sreda (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


marjetica82 -> sreda (21.1.2013 8:24:29)

A veste mogoče ali je v sredo šola ali bodo stavkali.




Tippi -> RE: sreda (21.1.2013 8:28:18)

Prvič slišim, da bi naj bila stavka in posledično zaprte šole [sm=zmeden.gif]
Bi mi tamlada ziher povedala, če bi ji pouk odpadel, tako pa ni bilo o tem sploh govora.... mogoče je razlika med OŠ in gimnazijo? [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Flavia_ -> RE: sreda (21.1.2013 8:32:29)

V sredo je napovedana stavka tako v vrtcih kot v šolah.

Mi smo v vrtcu dobili obvestilo že v petek.

lp, flavia




kajalin* -> RE: sreda (21.1.2013 8:33:05)

v sredo je stavka, šole zaprte, vrtci tudi, razen centralni vrtci.sej pa ja že en mesec trobijo po tv...




Tippi -> RE: sreda (21.1.2013 8:35:07)


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

v sredo je stavka, šole zaprte, vrtci tudi, razen centralni vrtci.sej pa ja že en mesec trobijo po tv...


Naj trobijo[sm=smiley36.gif], jaz teveja skorajda ne gledam, ker me slabe novice zastrupljajo. raje preberem dobro knjigo. Če pa že gledam, pa kakšen dober filmčk, ali dokumentarec.

Če bo stavka, bom sigurno zvedela od mladine [sm=smiley36.gif] zaenkrat pa še nisem nič izvedela.




Najaa -> RE: sreda (21.1.2013 8:35:43)

Ja, vse bo zaprto, ker stavka celotna javna uprava. V vrtcih naprošajo, da si uredimo varstvo kako drugače.




LuLu -> RE: sreda (21.1.2013 8:38:33)

Samo bo spet od vrtca do vrtca drugače. Naš bo kot je videti normalno odprt.




Tippi -> RE: sreda (21.1.2013 8:39:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ja, vse bo zaprta, ker stavka celotna javna uprava. V vrtcih naprošajo, da si uredimo varstvo kako drugače.



Jaz se spomim zadnje stavke v šolstvu, je moja imela normalno pouk, je bila jezna kot ris [sm=smiley36.gif] Tokrat bo najbrž enako.





Najaa -> RE: sreda (21.1.2013 8:42:45)

Aja ne vem... Pri nas v vrtcu bo sicer odprto kakor pravi LuLu in nikogar ne smejo zavrnit sam nas pa naprošajo, da sodelujemo z njimi in če le lahko, uredimo varstvo drugače. Fakultete pa tudi nimajo predavanj, to vem zato, ker bi ravno v sredo morala met eno zadevo pa mi odpade...




*pepelka* -> RE: sreda (21.1.2013 8:43:49)

Spoštovani starši,
zaposleni v slovenskih osnovnih šolah se bomo pridružili splošni stavki javnega sektorja, da bi izrazili
nestrinjanje s posegi Vlade RS v kakovost našega osnovnošolskega izobraževanja in preprečili razgradnjo
socialne države, v kateri imata znanje in izobraževanje kot javno dobro posebno pomembno mesto.
Odločitev za to skrajno sredstvo, ki ga imamo zaposleni na voljo, da bi ohranili dosežene standarde in
splošno dostopnost izobraževanja, nikakor ni bila preprosta, a je bilo ob nepripravljenosti Vlade RS na
konstruktiven dialog edino, kar nam je še ostalo. Vlada je namreč preslišala številne naše pozive, naj ne
slabša pogojev za delovanje kakovostnih javnih osnovnih šol. Prav tako je spregledala izjemne rezultate, ki
so jih naši osnovnošolci tudi zahvaljujoč dobremu delu njihovih učiteljic in učiteljev dosegli na zadnjih
raziskavah PRILS in TIMSS o bralni in naravoslovni pismenosti, in še naprej največji delež bremen krize
nalaga izobraževanju, vzgoji, znanosti in kulturi.
Vlada RS tako na področju osnovnošolskega izobraževanja vztraja pri povečevanju neposredne učne
obveznosti učiteljic in učiteljev, pri višjih normativih za druge strokovne delavce in ostale zaposlene v
šolstvu, pri povečevanju števila učencev v oddelkih ter pri oblikovanju skupnih šolskih okolišev v naseljih z
več šolami. Ob udejanjenju teh varčevalnih ukrepov bi številni zaposleni v slovenskih javnih osnovnih šolah
izgubili zaposlitev, plače bi se znižale, obveznosti pa povečale; zmanjšale bi se varnost učencev in enake
možnosti za šolanje. V takšnih razmerah bi bilo namreč nemogoče ohranjati dozdajšnjo kakovost; žal
predvsem v škodo učencev, vaših otrok, in dolgoročnega razvoja Slovenije. Zaposleni zato predlagane posege
odločno zavračamo. A ker smo, kot rečeno, izrabili vse druge možnosti, da bi nam vlada prisluhnila, smo
primorani svoje nestrinjanje izraziti s stavko.
Na dan stavke, v sredo, 23. januarja letos, bodo osnovne šole tako zaprte. Zavedamo se, da bo to povzročilo
največ nevšečnosti prav vam, cenjeni starši. Zanje se vam vnaprej iskreno opravičujemo, a vas obenem
prosimo za razumevanje in podporo našemu prizadevanju, da bi za dobro naših otrok preprečili
nepopravljive škodljive posege v javno osnovno šolstvo in ohranili njegovo kakovost.
Stavkovni odbor SVIZ




Tippi -> RE: sreda (21.1.2013 8:43:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Aja ne vem... Pri nas v vrtcu bo sicer odprto kakor pravi LuLu in nikogar ne smejo zavrnit sam nas pa naprošajo, da sodelujemo z njimi in če le lahko, uredimo varstvo drugače. Fakultete pa tudi nimajo predavanj, to vem zato, ker bi ravno v sredo morala met eno zadevo pa mi odpade...



