ideje za malo drugačna "družinska" darila? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Mamaja -> ideje za malo drugačna "družinska" darila? (8.12.2012 23:51:13)

Živjo,

Že krepko smo zakorakali v devcember in s tem tudi v kupovanje daril. Z ostalimi niti nimam težav, a decembrska obdarovanja nečakov me vedno spravijo v slabo voljo.

Tako štiriletna nečakinja kot dveletni nečak imata rojstni dan decembra, kar pomeni, da sta ta mesec dobesedna zasuta z darili, predvsem igračami, ki jih imata že sicer po mojem mnenju preveč. Zato iščem ideje za malo drugačna darila, pd katerih bi otroka imela kako doživetje, ne le še ene igrače več.

Lani sem celi sestrini družini za božič podarila karto za kopanje v bližnjem welnessu in so bili navdušeni. Letos imam v načrtu za vsakega otroka eno knjigico/pobarvanko + dnevno karto za živalski vrt za celo družino. A imate še kake ideje za podobna darila? Jaz sem pomislila še na lutkovno gledališče, a se je moji sestri še predstava njene hčerke v vrtcu zdela predolga in prezahtevna za njenega dveletnika.

Kam vi hodite z otroki, da doživite kaj zanimivega, si naredite prav poseben dan?




Frodo Bisagin -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (9.12.2012 0:07:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Mamaja

Živjo,

Že krepko smo zakorakali v devcember in s tem tudi v kupovanje daril. Z ostalimi niti nimam težav, a decembrska obdarovanja nečakov me vedno spravijo v slabo voljo.

Tako štiriletna nečakinja kot dveletni nečak imata rojstni dan decembra, kar pomeni, da sta ta mesec dobesedna zasuta z darili, predvsem igračami, ki jih imata že sicer po mojem mnenju preveč. Zato iščem ideje za malo drugačna darila, pd katerih bi otroka imela kako doživetje, ne le še ene igrače več.

Lani sem celi sestrini družini za božič podarila karto za kopanje v bližnjem welnessu in so bili navdušeni. Letos imam v načrtu za vsakega otroka eno knjigico/pobarvanko + dnevno karto za živalski vrt za celo družino. A imate še kake ideje za podobna darila? Jaz sem pomislila še na lutkovno gledališče, a se je moji sestri še predstava njene hčerke v vrtcu zdela predolga in prezahtevna za njenega dveletnika.

Kam vi hodite z otroki, da doživite kaj zanimivega, si naredite prav poseben dan?


Kino Dvor http://www.kinodvor.org/
Mestni muzej http://www.mgml.si/druzine/otroska-pot-po-mestnem-muzeju-ljubljana/
Lutkovno gledališče http://www.lgl.si/si/
ZOO (veckrat hranimo zivali - Ganga in volkovi so super, posebej volkovi imajo odlicnega oskrbnika Francija)
....
Na sestro se ne oziraj, pomembno je, da je otrokom vsec [sm=smiley36.gif]




Spark -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (9.12.2012 10:07:39)

Naj jih pelje v kino, kakšno risanko gledat. Moja sestra jih bo letos peljala v kino. Meni dobro, da ne rabim tam z njimi biti, otroci gredo radi v kino. Vsi zadovoljni.
Drugače pa je igrač že na tone, in naša ima tudi decembra RD in potem nima občutka za vsa darila.
Mi jih bomo pa Čatežke toplice peljali za en vikend, ampak smo se zmenili da gremo januarja in so otroci veseli.




ronja -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (10.12.2012 13:08:28)

Za 4 letnico se najde že morje teh reči: kino, lutke, ustvarjalne in izobraževalne knjige, delavnice za otroke imaš v vsakem muzeju, galeriji, ma, kjer češ, pionirski dom, itd...
2 letnik pa bo verjetno res največ imel od ZOOja, bazena,... Mogoče bi jim bil všeč še obisk Lipice in vožnja s kočijo? Škocjanske jame, otroci navadno uživajo v Arboretumu, ker je tam res zelo zanje prirejeno,... Tu maš nekaj idej za izlete.

Kasneje mogoče obisk Kekčeve dežele ali kake druge pravljične zadeve. Ko bojo najstniki, pa adrenalinski park.

