|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:41:18   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....



4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.



Tutan, tut jaz se ne morem strinjati!
Kakšne enotne cene in otroški dodatki, če so plače tako različne!!!

Mi se mormo zelo potrudit, da imamo toplo kosilo na mizi. Plača:820 evrov, otroški dodatek: 100 evrov, vrtec:90 evrov. In še kredit zraven! Si žal ne moremo privoščiti nobenih kavic in pijačk; varčevanje-kaj je že to?!?!?user posted image

Sem bila jezna, ko sem enkrat na 24 ur vidla neko žensko, ko je jokala zaradi recesije in novega zakona glede socialnih transferjev. Rekla je, da imata z možem 2400 evrov plače skupaj, enega otroka v vrtcu, drugega na poti. In je ženska jokala, da ne ve, kako bo zmogla plačevat še za drugega otroka vrtec z novim zakonom. Da se bo verjetno morala vikendu odpovedat! Nekateri se kruha in paštete ne morejo privoščit, ona pa je jokala, da ne bo več mogla vikenda imet, in ne bo več mogla varčevati za pokojnino...user posted image Me je to zelo pogrelo!!!user posted image


Na 890€ na familijo? Potem si 100% v 1.plačilnem razredu za vrtec. Če pa imata vsak 890€ je pa znesek na družino na mesec 1780€. Če pa s 1780€ na mesec ne moreš zagotovit otroku toplega obroka, pa tut ne vem. Za moje pojme: z lahkoto.

Kakorkoli, predenj vse skočite v luft - dajmo na mizo plačilne liste nekoga z 1200€ plače in nekoga z 600€ plače. Logično, da da državi tisti z več tudi več. Zakaj potem ne enotnih otroških, enotnega plačila vrtca? Saj tisti z 1200€ bo še vedno dajal veliko več državi, kot pa tisti s 600€?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:47:59   
tashq
Mi imamo 800 evrov na 3 družinske člane. In to če je veliko sobot, nedelj in popoldanskega dela. Kar računaj, da se pri nas recimo vrtec in otroški dodatek izničita (razlike je v bistvu za 6 evrov), potem pa poglej, da nam ostane za hrano, položnice in vse ostalo 800 evrov. Koliko ti porabiš za položnice (brez vrcta), hrano in vse ostalo? Sigurno več kot jaz, ker imaš tudi iz kje vzeti.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:51:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Kakorkoli, predenj vse skočite v luft - dajmo na mizo plačilne liste nekoga z 1200€ plače in nekoga z 600€ plače. Logično, da da državi tisti z več tudi več. Zakaj potem ne enotnih otroških, enotnega plačila vrtca? Saj tisti z 1200€ bo še vedno dajal veliko več državi, kot pa tisti s 600€?


Zaradi socialne solidarnosti....?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:52:06   
tashq
Prosim, preberi, kaj napišem: nimam 1200 evrov plače, ne 890, in ne 1780. 3- članska družina (moja) ima plače 820 evrov v dobrih pogojih in 780 v slabih. Povprečje je okoli 800 evrov.

In nismo v 1. plačilnem razredu, ampak v 3. (plačujemo 20% vrtca).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:58:04   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Kakorkoli, predenj vse skočite v luft - dajmo na mizo plačilne liste nekoga z 1200€ plače in nekoga z 600€ plače. Logično, da da državi tisti z več tudi več. Zakaj potem ne enotnih otroških, enotnega plačila vrtca? Saj tisti z 1200€ bo še vedno dajal veliko več državi, kot pa tisti s 600€?


Zaradi socialne solidarnosti....?


Ok, liliana, prav, zaradi socialne solidarnosti. Se ne grem več. Pač pravim, da bi bilo logično in pošteno, da 'zaradi socialne solidarnosti' nekdo z več prihodka tudi več da, otroški dodati pa naj bodo za vse enaki, enako plačilo vrtca (kot je v drugih državah recimo praksa, pa nisem nikjer zasledila, da so manj socialno solidarni?). Poleg tega pri res težkih primerih, torej po cca 600 ali 800€ na družino se lahko zaprosi za dodatne subvencije - pri teh enostavno vem in želim, da se jim pomaga (ali pa pač recimo 200€ na družinskega člana, pač naredijo neko mejo). Pa v bistvu nihče ne bo prikrajšan za nič. Se bi pa res morala potegnit neka meja ODja na otroka.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:58:08   
tashq
Zakaj ne enotnih otroških, enotnega plačila vrtca?

