|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2013
7.4.2013 11:48:53   
kovanček
Prvi pregled je bil zaradi krvavitve, drugič je bil redni prvi pregled. Zdaj sem pa zopet naročena in še sama ne vem zakaj tako kmalu.
Kako se kaj ubadate s slabostjo? Kaj vam pomaga?

(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Novembrke 2013
7.4.2013 11:59:25   
Metuljčica 2013
kdaj si pa imela 1. redni pregled? V katerem tednu?

Jaz sem danes polnih 6 tednov, rahle slabosti imam samo kadar sem lačna, oz. kadar je že čas, da bi kaj pojedla ... upam, da tak tudi ostane ...

drugače sem pa utrujena, totalno brez energije, bi kar cel dan bila v postelji, če bi bilo po moje user posted image ... komaj čakam na sončka, da se spravim kam ven na sprehode ... in pa ponoči se vstajam 1-2x še kar user posted image

(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Novembrke 2013
7.4.2013 12:03:33   
mimi28
Kovanček zdravo, jaz te čisto razumem tudi sama imam rahle rjave izcedke že skos in sem zaradi tega tudi imela do zdaj že 2x uz jutri pa imam redni pregled. Upam da bo vse ok. Jaz sicer nimam težav s slabostjo sam sem pa čisto prestrašena kaj bo, ker sem imela že 2x ss. Se je na pregledu že videla pikica inuser posted image . Lp

(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Novembrke 2013
7.4.2013 14:21:17   
kovanček
Prvi redni pregled je bil pri 6 t in 5 d. Srček in utrip se je že videl, plod je bil velik 5,85 mm. Dobila sem že materinsko knjižico.
Meni je tudi slabo, če predolgo ne jem, včasih ker jem, včasih kar tako...Je pa popoldne in zvečer najhuje. Pa zaprtost je tudi problem.

Mimi28 samo upava lahko da bo vse ok. Možno je pa itak vse.

(odgovor članu mimi28)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Novembrke 2013
8.4.2013 9:26:35   
drobtinica35
Kovanček, kako to res?
Jaz imam prvi pregled še le v 9 tednu- jutri.
Sva oba kar malo napeta...ko bova prvič vidla najino drobtinico...user posted image ...
Imate kakšne nasvete kaj je treba spraševat na pregledu- kaj smiselnega, da si kej pripravim do jutri...ker bom tam itak po moje čist zblojena...:)


(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Novembrke 2013
8.4.2013 12:46:47   
mehurcica
Živjo sonosečke. Končno imamo malo sonca jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Jaz sem bila v petek na prvem pregledu. Sem videla našega fižolčka, pa srčka....ful sem srečna.
Na nuhalno sem naročena 18.4. naslednji pregled pa imam 17.5. Drugače pa sem utrujena, nima energije, pa tudi slabost me daje, ampak je že bolje kot je bilo 14 dni nazaj.
Uživajte v sončku in se tipkamo.


_____________________________

mehurcica

(odgovor članu drobtinica35)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Novembrke 2013
8.4.2013 13:58:39   
nikcaa
heii.. a na FBju imamo kaksno skupino??

(odgovor članu mehurcica)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Novembrke 2013
9.4.2013 10:24:48   
Anonimen
Pozdravljene!
Jazz sem kar ok, razen slabosti. Saj čez dan je kar ok, najhuje je ponoči, ko vstanem, ker mali joka in seveda telo začne delat in pol mi je grozno slabo. Danes sem celo bruhala ob 3 ponoči. Zjutraj sem na pojstli jedla prepečenec. Sem bla ku zajček user posted image . Po zajtrku sem pa ok. Moram pa kar naprej nekaj grickat.
LP, Anonimna user posted image

(odgovor članu nikcaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Novembrke 2013
9.4.2013 11:32:22   
mimi28
Hej punce! Včeraj sem imela pregled in je vse ok z najino pikico. Pridno raste in naslednji pregled je čez 3 tedne.
Tok sem srečnauser posted image da bi kar vriskalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Lep dan še naprej!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Novembrke 2013
10.4.2013 14:39:03   
lokvanj22
No danes sem imela pregled pri svoji ginekologinji in mi je naredila ultrazvok trebuha in user posted image bije, otročiček se lepo razvija.. Ful sem vesela da je vse Ok in da me je pomirila. Zdaj 19.4. imam ponovno pregled v bolnišnici.Upam da bo vse Ok tudi naprej. Lep dan se naprej.

