Iščem tiste, ki živijo v tujini (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Hope2 -> Iščem tiste, ki živijo v tujini (13.12.2012 6:43:09)

In imajo otroke v šolah. Lahko tudi tiste, ki poznajo tuje šolske sisteme (ameriški, angleški, internacionalni... razni programi) ter priznavanje le teh v Sloveniji.


Rabim informacije, lahko na ZS


A ima kdo otroka na ameriški ali angleški šoli v LJubljani? Kak program imajo? Kako je s prehodom na slovensko šolo ali na fakulteto?
Dobivam tolk različnih Info, da sem že čist zmedena[sm=zmeden.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.12.2012 12:15:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 11:20:16)

afaik (to sva midva gledala do sedaj) se najbolj splača počekirat Britansko mednarodno šolo v Ljubljani ( http://www.britishschool.si/ ) - majo podružnice tudi v drugih velikih mestih (vrtec od treh let naprej, oš in gimnazija) - za mesta si lahko pogledaš sezname na netu ( http://www.cobis.org.uk/ ). imajo enega najboljših šolskih programov kar se jih da najt. samo je privat in je šolnina. to je najbolj zoprno [sm=smiley36.gif]
fajn pa je ker prek njih (če se seliš), lahko šaltaš med šolami brez večjih programskih razlik. bi se pa (in verjetno bomo) tudi mi selili, glede na šolske preskoke (oš, gimnazija, faks), če se le da - to je najbolj prijazno do otroka in verjetno tudi najmanj stresno.




ronja -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 11:48:31)

Torej boš še 9 let gor ali kako?[sm=smiley3.gif][sm=smiley25.gif]




mateyka -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 12:35:53)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Torej boš še 9 let gor ali kako?[sm=smiley3.gif][sm=smiley25.gif]


ne vem še - lahko se marsikaj zgodi.. ne bom zdej nič trdila, vse je možno [sm=smiley1.gif] recimo: če bi/bo šla na british international school, se lahko preselimo vmes (aka prej), ker bo tam imela itak ful dober program, ki si lepo sledi (tud če bi šli zarad česarkoli kasneje nazaj, v stockholmu je tam ena njihova podružnica) in potem ima direkt tud gimnazijo pri njih. recimo..


p.s. švedski oš in gimnazijski program - nisem nič impresionirana. uni je res ok, samo oš in gimnazija - meh.. I would pass if I can ali as soon as I can.. [sm=smiley17.gif]




Hope2 -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 12:46:59)

Sem gledala angleško in ameriško v LJ in primerjala s temi tu. Naštudirala zadevo, pa vseeno zvisela. Vse mednarodne angleške so zasedene (na enih smo itak v čakalni vrsti že več kot 1 leto) in septembra še vedno ni placa. Ene imajo šolnine, da glava boli, ni šans, da si privoščimo. Ameriške so še hujše. Dobili pa smo plac v eni ameriški, katere program pa ni isti kot v slovenski. Mah prav jezna sem, da so šole privat, šolnine ogromne, vsako leto se večajo a placa vseeno ne dobiš[sm=hudicek1.gif]. Še bolj me moti prehod iz ameriške v angleško, ker zgubi eno leto.
In zdaj imam edino šanso tole mednarodno ameriško, ampak želja nam je seveda mednarodna angleška, torej bi ga prepisali takoj ko dobimo plac. Kar me moti, da bo zgubil 1 leto (drugačni sistem razredov, druga leta) in da ne vemo kako bo v prihodnosti, al se bomo spet selili in kam. Tudi mi bi najraje brez stresa in dodatnih izpitov, zato me še tolk bolj muči vse skupaj.






ronja -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 12:53:10)

Če si doma in se boste kmalu spet selili, bi bil mogoče še najmanj stresen homeschooling - pač učiš tako, da potem naredi tiste izpite, ki bi jih rabil za tisto šolo, ki si si jo zaželela zanj... Ne vem pa, če imaš to možnost, niti če je to v tvoji državi mogoče...




Hope2 -> RE: Iščem tiste, ki živijo v tujini (17.12.2012 13:17:13)

Uf, ronja, jaz nisem ustvarjena za to. Ni šans, ne znam, nisem tak človek. V glavnem mam občutek, da ne bo nič odnesel, da mu ne bom dala tolk, kot v šoli. Pa mali že komaj čaka šolo, on je tak dobrovoljček zdaj v vrtcu, tak da tudi on rabi šolo, ne pa mamo[sm=jezicek.gif]. Pa ajde da bi to bilo par mesecev, ampak na enih šolah so tudi po 3-6 let čakalne dobe[sm=zmeden.gif][sm=hudicek1.gif]
Saj ne da se mislimo takoj selit, imamo namen ostati, vsaj da konča OŠ če ne celo SŠ (ravno zato, kot piše mateyka). Ampak dandanes nikoli ne veš, kaj bo s službo ali čim drugim, kar nas bo odneslo v slo ali drugam. Vsaj 1 prehod pa bo doživel v roku parih let, celo če nas bo želja po anlgeški še vlekla. In to me najbolj moti, ker ga ne bi bilo treba, Joj, se mi kolca po slovenskih javnih šolah[sm=smiley36.gif]

Saj bomo preživeli, mali tudi[sm=smiley1.gif]. v uvodnem postu sem samo hotela čim več info o različnih sistemih, ker me je begalo, preveč šol z različnimi sistemi, standardi, certifikati, diplomami... so se mi javile punce po ZS, nekaj sem poguglala, tak da sem našla kar iskala, vse ostalo so nianse, jao, upam, da mi ta mal ne bo kdaj kaj očital[sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]

Hvala vsem[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]