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja....samo otrok staršev, kjer je dohodek na družinskega člana 1000 ali 1300 EUR in več ne bo zaradi 100 EUR otroškega dodatka nič kaj bolj kvalitetneje živel.....

Otrok staršev, kjer je pa dohodek na družinskega člana 300 EUR, pa bo zaradi 150 EUR otroškega dodatka precej bolj kvalitetneje živel.....

Zato je verjetno tudi pri otroških dodatkih "vsiljena" socialna kategirija....ravno zaradi tega zagotavljanja kvalitetnega življenja otrok......

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:05:52   
tashq
Primer: Poenoteni otroški dodatki in plačilo vrtca. Recimo, da v tem primeru se to izniči in staršem za preživljanje družine ostane le njihova plača. ( Zdaj tistim z nižjo plačo ostane nekaj več denarja od OD, tisti z večjo plačo pa so v "minusu")

Torej tudi če družina z večjimi dohodki plačuje večji davek, sem skoraj 100%, da ima na koncu še vedno več denarja, kot tista z manj dohodki. Tak je današnji sistem: bogati bogatijo, revni so še bolj revni, srednjega sloja pa ni.

Če pa se z OD in plačilom vrtca gleda še na plače staršem, se pa vsaj malo pokompenzirajo te razlike med družinami. (čeprav starši iz OD kupijo kruh).


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:20:33   
petea
tashq, liliana,

enotni OD bi bil smiseln kot nekakšen univerzalni dohodek otroka, da se mu zagotovi dobrine, storitve, ki jih drugače morda ne bi - npr. zaradi izgovorov staršev;

a to ne bi smela biti socialna kategorija;

za reševanje finančnih težav družin bi morali biti bolj razviti drugi mehanizmi in drugače delovati cel sistem (od zagotavljanje primernega delovnega okolja in plač, bivališč ...), in sicer tako, da se ne bi niti izplačalo, še manj pa toleriralo izkoriščanje sistema na vseh ravneh (od najvišjih funkcionarjev do vseh, ki se 'morajo' posluževati raznih prikrivanj dejanskega stanja);

sistem, kot je nastavljen trenutno, destimulira družine h konstruktivnemu prispevku družbi in k učenju mladih, kako izigravati in spodkopavati sisteme, namesto jih aktivno graditi in bil del njih;



Tudi mene še zanima, zakaj je v resnici tako nesprejemljiv sistem enotnega OD? Zakaj pa lahko to funkcionira v Avstriji?


Še to: zanima me, zakaj se uporablja termin 'socialno ogrožen', če pa gre v bistvu za 'finančno ogroženost' nekoga?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:35:35   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
Primer: Poenoteni otroški dodatki in plačilo vrtca. Recimo, da v tem primeru se to izniči in staršem za preživljanje družine ostane le njihova plača. ( Zdaj tistim z nižjo plačo ostane nekaj več denarja od OD, tisti z večjo plačo pa so v "minusu")

Torej tudi če družina z večjimi dohodki plačuje večji davek, sem skoraj 100%, da ima na koncu še vedno več denarja, kot tista z manj dohodki. Tak je današnji sistem: bogati bogatijo, revni so še bolj revni, srednjega sloja pa ni.

Če pa se z OD in plačilom vrtca gleda še na plače staršem, se pa vsaj malo pokompenzirajo te razlike med družinami. (čeprav starši iz OD kupijo kruh).




tashq,
in zakaj je to tako nesprejemljivo?

Zakaj je bolj sprejemljiv zdajšnji sistem, da se nekdo več denarja dobi (z manj dela ali celo nedelom), kot pa si ga zasluži drug s svojimi sposobnostmi?