Frodica, kot sem razumela ima sestra rada taka darila, samo se ji zdi, da 2 letnik ne bo uspel pri miru zdržat celo predstavo - kar je pa res pri nekaterih 2 letnikih, ne uživajo vsi v lutkah. Hodimo precej v lutke in ti lahko povem iz izkušenj, da nekateri enostavno ne zdržijo, zelo odvisno od otroka: maladva recimo nista bila nikoli problem, taveliko smo pa že peljali ven (sicer zato, ker ji je bilo preveč strašno, ona se res ful vživi), ampak je vedno kdo v dvorani fejst jokal. Mama ipak verjetno boljše pozna svojega otroka in ve, ali bi lahko sedel pri miru 40 minut ali ne...

Moji punci sta uživali na vseh izletih, kolikor se spomnim, en boljših je bila pa Postonjska jama, zadnjič smo šli na LJ. grad na stolp, če so iz Lj., jim lahko kupiš vožnjo z ladjico po ljubljanici (vendar rajši spomladi - priporočam lepše vreme, zdaj piha gor in bo otroka verjetno zeblo).

Sama bom nečakoma in malima za zraven dala "vse za snežaka" (razen snega, seveda;): torej oglje za oči in gumbe, korenček za nos, metlo iz šibja, kapo in šal,... da bosta naredila snežaka doma. Če rabiš še kake ideje za mini darilca za zraven, pa so pri nas hit darila, ki jih škratki prinesejo v tovornjaček in so večinoma sami poizkusi.




Mamaja -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (11.12.2012 16:38:43)

Hvala vsem za ideje!

Bo letos kar karta za živalski vrt, vsekakor pa so uporabne tudi vse druge idejce. Praktično vse razen arboretuma - ta žal odapade, ker je nečak grozno alergičen na različne cvetoče zadeve in se je njegov prvi in zadnji obisk tam končal na urgenci [sm=smiley13.gif] (ker se še ni vedelo, da je tako alergičen)

Ronja všeč mi je tudi tvoja ideja za pripomočke za snežaka, ki se jo da uporabit tudi za kaj drugega. In seveda cel seznam aktivnosti. Bo vsekakor prišel prav, če ne sestrini pa moji familiji, ko dete, ki za zdaj še raste v meni, pride ven in malo zraste.

Me zelo veseli, da obstaja še kak tak "čudak", kot sem jaz. Pri nas doma namreč mojih idej o drugačnih darilih, nezasipavanju otrok z igračami in kreativnem preživljanju prostega časa z mularijo ne sprejemajo z veliko naklonjenostjo. Ampak jaz se ne dam, ker vidim, da v končni fazi en skupaj preživet dan nečakoma ogromno pomeni in jima prižge iskrice v očeh, pa celo njuna starša sta v končni fazi vesela in zadovoljna...




ronja -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (11.12.2012 20:59:26)

Mamaja, če je zelo alergičen, gre lahko v arboretum pozimi - takrat nič ne cveti (razen orhidej, ki pa niso vetrocvetke in tudi ni treba it not v ogrevani orhidearij) in ne bo imel problemov - preverjeno, sem sama na istem.
Pri nas doma namreč mojih idej o drugačnih darilih, nezasipavanju otrok z igračami in kreativnem preživljanju prostega časa z mularijo ne sprejemajo z veliko naklonjenostjo.

A to tvoji starši ali sestra? Tvoji starši so dedki in babice - oni majo v genih, da zasipavajo vnuke[sm=jezicek.gif].
Jaz sem pa prijetno presenečena, da so navadno vsi veseli mojih "drugačnih" daril. Čeprav imam vedno en mal cmok v grlu, eč bo to šlo skozi (mam namreč brata, ki se mu zdijo take stvari brezveze). Bi si pa želela preživet kak dan z nečakoma, samo kadar pridejo sem, mislim, da ni šanse, da mi ju tašča odstopi (sploh pa da bi pri tem smela še svoje odpeljat - to bi bilo pa sploh too much[sm=jezicek.gif] - jaz bi si pa želela, da bi se mali skup meli fino na kaki taki reči... Sem že velikokrat predlagala, če bi šli, samo majo vedno vse splanirano, ker so tu malo časa in takrat obiščejo vse možne, pa seveda se morata tudi babi in deda naužit svojih vnučkov - to štekam, zato ne silim, samo upam, da bo sčasoma lažje...)