(odgovor članu kovanček)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Novembrke 2013
10.4.2013 16:57:25   
Anonimen
Pozdravljene nosečke!

No, pa sem vam še jaz pridružim, sedaj ko smo bolj v varnih vodah. Lani sem namreč imela v pol leta dva ss (prvi v 5/6 tednu, sem se sama sčistila, drugi v 8 tednu, je bilo potrebno čiščenje, ker je plod umrl), tokrat pa sem tudi v 8/9 tednov (pred 14 dnevi) začela krvaveti in pristala na urgenci. Na srečo je bilo s plodom vse ok, imam pa spet hematom kot pri prejšnji uspešni nosečnosti (doma imam namreč eno zelo kmalu 4-letnico), tako da sem spet na bolniški oziroma v postelji kot pri hčerki.

Pri hčerki mi ni bilo nič slabo, toda sedaj mi je slabo zjutraj, zvečer, ponoči, če sem lačna, ko kaj pojem ... vedno user posted image . Pred krvavitvijo sem bila tako utrujena, da sem vso zalogo energije porabila v službi, doma pa sem lahko samo ležala. Ful hrane mi smrdi, strašansko sem izbirčna, napihnjena kot balon, zaprta, bradavic se niti dotaknit ne smem ... v glavnem daleč od tega, da sploh ne bi vedela, da sem noseča. Ni kaj, malo geni, malo pa emšo user posted image .

Pri meni že vsi vedo od tistega dne, ko sem naredila test, saj imam teorijo, da želim tako lepe kot nelepe občutke deliti, tako da vsi, ki me poznajo, držijo pesti, da nam tokrat uspe in verjamem, da toliko pozitivne energije pa se mora nekje poznati user posted image . Poljubčki na trebuščku od moža in hčerke pa še toliko bolj pomagajo. Hčerka že posluša srček in mi je prejšnji teden rekla, da je nekaj slišala. Sem ji odgovorila: To pa še ni dojenček, to je črevesje user posted image .

Pa še podatki za seznamček:
- rok poroda: 4. november 2013
- doma že imam eno skoraj 4-letnico
- starost 36 let
- živim v Muljavi pri Ivančni Gorici


Toliko zaenkrat iz moje strani, pa pridno božajte svoje bušije in držim pesti za nas vse, da pridemo do konca s čim manj težavami user posted image user posted image user posted image

Čao,
NenaLena

(odgovor članu lokvanj22)
  Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Novembrke 2013
10.4.2013 18:37:29   
aja18
Še jaz se bom javila zaradi FB. Že pred kakšnim tednom se zaprosila eno izmed administratork skupine Novembrski sončki 2013 na ZS za vključitev v skupino. Še do danes od tega nič. Tako, da če obstaja še kakšen info glede tega, se priporočam.
Drugače pa vse dobro nosečkam v teh dneh. V tej moji drugi nosečnosti vsaj ne bruham, tako kot v prvi. 22. imam pregled in ga komaj čakam!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Novembrke 2013
11.4.2013 12:54:09   
Jane77
POzdravljene souser posted image in seveda vse nove članice foruma!

Jaz se že nekaj časa nisem javila tule, malo spremljam tudi na FB, kej hudo aktivna pa nisem user posted image .
NIče se mi ne da, utrujena sm kr vsak dan, zvečer s kurami zaspim, doma energijo skurim še za sinkota in potem za partnerja ne ostane glih veliko user posted image ...kar ga tudi moti, razumljivo... Libido mam na nuli, tako da tud tukaj škripauser posted image ...Ne vem, če se to samo meni dogaja ali mate vi podobne težave?? enim se v nosečnosti ful seksa, baje... no, sej pr men tudi ni blo tko v prvi nosečnosti...mi je še kr pasalo...zdej je pa suša user posted image .