P.S.: Vsi načini pridobivanja premoženja, zreli za razne kazenske in podobne preiskave, naj bodo izvzeti iz debate.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:39:36   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: petea

tashq, liliana,

enotni OD bi bil smiseln kot nekakšen univerzalni dohodek otroka, da se mu zagotovi dobrine, storitve, ki jih drugače morda ne bi - npr. zaradi izgovorov staršev;

a to ne bi smela biti socialna kategorija;

za reševanje finančnih težav družin bi morali biti bolj razviti drugi mehanizmi in drugače delovati cel sistem (od zagotavljanje primernega delovnega okolja in plač, bivališč ...), in sicer tako, da se ne bi niti izplačalo, še manj pa toleriralo izkoriščanje sistema na vseh ravneh (od najvišjih funkcionarjev do vseh, ki se 'morajo' posluževati raznih prikrivanj dejanskega stanja);

sistem, kot je nastavljen trenutno, destimulira družine h konstruktivnemu prispevku družbi in k učenju mladih, kako izigravati in spodkopavati sisteme, namesto jih aktivno graditi in bil del njih;



Tudi mene še zanima, zakaj je v resnici tako nesprejemljiv sistem enotnega OD? Zakaj pa lahko to funkcionira v Avstriji?


Še to: zanima me, zakaj se uporablja termin 'socialno ogrožen', če pa gre v bistvu za 'finančno ogroženost' nekoga?



Se strinjam s tabo, da je OD namenjen za dobrobit otroka. Kaj pa če ne moreš otroku kupit hrane s svojo plačo? Mu boš raje z OD kupil igračo (oz. nekaj podobnega), ker je OD pač temu namenjen?

Prav tako se strinjam s tabo, da bi morali biti za reševanje finančnih težav družine razviti drugi mehanizmi, druge oblike pomoči, da bi OD bil porabljen le za dobrobit otroka. Pa žal ni tako!

Glede Avstrije: kdaj so pri njih to uvedli? So se pri njih tudi tako kregali glede tega, kakor se mi? Sigurno so se! Pa so se počasi navadili. Nekateri zaradi tega živijo bolje, nekateri pa slabše. Kregat se pa ne splača, so verjetno ugotovili. Prav tako, kot smo se tukaj v Sloveniji kregal zaradi tega novega zakona o socialnih transferjih. Dosegli nismo nič in se probamo prilagodit.

Pa še zadnje tvoje vprašanje glede socialne ogroženosti: finančna ogroženost VEDNO vodi tudi v socialno ogroženost. Kdor nima denarja (je finančno ogrožen), ne more ven na kofe s prijatelji, ne more otroka peljati v ZOO, mu ne more kupiti sladoleda, če sosedova mami kupi vašemu čokoladico, se je v nadalje izogibaš, ker te je sram, ker njenemu otroku ne moreš kupiti čokoladice....Postaneš socialno ogrožen.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:42:25   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
Primer: Poenoteni otroški dodatki in plačilo vrtca. Recimo, da v tem primeru se to izniči in staršem za preživljanje družine ostane le njihova plača. ( Zdaj tistim z nižjo plačo ostane nekaj več denarja od OD, tisti z večjo plačo pa so v "minusu")

Torej tudi če družina z večjimi dohodki plačuje večji davek, sem skoraj 100%, da ima na koncu še vedno več denarja, kot tista z manj dohodki. Tak je današnji sistem: bogati bogatijo, revni so še bolj revni, srednjega sloja pa ni.

Če pa se z OD in plačilom vrtca gleda še na plače staršem, se pa vsaj malo pokompenzirajo te razlike med družinami. (čeprav starši iz OD kupijo kruh).




tashq,
in zakaj je to tako nesprejemljivo?

Zakaj je bolj sprejemljiv zdajšnji sistem, da se nekdo več denarja dobi (z manj dela ali celo nedelom), kot pa si ga zasluži drug s svojimi sposobnostmi?

P.S.: Vsi načini pridobivanja premoženja, zreli za razne kazenske in podobne preiskave, naj bodo izvzeti iz debate.


