Punčka na baterije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ronja -> Punčka na baterije (17.12.2012 22:14:53)

Ok, stvar je taka: moja mala zlatolaska si je zaželela živega škratka, češ da jih dedek Mraz tako ima dovolj in ona bi enega imela. To smo predebatirali, da sužnjelastništvo ni ok in da dedek Mraz ne more dat škratkov, ker niso njegovi, samo delajo in živijo skup in skrbijo en za drugega, tako kot mi, pa vseeno ne morem jaz nje nekomu dat, ker ona je svoja, itd... No, to smo po nekaj razlagah uspešno osvojili in dečva je potem prišla s kompromisom: potem bi pa škratka na baterije.

Jasno mi je, da škratka na baterije ne bom nikjer dobila, zato sem mislila, da bi dobila kje navadno punčko na baterije (s čim bolj škratovskimi potezami:D), jo postrigla in oblekla v škratovski kostumček, kapico in čevlje, ki bi jih sešila in potem upam, da bo to šlo skoz (beri, da bo vesela).

Zdaj pa nimam pojma: še nikoli nisem kupovala punčk na baterije in sploh ne vem, kakšne so možnosti, kaj počnejo punčke na baterije, kakšne so razlike... Na kaj naj bom pozorna in kje se to kupi. Rada bi, da bi bila to čim manj punčkasta punčka (iz očitnega razloga, ker bo to moral postat škratek;), torej ni treba, da glih joka, pa kliče mama, ker ne vem, če je ot nekaj, kar delajo škratki, bojim se pa vprašat škratjeslovko, ker če reče ne, potem sem pa v riti[sm=smiley36.gif].

PS: če ima kdo kak fajn link do kakega tutoriala z navodili, kako naredit igračko (ne avto, ampak punčko, seveda) na baterije, se tudi priporočam, niti ne vem, kako vprašat strica googla...

Hvala za vse predloge:)




MTFP -> RE: Punčka na baterije (17.12.2012 22:36:35)

jaz imam bozicka na batarije. V roki ima zvoncek in poje Jingle bells ter hodi. tezava je samo v tem da so nam notri. stekle batarije, in moram druge kupiti da vidim ce dela. se ga pa ne da sleci...

sicer pa sem jaz mislila da imam tezavo ker moram do bozicka dobiti ugodno mizico in stolcka :)




Hope2 -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 5:59:13)

Mogoče pa vseeno pokukaš v trgovini za škrati. https://www.google.ae/search?hl=en&sugexp=les%3B&gs_rn=1&gs_ri=hp&tok=E3A6haa5Ojm32v2WK-bq4Q&pq=battery+operated+doll&cp=27&gs_id=1zt&xhr=t&q=battery+operated+doll+dwarf&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.bmk&bpcl=40096503&biw=1440&bih=807&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=__PPULWeC8zjrAe954CABw#um=1&hl=en&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=battery+operated+troll+doll&oq=battery+operated+troll+doll&gs_l=img.3...125.100063.3.100394.11.11.0.0.0.0.641.2168.1j8j1j5-1.11.0...0.0...1c.1.O7Z0Rqa_N_c&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.bmk&fp=20eae08dd18d55ca&bpcl=40096503&biw=1440&bih=807

Spomnim se, da sem pred leti videla nekaj podobnega tudi v naših trgovinah.




malaMravljica -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 9:02:08)

Nisem do konca prebrala v prvo in sem ze zbrisala, kar sem ti hotla predlagat, pa vidim, da bos sama ustavarjala zato si mogoce pomagas s temi primerki.
Lej, imas pa med temi enega pravega ultra starega skrata na kljuc in ko ga navijes se neki trese oz vrti v krogu in je smesn. Velik je pa ta 16 cm, sam ta izvira iz 1950. No, tu mas kar nekaj primerkov skratkov.

http://www.ebay.de/sch/Puppen-/23685/i.html?_from=R40&_nkw=Zwerg





zelda35 -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 9:17:53)

Mene osebno veliko bolj spominjajo na škrate vile in vilinci, kot pa troli....
Poglej, mogoče najdeš kaj uporabnega https://www.google.ae/search?hl=en&sugexp=les%3B&gs_rn=1&gs_ri=hp&tok=E3A6haa5Ojm32v2WK-bq4Q&pq=battery+operated+doll&cp=27&gs_id=1zt&xhr=t&q=battery+operated+doll+dwarf&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.bmk&bpcl=40096503&biw=1440&bih=807&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=__PPULWeC8zjrAe954CABw#um=1&hl=en&tbo=d&tbm=isch&spell=1&q=fairies+dolls&sa=X&ei=1yTQUKWiF5HWsgao6IDABw&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=4ad8fd1ed5fff141&bpcl=40096503&biw=1280&bih=933
...A mora biti nujno na baterije? Jaz bi kupila vilinko, ki se ji dajo odtraniti krila :) za ostale stvari pa itak imaš ti boljše ideje...




