joj, ka folk to res verjame ? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kajalin* -> joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 11:32:04)

gledam na tv te vedeževalce, pa ene k mahajo in jih očistijo prek tv ekranov...in folk kliče,obupani ljudje zapravljajo denar za 090 linije.Ka to ljudje dejansko verjamejo, da jim bo bolje, da bodo ozdraveli, da bodo dobili keš ?




kajalin* -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 11:35:03)

Pravkar izvedela, da če je vaši domači živali slabo, morate it vi k zdravniku ker ste verjetno vi zboleli,omg[sm=zmeden.gif]




kalbo -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 12:10:39)

Se spomnim še, ko sem bil še na faksu, pa se mi dopoldne ni dalo ama nič in sem zdolgočaseno ležal pred televizorjem in gledal Dannijeve zvezde. Pa ena mama kliče Dannija, pa ga vpraša, če bo njen sin naredil maturo. Danny si nadane resni obraz zmeša karte in jih začne skladat po mizi:"Ja gospa mhm, gospa ja, seveda ja, odpira se karta sončka, mhm ja gospa, tako je, če se bo potrudil bo šlo. Huda jasnovidnost a :)




kajalin* -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 12:18:38)

hehehe, ja itak :), pa zdle karmo domačih živali prek tv-ja čistijo...svašta, pa vse kar je narobe, si naj masirajo s sivkinim oljem. Sej vem, da je kriza ampak to ni poštena služba folku lagat in jih lužit za dnar.




rozilu -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 13:07:58)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se spomnim še, ko sem bil še na faksu, pa se mi dopoldne ni dalo ama nič in sem zdolgočaseno ležal pred televizorjem in gledal Dannijeve zvezde. Pa ena mama kliče Dannija, pa ga vpraša, če bo njen sin naredil maturo. Danny si nadane resni obraz zmeša karte in jih začne skladat po mizi:"Ja gospa mhm, gospa ja, seveda ja, odpira se karta sončka, mhm ja gospa, tako je, če se bo potrudil bo šlo. Huda jasnovidnost a :)


Heh, sem mislila, da mu je prijavla: sploh nimam sina [sm=smiley1.gif]

kajalin: sivkino olje ne bo škodlo [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




HHH -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 13:31:41)

Bolj ko so ljudje v k****, bolj verjamejo. Žal. Spraskajo zadnje cente za jasnovidce.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.2.2013 17:57:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




diva 4 -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 18:09:44)

Jaz jim pravim jasnosvizci - saj veš - potem pa svizec zavije čokolado... [sm=smiley36.gif]




Frodo Bisagin -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (1.2.2013 19:46:15)


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

hehehe, ja itak :), pa zdle karmo domačih živali prek tv-ja čistijo...svašta, pa vse kar je narobe, si naj masirajo s sivkinim oljem. Sej vem, da je kriza ampak to ni poštena služba folku lagat in jih lužit za dnar.


Nikoli ne podcenjevati moc verovanja in avtosugestije. Nekatere to verovanje da bo dobro in da bo boljse prepelje skozi marsikatero tezko zivljenjsko preizkusnjo. Sicer IMO ni velike razlike verjeti v vsevisnjega in verjeti vedezevalki. Pa eno verovanje sprejemamo, drugo pa ne... pa za drugega je vec "pozitivnih" dokazov kot za prvega.... [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (6.2.2013 15:56:59)

V knjigi Bad science, če se ne motim, je primer šamana, ki se je izšolal in sam ni verjel v šamanizem. Vendar je ugotovil, da ljudem vseeno pomaga, čeprav sam nima nobene čarobne moči in čeprav je vedel, da "leki", ki jim jih daje, niso nič drugega, kot placebo. Ampak ljudem je pomagalo, ekr so verjeli. Ker ima placebo res močan učinek, 10 - 30 % (odvisno od človeka in problema), pri psihičnih težavah je verjetno % lahko še precej višji... Tako da: če pomaga, da jim da upanje, mogoče niti ni tako slabo, čeprav se človeku malo obrača, če pomisliš, da neki ubogi stari gospe zadnje cente poberejo... Vendar delujejo tudi vse vere na tem principu tako da je potem težko potegnit mejo, kaj je dobro in kaj škodljivo. Dokler dobi posameznik za ta denar svoj mir v duši, se splača, če zato ne životari.

PS. hehe, vidim, da je že Frodica isto napisala:).




Frodo Bisagin -> RE: joj, ka folk to res verjame ? (10.2.2013 20:23:12)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V knjigi Bad science, če se ne motim, je primer šamana, ki se je izšolal in sam ni verjel v šamanizem. Vendar je ugotovil, da ljudem vseeno pomaga, čeprav sam nima nobene čarobne moči in čeprav je vedel, da "leki", ki jim jih daje, niso nič drugega, kot placebo. Ampak ljudem je pomagalo, ekr so verjeli. Ker ima placebo res močan učinek, 10 - 30 % (odvisno od človeka in problema), pri psihičnih težavah je verjetno % lahko še precej višji... Tako da: če pomaga, da jim da upanje, mogoče niti ni tako slabo, čeprav se človeku malo obrača, če pomisliš, da neki ubogi stari gospe zadnje cente poberejo... Vendar delujejo tudi vse vere na tem principu tako da je potem težko potegnit mejo, kaj je dobro in kaj škodljivo. Dokler dobi posameznik za ta denar svoj mir v duši, se splača, če zato ne životari.

PS. hehe, vidim, da je že Frodica isto napisala:).


Enim pomaga, enim pa zagreni zivljenje - zelo odvisno kako zadevo sprejema posameznik. Spomnim se enega cist fejst fanta, razocaranega v ljubezni, ki se je obrnil na vedezevalko. Le-ta mu je povedala, da ce bo po enem letu srecal pravp in sutvaril zvezo bo vse super in dolgotrajno, ce ne, pa da bo celo zivljenje sam...
In namesto da bi sel veselo na delo spoznavati mladenke, se je zaprl, osamil, nikamor ni sel, saj ce naj bi bilo pisano mu, da jo bo ze nakljucno srecal, ce ne .. bo pa itak sam celo zivljenje... Nic ni pomagalo, nobeno prepricevanje, da temu ni tako, da si mora dati sanso... vedezevalka je ze povedala. IMO nic kaj spodbudno, zato bi morali paziti kaj komu povedo oz. kako iztolmacijo, saj ljudje razlicno sprejemamo stvari.




Stran: [1]