Kako ste kej ostale? Se katera ubada s podobnimi težavami?





_____________________________

Naš Jakob je pokukal na svet 21.2. 2011

(odgovor članu aja18)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Novembrke 2013
11.4.2013 13:42:40   
tintin
no, jaz ravno ne blestim trenutno. Zoprne, celodnevne slabosti (z bruhanjem, ki na srečo ni več 4-5x dnevno, ampak le še parkrat tedensko), utrujenost, vse mi smrdi, ....tudi kuhat ne morem, ne šele kaj drugega. Na srečo, partner to razume (itak je dal že to 2x čez:) in ve, da pridejo boljši časi po 3. mesecu:) Še najbolj me trenutno muči enolična prehrana...zaradi slabosti jem samo oreščke, jabolka, banane, navadni jogurt...pijem pa lahko samo malo mleka in mineralno vodo z mehurčki...ostalo mi naredi grozno slabo...sploh oglj. hidrati (kruh, riž...ma kaki prepečenec ali krekerji)....odštevam do boljšega počutja:)

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Novembrke 2013
11.4.2013 18:48:04   
Sončnica...
no jutri imam pregled... komaj čakam

im še jaz pojamram ja... slabosti pojenjajo..
edino učeri se zbudim z groznim zobobolom in jaz seveda grem k zobozdravniku ki mi da lokalno in uredi .. rekla je več nemorem kot zaprem lukno in ja .. majhna lokalna.. kr me bolelo ko hudiča.. sam danes pa me več nič neboli na srečo ..ampak ko porodim pa gre zob ven... huj fajn...

jutri javim kako je blo na pregledu ..držite pesti da rastemo in da bije srček ter da se mi nebi ponovila zgodba.. da bom nebi mela abrazijo ....kok me strah... lp

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 11:05:11   
marelcaspelca
Oj,

če te kaj potolaži, jaz sem taka.
Prd nosečnostjo in prvih 6 tednov, sva bila kot zajca, sedaj pa v dobrem mesecu skoraj nič.... 2 tedna je čista tišina v postelji, jaz sem na bolniški, do včeraj za nekaj dni v bolnišnici.... ampak se zaradi neaktivnosti sekiram samo jaz, moj se niti ne. Saj se zna tudi sam potolažit. :)
Jaz imam nekaj energije samo zjutraj, prvi dve uri ko vstanem, nato pa postelja in slabosti. V bolnišnici sem Taaaaako uživala, ker mi ni bilo slabo, ker sem bila na zdravilih. Saj vem, da ta zdravila proti slabosti niso kaj prida za malega nagajivčka v mojem trebuhu, ampak jesti pa tudi morem. No, danes mi je spet slabo, ker ni bilo infuzije in vsega zmešanega notri... Ginekolog pravi, da dokler zadržim v sebi cca 1 liter vode na dan, ne rabim nazaj hodit. Držim pesti!!! Bolniško imam še za 2 tedna, vendar nimam kaj veliko sreče, ker se čez en teden poročim. Zelo sem hvaležna, da sva se že pol leta nazaj odločila za zelo majhno slavje, ker drugače ne bi zmogla bit v gostilni do 4ih zjutraj. Tako da moram za poroko prekinit stalež in potem iti v službo. Jaz samo upam, da mi ne bo žal, ker imam kar aktivno delo (ki ga sicer obožujem in sem prej vsako jutro z nasmehom vstala in šla v službo).

Aha, pa dobila sem Angelsound in sem včeraj prvič poslušala srčka doma. Me je potolažlo, da bo vse poplačano v prvi polovici novembra :) Mi je ta naprava zelo predraga, tako da sem jo poiskala kar na bolhi za pol cene in mi ni žal. Sem pa mojemu obljubila, da bom poslušala srčka samo pred spanjem, ker drugače bi bila jaz kar cel dan priklopljena na slušalke :)

Sem pa drugače iz Ljubljane in bi mi bilo ušeč, če bi se s katero "zbondala" za kakšen sprehod po mestu potem poleti, ker nobena moja prijateljica ne načrtuje otroka trenutno, pa bi mi bila fina družba kake srečke nosečke.

