Cepljenje otroka z aler. na jajca (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maktub -> Cepljenje otroka z aler. na jajca (8.1.2013 17:39:57)

mamice prosim za nasvet.

Naša pikica je aler. na jajca, pri 5m smo naredili test in je bil pozitiven misim da je bila stopnja ++ jajce.( nevem kolko tole pomeni), sedaj pro 15m pa je test ++++ pokazal, kar me je fajnn presenetilo, kajti pravijo da se z strogo dieto aler. manjšajo ne pa večajo?

sedaj me pa bega kajti se imamo za cepit ( cepljenje za otroka pri 12m ) ker smo bili takrat smekavi in smo prestavli... rekli so nam da jo bodo pod nadzorom vendar joj mene je tako zelo strah..
A ve kdo koliko je najvišja stopnja alerg.?




Doll -> RE: Cepljenje otroka z aler. na jajca (8.1.2013 20:13:55)

komponenti mumpsa in ošpic v cepivu Priorix - OMR (cepljenje proti ošpicam-mumpsu-rdečkam), s katerim cepimo otroke pri 1 letu starosti, sta pridobljeni na piščančjih embrionalnih tkivnih kulturah.

Kljub temu pa to dejstvo ne predstavlja kontraindikacije za cepljenje otrok, ki so alergični na jačno beljakovino, z izjemo tistih, pri katerih je alergija anafilaktične narave.

Mi smo v istem razredu kot vi in smo se cepili pri pediatru in ne pod nadzorom!
Če niso nič spreminjali je 6 razred




ThinkPink -> RE: Cepljenje otroka z aler. na jajca (11.1.2013 19:51:38)

Mene pa samo zanima, če bo kdo vedel kaj pomenijo ti +? naš ima sicer alergijo na arašide +++ (ni alergologinja nič posebej izpostavila), tole mu piše na izvidu? Ali je to jakost alergije ali kaj?




maktub -> RE: Cepljenje otroka z aler. na jajca (20.1.2013 12:49:10)

ja tole je jakost..mi sicer imamo ++++ pri jajcu in mi piše da je močna alergija.. nevem pa koliko je najvišja:(




Stran: [1]