Simčič (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Tutan -> Simčič (27.11.2012 8:39:09)

Tiste, ki rade tu in tam popijete kakšno kapljico kakovostnega in kvalitetnega vina - a ste že poizkusile Simčičevo rdečo vino?
Lahko rečem samo ošittojenekajnajboljšeganasvetu [sm=smiley36.gif]
Zdaj pa - tiste, ki to veste, seveda - kje ga lahko kupim?
Do sedaj sem ga pila samo na eni pogostitvi prejšni teden in 1l sem dobila v dar.
Bi ga pa kupila za božič pa novo leto [sm=smiley1.gif], cena - ni važna [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.11.2012 8:44:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Simčič (27.11.2012 8:46:23)

Ja, dobro.
http://www.simcic.si/si/prodaja/




Tutan -> RE: Simčič (27.11.2012 9:07:16)

Anikca, beli pinot od Benedetiča sem poizkusila lani, ravno za novo leto, in jaz, ki res nisem navdušenec nad belim vinom, sem ga spila cca 4 deci [sm=smiley1.gif] Je res dobro. (pustimo ob strani dejstvo, da sem ga pila ob 10h dopoldne, ob 2h smo prišli domov in potem sem do 6h spala kot klada, ker sem bila taKKOO prijetno utrujena [sm=smiley36.gif])
Najlepša hvala za povabilo, izkoristim ob priložnosti, ko ne bom v obliki nasedlega kita, a prav? [sm=smiley36.gif] Tale tvoj ''priskakljaj'' je prav luštkan, ampak ne sovpada s stanjem mojih čevapov na nogi [sm=smiley36.gif]

Lulu, super, našla in to spletno trgovino, ga ne rabim iskat po trgovinah. Sem naročila eno rdečo selekcijo Teodor (tega sem pila zadnjič) in dva cabernet, ki je občutno cenejši, pa upam, da enako dober.
In love [sm=smiley27.gif]
[sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Simčič (27.11.2012 9:27:43)

Kaj si probala že veliko rdeče od Kristančiča (Movia)? Tudi iz Goriških Brd ... ma za prste obliznit je ... no pa veliko belo tudi [sm=smiley9.gif]




Tutan -> RE: Simčič (27.11.2012 9:32:24)

To pa še ne.
Je pa dejstvo, da dokler nisem poizkusila teh 'kvalitetnejših' variant vin, mi je bilo vino res ogabno.
Zdaj se bom počasi očitno preselila v Goriška Brda [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.11.2012 9:34:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Simčič (27.11.2012 9:36:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

To pa še ne.
Je pa dejstvo, da dokler nisem poizkusila teh 'kvalitetnejših' variant vin, mi je bilo vino res ogabno.
Zdaj se bom počasi očitno preselila v Goriška Brda [sm=smiley36.gif]

Isto pri meni ... zdaj mi pa ni lepšega, če mojega slučajno ni doma zvečer, da dam tamaledva v horizontalo ... jaz so pa privoščim pol deci dobrega vinčka pa mal sirčka zraven narezanega pa kako olivo ... mnjamsi [sm=smiley36.gif]




Tutan -> RE: Simčič (27.11.2012 9:46:01)

Jaz pa mislim, da bom Božička letos naprosila za en komplet kozarcev za rdečo vino. Tile moji trenutni kozarci za vino prihajajo iz Ikee [sm=smiley36.gif] ... bi pa nekaj težkega, lepega, da lepo sede v dlan.




Jantar -> RE: Simčič (27.11.2012 10:17:33)

Še ena,ki tudi rada kdaj spije kak dl dobrega vina in imam tudi raje rdeče tako da se samo tega poslužujem trenutno,poleg penin seveda,ampak,ker vse hvalite tole belo ga pa bom morala probati,ker sem možu že večkrat predlagala,da bi kdaj tud kaj od belega nabavila pa sva oba kr skeptika kar se tega tiče,ker belih vin res ne poznava,ker nama bolj leži kak refošk in podobno,tko da kak predlog(sproban) za še kako belo vino bi kr prav prišel [sm=smiley1.gif]




Paštetka -> RE: Simčič (27.11.2012 10:22:42)

Tutan, če (ko) prideš v naše kraje, ti bom jaz predstavila en rose. Boš rekla, da si se zaljubila v vino :))




Frodo Bisagin -> RE: Simčič (27.11.2012 10:46:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tutan, če (ko) prideš v naše kraje, ti bom jaz predstavila en rose. Boš rekla, da si se zaljubila v vino :))