Uživajte, pa naj slabosti hitro minejo, saj bo kmalu konec prvega trimesečja :)

(odgovor članu Jane77)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 11:05:26   
drobtinica35
ojla .

ja jest mam tudi zelo malo energije, skoz bi spala, libido je na nuli, ker mi je skoz slabo...moj je zelo potrpežljiv, mu pa valda ni všeč...me pa razume...in mi ne teži...pač počaka da ga "napadem" ...čeprou se je to v dveh mescih zgodilo dvakrat.
ko se pojavi košček libida grem pač v akcijo....je pa zoprno...pol bi stokrat...pa se hecava, ker itak ne gre...pol pa spet suša za teden dva in tako dalje...hehe...
mi je pa po tem tako slabo, da je za znort....in potem se smejiva in jamrava...ni ravno prijetno tole...

s pogovorom rešujeva zadeve, nežnosti in fizičnih stikov je ogromno in to pomaga...se pa moški počutijo na drugem tiru, tudi če razumejo in zagotavljajo, da je vse ok in da ni panike (kao :))

res je hudo, ker mi vse smrdi, včasih tudi njegov zadah (pa sploh ga v bistvu nima) samo ne paše mi...da en govorim da si sploh ne morm zamislit kake druge prakse namesto seksa...bljak...

in tudi jaz doživljam traume, ker mi to veliko pomeni in tudi meni je seks pomemben....

kaj ap vem...vsaka po svoje tole doživlja...verjamem, pa da je težko obema...sploh pa ker človk pade dol in zaspi v dveh minutah pa še vse mu smrdi...


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 15:15:25   
Sončnica...
Hej sem bla na pregledu..
Velki smo 2.69cm videla sem gibe....
Sem presrečna....

(odgovor članu drobtinica35)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 16:45:44   
kresnicica
Javlja se še ena nosečka, ki je bila pravkar na pregledu. Velki 2,17 cm, srček pa tako lepo bije...da sem čisto blažena user posted image .
Rok imam 7. 11. 2013, še brez otrok, 3. nosečnost, starost 39 let.
Komaj čakam na nuhalno (29.4), do takrat pa ne bom povedala nikomur...čeprav ne vem, kako bom zdržala, saj imam - predvsem popoldan - hude slabosti. Verjetno bodo tako in tako ostali že sami skužili user posted image

Rada bi se tudi javila za FB skupino. Koga naj kontaktiram?

(odgovor članu Sončnica...)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 16:52:04   
iris1978
Pozdravljene souser posted image ,

še, ena, ki ima PDP novembra in sicer 17.11. Pregled sem imela že 8.4. in smo veliki 2,05 cm, naslednji pregled bo 7.5., nuhalna pa 8.5.2013. Upam, da bo vse v redu.

Tudi jaz bi se vam rada pridružila na fb, če me sprejmete seveda user posted image .

LP

(odgovor članu kresnicica)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 19:59:01   
september*
pozdravljene

iris1978
super da si se nam pridružila na tej temi, ali imaš kakšne težave, slabosti, ... ?

no, jaz imam slabosti čez cel dan celo ponoči, prsi me sedaj manj bolijo kot na začetku, imam pa zelo občutljive bradavice, ter občasne krče.

prvi pregled sem dala skoz že davno, torej 2.4., ko je bilo vse ok in tudi viden srček. Naslednji pregled imam pa naslednji teden torej 17.4. upam da bo vse ok. drugače pa jemljem za podporo nosečnosti Prometrium 3 x 200 mg, upam, da to pripomore k uspešnosti. user posted image

tanjita. kje si, kako si

lp

(odgovor članu iris1978)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Novembrke 2013
12.4.2013 20:01:48   
Anonimen
Pozdravljene,