Gimnazije očitno niso padle v ta štos, ker zaenkrat nimam info, da odpade pouk [sm=smiley1.gif]




Adelina -> RE: sreda (21.1.2013 9:32:17)

Pri nas vrtes v sredo normalno obratuje.
Za srednje šole se še ne ve, ali bodo stavkali.




F*S*M -> RE: sreda (21.1.2013 9:44:29)

Služba učiteljem in vzgojiteljem ne odpade, stavkajo pa tako, da morajo biti prisotni na delovnem mestu. Na naši šoli stavka je in učitelji so prosili, če se le da naj najdemo drugo varstvo za otroke in naj jih ne vozijo v šolo, ker bodo v bistvu prepuščeni sami sebi, saj ne bodo izvajali nobenih dejavnosti z otroki.




majčica1508 -> RE: sreda (21.1.2013 14:31:54)

Za tiste,ki so otroci v vrtcih....A vam tist dan v celoti odbijejo




liliana -> RE: sreda (21.1.2013 15:52:14)

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Za tiste,ki so otroci v vrtcih....A vam tist dan v celoti odbijejo


Pri prejšnji stavki so v naših vrtcih odbili le tistih nekaj centov za prehrano....z obrazložitvijo, da smo imeli možnost pripeljati otroka v vrtec......in da obžalujejo pomanjkanje komunikacije med strokovnimi delavkami vrtca in starši.....ker so pač obvestilo o stavki obesile na oglasno desko in na internet stran dan pred stavko po tretji uri, ko so že vsi deca šli domov (res je pa verjetno, da prej obvestila tudi dobili niso)......

Ker pa obvestilo o stavki in o tem, da če drugače ne gre naj pripeljemo otroke v vrtec, tokrat visi na oglasni deski celo dva dni pred stavko, predvidevam, glede na razlago ravnateljice pri prejšnji stavki, da bodo tudi tokrat odračunali le tistih nekaj centov za prehrano....presoja ali dete v sredo v vrtec ali ne se pač prepušča staršem, so pa deco iz 5 vrtcev zreducirali v enega, dežurnega, ker bo stavka potekala izgleda samo v tem enem vrtcu, kar bo verjetno botrovalo temu, da se bodo starši odločili zato, da deca ostanejo doma....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.1.2013 16:25:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




rozilu -> RE: sreda (21.1.2013 17:41:16)


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Aja ne vem... Pri nas v vrtcu bo sicer odprto kakor pravi LuLu in nikogar ne smejo zavrnit sam nas pa naprošajo, da sodelujemo z njimi in če le lahko, uredimo varstvo drugače. Fakultete pa tudi nimajo predavanj, to vem zato, ker bi ravno v sredo morala met eno zadevo pa mi odpade...


Saj predavanj/vaj tako ali tako ni, ker je izpitno obdobje. Če pa maš ravno izpit na ta dan, je pa j... Se pa lahko profesorji sami odločijo ali bodo odpovedali ali pa izpeljali (kar se mi zdi edino fer do študentov).
Tako vsaj velja za 3 univerze (UL, UM in UP), za Gorico in samostojne fakse pa ne vem.




nananaja -> RE: sreda (21.1.2013 17:57:53)

flower, smem vprašat, kako imate pa s plačilom ta dan?

Oba z možem delava v podjetjih, kjer je SKEI napovedal opozorilno stavko, a so nam delodajalci vnaprej povedali, da nam ne bodo plačali, če se odločimo stavkat. V mojem podjetju sicer plače niti niso tako nizke, v moževem pa najnižje osnovne plače ne dosegajo niti minimalne plače.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.1.2013 18:47:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Colt -> RE: sreda (21.1.2013 19:14:40)


IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

flower, smem vprašat, kako imate pa s plačilom ta dan?



Kolikor vem, je plačana.. ne pripadajo pa nam malica in potni stroški. Nisem pa 100%, ampak tako sem ujela pogovor računovodkinje, da je zdaj drugače kot takrat, ker je napovedana al nekak tak... bom se pozanimala jutri.


Plačana? Kdo vam jo plača? Od kje? Iz kje? Je to kak nov trik?




enea -> RE: sreda (21.1.2013 20:17:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

flower, smem vprašat, kako imate pa s plačilom ta dan?



Kolikor vem, je plačana.. ne pripadajo pa nam malica in potni stroški. Nisem pa 100%, ampak tako sem ujela pogovor računovodkinje, da je zdaj drugače kot takrat, ker je napovedana al nekak tak... bom se pozanimala jutri.


Plačana? Kdo vam jo plača? Od kje? Iz kje? Je to kak nov trik?



Stavka ni bila in ne bo plačana,...
lanska je bila plačana z tožbo (šolstvo), plačal je sindikat, letošnja naj bi bila na enakem principu




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.1.2013 20:27:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jakaracman -> RE: sreda (21.1.2013 20:41:58)

Mi smo v petek dobili obvestilo, da bo šla zaprta. Izvajali bodo nujno varstvo. Tako je objavljeno tudi na internetni strani šole.




Colt -> RE: sreda (21.1.2013 21:27:14)

Kaj pa če bi še tovarne zaprli?




LuLu -> RE: sreda (21.1.2013 21:44:48)

Kaj pa če bi še RR bil zaprt v sredo? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>