Kredit (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> Kredit (24.10.2012 6:07:40)

Tašča ima na pokojnino administrativno prepoved trgajo ji 4,72€ nima na banki ampak na ZPIZ-u.Sedaj si bi pa rada vzela kredi.Zanima me ali ga lahko sploh dobi zaradi administrativne prepovedi?




ajataja -> RE: Kredit (24.10.2012 7:23:31)

Zakaj ji sploh trgajo tako minimalen znesek in ne več,verjetno zato ker ima nizko pokojnino in ne smejo več,ptem tudi kredita ne bo dobila če ji ne ostane okrog 560 e na mesec.Je pa tudi res da mora najprej poravnati vse kar ima še za plačat s tem da nekatere banke dajo kredit in potem od tistega kredita vzamejo in pokrijejo izvršbe.




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 8:11:17)

Enemu sinu je šla za poroka,ko je vzel avto na lizing.Pokojnine ima 584€ plus 88€ dobiva iz Nemčije in okoli 10€ in Hrvaške.




gsatalema -> RE: Kredit (24.10.2012 8:32:37)

Mislim da ima malo premalo za kredit, oz. odvisno od višine obroka. Po administrativni prepovedi mora biti "čista" najmajn 6 mesecev, pa še takrat lahko banka poda mnenje, da ji ga ne dajo....




gsatalema -> RE: Kredit (24.10.2012 8:34:51)

Aja, pa še starost tašče je lahko omejitev...[sm=smiley13.gif]




noranate -> RE: Kredit (24.10.2012 9:59:19)

Vse je odvisno od banke, tud poznanstva....Moja mami je na točno tako pokojnino (566 eur + 35 eur po očetu) dobila kredit na 2 leti. Trgajo ji 122 eur na mesec. Je pa na SKB. Srečno! [sm=bravo.gif]




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 10:10:53)

Sva bile na bank.Rekla je,da lahko dobi na 5let mesečni obrok pa mislim,da je okoli 90€ rabi samo zadnji izpisek od pokojnine dala bo tistega od junija,ko so dobili regres tam pa tudi nič ne piše,da ima administrativno prepoved nismo pa nič omenili na banki da ima tole prepoved bomo videli ali vseeno najdejo.




Tippi -> RE: Kredit (24.10.2012 10:13:42)

Sva bile na bank.Rekla je,da lahko dobi na 5let mesečni obrok pa mislim,da je okoli 90€ rabi samo zadnji izpisek od pokojnine dala bo tistega od junija,ko so dobili regres tam pa tudi nič ne piše,da ima administrativno prepoved nismo pa nič omenili na banki da ima tole prepoved bomo videli ali vseeno najdejo.

Če nista povedali za admi. prepoved, potem je bil odgovor pričakovan. Vendar kolikor je meni znano, imajo vse banke med seboj vpogled v podatke ena druge in vam bodo kredit zavrnili.





Tutan -> RE: Kredit (24.10.2012 10:18:07)


IZVIRNO SPOROČILO: pikicapia

Sva bile na bank.Rekla je,da lahko dobi na 5let mesečni obrok pa mislim,da je okoli 90€ rabi samo zadnji izpisek od pokojnine dala bo tistega od junija,ko so dobili regres tam pa tudi nič ne piše,da ima administrativno prepoved nismo pa nič omenili na banki da ima tole prepoved bomo videli ali vseeno najdejo.



Logično, da jo bodo našli in vam zavrnili kredit.
Mislim ali ne bi bilo lažje, da bi že iz prve igrali z odprtimi kartami? Tale znesek adiministrativne prepovedi tudi ni tako velik, da se ne bi dalo marsikaj dogovoriti. Ampak ponavadi se začne s poštenjem.
Zadnji izpisek pa ni o junija, ampak od septembra.




gsatalema -> RE: Kredit (24.10.2012 10:30:27)

Seveda bodo našli prepoved. Kako bi pa potem to šlo... ja pa poštenost in iskrenost še vedno nekaj veljata. [sm=smiley13.gif]. Izpsek in odrezek bo pa moral bit zadnji, če ne po moje kar zadnji 3je, ker ni tako kratki kredit - 5let.




Tutan -> RE: Kredit (24.10.2012 10:32:59)


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Seveda bodo našli prepoved. Kako bi pa potem to šlo... ja pa poštenost in iskrenost še vedno nekaj veljata. [sm=smiley13.gif]. Izpsek in odrezek bo pa moral bit zadnji, če ne po moje kar zadnji 3je, ker ni tako kratki kredit - 5let.



