Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (4.1.2013 14:26:52)

Vprašanje glede bolniške.

glede na to, da je varčevalni zakon oklestil nadomestilo za boleznino na 80% (in gre to potem v osnovo za porodniško) in ker sem samozaposlena, se mi zdi skoraj škoda, da dvignem bolniški list (danes sem imela poseg, zaradi katerega mi pripada par dni bolniške).

vrnil mi tega denarja itak ne bo nihče - v vsakem primeru si moram sama plačati dneve odsotnosti z dela, tako da...

kaj mislite? je kaj narobe, če to naredim?




Penny -> RE: Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (4.1.2013 16:38:33)

Osebno ne vidim razloga, da bi bilo kaj narobe. Če si samozaposlena si itak verjetno sama odmerjaš delo in čas, ki ga temu posvetiš (uradno 8 ur, neuradno pa ...) in te nihče ne kontrolira kdaj zares delaš (razen če te pride slučajno inšpektor pogledat ali pa če delaš s strankami, recimo v kozm. salonu). Bolj bi bilo narobe, če bi vzela bolniško, potem pa vseeno delala oz. izstavljala račune. To je pa treba pazit. Bolniška ti pripada, vsilit ti je pa po mojem nihče ne more.




tajtaja -> RE: Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (4.1.2013 17:30:07)

Nisem prepričana, ampak nisi za tiste dni oproščena plačila prispevkov??




Penny -> RE: Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (4.1.2013 17:44:39)

To velja za bolniško nad 30 dni, ker si prvih 30 dni itak v breme delodajalca (v tem primeru je ona v "breme" sama sebi), po 30 dneh si v breme ZZZS in ta plačuje prispevke na podlagi lanskoletnih podatkov. (2. odgovor pod točko 4.) http://med.over.net/forum5/read.php?154,5944756 )




Anonimen -> RE: Bolniški list - samozaposlen - a je kaj narobe, če ne vzameš.. (4.1.2013 18:19:04)

Hvala za odgovore.

Gre mi predvsem zaradi vpliva na višino porodniške.

…a kot vidim (sklepam, po izračunu v edavkih), mi prispevkov za čas B ni treba plačati manj kot 100% - prostovoljno lahko tudi še več kot 100%. Tako da v tem primeru bom kar dvignila bolniški list




Stran: [1]