smučke (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


eca12345 -> smučke (12.12.2012 23:42:40)

Ojla
Zanima me koliko dolžino smučk naj kupim za 150cm velikega otroka?Popolnoma sem zgubljena v tem..nimam pojmaaa....[sm=smiley9.gif][sm=smiley9.gif][sm=smiley9.gif]. Še eno vpr za vezi je vseeno kake so ne? Mislim ne rabijo biti nekaj posebej ne? Kaj pa smuči? zdaj so verjetno kake druge kot tiste deske na katerih smo mi smučali ne?
malo pomoči prosim...




Tippi -> RE: smučke (12.12.2012 23:46:15)

boš kupovala nove, rabljene? namreč če se odločate za nove, vam bodo v vsaki malo boljši športni trgovini znali svetovati, tako glede dolžine dilc, kot tudi okovja, pancerjev, čelade, palic in vse kar sodi zraven.




Tippi -> RE: smučke (12.12.2012 23:47:17)

če se odločate za rabljene, ti pridem pa povedat, da ne klofam brezveze [sm=smiley1.gif] če me ne bo že katera druga prehitela. [sm=smiley1.gif]




Mamaja -> RE: smučke (13.12.2012 0:53:27)

Na zelo kratko velja pravilo, da morajo bit smučke cca. 10 cm krajše od smučarja, pa slabši kot je smučar, bolj morajo bit prožne. Vezi morajo biti primerne za težo otroka in pravilno nastavljene na težo smučarja in velikost smučarskega čevlja, da se odprejo točno takrat, kot je treba - torej pri težjih padcih, ne pa takrat, ko bolj pritisneš na smučko. Čevlji morajo biti dovolj veliki, da gredo noter še tople nogavice, palice so pa prav dolge, če je, ko jih obrneš narobe, primeš za špico in postaviš na tla, v komolcu pravi kot. Tudi čelado mora otrok pomerit, ker mu ne sme opletat in tudi neudobno mu ne sme bit v njej.

Sicer je pa v temle članku malo podrobneje napisano vse tako, kot so mene učili http://www.bambino.si/drugacne_smuci_drugacna_tehnika




Stran: [1]