Ja, samo poštenost se igra od začetka.
Ne vem no, ampak mislim, da bi glede na to, da ima nek mini mini znesek na prepovedi, bi se dalo vse zmenit. Seveda če prideš, poveš po resnici, ne pa spletkariš? Kakšno zaupanje potem vzbujaš v nekomu, ki ga prosiš, da ti uredi kredit?




Tippi -> RE: Kredit (24.10.2012 10:33:43)

jaz bi premislila, če je ta kredit nujen, glede na višino penzije in na zelo dolgo dobo odplačevanja? sej briga me ne, ampak se mi kar srce trga, če ljudje dobro ne razmislijo in so potem nasankani. a se ne da tašči kako drugače pomagat?





gsatalema -> RE: Kredit (24.10.2012 10:55:12)

Ja, samo poštenost se igra od začetka.
Ne vem no, ampak mislim, da bi glede na to, da ima nek mini mini znesek na prepovedi, bi se dalo vse zmenit. Seveda če prideš, poveš po resnici, ne pa spletkariš? Kakšno zaupanje potem vzbujaš v nekomu, ki ga prosiš, da ti uredi kredit?



Ja saj ravno zato,...poštenost od začetka. So pa na bankah postali kar neizprosni in se je kar malo tažko že "zmenit". Jih ni tako malo, ki so mnenja, da ne glede všino prepovedi, to vsekakor je in bi se morali dogovarjat prej, preden je do nje prišlo. Vsi naj bi bili v istem košu, kar sicer jaz osebno podpiram.Saj zato smo tam kot smo [sm=smiley19.gif]




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 11:46:57)

Ne zadnji izpisek ni od septembra zato ker ne dobivajo več vsak mesec izpiskov




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 11:51:10)

Saj si ne urejam jaz kredit ona pa naj naredi po svoje,če se ji ne da nič dopovedati.Jaz sem jo samo peljala na banko.Je pa res,da ne dobivajo več vsak mesec izpiskov zadnjega so dobili junija tako je vsaj ona rekla in tudi mojo mamo sem vprašala pa je rekla,da tudi ona je dobila junija zadnjega.
Saj jo bojo jutri klicali glede pogodbe in se naj dogovori....




Tutan -> RE: Kredit (24.10.2012 11:53:00)


IZVIRNO SPOROČILO: pikicapia

Ne zadnji izpisek ni od septembra zato ker ne dobivajo več vsak mesec izpiskov



No potem pa obvestilo o nakazilu. Tisto pa 100% dobivajo, vsaj moja taščica ga.
Je pa res ja, da menda izpiskov ni več vsak mesec, razen ob spremembah in beri : Izpiske bodo mesečno še vedno prejemali tisti uživalci, ki imajo na pokojnini odtegljaje iz naslova sodnih in davčnih izvršb ter administrativnih prepovedi.




Tippi -> RE: Kredit (24.10.2012 11:53:39)


IZVIRNO SPOROČILO: pikicapia

Saj si ne urejam jaz kredit ona pa naj naredi po svoje,če se ji ne da nič dopovedati.Jaz sem jo samo peljala na banko.Je pa res,da ne dobivajo več vsak mesec izpiskov zadnjega so dobili junija tako je vsaj ona rekla in tudi mojo mamo sem vprašala pa je rekla,da tudi ona je dobila junija zadnjega.
Saj jo bojo jutri klicali glede pogodbe in se naj dogovori....


Ja, ja, nikar vroče krvi. Sem pač samo vprašala, če se ji ne da kako drugače pomagat, da pač ne bi vzela kredita. Glede izpiskov pa, tudi če jih ne prejema več vsak mesec, je treba pač it na ZPIZ in tam pridobit "odrezek" oziroma dopis, kjer so navedeni podatki, o preteklih prejetih nakazilih pokojnine. mislim, da bo za kredit potrebovala zadnje tri. ni pa mus. odvisno od banke do banke. vsekakor pa zadnjega sigurno, to je septembrskega, ki ga boste dobili na ZPIZ-u.




