Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:24:12)

...booš počel vse leto? A je pri kateri to že držalo?

No, jaz upam, da to ne drži.




LuLu -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:48:02)

jaz sem takoj pomislila na običaje, ki jih imamo Slovenci pri praznovanju Silvestra. Napijemo se ga, kot krave, naslednji dan pa smo mačkasti, nikakvi in se slabo počutimo. Misliš, da je 80% Slovencev takih skozi celo leto? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




arabela* -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:48:19)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


No, jaz upam, da to ne drži.



jaz tudi[sm=jezicek.gif]




arabela* -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:48:57)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Misliš, da je 80% Slovencev takih skozi celo leto? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



jaz že izpadem[sm=jezicek.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:51:30)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

...booš počel vse leto? A je pri kateri to že držalo?

No, jaz upam, da to ne drži.


Letos sem slisala za nek obicaj, da se na novega leta dan naj ne bi jedlel piscanec oz. kakrsna koli peritnina (kura), ker kura nazaj brca in te vraca nazaj. Ma svasta [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 19:54:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

...booš počel vse leto? A je pri kateri to že držalo?

No, jaz upam, da to ne drži.


Letos sem slisala za nek obicaj, da se na novega leta dan naj ne bi jedlel piscanec oz. kakrsna koli peritnina (kura), ker kura nazaj brca in te vraca nazaj. Ma svasta [sm=smiley36.gif]



Ja, to vem [sm=jezicek.gif]




aknela123 -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 20:22:59)

... ampak prašička, ker rine naprej...




Najaa -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 20:29:05)

Za pernate živali tudi jaz vem, pa da kar boš delal 1.1. boš delal celo leto. Ja pa ja, pol 3/4 ljudi ne bi v službo hodilo, bili bi mačkasti cele dneve in se nažirali kot krave. [sm=jezicek.gif] Vem pa še tega, da na ta dan ne smeš kao smeti odnašat iz stanovanja. Pa sem pozabila zakaj...




Stanislava_ -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 21:00:09)

Jaz pa upam, da bo veliko dni takih - sončnih, aktivnih, z dobrim kosilom in da nam bo mirno in fino kot je bilo na prvi dan.




gsatalema -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 21:00:16)

Kaj pa o rdečem spodnjem perilu? Ste ga nosile? [sm=smiley2.gif]




Stanislava_ -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 21:04:17)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

naslednji dan pa smo mačkasti, nikakvi in se slabo počutimo. Misliš, da je 80% Slovencev takih skozi celo leto? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Ja.
Pol od alkohola, ostala polovica pa je takih že samih po sebi.




LuLu -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (3.1.2013 21:20:28)

Jaz sem bila 1.1. še kar bolana, brez energije in čisto zanič. Glede na današnji dan, lahko takoj sklepam, da celo leto ne bo pri meni takšno.




Hope2 -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 6:44:25)

Če pogledam za par let nazaj, potem za nas to ne drži.

Glede hrane, nismo jedli piščanca, ne prašiča.

Čeprav pomislil sem imela ravno takrat rdeče gate, ali vsaj v bližni tistega dne. Kaj to pomeni, nimam pojma[sm=zmeden.gif]




gsatalema -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 7:52:46)

Rdeče spodnje perilo, oz. karkoli rdečega na silvestrovo, oz. čez polnoč, naj bi pomenilo srečo in ljubezen v prihajajočem letu. To naj bi bilo ko neki kitajski vraži in naj bi odganjalo slabe stvari....
Pri nas se tega kar držimo, in moram rečt, da kar drži..., mogoče se mi pa samo zdi, da vse lepo vidim [sm=smiley36.gif].




gsatalema -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 7:54:41)

Logo

Rdeča barva med prazniki prinaša srečo in veselje. Tudi pri nas je rdeče spodnje perilo priljubljeno darilo za božič ali novo leto. Letos še niste zamudili zadnje priložnosti za strastno in energično rdečo. Podarite rdeče spodnje perilo ali se sami odenite v rdečo zapeljivost!

Že mnogo let tudi pri nas poznamo nagajivo tradicijo, da za božič in novo leto podarjamo in nosimo rdeče spodnje perilo za srečo. Vas zanima, od kod izhaja ta običaj? Ne gre le za poredno privlačnost, temveč navada nošnje rdečega spodnjega perila prihaja iz temačnega srednjega veka.

Rdeče spodnje perilo je postalo priljubljeno v sredozemskih deželah v času inkvizicije, ko je rdeča barva veljala za barvo hudiča in čarovnic in bila kot taka prepovedana. Med preprostim ljudstvom pa je v temnem zimskem času predstavljala simbol novega življenja in obljubo toplejših in bolj plodnih dni. Ker so ljudje z nošnjo rdeče barve tvegali vislice ali grmado, so rdeča oblačila skrili pod zgornja oblačila in v času novega leta nosili rdeče spodnje perilo. Ta navada se je ohranila vse do današnjega časa in v Italiji in Španiji velja zapoved, da je na silvestrovo treba nositi rdeče spodnje perilo za srečo v novem letu.




ronja -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 9:16:42)

Upam, da letos to drži, ampak zelo močno dvomim:D. Velikokrat sem pa upala, da ne drži in res ni držalo:).




pridna_janja -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 9:56:15)

iz starega leta na novega leta nezme nicesar viset recimo če ste oprale perilo (pomeni smrt v hiši),pa v novem letu prvi dan ali pa takoj po polnoči v hišo mora vstopit moški(prenaša srečo),bog ne daj da vstopi ženska,še huje če bi tašča [sm=smiley19.gif]




Paštetka -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 10:12:29)

No pri nas je vstopila takoj po polnoči ženska. 1.1. zvečer sva pa že z malo pristale v bolnišnici zaradi streptokokne angine in viroze.




pridna_janja -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 10:19:16)

jaz sem imela obešano perilo in nisem verjela stari mami da naj poberem perilo preden bo ura odbila polnoči (ene 3 leta nazaj )in dva dni po novem letu mi je stara mama umrla [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




majčica1508 -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 13:07:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

No pri nas je vstopila takoj po polnoči ženska. 1.1. zvečer sva pa že z malo pristale v bolnišnici zaradi streptokokne angine in viroze.


Upam,da je mala princeska že boljše in naj ji zdravje služi še dolgo,dolgo


Na 1.1. smo bili cel dan v pižami[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




pelin -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 16:21:33)

Na 1.1. smo bili cel dan v pižami

Blagor vam[sm=jezicek.gif]...takoj zamenjam z vami....mi smo bili celo dopoldne na urgenci zaradi zvina gležnja....tudi jaz upam, da vraža o prvem dnevu ne drži...




gsatalema -> RE: Kako gre tisto? Kar počneš na novega leta dan... (4.1.2013 17:18:24)

Na 1.1. smo bili cel dan v pižami




Upam, da v rdeči [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]