Paštetka -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (11.12.2012 21:04:53)

Kaj pa boni za kakšno igralnico? [sm=zmeden.gif]




Frodo Bisagin -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (11.12.2012 21:25:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa boni za kakšno igralnico? [sm=zmeden.gif]


Skoda denarja... kar doma lahko naredis Zgeckalnico. Dva odrasla se vlezeta na bok na tla (eventualno na zakonsko posteljo) in med seboj pustita prostora za enega clovecka... naloga otrok je, da prepuzajo kot crvi velikani skozi ta prstor, dokler jih odrasla dva zgeckata... en za drugim z upostevanjem varnostne razdalje - da ne bo kaksen udarec komu v bucko priletel.... Smeh in zabava zagotovljeni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Bon za zgeckalnico pa itak sama naredis in ga podaris.




Mamaja -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (13.12.2012 0:37:12)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Pri nas doma namreč mojih idej o drugačnih darilih, nezasipavanju otrok z igračami in kreativnem preživljanju prostega časa z mularijo ne sprejemajo z veliko naklonjenostjo.

A to tvoji starši ali sestra?


V glavnem starši, predvsem mama. Ampak ona nikoli ni bila nek talent za izbiranje daril. Celo otroštvo mi je za rojstne dneve podarjala pižame, ki jih sploh ne maram nosit in že odkar pomnim najraje spim gola [sm=smiley36.gif]. In potem je bila zelo nesrečna, ker sem ji na vprašanje, kaj bi imela za 18. rojstni dan, odgovorila, da karkoli, samo da ne bo pižama... Zdaj pri tamalih je pa prepričana, da rabita čimveč daril in to po možnosti čim bolj plastična [sm=zmeden.gif]

Sestri so pa všeč boni za razna doživetja, medtem ko nad kakimi bolj ustvarjalnimi variantami ni baš navdušena. Jo imam na sumu, da se ji nekako ne da ukvarjat s tem... Malima dvema, sploh nečaku, je pa to tako fajn. On je sploh zabaven, ker se lahko s tremi kartonskimi škatlami neznansko zabava po več ur. Najprej sestavi stolp, potem jih odpre (če sme), pa jih nosi okrog in razlaga, da je poštar, ki je prinesel paket (obožuje igranje vlog), pa spet naredi stolp..v glavnem zaposli ga za zelo dolgo. Zanj je res škoda zapravljat keš za plastične igrače [sm=smiley1.gif]

Frodobisagin ideja z žgečkalnico je super, bomo porabili drugo leto, ko ne bom več noseča [sm=smiley1.gif]




ronja -> RE: ideje za malo drugačna "družinska" darila? (13.12.2012 13:54:46)

Sestri so pa všeč boni za razna doživetja, medtem ko nad kakimi bolj ustvarjalnimi variantami ni baš navdušena. Jo imam na sumu, da se ji nekako ne da ukvarjat s tem... Malima dvema, sploh nečaku, je pa to tako fajn.

hehe, I can relate to that[sm=smiley36.gif]. Mislim, da mame moti svinjarija, ki nastane kot posledica takih ustvarjanj[sm=jezicek.gif]

Za babice se ne sekiraj, če se ne strinjajo s tvojo izbiro daril - važni so otroci, ki jim daš in v neki meri njihovi starši, če darilo vključuje njihovo udeležbo. Babice pa pač vedno najdejo kaj, da zmajujejo z glavo, to ni nič katastrofalnega[sm=smiley36.gif].

Danes sta malidve dobili v adventnem tovornjačku papirnat servetek in košček slamice - to bo balon na topli zrak - pa sta navdušeni:). Pa R. jepotegnila srečko domači kompas in ga moramo spet naredit:) Da vemo, od kod bo prišel dedek Mraz[sm=smiley1.gif]. otroci so tako fajn skromni, razveselijo se prtička in polovice slamice[sm=jezicek.gif]




Stran: [1]