pesem (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Frodo Bisagin -> pesem (28.1.2013 22:31:56)

Pesem, ki jo ima nase dete izjemno rad in ki je dolgo, dolgo casa bila v uporabi kot uspavanka... dokler niso pravljice postale hit :)

In se vedno je vec kot odlicna.

http://www.youtube.com/watch?v=D-szCTIE4q0

( slo verzija - kreslin: http://www.youtube.com/watch?v=zedPnYN7QTs)

Tamkaj pred kasarno,
poleg glavnih vrat,
stala je laterna,
k''je tam še od takrat.
Pod njeno žolto tam lučjo,
prijel te bom spet za roko,
kot že, Lili Marlen!
Tam je majhen svet,
samo za naju dva,
kjer se tvoja senca
z mojo poigra.
In vsi ljudje naj vidijo,
da to je najino slovo,
s teboj, Lili Marlen!
Tvoj korak
samotno odmeva v temo,
mojega že dolgo
ni več pod lučjo.
in ko bo svet temo pregnal,
le kdo bo pod laterno stal,
s teboj, Lili Marlen!
V vetru nad grobovi,
ki hlipa za vse nas,
sliši se kot v sanjah
tvoj ljubeči glas.
In ko bo svet meglo pregnal,
bom spet tam pod laterno stal,
s teboj, Lili Marlen!




alda -> RE: pesem (29.1.2013 9:39:34)

LIlli Marlen!!!

original je da-best!!




mojamura -> RE: pesem (29.1.2013 13:04:31)

original: http://youtu.be/hZAV4hsP5WU




pelin -> RE: pesem (29.1.2013 13:20:15)

Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmeša[sm=jezicek.gif].....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly family[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: pesem (29.1.2013 14:17:37)

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmeša[sm=jezicek.gif] .....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly family[sm=smiley36.gif]


To je bil Lili Marlen od Lale Andersen......tista je bolj udarna kot Marlenkina......

http://www.youtube.com/watch?v=XdGwKt0tzgA




Frodo Bisagin -> RE: pesem (29.1.2013 23:23:26)

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pesem je lepa...ni dileme...še bolj kot original mi je všeč Kreslinova verzija...samo meni je tako vse všeč kar on skupaj spaca in zmeša[sm=jezicek.gif].....bi jo pa težko ponucala za uspavanko, ker sem še otrok tistih časov , ko so nam tole original muziko vrtel ob prikazovanju nemških čelad in šarcev....sicer so pa otroci tako čudni....tudi moji niso spali na Adelino, temveč jih je bolj zazibala glasba Kelly family[sm=smiley36.gif]


Otroci so krasna bitja. Nepricakovani, brez sablon in predsodkov. Povsem odprti in iskreni v izbiri. Seveda, ce imajo izbiro na voljo. :)
Je pa tudi res, da sem jo pela kar upocasnjeno. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Kar se pa same pesmi tice - Wikipedija:
Lili Marleen je znamenita nemška pesem, najbolj priljubljena med drugo svetovno vojno. Besedilo je leta 1915 napisal Hans Leip, Norbert Schultze pa jo je leta 1938 tudi uglasbil. Originalni naslov pesmi je bil »Das Mädchen unter der Laterne« (Dekle pod laterno), vendar je postala poznana pod imenom Lili Marleen. Posnetki Lale Andersen in Marlene Dietrich so pomagali pri popularizaciji pesmi, ki je postala izjemno priljubljena kljub nasprotovanju nacističnega režima, še posebej Josepha Goebbelsa, ministra za propagando.
18. aprila 1941, po nemškem zavzetju Beograda, je bila Lili Marleen v izvedbi Lale Andersen predvajana na Radiu Beograd, ki je pod nemško oblastjo oddajal preko celotne Evrope. Pesem je bila na sporedu vsak večer ob 21.55. Poslušali so jo tako zavezniški kot nemški vojaki, s čimer se je širila njena popularnost.
V Sloveniji je predvsem znana slovenska izvedba Vlada Kreslina in Beltinške bande.




Stran: [1]