Se opravičujem petea, ampak ne razumem tvojega vprašanja.user posted image Bi mi ga lahko malo drugače postavila?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:46:55   
Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Hja, neki so zamuštrali z odločbami, ker sem imela OD od 1.3., ko so pa naredili odločbo za vrtec, so mi pa spremenili in dali OD od 1.1. Sami so krivi, kaj pa miksajo in prestavljajo te datume. Razumem, da želijo narediti enostno za vse, da bi oddajali decembra za vse socialne transferje sam pol bi lahko bila že prva odločba do konca leta... Sej bomo uredili, sem že klicala in delajo na tem.

Dej, ne govor... mislim, da take kolobocije, ko se pa zdej grejo s temi odločbami pa tud no... ej, letos sem dobila že ŠTIRI odločbe za OD (ko mi je lanska potekla, sem dala novo, čakala ko munjena, dobila, se pritožila, dobila novo, dala not za vrtec in sem dobila še novo odločbo za od, se pritožila, dobila novo...) tazadnja mi velja sicer do septembra 2013, ampak ker imam odločbo za vrtec do konca leta, bom dala novo vlogo not in seveda, da bojo tud za OD spet zmučkali nekaj na novo... pa a lahko vsak mesec letam tam po CSD s temi papirji?? Sej ni čudno, da si na enih CSDjih še zdej niso na čisto prišli, no...user posted image ... Tako da tu se pa popolnoma strinjam z idejo o enotnem od in enotni ceni plačila vtrca... drugje to sicer laufa, sam pri nas in našem nacionalnem karakterju (beri FAUŠIJI) to ne vem, če bo kdaj izvedljivo... sej boh ne dej, da sosed zasluži 10 eur več... mah... brez veze o tem sploh razpravljat...

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 12:53:54   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tashq, liliana,

enotni OD bi bil smiseln kot nekakšen univerzalni dohodek otroka, da se mu zagotovi dobrine, storitve, ki jih drugače morda ne bi - npr. zaradi izgovorov staršev;

a to ne bi smela biti socialna kategorija;

za reševanje finančnih težav družin bi morali biti bolj razviti drugi mehanizmi in drugače delovati cel sistem (od zagotavljanje primernega delovnega okolja in plač, bivališč ...), in sicer tako, da se ne bi niti izplačalo, še manj pa toleriralo izkoriščanje sistema na vseh ravneh (od najvišjih funkcionarjev do vseh, ki se 'morajo' posluževati raznih prikrivanj dejanskega stanja);

sistem, kot je nastavljen trenutno, destimulira družine h konstruktivnemu prispevku družbi in k učenju mladih, kako izigravati in spodkopavati sisteme, namesto jih aktivno graditi in bil del njih;



Tudi mene še zanima, zakaj je v resnici tako nesprejemljiv sistem enotnega OD? Zakaj pa lahko to funkcionira v Avstriji?


Še to: zanima me, zakaj se uporablja termin 'socialno ogrožen', če pa gre v bistvu za 'finančno ogroženost' nekoga?



Se strinjam s tabo, da je OD namenjen za dobrobit otroka. Kaj pa če ne moreš otroku kupit hrane s svojo plačo? Mu boš raje z OD kupil igračo (oz. nekaj podobnega), ker je OD pač temu namenjen?



