadarkoli videli na zlikcah?[sm=smiley1.gif]
Jooj, kar pike dobim, ko vidim, da kdo ne zna s in z pravilno uporabljati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 9:58:27)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Lulu men maroge pridejo po celem telesu!!





LuLu -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 10:18:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] Lulu men maroge pridejo po celem telesu!!


Meni samo po zadnjici [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ti imaš posebno mesto pri meni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Žabinčica -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 11:56:56)

Od mest, ki sem jih do zdaj obiskala mi je najbolj pri srcu Valeta (Malta) z največjim naravnim pristaniščem, pa tudi Bratislava. V obeh sem imela tako domač občutek, da o fenomenalni arhitekturi ne govorim. Bi se z veseljem še tja vrnila... Praga mi je tudi bila med boljšimi.

Za razliko od večine pa me Budimpešta ni preveč navdušila...




sazi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 12:24:09)

Joj, vsako je po svoje leto in te lepote je težko primerjat. No, če moram izbirati in se osredotočim na manjša, ki so mi ljubša:

morsko: La Rochelle
ravninsko: Krakow (no, Praga je super, samo ni ravno med majhnimi)
višinsko: San Cristobal de las casas
gričkasto: Toledo

Od "tavelikih" pa zmaga Pariz




Hope2 -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 12:35:48)

Do zdaj sem še v vsakem mestu našla vsaj en kotiček, ko me je očaral, tak da težko rečem katero mesto mi je najlepše.

Me pa zelo fascinirajo velemesta, stolpnice, parki, predmestja, promet.... pa mesta ob morju tudi...





Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 12:37:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Do zdaj sem še v vsakem mestu našla vsaj en kotiček, ko me je očaral, tak da težko rečem katero mesto mi je najlepše.

Me pa zelo fascinirajo velemesta, stolpnice, parki, predmestja, promet.... pa mesta ob morju tudi...




Joooj mene pa ravno kontra! čim manjše mesto, kraji, vasice, po možnosti kraji, kjer je komaj stopila človeška noga [sm=smiley36.gif]




Hope2 -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 12:53:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Do zdaj sem še v vsakem mestu našla vsaj en kotiček, ko me je očaral, tak da težko rečem katero mesto mi je najlepše.

Me pa zelo fascinirajo velemesta, stolpnice, parki, predmestja, promet.... pa mesta ob morju tudi...




Joooj mene pa ravno kontra! čim manjše mesto, kraji, vasice, po možnosti kraji, kjer je komaj stopila človeška noga [sm=smiley36.gif]


Čak, to je samo glede mest. Sem pa res mal čudna tu, vsakokrat ko stopim iz hiše in zagledam pred sabo stolpnice sem boljše volje[sm=smiley36.gif], pa ponoči vse te lučke, ah obožujem lučke[sm=jezicek.gif]. Po drugi strani pa tudi mene fascinirajo kraji kamor je komaj človeška noga stopila, vasice v odaljenih krajih, kje visoko v gorah, daleč v puščavi, bogu iza ledžima

Sam mesta ala praga, budimpešta.... vsa ta mesta sicer imajo eno lepo arhitekturo, ampak so zame turobna, mračna, siva, depresivna[sm=zmeden.gif]Prej mi vzamejo energijo, kot dajo[sm=smiley1.gif]




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 13:19:50)

Čak, to je samo glede mest. Sem pa res mal čudna tu, vsakokrat ko stopim iz hiše in zagledam pred sabo stolpnice sem boljše voljeuser posted image , pa ponoči vse te lučke, ah obožujem lučkeuser posted image . Po drugi strani pa tudi mene fascinirajo kraji kamor je komaj človeška noga stopila, vasice v odaljenih krajih, kje visoko v gorah, daleč v puščavi, bogu iza ledžima

Sam mesta ala praga, budimpešta.... vsa ta mesta sicer imajo eno lepo arhitekturo, ampak so zame turobna, mračna, siva, depresivnauser posted image Prej mi vzamejo energijo, kot dajouser posted image


U bistvu maš prav. Sem jaz zabluzila, ker je vprašanje o mestih in ne o krajih. se pardoniram [sm=smiley1.gif]

Ravno razmišljam, če je katero mesto, ki bi ga posebej izpostavila. v vsakem je res nekaj lepega, je ful težko izpostavit samo eno. Meni je bil recimo San Sebastian eno izmed lepših mest. to je mesto pri katerem sem rekla UAU. Ali pa Voltera v Italiji.

Velemesta me pa ne rajcajo, čeprav so nekatera tudi zelo lepa!




petea -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 13:29:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Ravno razmišljam, če je katero mesto, ki bi ga posebej izpostavila. v vsakem je res nekaj lepega, je ful težko izpostavit samo eno. Meni je bil recimo San Sebastian eno izmed lepših mest. to je mesto pri katerem sem rekla UAU.



