Babice so zlate, ampak..... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


malibauc -> Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 12:42:09)

... meni je ena (tuja) danes na posvetovalnici popila kri.

Vse vem : babice so res ok, pomagajo, zakon so ,......
In,vem, da se je grdo mešat v tuje zadeve,.....ampak,,,......

Ta babica je bila pa 'iber ales'.

'Zakaj pa ima že vaša  kavbojke. To ni dobro, ker ............ /nisem je poslušala/.'

''Vaš že pije sok?'
'Nenenene, samo vodo, gospa. Naš pije samo vodo'.


Mami pa je vmes, ko je babi nosila malega fantka okoli, lepo čitala Lady.

Aha, sem fauš, ker pri meni ni ni tako?

Jaz pa vseeno mislim, da so posvetovalnice za mamice in otročke/ ali pa atije in otročke/.




Doll -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 12:58:30)

Bi ji lepo rekla,da te ne zanima njeno mnenje in stvar bi bila končana [sm=smiley1.gif]
ja,verjetno si fouš[sm=jezicek.gif]

No,naša babi tudi hodi z nami na posvetovalnice,bolnice ,preglede ipd.Zakaj pa ne ? Nikomur ni v napoto




tix -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 13:54:55)

Moram vprašat, a je to prvi otrok [sm=smiley36.gif]

Jaz svojo mami/taščo ne vzemam na posvetovalnico, grem raje sama če mož ne more. Če grejo pa druge me pa to res ne moti. Razno razna vprašanja se pa itak vedno kje najdejo.




Doll -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 14:06:06)

Ne,ni prvi otrok




Najaa -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 15:40:26)

Oh jaz kar dam vedet, da naj se ne vtikujejo v nekaj, kar ni njihova stvar. Pa ne na grd način. Kdo pride na posvetovalnico je pa konec koncev vseeno. Če rabi mamica pomoč, pa naj gre babica zraven, to mene sploh ne zanima. Jaz sem najraje šla sama oz. z možem.




m_o_i -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 16:01:36)

pri nas so pa babice/ome/stare mame prijazno odslovljene pri vstopu v ambulanto (kot spremljevalke, seveda)




mateyka -> RE: Babice so zlate, ampak..... (24.1.2013 21:54:44)

kavbojke so slabe za cirkulacijo (nog). je fino da jih ne nosijo vsaj do petega leta. ok, če so npr. baggy cut, je še ok, drugače pa ni zdravo.
in ja, vem - pametujem ti [sm=smiley2.gif]




Doll -> RE: Babice so zlate, ampak..... (25.1.2013 10:12:53)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kavbojke so slabe za cirkulacijo (nog). je fino da jih ne nosijo vsaj do petega leta. ok, če so npr. baggy cut, je še ok, drugače pa ni zdravo.
in ja, vem - pametujem ti [sm=smiley2.gif]



VSA oblačila,ki so preozka so slaba za cirkulacijo .tako da otrok komot nosi jeans




tix -> RE: Babice so zlate, ampak..... (25.1.2013 12:55:49)


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Ne,ni prvi otrok


sem mislila od malibauc, ker jo tako motijo drugi


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

pri nas so pa babice/ome/stare mame prijazno odslovljene pri vstopu v ambulanto (kot spremljevalke, seveda)


zakaj pa to?




petea -> RE: Babice so zlate, ampak..... (25.1.2013 13:07:56)


IZVIRNO SPOROČILO: tix

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

pri nas so pa babice/ome/stare mame prijazno odslovljene pri vstopu v ambulanto (kot spremljevalke, seveda)


zakaj pa to?



Morda med drugim zaradi varstva osebnih podatkov.




ThinkPink -> RE: Babice so zlate, ampak..... (25.1.2013 20:10:53)

Ja, poznamo take babice :) Samo ne moreš jim zameriti, saj dobro mislijo... :)

naše cvetke:
- 2 mesečnemu dojenčku, ki je bil prehlajen je hotela dati med (oni so tako delali in je bilo vse vredu)
- en dan je bil bolj siten, po njenem mi je zmanjkalo mleka in naj mu dam pol kravjega in pol vode
(oni so tako delali in je bilo vse vredu)
- ko je bil star 5 mesecev in smo šli k njim na kosilo, je dojenčku naredila dobro telečjo juhico z rezanci (malo je pretlačila, ker njihovi so že od 2 meseca vse tako jedli) - hvalabogu, da sem imela hrano zraven
- naša tavečja je nonstop bolna ali prehlajena, ker pri 20 stopinjah nismo dali kape
- angine ima, ker smo ji dali sladoled
itd v neskončnost

In kadarkoli se karkoli pogovarjamo o otrocih citira dr. Spocka (knjiga Nega in vzoja otroka iz leta 1975).

So pa res zlate, ko pazijo vnučke, jih peljejo v akvarij, kupijo nove copate, ko opazijo, da ima stare že obrabljene :) Jaz naši babici (tašči) samo kimam, naredim pa tako po svoje :)




ronja -> RE: Babice so zlate, ampak..... (26.1.2013 10:38:49)

Kar se kavbojk tiče, ji dam prav, res niso najbolj zdravo oblačilo, sploh za dojenčke, kar so nam že v mš razložili (so bolj trde kot jersey in tisti debeli šivi žulijo, tudi če niso oprijete, kar je sploh zoprno), ni pa nič narobe, če jih vsake toliko daš gor tamalemu, ker se ti pač fajn zdi, ko zgleda kot velik:). Navadno jih doma tako nimamo v kavbojkah;). Meni sicer ni problem se pogovarjat z babicami (tudi tujimi, ker me čisto zanima, kako so včasih delali (firbec, saj me nihče ne sili, da delam tako) in zakaj se jim kaj zdi ok in kaj ne). Sem navajena zavijanja z očmi, ker delam marsikaj drugače (recimo dojenčki brez plenic, ta je najbolj vnebovpijoča;) , vendar ljudje ko vidijo, da stvari delajo in so otroci srečni, se jim navadno celo fajn zdi. Samo šanso jim moraš dat;).

Kar se tiče obiskov babic pri zdravnikih, pa ne vidim problema: če si to babica in mama želita, pa naj prideta obe. če je mami težko sfolgat sami, pa ji je lažje, če ima še koga zraven, zakaj pa ne, zakaj bi se matrala? A mora bit nujno moški, ki je otroka zaplodil? Po moje ne. Včasih se razideta in potem to vlogo sekundarne podpore prevzamejo družinski člani, včasih drug moški, ma nima veze, samo da jim laufa:). Babice tako navadno zunaj počakajo (v čakalnici) in po moje res niso v napoto, pa če je mama potem manj živčna z vsem coknpokom, ki ga mora s sabo vlačit... je samo dobro:).

PS: ne, nikoli ni šla nobena babica z nami k zdravniku, razen na uregenco takrat, ko ji je tamala padla iz igral, ker si je to sama želela. Meni je pač lažje, če grem sama kot komplicirat z babicami, vendar je to zelo odvisno od vsakega posameznega para, tako da ni pravila. Če je mami in babici ok, potem bo tudi otroku in je vse v redi:).




Stran: [1]