fotografije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


josephine27 -> fotografije (13.1.2013 18:13:00)

Včeraj sem se pravila urejat "stare" digitalne fotografije, ki jih imamo na računalniku. Podrane so iz vseh vetrov, ene šestih različnih fotoaparatov, štirih telefonov... skratka vse je nametano, ene smo prekopirali še iz starih računalnikov. Rada bi vse skupaj pravla v red in skopirala na Cdje. Pa sploh ne vem kako naj se tega lotim. Trenutno brišem vse tiste brezvezne. Mi je žal, da jih nisem že sproti, ker jih je ogromno skoraj identičnih. Pa da ne bom preveč bluzila.

Kako imate vi organizirane fotke na računalniku? Kako pogosto jih razvijate oz. ali jih sploh nosite razvijat? Rabim en učinkovit sistem[sm=smiley1.gif]




enea -> RE: fotografije (13.1.2013 18:17:21)

jaz ponavadi kar sproti spravljam dol iz fotoaparatov, telefonov,.. vsako "priliko" spravim v svojo mapo, ko se mi jih nabere za en cd jih spravim nanj,.. hja razvijanje je pa tudi pri meni druga pesem, ponavadi sem razvijala dokaj sproti oz. nekje na 6.9 mesecev, sedaj pa me čakajo še od l. 2011,..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Penny -> RE: fotografije (13.1.2013 18:41:06)

Sproti daje na disk, imam pa mape po letnicah in manjše mape po mesecih. Bedne, meglene idr slabe fotke brišem takoj, na CD ali razvijat ne dajem, imam vse na zunanjem disku.




Paštetka -> RE: fotografije (13.1.2013 18:42:11)

Vsake toliko snamem fotografije s fotoaparata in naložim na računalnik.
Računalnik mi itak sam razsortira slike po datumim in jih sistemsko zmeče skupaj v mapice.
V extra mapici knjižnice slik potem razdelim slike na
Vsako leto posebej
Dopust
Slike za razviti
Slike za foto knjigo dopust 2012
Slike za družinski album 2012
....

Vsako leto namreč imam dve knjigi (dopust in vse ostalo, kar se je dogajalo tisto leto)
Ko imam vse slike razporejene pa jih obdelam. Ko jih obdelam in ko imam čas jih izvozim Digifot, kjer si shranim slike ali za razviti, ali za posamezno fotoknjigo.
Ko imam čas oblikujem fotoknjige. 1x na leto, ko je vsaj 50% akcija, pa dam vse fotoknjige ali slike razviti.

1x na leto vse slike iz tistega leta shranim na zunanji disk




Najaa -> RE: fotografije (13.1.2013 19:36:15)

Kar redno dajem na zunanji disk. Imam pa tazvrščeno po letnici, v njej mape z meseci.
Razvijam tam ene 1x na leto. Pa ne vse, sam najboljše.




josephine27 -> RE: fotografije (13.1.2013 19:41:25)

Paštetka ti pa imaš res organizirano. Fajn ideja. Sploh to, da se splača počakat in dat nardit ko imajo akcijo.




Češnca -> RE: fotografije (13.1.2013 20:53:49)

Urejene imamo v mapah po mesecih (npr. 2013-01), znotraj teh so včasih še mape ob kakšnih dogodkih (npr. rojstni dan, poroka, dopust,...), shranjene so na zunanjem disku. Fotke damo delat na pribl. 3 mesece, fanta imata vsak svoj album, enega imamo skupnega (no, zdaj se jih je že kar nabralo, čeprav izbiram le boljše in pomembnejše slike [sm=smiley9.gif]). Dedka in babici dobijo foto knjigo in koledar za božič (slike mulčkov tekom leta - po mesecih).




rozilu -> RE: fotografije (13.1.2013 22:35:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Vsake toliko snamem fotografije s fotoaparata in naložim na računalnik.
Računalnik mi itak sam razsortira slike po datumim in jih sistemsko zmeče skupaj v mapice.



Do tu ti še sledim, več pa ne [sm=smiley36.gif] Sicer z glavnega fotoaparata je prav lepo urejeno (z mojega fotiča na mojem rač, "mož" ma pa svoje na svojem) - torej po datumih, zraven napišem ime dogodka, sproti brišem meglene in podvojene (verjetno bi jih lahko še precej več brisala). To je edini način, da je kakorkoli urejeno, če ne se ti glih zmeša. Kar je s telefona je zmeda, ma tega itak ni dosti.

Razvijamo že 2 leti ne nič... Še dobro, ker bom pol dala res pomembnejše, prej se mi je zdelo vse pomembno [sm=smiley1.gif]

Backup se dela vsak dan sproti na nek disk al server, ki je nekje v hiši... pač mož računalničar [sm=smiley1.gif]. Prej sem si dajala na eksterni disk, ma tisto gre še prej v maloro kot disk v rač. [sm=zmeden.gif]




Paštetka -> RE: fotografije (13.1.2013 22:44:25)

Zato pa je dobro, če imaš iMaca. [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: fotografije (13.1.2013 22:50:35)

Jaz dam razviti slike približno vsake dve leti.....sem na začetku to delala sproti, pa če sem delala sproti se mi je skoraj vsaka slika zdela nujna za razviti (ko so spomini na določen dogodek še preveč sveži[sm=smiley1.gif]).....zdaj pa to delam precej bolj redkeje in je takrat tudi manj slik....




Paštetka -> RE: fotografije (13.1.2013 22:59:42)

To imaš prav liliana. S tem, da jaz obožujem fotografirati obraz otrok. In mi je vsaka grimasa nekaj posebnega oz. mi pove tudi določene občutke takrat. Zato imam včasih v albumu s slikami po 6 slik skoraj identičnih. Nek tujec oz. prijatelj, ki bi slike gledal, bi zanj pomenile balast, meni pa pričarajo marsikaj. Zato pa potem naredim še knjigico, kjer ni toliko tega "balasta" [sm=smiley36.gif] in je lepo "berljiva" .
Moram tudi povedati, da ni niti slučajno enak občutek, ko gledam razvite fotografije ali fotknjigo.

Recimo, da imamo v 7 letih obstoja naše družine cca. 30 albumov po 600 slik polnih. [sm=jezicek.gif] ok, 6 let, ker za lansko še nisem razvila. [sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: fotografije (14.1.2013 0:48:51)

paštetka kaj si nora - veš kok solatnih albumov boš mela v 20 letih; glih en kamion..
jaz mam letnice, mesece, določene dogodke in teme posebej - sortiram pa koliko toliko sproti in za razvit (kar ni veliko na leto, ker dam samo najnaj-lepše, samo je pa x4-5, za vse bližnje sorodstvo), pa dam v mapo in jih prej obdelam v PS da so res lepe, za na steno.
recimo takole, da je že skor profi:
http://shrani.najdi.si/?1U/Pq/3ebwZWz0/swedish-slovenianbeauty.jpg

aja, backup mam pa na prenosemu HDDju, dro_pboxu in še enmu free backup serverju.




Tippi -> RE: fotografije (14.1.2013 7:48:45)

V mapah so shranjene fotke po krajih. Nekateri dogodki, tudi po datumih. Sicer pa v začetku leta kupimo album in sproti nosimo razvijat najboljše fotke, tako da se jih v enem letu ne nabere več kot za en album. od 50 do 100 slikc. Na cd-je pa ne dajemo, razen kakšna potovanja.




Stran: [1]