vatikanski kruh-od kod? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 14:53:58)

Danes sem ga spekla in je odličen pa če se mi želja uresniči ali ne. Zanima pa me, koliko časa že to testo kroži okrog in ali izvira res iz Vatikana?Ker katoličani so proti vraževirstvu.Se je komu izmed vas želja res uresničila, kar tako iz firbca me zanima?




Katrin -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 15:09:13)

[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Od kod prihaja? Ne vem.

Tudi mi smo ga letos pekli in res je dober [sm=smiley1.gif]

Želja se mi je uresničila v treh dneh [sm=smiley2.gif]

lp, katrin




mala zirafa -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 15:11:30)

smem vprašat kakšna želja je bila?




ajataja -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 15:12:11)

Sem ga pekla ravno okrog božiča....ja je dober,želja pa se mi ni mogla uresničit,ker sem si pozabila sploh kaj zaželet....[sm=smiley1.gif]




Katrin -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 15:20:52)


IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa
smem vprašat kakšna želja je bila?

Lahko vprašate:)) [sm=smiley1.gif] Odgovor na ZS:)

lp, katrin




poli* -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 16:15:12)

A če pečem vsak dan navadn kruh želje ne veljajo? [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif]




rozilu -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 19:05:05)

Hehe, zgleda je ful popularen zdej, jaz sem ga spekla prejšnji vikend in danes pojedla zadnji košček.... Mmmmmmmmmmmm [sm=smiley1.gif]

Zelo dvomim, da izvira iz Vatikana in da ima kakršnokoli vezo z vero ali z izpolnjeno željo [sm=jezicek.gif]. Za vsak slučaj sem si jo zaželela, je pa bolj dolgoročna, tko da ne vem če se je/bo uresničila [sm=smiley1.gif]. Sicer pa če ima veze s tistim tam zgoraj, ne bo nič, ker me nima v evidenci [sm=jezicek.gif]




pelin -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 20:18:26)

Prvič pekla že pred več kot desetimi let, pa čeprav pravijo, da ga lahko le enkrat, je spet priromal k meni pred kakšnimi tremi leti in nazadnje tretjič, pred kakšnim mesecem....Osebno moram reči, da v to izpolnjevanje nekih želja ne verjamem, pa sem ga vseeno dvakrat spekla...nam se ni zdel nek višek kulinarike, vendar smo ga pojedli...me je pa vedno motil ta kiselkast vonj tega testa, ki sem ga dobila in ob tem mi je vedno krožilo po glavi skozi koliko rok s črnimi nohti je šla vse tale zadevščina...sori...ampak to je bil nazadnje tudi vzrok, da ga pred slabim mesecem nisem spekla, temveč sem ga likvidirala v koš...do danes me ni zadela strela....mogoče zato, ker sem ga pekla že dvakrat...[sm=jezicek.gif]




diva 4 -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 21:09:29)

Jaz pa moram povedat ,da se mi je zagabilo ,ko sem ugotovila, da en del prvotnega testa kroži okrog že, bog ve koliko časa.Tako ,da je vse testo romalo v smeti.




taška30 -> RE: vatikanski kruh-od kod? (2.2.2013 21:37:10)


IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

Jaz pa moram povedat ,da se mi je zagabilo ,ko sem ugotovila, da en del prvotnega testa kroži okrog že, bog ve koliko časa.


He, he, ravno v tem je čar. Jaz pa ne razmišljam koliko črnih nohtov ga je prijelo[sm=jezicek.gif], ampak koliko različnih ljudi in družin je zamešano noter svojo energijo, ljubezen... By the way, jaz se testa niti malo nisem dotaknila z roko, le s kuhalnico.

Ravno danes sem ga spekla. Možu in tastarejši ni dober, ker sem dala noter koščke čokolade in njima to pač ni, s tamalo sva ga pa ful pojedle[sm=smiley1.gif]
, sploh namazan z nutello je TOP! pa malo orehov, pa pol pretlačene banane sem dala not.

Aja, zaželela si nisem pa nič. Pozabila. Pa saj že imam vse kar želim.[sm=smiley1.gif]






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.2.2013 9:26:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ronja -> RE: vatikanski kruh-od kod? (6.2.2013 16:36:23)

Za vatikanskega ne vem, mi pečemo vsako leto kruh veselih palčkov, kot tak mi je bil tudi dan (prav tako mu je bilo ime), se mi pa malo zdi, da je to ena in ista reč;).




gsatalema -> RE: vatikanski kruh-od kod? (7.2.2013 8:06:24)

Tudi mi smo ga imeli okrog božiča....
Sem ga spekla in je bil dober, not sem pa dala malo svojih sestavin ( namesto čokolade, rozin,...).
Zaželela si nisem nič, pa tudi delila naprej ga nisem,... tisti dan, ko bi bilo potrebno dodat tiste količine, da ga potem lahko razdeliš sem izpustila, in dala sestavine za zadnji dan in spekla.
Pa ne da sem fauš, ravno takrat je bil tisti fuuuul sneg in mi ni bilo nikamor to za vozit [sm=jezicek.gif]




Stran: [1]