Zakaj bi enotni OD ogrožal namembnost ODja? Eni bi prav tako z njim kupili hrano, drugi igračo, tretji bi ga naložili za otrokovo prihodnost, eni bi z njim pokrili otrokove dodatne dejavnosti, eni pa vrtec, šolsko prehrano? Namenjen je otroku in naj se ga za otroka porabi. Kaj ima socialni status s tem za kaj bo nekdo namenil OD? Prvotno gledamo na to, da zagotovimo življenjsko potrebne zadevščine, če pa to lahko pokrijemo iz svojih dohodkov (in zame - za tem stojim - je dejstvo, da odgovoren starš vsaj večinoma otrokovega otroštva zagotavlja njegovo prehrano in osnovne življenjske potrebšične zanj - iz svojih sredstev in ne iz sredstev OD), pa lahko OD namenimo za karkoli drugega.
In v tem primeru ne gledamo na ekstreme - če se nekdo znajde v življenjski situaciji, da OD predstavlja vir denarja, ki zagotavlja otrokovo in njegovo preživetje, se mora čimprej iz te situacije spravit. Ok, lahko traja nekaj mesecev, leto - ampak po letu dni intenzivnega iskanja dodatnega zaslužka, se vedno nekaj najde (spustiš standarde in greš čistituser posted image ). Po eni strani smo ravno zaradi te situacije tam kjer smo - (in kar te je spraševala petea) - ljudjem je preveč lagodno v situaciji, kjer so se znašli, ker imamo (še vedno) močan socialen sistem in ta sistem so ljudje začeli izkoriščati. In logično je bilo, da se bodo stvari začele zaostrovat.
Ampak tukaj še vseeno ne razumem, kaj ima s tem enotni OD?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:12:52   
dreamhorse
Nisem hotela debatirat, pa vendar.
A kg kruha tudi za revne stane manj, za bogate pa več?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:17:07   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Zakaj bi enotni OD ogrožal namembnost ODja?



IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Kaj ima socialni status s tem za kaj bo nekdo namenil OD?


Saj ga ne ogroža. Vendar nekateri starši le zato, ker imajo večji OD in manjšo položnico za vrtec, lažje preživijo. Žal tako je. Drugi sistemi za pomoč družinam v stiski niso dovolj razviti.

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Prvotno gledamo na to, da zagotovimo življenjsko potrebne zadevščine, če pa to lahko pokrijemo iz svojih dohodkov (in zame - za tem stojim - je dejstvo, da odgovoren starš vsaj večinoma otrokovega otroštva zagotavlja njegovo prehrano in osnovne življenjske potrebšične zanj - iz svojih sredstev in ne iz sredstev OD), pa lahko OD namenimo za karkoli drugega.


In kaj če starši niso sposobni iz svoje plače poravnavat vsega za življenje nujnega? Se pa opravičujem: tudi jaz se imam za odgovornega starša, čeprav včasih tudi iz OD kupim kruh!!!

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Po eni strani smo ravno zaradi te situacije tam kjer smo - (in kar te je spraševala petea) - ljudjem je preveč lagodno v situaciji, kjer so se znašli, ker imamo (še vedno) močan socialen sistem in ta sistem so ljudje začeli izkoriščati. In logično je bilo, da se bodo stvari začele zaostrovat.



Seveda se izkorišča, če tako praviš. (Zakaj že izkorišča: saj tako meni, kot tebi pripada OD) Če že izkoriščamo, izkoriščamo zato, ker drugače ne gre. Država bi morala najprej poskrbeti za druge stvari, potem se pa strinjam z enotnimi OD in enotno položnico za vrtec. Pa mi razloži, kako naj moja družina po tvoje preživi? 800 plače+100 OD- 90 vrtec. Seveda tudi do socialne pomoči nismo upravičeni (previsok cenzus). Pa pustimo kredit.
Pa ni treba začenjati z dodatnim delom (delamo že nekaj časa na tem, pa nismo izbirčni).

Še enkrat povem: v trenutni situaciji v državi, enotni OD ne bi funkcioniral. Seveda, za "bogate" bi. Kaj na pa revni?
Pa še eno hipotetično vprašanje:koliko po tvoje pa na bi znašal enotni OD in enotna položnica za vrtec?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:20:00   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Nisem hotela debatirat, pa vendar.
A kg kruha tudi za revne stane manj, za bogate pa več?



Ne, ampak revni bo kupil tisti kruh za 70 centov, bogati pa tisti za 3 evre.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:25:15   
Tutan
Dajva najprej razčistit, kaj je zate bogat človek?

