Nova odločba - spremenjen zakon?? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


saska27 -> Nova odločba - spremenjen zakon?? (23.2.2013 9:48:28)



V najnovejši odločbi o otroškem dodatku in subvenciji vrtca so nam upoštevali tudi:
- 15 let star moped (po prvi registraciji star 11 let - prej reg. sploh ni bila potrebna?!), menda vreden 320 evrov,
- sedem let star motor, vreden 2560 evrov
- in še nekaj neskadja pri neprečninah sem opazila, ampak bi rada najprej razčistila glede vozil ...

Ali se je od lani zakon kaj spremenil in ne velja več 2. točka 18. člena: V premoženje se ne štejejo: ... 2. osebni avtomobili oziroma enosledna vozila do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka, določenega s predpisi, ki urejajo socialnovarstvene prejemke za vsak avtomobil oziroma enosledno vozilo, in osebno vozilo, prilagojeno prevozu težko gibalno oviranih oseb;?

Hvala za odgovore :)






TomTaylor -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (23.2.2013 12:20:15)

koliko avtomobilov pa poleg motorjev še imate? In kdo je vpisan kot lastnik? Vse kar je od motornih vozil več od 1 se šteje kot luksuz.




saska27 -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (23.2.2013 13:08:32)

Imamo 14 let star avto (zdaj vreden manj kot 1000 evrov), 12 let star moped (kupljen predlani za 150 evrov) in 8 let star motor. Vse skupaj glede na ponudbo na avto.net vredno največ 3800 evrov. Lastnik vseh vozil je partner.
Sprašujem zato, ker v prejšnji odločbi tega ni bilo.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2013 14:21:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




end1 -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (23.2.2013 20:37:26)

Mi imamo tudi dva avta, oba pisana name, starejši letnik oba, niso nobenega upoštevali.




nananaja -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (24.2.2013 11:51:06)

Mi imamo tudi dva avtomobila, stara 14 let in 6 let, in 10 let star motor. V lanski odločbi za subvencijo vrtca je bil mlajši avto še naveden in ocenjen tik nad mejo 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka, jeseni v odločbi za otroški dodatek pa ne več.

Letos smo tudi že dobili odločbo za subvencijo vrtca, pa spet ni nobenega vozila, torej tudi ne motorja. Jaz vem, da bi se pritožila, če bi nam motor upoštevali.

Torej zakon se spremenil ni. Če kaj pomaga, nam je odločbo izdal CSD Škofja Loka.




NeylaJ -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (24.2.2013 19:43:22)

JSt sm lani novembra odplačala leasing za avto ( edini) in so mi ga upošteval v letošnji odločbi. Vrednost 10.000 e. Očitno je odvisno od občine do občine, al pa celo od uslužbenke do uslužbenke. [sm=smiley19.gif]




nananaja -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (24.2.2013 19:58:11)


JSt sm lani novembra odplačala leasing za avto ( edini) in so mi ga upošteval v letošnji odločbi. Vrednost 10.000 e. Očitno je odvisno od občine do občine, al pa celo od uslužbenke do uslužbenke.

vozila ocenijo po eurotax, četudi je ta ocena višja tržne, jo upoštevajo, če je višja od 28kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka, ki je v letu 2012 nekje okoli 8000 evrov. Če upoštevajo avto, vreden 10000€, je to po zakonu, pa če je tudi edini avto v družini.




petea -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (24.2.2013 20:34:53)


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


JSt sm lani novembra odplačala leasing za avto ( edini) in so mi ga upošteval v letošnji odločbi. Vrednost 10.000 e. Očitno je odvisno od občine do občine, al pa celo od uslužbenke do uslužbenke.

vozila ocenijo po eurotax, četudi je ta ocena višja tržne, jo upoštevajo, če je višja od 28kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka, ki je v letu 2012 nekje okoli 8000 evrov. Če upoštevajo avto, vreden 10000€, je to po zakonu, pa če je tudi edini avto v družini.



Dopolnjujem zapisano:
upoštevajo se vsa vozila, ki presegajo 28-kratnik minimalnih dohodkov (t.j. 7280 €) IN niso starejša od 10 let ter so v lasti družinskih članov.

Nič si nimajo posamezne uslužbenke za zmišljevati, kaj upoštevati in kaj ne.
Bolj je problematično to, da obstajata dve eurotax ceni - nakupna in prodajna - pa v zakonodaji ni nikjer opredeljeno, katerega se bi moralo upoštevati - in seveda upoštevajo višjega, nakupnega. [sm=zmeden.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.2.2013 16:28:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Nova odločba - spremenjen zakon?? (25.2.2013 16:46:12)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Bolj je problematično to, da obstajata dve eurotax ceni - nakupna in prodajna - pa v zakonodaji ni nikjer opredeljeno, katerega se bi moralo upoštevati - in seveda upoštevajo višjega, nakupnega. [sm=zmeden.gif]



popravljam zapisano: v pravilniku je določeno, da se upošteva prodajni eurotax; če pa bi vozilo prodajal, pa ti seveda avtohiša upošteva nižji, nakupni eurotax [sm=zmeden.gif]




Stran: [1]