meso (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


leo**tia -> meso (15.11.2012 16:51:48)

Danes sem kupila sv.meso ki je do jutri rok.nekaj smo zdaj jedli ostalo sem spanirala1a bo kaj temu paniranemu mesu jutri?naj zamrznem?je pol se dobro ko odmrznem?ali naj urzem stran?2snicla pecena sta osala.to se lahko jutri poje?




leo**tia -> RE: meso (15.11.2012 16:55:37)

Ima pa v skrinji tudi neke puranje panirane zrezke ki jim je rok bil do9..11.nisem gledalla..naj vse vrzem proc?




mini86 -> RE: meso (15.11.2012 17:26:38)

vse lahko pojeste-tudi tiste iz skrinje..




nusi -> RE: meso (15.11.2012 17:36:13)

lahko vse danes spaniraš in bo jutri ok, pa še dela ne boš imela [sm=smiley1.gif], zmrznjeni so pa itak še ok, tisti datum bi veljal če bi bili sveži




Felicita -> RE: meso (15.11.2012 18:59:51)

nope, ne bo dober. danes ponoči ob udarcu na gong ob 0:00 se bo pokvaril - torej bakterije bodo pogledale na svoje male ročne urice in se točno ob polnoči namnožile tolko, da bodo pokvarile meso. Torej, danes po polnoči - bognedaj jest!

ok, ampak resno - rok uporabe pomeni, da se do takrat sm prodajati. Užitno pa je, dokler nima spremenjenih organoleptičnih lastnosti (= spremenjenega okusa ali/in vonja). če je zadeva ustrezno shranjena (hladilnik) in spečena (kar svinjina itak more bit) potem zadevi tudi do konca tedna po vsej verjetnosti ne bo nič (sploh v originalni embalaži).

aja, pa če mi ne verjamete da majo bakterije ure [sm=smiley36.gif]:

[image]http://www.realclearscience.com/blog/Five_second.png[/image]





leo**tia -> RE: meso (15.11.2012 22:18:41)

[sm=jezicek.gif]




rozilu -> RE: meso (16.11.2012 9:32:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

nope, ne bo dober. danes ponoči ob udarcu na gong ob 0:00 se bo pokvaril - torej bakterije bodo pogledale na svoje male ročne urice in se točno ob polnoči namnožile tolko, da bodo pokvarile meso. Torej, danes po polnoči - bognedaj jest!



...in slika: [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sicer pa resno: moj brat je čisto obseden s temi roki... ko je bil majhen se je enkrat zastrupil z mlekom (ki je blo poleti zunaj preveč časa, pa zmešano s kakavom in se zgleda ni vohalo - [sm=zmeden.gif])... pa je bil tadrug brat v veliko hujšem stanju - šel v bolnico... (meni je pa zgleda tisto jutro kakav smrdel in ga nisem pila [sm=jezicek.gif]).

V glavnem zdej po mojem nardi točno tko kot v prvem odstavku: ob 0.00 zmeče stran vsak jogurt/mleko/meso... s pretečenim rokom [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: meso (16.11.2012 11:00:37)

well, če se ti zdi, da bo drug dan že začelo smrdet - spečeš (skuhaš, spohaš..), ohladiš in daš v hladilnik; to komot počaka še dan-dva (če je spečeno, mu s tem podaljšaš za nekaj dni "rok").




tečla -> RE: meso (18.11.2012 16:48:02)

Rok uporabe je NAJMANJ DO...torej lahko uporabiš  še kakšen dan dva čez, če je pravilno hranjeno seveda. Povonjaj, poglej, pokusi (no to je pri surovem mesu težko izvedljivo) če je vse ok uporabi,če ne pa pač zavržeš.




ZmajTolovaj -> RE: meso (19.11.2012 8:36:53)

Zadnjič sem gledala en ful dober dokumentarec Taste the Waste. Koliko hrane gre v smeti ravno zaradi teh rokov, trgovine jih po par vozičkov dnevno zvozijo zadaj v kante, pa čeprav je mogoče še par dni do roka (jogurti ipd.) in čeprav proizvajalci sami povejo, da je to samo varnostna zaklopka, da jih ne bi kdo tožil. Stvari so dejansko uporabne še veliko čez rok, če so hranjene v primernem okolju (hladilnik itn.)
Kar se mesa tiče, jaz spečem vse, če je tik pred potekom roka, pa potem dam v hladilnik za drug dan, če kaj ostane; sicer pa meso kar precej smrdi, če ni OK. Mislim, da komot vse pojeste.




kalbo -> RE: meso (19.11.2012 9:59:59)

Tiste šnicle, če niso bli ravno predolgo zunaj med paniranjem komot spečeš in pojeste, čeprav bi blo vseeno smiselno spečt vse in potem hladno naslednji dan pojest. Zmrznjeno meso je seveda uporabno čez rok. Tud jest zmečem stran vse, kar ma pretečen rok in se s tem ne zezam.




Stran: [1]