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 12:00:46)

Ne,ne nič ni vroče krvi zakaj le?
Jaz sem ji lepo povedala,da naj na banki razloži kakšna je situacija in ji bojo povedali ali dobi kredit ali ne.Midva ji ne moreva pomagati,ker tudi že imava kredit.
Ji je pa rekla na banki,da naj prinese zadnji izpisek,ki ga je prejela domov in to je bilo junuja.




ajataja -> RE: Kredit (24.10.2012 12:01:56)

Tudi če je dobila ona nazadnje izpisek junija,bodo na banki zahtevali od septembra in ga bo mogla it sama iskat oziroma neko potrdilo.Regres pa nima nobene veze pri višini kredita.Itak da vse preverijo in kar tako na lepe oči in na zadnji izpisek kredita sigurno ne bo dobila.Brezveze je imet zdej neko lažno upanje glede na to da ni bila iskrena ,da ne bo potem preveč razočarana ko bo dobila vlogo zavrnjeno.Pri kreditih banke zdej grozno kompilicirajo in imajo zahteve ki so pač zakonsko dolečene in prav je tako.

aja pa še to,če je šla za poroka verjetno sploh ne bo dobila kredita,ker se to menda šteje kot da kredit že ima.Moj tast je bil porok svoji hčerki za avto in se je krediit redno plačeval pa lani ni mogel dobit svojega kredita ravno zaradi tega ker je bil porok.




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 12:03:21)

No potem pa obvestilo o nakazilu. Tisto pa 100% dobivajo, vsaj moja taščica ga.
Je pa res ja, da menda izpiskov ni več vsak mesec, razen ob spremembah in beri : Izpiske bodo mesečno še vedno prejemali tisti uživalci, ki imajo na pokojnini odtegljaje iz naslova sodnih in davčnih izvršb ter administrativnih prepovedi.


Nimam pojma več[sm=smiley13.gif]
Jaz vem samo tisto kar mi je tašča povedala ne vem pa ne kaj ona prejema po pošti kaj pa ne.




Tippi -> RE: Kredit (24.10.2012 12:04:01)


IZVIRNO SPOROČILO: pikicapia

Ne,ne nič ni vroče krvi zakaj le?
Jaz sem ji lepo povedala,da naj na banki razloži kakšna je situacija in ji bojo povedali ali dobi kredit ali ne.Midva ji ne moreva pomagati,ker tudi že imava kredit.
Ji je pa rekla na banki,da naj prinese zadnji izpisek,ki ga je prejela domov in to je bilo junuja.


Prosim ne zameri, ampak kar malo smešno! [sm=smiley36.gif] Mislim, da je referentki na banki bilo logično kaj pomeni zadnji in ni pomislila na to, da zdaj upokojenci ne prejemajo več teh odrezkov, vama pa bi tudi lahko bilo logično, tudi če se je nerodno izrazila referentka, da zadnji pomeni pač zadnji mesec.

jao jao [sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 12:11:20)

Če ji je povedali,da ne prejemajo več vsak mesec izpiskov in je rekla,da naj prinese tistega katerega je nazadnje prejela domov no!!
Pol pa ona ne ve zakaj je tam al kako?


Saj se ne mislim prerekati tule z vami,ker nima smisla.




Tutan -> RE: Kredit (24.10.2012 12:25:35)

Prav [sm=smiley36.gif]
Želim vam veliko sreče [sm=smiley1.gif]




Tutan -> RE: Kredit (24.10.2012 12:26:50)


IZVIRNO SPOROČILO: pikicapia

Če ji je povedali,da ne prejemajo več vsak mesec izpiskov in je rekla,da naj prinese tistega katerega je nazadnje prejela domov no!!
Pol pa ona ne ve zakaj je tam al kako?


Saj se ne mislim prerekati tule z vami,ker nima smisla.



Ona že ve, zakaj in kako je tam, samo ne ve pa vsake podrobnosti o državljanju RS, ki pride zaprosit za kredit, koliko in kaj je on kreditno sposoben, brez dokazil in papirjev. Kapiš?




Anonimen -> RE: Kredit (24.10.2012 12:32:44)

Ona že ve, zakaj in kako je tam, samo ne ve pa vsake podrobnosti o državljanju RS, ki pride zaprosit za kredit, koliko in kaj je on kreditno sposoben, brez dokazil in papirjev. Kapiš?


Če je vodja poslovalnice bi pa menda vedela katere papirje rabiš za odobritev kredita?[sm=smiley36.gif]

Mogoče pa delaš na banki in veš kako to gre[sm=zmeden.gif]


Hvala vsem za odgovore in LEP DAN še naprej[sm=smiley1.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>