Da lahko nadalje diskutirava - verjetno pri vas ena plača znese 800€? Kaj pa dela drugi? Nekako mi ne gre v račun, da bi oba skupaj zaslužila 800€, ker če bi imela tako nizke plače, vama morajo izplačat dodatek do minimalne plače (podjetje). V tem primeru bi vajin mesečni znesek narastel za 400€.
Še vedno mi ne gre v račun višina plačila vrtca in ODja, ker je OD previsok za tako plačilo vrtca. Bom si zdaj vzela minuto časa in šla realno preračunat - ali so vam nekaj zafrknili, ali pa ne govoriš o realnih zneskih plače.
In zakaj se ti zdi tak problem, če bi recimo vsi dobivali ODja 100 ali 120€ (zaradi mene tudi 90€) - znesek za vrtec pa bi bil enoten - recimo 80€ za vse. Spet poudarjam - za nekoga v situaciji, ki ogroža preživetje njega in njegove družine se bi pač uvedle določene subvencije.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:28:45   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Tako da tu se pa popolnoma strinjam z idejo o enotnem od in enotni ceni plačila vtrca... drugje to sicer laufa, sam pri nas in našem nacionalnem karakterju (beri FAUŠIJI) to ne vem, če bo kdaj izvedljivo... sej boh ne dej, da sosed zasluži 10 eur več... mah... brez veze o tem sploh razpravljat...


Ravno z neenotnimi Od-ji in plačili za vrtec se pokompenzira (oz. se vsaj naj bi), da bi imeli vsi iste evre na koncu v denarnici.

Ne razumem vas: nekdo s 3000 dohodka naj ima še dodatno državno pomoč 500 evrov, prav tako pa tisti s 500 evri dohodka. S tem se dela še večji prepad med družinami. Samo bogati in samo revni, nobenega srednjega sloja. Zakaj bi morala država bogatim pomagati, če imajo že tako dovolj velike dohodke, da brez problema preživijo? Da si lahko kupijo še en vikend? V tem sistemu, kot je danes, imajo bogati še vedno več denarja kot revni, tudi z večjimi davki in večjimi položnicami in brez OD.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:30:29   
Tutan
Ok, ker imajo na CSD Šiška tako fino narejeno, da lahko na uč preletiš, in glede na to, da dobivaš 100€ ODja (pa nekako sem sklepala, da je to drugi d.razred, ki znaša 98€), po vsej logiki plačuješ za otroka vrtec 10%, kar definitivno ne znese 90€, tudi če je v prvi starostni skupini.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:37:34   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Dajva najprej razčistit, kaj je zate bogat človek?

Da lahko nadalje diskutirava - verjetno pri vas ena plača znese 800€? Kaj pa dela drugi? Nekako mi ne gre v račun, da bi oba skupaj zaslužila 800€, ker če bi imela tako nizke plače, vama morajo izplačat dodatek do minimalne plače (podjetje). V tem primeru bi vajin mesečni znesek narastel za 400€.
Še vedno mi ne gre v račun višina plačila vrtca in ODja, ker je OD previsok za tako plačilo vrtca. Bom si zdaj vzela minuto časa in šla realno preračunat - ali so vam nekaj zafrknili, ali pa ne govoriš o realnih zneskih plače.
In zakaj se ti zdi tak problem, če bi recimo vsi dobivali ODja 100 ali 120€ (zaradi mene tudi 90€) - znesek za vrtec pa bi bil enoten - recimo 80€ za vse. Spet poudarjam - za nekoga v situaciji, ki ogroža preživetje njega in njegove družine se bi pač uvedle določene subvencije.


Dobro, kdo je bogat, kdo ni, se res lahko kregamo. Bom v nadalje govorila tisti, z večjimi plačami.
Ne, pri nas je ena plača 800 evrov, jaz sem pa brezposelna, ravno izgubila status študenta. Kako to misliš, da je OD previsok za tako plačilo vrtca? Se mi žal zdi še premajhen, ali pa je vrtec predrag, nekaj od tega.