švrki -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 11:11:12)

MTFP,   N U J N O,  iščem ravno takega božička, kot ga opisuješ, da ga imaš. Ker MORA hoditi !!! Kje si ga dobila??? Že dva dni iščem po netu, kličem trgovine, nikjer ga ni ........ Razen enega, pa ne pošiljajo v Slovenijo.  




ronja -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 13:54:20)

MTFP, hvala za idejo! Sem se spomnila, da je mela tašča takega božička in sva se zmenili, da če ga najde, ga "daruje v dobrodelne namene" oz. dovoli "popolno preobrazbo"[sm=jezicek.gif] in da ga potem damo mali za dedka Mraza[sm=smiley1.gif]. če pa ne, pa te bi tudi vprašala, kje si ga dobila oz. ali ga lahko odkupimo:).

Hope, hvala tudi tebi, se spomnim, da je to nekoč obstajalo, samo nimam ne časa ne volje zdaj po trgovinah skakat (smo home alone - ne morem jih s sabo vzet na šoping za darila[sm=jezicek.gif]). Bo kar makeover:). Predvsem ker se bojim njenega malega obrazka, če bi tele trole dobila... Ona ma zelo romantično predstavo o škratkih, morajo bit luškani... Brada je optional, ampak tile niso dovolj prijazni (glede tega je res fuuuuul picajzel - se je enkrat total zjokala v vrtcu, ker je vzg. začela pravit pravljico, kjer je bil škrat zloben - je potem vzg. prijazno spremenila pravljico, da je bil škrat potem dober, ampak je mala tulila še 2 uri[sm=zmeden.gif]. Glede škratov je res ful občutljiva[sm=jezicek.gif]

mala mravljica, ja, tisti na ključ bi verjetno šel, čeprav so bile zahtevane baterije, samo po pravici povedano - 60€ pa nimam za to igračko... Že R. si je zaželela fotoaparat in sva mislila ji dat mojega starega, zdaj pa ne dela in če ne najdem nekega starega nekje, bo to en dodaten strošek[sm=zmeden.gif]...

Zelda, ja, žal: nujno mora bit na baterije. Sicer ga že znam sama sešit, to ni problem, če bi si želela samo škrata. Enega sfilcanega in 2 iz Fimota in par iz storžkov je že lani dobila. In bi dobila tudi lutko oz. punčko škratka, to ni problem, to komot sešijem. Samo ona si želi na baterije.) Hvala za slikice, samo problem je, da Ronja si pa želi vilo, tako da ni šans, da bi bili zadevi preveč podobni[sm=jezicek.gif], bosta takoj pogruntali, ad to pa ni to - malidve komplicirata (po mamici[sm=smiley36.gif]). Ampak saj pravim, če bi bila samo igračka, ne bi bil problem, samo ne vem, kako naredit mehanizem, da bi se kaj premikalo. Sem včeraj našla en tut. samo zahteva neko matično ploščo za igračke... no, to pa ne vem, če bi kje našla, pa še potem vprašanje, če mi uspe vse prav skup zvezat... Saj bi se to rada kdaj naučila, samo do novega leta je še 14 dni...

No, držite mi pesti, da dobim onega božička za makover, če ne, se pa spet javim in dalje težim, ko bom spet mela varstvo za tamale[sm=smiley36.gif] Dobra stran domačih daril je, da jih lahko delaš ponoči, hehe. Kupovat pa ne moreš:D.




MTFP -> RE: Punčka na baterije (18.12.2012 19:35:31)

Hoj, ta moj je star ze cca. 10 let, sicer dobro ohranjen in lep, ker ga uporabljamo samo okoli bozica, drugace je pospravljen. Naceloma ga lahko tudi dam, ampak kot pravim moram stestirati ce sploh dela, sedaj ko so nam baterije notri stekle.

Drugace pa ce se ne motim sem podobne videla v mladinski knjigi (imeli so se kitaro zraven)... No samo ne letos, pa tudi nisem 100% da gre za MK...




Stran: [1]