Napisi kateri roze... bo prav prislo za NL. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Paštetka -> RE: Simčič (27.11.2012 10:50:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tutan, če (ko) prideš v naše kraje, ti bom jaz predstavila en rose. Boš rekla, da si se zaljubila v vino :))


Napisi kateri roze... bo prav prislo za NL. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Trenutno ga ni v prodaji, je bil razprodan. Sem ga želela kupiti 2 tedna nazaj. Sem pa med prvimi na vrsti, ko bo berajt nova runda. Do novega leta bo. [sm=smiley1.gif] ga pa mi tudi pijemo za NL. Še moški nam ga kradejo zelo radi [sm=smiley36.gif]




Tutan -> RE: Simčič (27.11.2012 10:58:53)


Očitno bom po novem hodila po Sloveniji in ga pila [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: Simčič (27.11.2012 11:02:44)

pijandura, bi rekel dr. Rugelj [sm=jezicek.gif]




Leela -> RE: Simčič (27.11.2012 11:11:56)

Jaz imam najrajši bela, sladka vina.
Je pa od Simčiča Leonardo letnik 2005, dobil nagrado Vino leta v Londonu.




Vijoličarka -> RE: Simčič (27.11.2012 11:39:45)

Meni je vino hitro prekislo ali presladko. Celo refošk mi je v glavnem prekisel. Mojim brbončicam in želodcu najbolj prija cabernet savignon ali merlot. Daleč, daleč najboljši mi je cabernet savignon kmetije Blaževi , nimajo sicer internetne strani, je samo kontakt. Tudi njihov merlot ni slab, dobra je tudi rebula, čeprav načeloma nisem ljubitelj belega vina.

Všeč mi je tudi Quercus, ki pa je dostopen tudi v vsaki malo večji trgovini.

Držim se načela, da z rdečim vinom iz Goriških Brd praktično ne moreš falit, za bela so pa bolj Štajerci mojstri.

Kot zanimivost, če v trgovini kdaj naletiš na Vranac, ga le poskusi. Gre za nekakšen teran, ki je doma v Črni gori in Makedoniji. Tudi zanimiv okus.

Simčič je tudi dober.





nyna84 -> RE: Simčič (27.11.2012 11:52:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Jaz imam najrajši bela, sladka vina.
Je pa od Simčiča Leonardo letnik 2005, dobil nagrado Vino leta v Londonu.


Meni tudi [sm=smiley1.gif]
Sem primorka, pa imam vedno na zalogi štajersko belo vino Protner [sm=bravo.gif]
dobro, pitno, pa drug dan ne boli glava (ker si ponavadi še vedno okajen [sm=smiley36.gif])




StrawberrY -> RE: Simčič (27.11.2012 12:51:30)

Saj ne morem verjet, odprlo mi je okence. Bi lahko že kakšen kozarec rdečega spila.

Meni pri rdečih vinih zmagujejo goriška brda. Daleč najboljši mi je A+ (samo ga imam zaradi cene malo manjkrat v kozarcu [sm=smiley1.gif]), takoj za njim mi je pa Prvin.

http://www.klet-brda.com/si/katalog-vin/posebnosti/prvin




diana 28 -> RE: Simčič (27.11.2012 14:18:33)

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


Daleč najboljši mi je A+


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image] Se strinjam! Meni je na drugem mestu Bagueri. Prav tako iz Goriških Brd in se ga dobi tudi v SPAR-u ali Mercatorju. Mislim, da je cca. 11€. Je pa res med najboljšimi.




Frodo Bisagin -> RE: Simčič (27.11.2012 14:40:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Trenutno ga ni v prodaji, je bil razprodan. Sem ga želela kupiti 2 tedna nazaj. Sem pa med prvimi na vrsti, ko bo berajt nova runda. Do novega leta bo. [sm=smiley1.gif] ga pa mi tudi pijemo za NL. Še moški nam ga kradejo zelo radi [sm=smiley36.gif]


No, saj za moza bi ga rada nabavila :)




Paštetka -> RE: Simčič (27.11.2012 16:04:42)

Ti javim. [sm=smiley1.gif]




Stanislava_ -> RE: Simčič (27.11.2012 17:42:59)

IZVIRNO SPOROČILO: diana 28

Meni je na drugem mestu Bagueri. Prav tako iz Goriških Brd in se ga dobi tudi v SPAR-u ali Mercatorju. Mislim, da je cca. 11€. Je pa res med najboljšimi.


Bagueri je prisoten že desetletja...
Me veseli, da se domača rdeča vina razvijajo. Meni je bil do zdaj od rdečih vin najboljši nek Merlot (ki je bil očitno tako produktiven, da sem pozabila, čigav je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image])




Stran: [1]