V tvojem primeru glede enotnega OD (recimo 100 evrov) in enotnega vrtca (recimo 80 evrov). Torej je vsaka družina v Sloveniji, dobila od države dodatnih 20 evrov. Tisti, ki imajo visoke plače (recimo 2000 evrov), jim ta znesek nič ne pomeni. Tisti, ki pa ima plačo 500 evrov, pa bi bili veseli, če bi od države dobili kaj več. Kot sem v prejšnem postu rekla, s tem bogati le bogatijo, revni pa "revnijo". user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:39:22   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Tako da tu se pa popolnoma strinjam z idejo o enotnem od in enotni ceni plačila vtrca... drugje to sicer laufa, sam pri nas in našem nacionalnem karakterju (beri FAUŠIJI) to ne vem, če bo kdaj izvedljivo... sej boh ne dej, da sosed zasluži 10 eur več... mah... brez veze o tem sploh razpravljat...


Ravno z neenotnimi Od-ji in plačili za vrtec se pokompenzira (oz. se vsaj naj bi), da bi imeli vsi iste evre na koncu v denarnici.

Ne razumem vas: nekdo s 3000 dohodka naj ima še dodatno državno pomoč 500 evrov, prav tako pa tisti s 500 evri dohodka. S tem se dela še večji prepad med družinami. Samo bogati in samo revni, nobenega srednjega sloja. Zakaj bi morala država bogatim pomagati, če imajo že tako dovolj velike dohodke, da brez problema preživijo? Da si lahko kupijo še en vikend? V tem sistemu, kot je danes, imajo bogati še vedno več denarja kot revni, tudi z večjimi davki in večjimi položnicami in brez OD.



Hm, a dava še tole razčistit? Državne pomoči maš 500€? What?

In verjemi, ne rabiš imeti 3000€, da padeš v razred brez ODja. Vsaj jaz jih nimam. Sem se pa zelo potrudila in iskala kak Švicarski bančni račun, pa sem ga očitno tako dobro skrila, da ga niti sama ne najdem user posted image
Govoriš bedarije. Boljše, da nehaš gledat TV, če te tisti vikend tako boli, da ne moreš mimo njega. Za moje pojme - če si delaven in priden, pa če znaš kak € prišparat, potem ni misija nemogoče kupit novo, večje stanovanje, kakšno hiško, ali pa po želji, lesen vikend.

p.s.: mi kruh večinoma pečemo.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:40:27   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, ker imajo na CSD Šiška tako fino narejeno, da lahko na uč preletiš, in glede na to, da dobivaš 100€ ODja (pa nekako sem sklepala, da je to drugi d.razred, ki znaša 98€), po vsej logiki plačuješ za otroka vrtec 10%, kar definitivno ne znese 90€, tudi če je v prvi starostni skupini.


Bi bila vesela, da bi bilo tako, pa ni.

Imaš prav, OD znaša nekje 97,xx evrov, vrtec pa plačujemo 20% (3. plačilni razred), 1. starostna skupina in znaša 91,xx evrov.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:43:32   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Dajva najprej razčistit, kaj je zate bogat človek?

Da lahko nadalje diskutirava - verjetno pri vas ena plača znese 800€? Kaj pa dela drugi? Nekako mi ne gre v račun, da bi oba skupaj zaslužila 800€, ker če bi imela tako nizke plače, vama morajo izplačat dodatek do minimalne plače (podjetje). V tem primeru bi vajin mesečni znesek narastel za 400€.
Še vedno mi ne gre v račun višina plačila vrtca in ODja, ker je OD previsok za tako plačilo vrtca. Bom si zdaj vzela minuto časa in šla realno preračunat - ali so vam nekaj zafrknili, ali pa ne govoriš o realnih zneskih plače.
In zakaj se ti zdi tak problem, če bi recimo vsi dobivali ODja 100 ali 120€ (zaradi mene tudi 90€) - znesek za vrtec pa bi bil enoten - recimo 80€ za vse. Spet poudarjam - za nekoga v situaciji, ki ogroža preživetje njega in njegove družine se bi pač uvedle določene subvencije.


Dobro, kdo je bogat, kdo ni, se res lahko kregamo. Bom v nadalje govorila tisti, z večjimi plačami.
Ne, pri nas je ena plača 800 evrov, jaz sem pa brezposelna, ravno izgubila status študenta. Kako to misliš, da je OD previsok za tako plačilo vrtca? Se mi žal zdi še premajhen, ali pa je vrtec predrag, nekaj od tega.

