rabim slovensko ime za morskega pas (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 9:32:00)

torej, kako je slovensko ime za
sand tiger sharkk
stingrays

hvala




diva 4 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 9:52:46)

Peščeni tigrasti morski pes
Morski bič ali skat




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 10:05:42)

a je res samo tak simpl prevod? Ker to jaz vem tudi prevesti, samo nisem vedela, če je tak pravilen prevod ali je po biologijsko kako drugače [sm=jezicek.gif]

sicer malo dvomim v ta prevod, ker google nič ne najde pametnega pod takim slovenskim imenom.

A ni nobene tukej, ki bi se spoznala na morske pse? [sm=jezicek.gif]




Hope2 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 10:14:37)

sand tiger shark http://en.wikipedia.org/wiki/Sand_tiger_shark
če poiščeš v slovenskih člankih to latisnko besedo (Carcharias taurus), so ti psi v slovenščini morski voli [sm=zmeden.gif]
http://www.najdi.si/search.jsp?q=Carcharias+taurus&hpage=my&offset_=0&selfld=0&acnum=10&foxsbar=page
V skladu z ustreznimi priporočili ICCAT in FAO je prepovedan lov na morskega psa orjaka (Cetorhinus maximus), belega morskega volka (Carcharodon carcharias), morskega vola (Carcharias taurus) in pepelastega morskega psa (Galeorhinus galeus). |

Drugače pa če dobesedno prevedeš so ja peščeni tigrasti psi. Nisme pa biolog, da bi točno vedela[sm=jezicek.gif]

sTINGRAYI pa so skati




diva 4 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 11:01:52)

Vtipkaj v google kar po slovensko peščeni tigrasti morski pes in ti ga vrže ven .Tak sem jaz preverila zadevo.




hedviga -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 11:20:52)

Vprašaj Ronjo...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 12:51:17)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Saj tak sem naredila, da sem latinski prevod hotela dati v slovenščino in vse mogoče variante. Samo ko sem gledala slike, ni bilo nič natančnega. Prav tako, če sem peščene tigraste vtipkala. Vedno so drugačni po slikah. Jaz rabim ziher slovensko ime, ne samo prevedeno varianto oz. priblžek.
Torej po Toporišiču, če jih je on obdelal [sm=jezicek.gif]




Hope2 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:05:20)

sigurno nimaš kaj zgrešiti če napišeš peščeni tigrasti morski pes. Glede na članke se to ime zelo pogosto uporablja. Slike so lahko različne, ker obstajajo tigrasti morski psi in peščeni morski psi in tigrasto peščeni morski psi- 3 različne vrste, ki pa jih eni kar dajo v isti koš

w WIKIPEDIJI ŽE PRVI STAVEK piše Not to be confused with sand shark, tiger shark, or nurse shark.




Tippi -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:07:23)

Jaz sem pa, po prebranem naslovu mislila, da imajo doma otroci plišastega morskega psa in zdaj, kako mu dati ime. [sm=smiley36.gif] Joško je krasno ime za morskega psa![sm=smiley36.gif]




Hope2 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:08:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz sem pa, po prebranem naslovu mislila, da imajo doma otroci plišastega morskega psa in zdaj, kako mu dati ime. [sm=smiley36.gif] Joško je krasno ime za morskega psa![sm=smiley36.gif]


sem mislila, da sem edina, stem da sme jaz mislila morskega prašička[sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:12:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz sem pa, po prebranem naslovu mislila, da imajo doma otroci plišastega morskega psa in zdaj, kako mu dati ime. [sm=smiley36.gif] Joško je krasno ime za morskega psa![sm=smiley36.gif]


sem mislila, da sem edina, stem da sme jaz mislila morskega prašička[sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Jaoooo, ženske...
Oblikujem foto knjigo in ne bi rada kaj biksnila, ka se bojo otroci čez par let smejali iz mene in mojega znanja biologije in vse čuda tehnike, ki jo imam danes na razpolago [sm=jezicek.gif]




Hope2 -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:17:01)

ne skrbi, še iz marsikaj se bodo smejali[sm=jezicek.gif]

daj mi pošlji slikco




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:24:21)

Ne morem zdaj poslati. Lahko pa greš v šoping v najlepši Mall na svetu in pogledaš kaj piše v brošuri[sm=jezicek.gif].
Pardon, meni drugi najlepši. [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 13:58:55)

Evo, da boš imela uradno:=)
V skladu z ustreznimi priporočili ICCAT in FAO je prepovedan lov na morskega psa orjaka (Cetorhinus maximus),
belega morskega volka (Carcharodon carcharias), morskega vola (Carcharias taurus) in pepelastega
morskega psa (Galeorhinus galeus).




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 14:01:17)

Torej je to morski vol. [sm=zmeden.gif]
Pismo, pa tako strašo zgleda in tako prilično ime ima, nič hudo sluteč. Vola bi si upala še pobožati unega sharka pa niti približno ne. [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 14:02:47)

Stingray je pa morski bič, tisti, ki ima na koncu še trn, ni to sistematska kategorija.




ronja -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 14:03:48)

Ja, no, glede na to da je C. taurus, bi bil pravilen prevod sicer bik, ne vol, ampak tega nismo biologi prevajali[sm=jezicek.gif]




Paštetka -> RE: rabim slovensko ime za morskega pas (12.12.2012 14:04:57)

Bik bi mu bolj pasalo, ker je vol bolj "mlačen" [sm=jezicek.gif]




Stran: [1]