je možno že videti spol otroka na nuhalni (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> je možno že videti spol otroka na nuhalni (3.1.2013 9:52:20)

pozdravljene,
je možno da se tole vidi spol otroka ali se meni sam zdi,mogoče mi lahko katera kaj svetuje k ste imele že več N
plodek je star 11 tednov 4 d in meni zgleda kot pupa, iiiiiiii[sm=smiley17.gif] ginekologinja mi je rekla da še ni možno videti nas pa firbec muči hihihihi,kaj smo neučakani,sicer enkrat bomo videli,takrat ko pokuka ven a ne [sm=smiley2.gif]
[img]http://shrani.si/f/2S/vz/4uHybMfo/img0001.jpg[/img]




ursonok -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (3.1.2013 9:56:34)

Da se videti, samo mora biti zelo dober aparat in izurjen ginekolog. Moj se ukvarja večinoma samo s prenatalno diagnostiko in mi je že dvakrat napovedal spol - enkrat fantka, v tej nosečnosti punčko. Na nuhalni. In vedno mi pokaže genitalije in pove, zakaj je fantke oziroma punčka. Če se spoznaš, ne moreš zgrešit. A kot sem rekla - moraš imeti res dober aparat.

Glede tvojega otročiča nimam pojma. Če ne prej, ti bodo povedali na morfologiji.




lananai -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (3.1.2013 21:27:00)

Meni je na NS razložila, da gledajo na podlagi nekega kota in dolžin kosti... bla bla bla... (ne vem, kaj je razlagala...), ki je pri fantkih drugačen kot pri punčkah. V prvo ni bilo nič videt, v drugo je napovedala fantka, ki mu je do morfologije res zrasel lulček. [sm=smiley36.gif]




thaiss -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (3.1.2013 21:47:00)

meni je na N napovedala fantka, in na vsakem naslednjem uz mi je potrdil fantka




ronja -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 9:24:31)

Možno je, lažje je med gibanjem navadno, vidi se, kako se oblikujejo genitalije - punčke imajo vzporedne črte, fantki pa pravokotne. Pri nas je vedno držalo kar so napovedali, se je pa pri dveh res dobro videlo in ni bilo dvoma, so tudi tako povedali - da je punčka oz. da je fant, pri prvi pa ni upala rečt - rekla je, da se ne vidi, če pa bi se morala odločit, ker bi ji pištolo držal na glavi, bi pa rekla, da punčka. Je res punčka. Če ima otročiček ravno popkovino med nogama nagneteno, se navadno ne vidi (tako je bilo prvič).

Verjetno se bo videlo na naslednjem uz, na morfologiji, če pa to ne, pa nekateri g. delajo še en uz nekje okoli 30-35 tedna in boš mogoče tam videla:). Jaz si skoraj ne predstavljam, da ne bi vedela, ker je bilo vsakič res ziher (ko vidiš sliko na monitorju in če imaš vsaj malo občutka za to (mi smo na faksu gledali take slike, tak da ni problem;), potem si res lahko ziher:) - če se otrok seveda pravilno postavi, sicer nimaš kaj).




Sportni.ca -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 12:22:30)

Meni so na NS napovedali punčko, na morfologiji se je pa jasno videlo, da je fantek. Tako da mislim, da bo šele takrat bolj jasno, seveda pa tudi takrat pomoje ni 100% [sm=smiley1.gif]




majčica1508 -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 12:48:17)

Nisem strokovnakinja,ampak meni tole zgleda bolj na fantka.........

Meni je napovedala spol na nuhalni na AC so ga pa samo še potrdili.Tako,da se da.....




Sportni.ca -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 12:50:29)

Verjamem, da se da [sm=smiley36.gif] Ampak hotla sem povedat, da je to itak čist različno. Pač, enim prec ugotovijo pa vidjo kaj je, drugim še do zadnjega ne ... [sm=jezicek.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Nisem strokovnakinja,ampak meni tole zgleda bolj na fantka.........

Meni je napovedala spol na nuhalni na AC so ga pa samo še potrdili.Tako,da se da.....





Anonimen -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 13:20:53)

Meni so na NS pri dopolnjenih 12t napovedali fantka in je tako obveljalo.

Predvidevam, da na NS zelo očitni fantki obdržijo napovedan spol, ostalo pa ni zanesljivo.




Anonimen -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 13:23:10)

Jaz tu vidim 3 vzporedne črtice, kar bi naj kazalo na punčko, ampak je že zgodaj da bi to trdila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Glavno da bo zdravo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




saramiska -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 17:48:28)

Jaz sem imela NS pri 12t2dni in je ginekologinja rekla, naj še malo počakam, da so genitalije pri tako majhnih še zelo podobne in da se pri enih bolj vidi, pri drugih manj[sm=smiley1.gif]




corfu -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 17:56:05)

Pri vseh treh so mi na nuhalni napovedali pravilni spol otroka.




m_o_i -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (4.1.2013 18:19:54)

meni je v Dravljah povedala, da je lulcek. s tem, da je poudarila, da to govori z 80% prepricanostjo.
mi je pa priznan ginekolog in porodnicar v SG en dan pred porodom povedal, da imam puncko [sm=smiley3.gif]
sem mu povedala, da sem gledala lulcija na 3D ultrazvoku in ga potolazla, da zdaj imamo druge probleme (sprozen porod in kasneje urgentni CR zaradi zahiranosti otroka).

tako da...dokler nisem na lastne oci vidla lulcija, sem jemala napovedi z rezervo [sm=smiley1.gif]




Nastija -> RE: je možno že videti spol otroka na nuhalni (12.3.2013 11:56:18)

mi smo ga obakrat, odvisno če pokaže




Stran: [1]