V tvojem primeru glede enotnega OD (recimo 100 evrov) in enotnega vrtca (recimo 80 evrov). Torej je vsaka družina v Sloveniji, dobila od države dodatnih 20 evrov. Tisti, ki imajo visoke plače (recimo 2000 evrov), jim ta znesek nič ne pomeni. Tisti, ki pa ima plačo 500 evrov, pa bi bili veseli, če bi od države dobili kaj več. Kot sem v prejšnem postu rekla, s tem bogati le bogatijo, revni pa "revnijo". user posted image



O tem sem prej govorila. Tvoja trenutno situacija je takšna. Če si bila pridna in doštudirala - slej kot prej se bo nekaj našlo. Tudi če greš delat v trgovino, glej faks imaš in ko bo priložnost, ga boš lahko izkoristila. Bolje, kot to, da bi priložnost prišla, ti pa šole ne bi imela narejene in glej ga zlomka - ne bi mogla napredovat.
Kakorkoli - ne rabiš mi govorit, sama sem naredila del faksa do konca ko sem imela otroka. Pa smo se dolgo lovili, pa čakali na priložnost, pa je priložnost prišla, pa bodo padci, pa vzponi - samo lej - imam zdrave roke in lahko delam (tudi v proizvodnji, če je treba) - in dokler bom imela dve zdravi roki se bom borila za nas doma (enako partner). Če pa ne bi imela teh ''dveh zdravih rok'' bi pač sedela doma in jokala.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:46:15   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ne razumem vas: nekdo s 3000 dohodka naj ima še dodatno državno pomoč 500 evrov, prav tako pa tisti s 500 evri dohodka. S tem se dela še večji prepad med družinami. Samo bogati in samo revni, nobenega srednjega sloja. Zakaj bi morala država bogatim pomagati, če imajo že tako dovolj velike dohodke, da brez problema preživijo? Da si lahko kupijo še en vikend? V tem sistemu, kot je danes, imajo bogati še vedno več denarja kot revni, tudi z večjimi davki in večjimi položnicami in brez OD.



Hm, a dava še tole razčistit? Državne pomoči maš 500€? What?

In verjemi, ne rabiš imeti 3000€, da padeš v razred brez ODja. Vsaj jaz jih nimam. Sem se pa zelo potrudila in iskala kak Švicarski bančni račun, pa sem ga očitno tako dobro skrila, da ga niti sama ne najdem user posted image
Govoriš bedarije. Boljše, da nehaš gledat TV, če te tisti vikend tako boli, da ne moreš mimo njega. Za moje pojme - če si delaven in priden, pa če znaš kak € prišparat, potem ni misija nemogoče kupit novo, večje stanovanje, kakšno hiško, ali pa po želji, lesen vikend.

p.s.: mi kruh večinoma pečemo.


Tole sem jaz napisala hipotetično!!!
Ali naj nekdo s 3000 evri plače dobi državne pomoči še 500 evrov, prav tako pa tudi tisti s 500 evri plače? To je bil moj primer enotnih OD! Nisem rekla, da imam JAZ 500 evrov pomoči, niti da imaš TI 3000 evrov plače!

Glede tvoje kruha: tudi mi pečemo kruh, je ceneje, čeprav smo mogli peč za kruh na obroke kupit.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 13:50:38   
dreamhorse

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Nisem hotela debatirat, pa vendar.
A kg kruha tudi za revne stane manj, za bogate pa več?



Ne, ampak revni bo kupil tisti kruh za 70 centov, bogati pa tisti za 3 evre.


To že, ampak od obeh si sit, tako kot otroku "bogatega" v vrtcu enako nudijo, kot otroku "revnega". (se opravičujem za te besede v oklepajih, nerada jih uporabljam)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Berete?
Lilita

Ste ta teden že brali kakšno knjigo?

Da (43%)

Ne (57%)


Število vseh glasov: 47

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!