Jaz pa sem mislila, da ga skoraj zagotovo noben na RR ne pozna. [sm=smiley1.gif]
Tudi meni je namreč ostal v lepem spominu.




majčica1508 -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 13:55:21)

Pariz




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 13:57:15)

Jaz pa sem mislila, da ga skoraj zagotovo noben na RR ne pozna. user posted image
Tudi meni je namreč ostal v lepem spominu.


Mesto ma res nekaj, nekaj kar je težko opisati z besedami. Da o sami arhitekturi, 'obliki', sploh ne govorim. preprosto čudovito![sm=bravo.gif]




petea -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 14:05:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz pa sem mislila, da ga skoraj zagotovo noben na RR ne pozna. user posted image
Tudi meni je namreč ostal v lepem spominu.


Mesto ma res nekaj, nekaj kar je težko opisati z besedami. Da o sami arhitekturi, 'obliki', sploh ne govorim. preprosto čudovito![sm=bravo.gif]



Tam sem jedla najbolj sladke pomaranče. In to januarja. Kupljene v lokalnem supermarketu.
Oh, se mi še zdaj sline cedijo, ko se spomnim nanje. [sm=smiley36.gif]

Mene je najbolj navdušilo, da mesto ni samo lepo, ampak popolnoma brez ovir za vozičkarje. Ne samo pločniki, tudi vsi avtobusi mestnega prometa so dostopni.
In koliko je igral za otroke.
In lepih kotičkov.
In plaža.
In vsi se sprehajajo, tekajo, rekreirajo ...

Zdaj sem pa postala nostalgična ... [sm=smiley1.gif]




josephine27 -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 14:41:17)

Mene običajno odbijajo trume ljudi... tako, da bi rekla Praga ponoči ima zame prav poseben čar, pa poleg Ljubljane edino večje mesto, kjer sem se takoj počutila kot doma. Če bi lahko odmislila vsa tisti folk, ki se gužva pa Rim. Na splošno pa tudi meme bolj pritegne narava, vasice, nekje bogu za hrbtom...Kar se mest tiče pa sem do zdaj prv v vsakem našla kak lep kotiček kamor bi se z veseljem še kdaj vrnila.




mateyka -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 14:41:35)

mesto kot city ali mesto kot "plac"/prostor?

kot zadnje mi je slovenija atm - ker sem pač daleč stran. [sm=smiley36.gif]

drugače pa kot plac bi rada vidla sejšele, japonsko hrbovje, južno afriko - naravo (brez nasilja in kriminala - sam to po moje ne bo nikol v mojem lajftajmu), provanso in colorado kanjon.

aja, pa kitajsko in indijo - kaj točno je dragulj teh dveh pa rabim predloge [sm=smiley36.gif]




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 15:03:23)

Joj matejka, čist sem padla v to, kam bi šla [sm=smiley36.gif]

To jih pa mam na spisku!

1. Aljaska!
2. Kongo, Etiopija!
3. Nepal!

Bohve če se nam kdaj uresničijo želje! Mogoče pa res! [sm=smiley24.gif]




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 15:04:57)

aja, pa kitajsko in indijo - kaj točno je dragulj teh dveh pa rabim predloge user posted image


Kitajski zid mogoče [sm=jezicek.gif]

Indija je pa moderna ratala, se ženske hodijo tja iskat [sm=smiley36.gif] je pa menda kar velik kulturni šok. Ja, je tud to za doživet, strinjam! [sm=bravo.gif]




Tippi -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 15:05:31)

uuuu bemti, kako sem lahko Madagaskar pozabila!! [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 15:17:37)

Pariz in London sta mi bila zelo všeč od tavelikih.
Od manjših Baracoa na Cubi in pa grški otoki.
Od krajev en mini kraj blizu Gibraltarja, kjer je noro za potapljat se.
Od "naših" pa Mostar, od prav Slovenskih pa Piran in Ptuj je tak simpatičen, pa seveda Ljubljana.

Budimpešta me pa ni navdušila.

Šla bi pa rada v Afriko (tropski deževni gozd in savano) in na Tajsko, to bi bilo prvo na spisku.




Žabinčica -> RE: Najlepše mesto na svetu... (4.3.2013 15:37:47)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Sam mesta ala praga, budimpešta.... vsa ta mesta sicer imajo eno lepo arhitekturo, ampak so zame turobna, mračna, siva, depresivna[sm=zmeden.gif]Prej mi vzamejo energijo, kot dajo[sm=smiley1.gif]


Vidiš meni pa sta ravno Bratislava in Valeta dale ful energije, sem se počutila tam tako domače in sproščeno. Zato sem ju tudi izpostavila. Ker všeč mi je pa bilo marsikje [sm=smiley36.gif].

Ja drugače pa, če gledamo širše mi je zanimivo veliko in spisek, kaj bi še želela videti, dolg... od narave do držav, mest in malih otočkov...tako da o tem raje ne bi [sm=smiley36.gif].




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>