Vsaj malo me potolaži, da nisem edina brez energije, s slabostmi in kot solata user posted image . Od postelje me že bolijo boki in prav ne morem verjeti, da sem utrujena, če pa cel dan takorekoč ležim. Mišice mi bodo počasi vse atrofirale, ko se vstanem, pa se mi vrti, tako da to ležanje ni kaj prida user posted image . Posteljne akcije pa imava midva zaradi hematoma in prejšnjih dveh splavov itak prepovedane, toda se oba dobro drživa. Meni zaradi slabosti niti na pamet ne pade, vsaj zadnji mesec ne, moj pravi, da seveda pogreša, toda da je počasi že čez krizno obdobje in bo že potrpel. Če ga pa kakšen dan, ko imam več energije, presenetim z "ročno obdelavo", pa je itak v nebesih in si še cel dan poje user posted image user posted image user posted image . Sva pa to dala skozi že pri prejšnji nosečnosti in moram reči, da takšna prisilna abstinenca zares koristi za odnos, čeprav tega prej ne bi nikoli verjela.

Sem pa morala danes še enkrat oddati urin, ker ni bil ok, saj sem ga oddala v laboratoriju in ga je krvavavitev kontaminirala. Upam, da bo sedaj vse ok.

Pošiljam vam obilico pozitivne energije, da bi te slabosti in pomanjkanje energije čim prej izginilo user posted image user posted image user posted image

Lep vikend vam želim user posted image ,
NenaLena

(odgovor članu iris1978)
  Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Novembrke 2013
13.4.2013 9:10:39   
Metuljčica 2013
po 20. poskusu mi je končno uspelo odpreti okence za odgovor user posted image ...

no slabosti so pri meni res blage, in trenutno res samo jutranje, no pa mogoče zvečer malo ... in srčo upam, da tako tudi ostane... Me ne ovirajo preveč ...

me pa prsa še vedno bolijo ... a katera ve, kdaj nehajo boleti oz. kdaj manj bolijo? V prvi nosečnosti me namreč sploh niso, vsaj koliko se spomnim user posted image

jaz sem rekla, da ne bom tvegala s posteljnimi aktivnostmi do prvega pregleda, da mi povejo, da je vse na svojem mestu, ziher je ziher, sem slišala, da imajo nekatere rizične nosečnosti, ne smejo doživeti orgazma inp... pa raje ne tvegam, ko mi bodo pa potrdili, da je vse ok in tako kot mora bit, pa bo spet akcija user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Novembrke 2013
16.4.2013 9:03:54   
marelcaspelca
Metuljčica 2013, meni so rekli, da bodo prsi nehale boleti, ko bom nehala dojiti. Najbrž to ni pravilo, ampak sem si kar v zakup uzela. Če bo kej prej bolš, bom tolk bl vesela.
Jaz pa čakam, da se mi slabosti umirijo. Naslednji torek grem nazaj v boj, v službo :) Pa sej že komej čakam, doma že vse poznam!

(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Novembrke 2013
16.4.2013 20:40:46   
pin
se še malo jaz javim.

trebušek že komaj skrivam, sem v 12 tednu, naslednji ponedeljek končno nuhalna

počutje se je normaliziralo, malo več jem (+4 kg), malo več spim, libido na minusu. Hvala bogu, da je vreme o.k., ker bi sicer znorela. Prehrana in življenje se mi je normaliziralo, končno doma kaj postorim, potrebujem pa za vse več časa. Enostavno ne zmorem več nenosečniškega tempa, no, se ne sekiram. Na dober dan (kot danes) poskusim postoriti dosti, da lahko nekaj prihodnjih dni izležavam user posted image

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...




Adaptirano mleko
Sanikaa

Katero adaptirano mleko dajete otroku:

Aptamil (36%)

Novalac (22%)

Milumil (3%)

Hipp (14%)

Nestle Beba (5%)

drugo (19%)


Število vseh glasov: 314

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!