utesnitev izvržbe/preživnina (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


zelda35 -> utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 12:52:14)

...mi lahko katera pomaga PROSIM.
Kako to zgleda, kaj moram napisat itd.[sm=zmeden.gif]
Je pa glede preživnine. Delna plačila so bila nakazana v letu 2008 in 2009...in do pred kratkim nič.
Po dogovoru mi zdaj že dva meseca nakazuje manjšo vsoto, ker zaenkrat ne more vsega poplačat.
Se pa na te pravne zadeve bolj slabo spoznam[sm=smiley36.gif]

Hvala, vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lep dan.




Tutan -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 12:54:31)


IZVIRNO SPOROČILO: zelda35

...mi lahko katera pomaga PROSIM.
Kako to zgleda, kaj moram napisat itd.[sm=zmeden.gif]
Je pa glede preživnine. Delna plačila so bila nakazana v letu 2008 in 2009...in do pred kratkim nič.
Po dogovoru mi zdaj že dva meseca nakazuje majnšo vsoto, ker zaenkrat ne more vsega poplačat.
Se pa na te pravne zadeve bolj slabo spoznam[sm=smiley36.gif]

Hvala, vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lep dan.



Obrni se na preživninski sklad (da ti dajo preživnino, mislim da nekaj %, okoli 80% in oni to terjajo od njega), za razliko pa idi v tožbo. Blablabla, ne more vsega plačat - tudi ti ne moreš sama skrbet za otroka in mu nič ne dat v usta ali ga ne oblečt, ker on ne more nakazat preživnine (malo sarkastično, ampak vseeno).




Tippi -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 12:58:41)

IZVIRNO SPOROČILO: zelda35

...mi lahko katera pomaga PROSIM.
Kako to zgleda, kaj moram napisat itd.[sm=zmeden.gif]
Je pa glede preživnine. Delna plačila so bila nakazana v letu 2008 in 2009...in do pred kratkim nič.
Po dogovoru mi zdaj že dva meseca nakazuje manjšo vsoto, ker zaenkrat ne more vsega poplačat.
Se pa na te pravne zadeve bolj slabo spoznam[sm=smiley36.gif]

Hvala, vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lep dan.



Ne razumem kaj te zanima? čist splošno kaj pomeni utesnitev izvršbe? če se vodi izvršilni postopek na preživino za nazaj (je torej določen znesek!) in če ti je v tem času že kaj plačal, potem moraš vložiti (pooblaščenec?) na sodišče vlogo (podatek o tem, koliko ti je že plačal in da v tem znesku utesnjuješ izvršbo). In se za ta znesek zmanjša oziroma utesni izvršba. ter da vztrajaš še pri izplačilu preostalega zneska.

če je pa kaj drugega, potem pa bolj konkretno vprašaj. mrbit znam razložit. [sm=smiley1.gif]




zelda35 -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 13:46:23)

Glede preživninskega sklada že imam urejeno.
Je pa od takrat ko sem nazadnje vlagala izvržbo minilo že cca. 3 leta, tako, da vem, da jo bom morala spet vložit, mi
je pa že do takrat bil dolžan okrog 6000 eur (odšteta preživnina iz JPS in delnih nakazil)...nove računice sploh ne delam več, ker nimam upanja, da bom kdaj vidla celoten znesek preživnine...Ma sem se že takrat, ko sva se dogovarjala o višini preživnine zahtevala, neko normalno preživnino, ampak je on vstrajal, da je tisto premalo in da bo dajal več...tako, da so potem na CSD sprejeli njegov predlog. In do predkratkim, ko je zvedel, nisem imela z njim prav nobenega kontakta. Sporočila sem mu le, da imam dolgotrajno bolnega otroka in da imam zaradi tega tudi več izdatkov, se je ponudil, da mi nekaj nakazuje. Vseeno boljše kot nič. Vrača pa tudi preživninskemu skladu.


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi



Ne razumem kaj te zanima? čist splošno kaj pomeni utesnitev izvršbe? če se vodi izvršilni postopek na preživino za nazaj (je torej določen znesek!) in če ti je v tem času že kaj plačal, potem moraš vložiti (pooblaščenec?) na sodišče vlogo (podatek o tem, koliko ti je že plačal in da v tem znesku utesnjuješ izvršbo). In se za ta znesek zmanjša oziroma utesni izvršba. ter da vztrajaš še pri izplačilu preostalega zneska.

če je pa kaj drugega, potem pa bolj konkretno vprašaj. mrbit znam razložit. [sm=smiley1.gif]


Jap, okrog tega me zanima. In kako zgleda vloga...Jo lahko sama napišem?




Tippi -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 14:01:06)

Jap, okrog tega me zanima. In kako zgleda vloga...Jo lahko sama napišem?


[sm=smiley1.gif]
Kako si pa izvršbo vložila? sama ali preko pooblaščenca (odvetnika)? ali si takrat imela BPP - brezplačno pravno pomoč? Vse odvisno od tega, kdo ti je postopek vodil. če si ga sama, kar sicer malo dvomim, potem sama lahko sama tudi vložiš vlogo. v pozivu ti piše, če so ti slučajno postavili kakšen rok za utesnitev izvršbe. potem pazi da ga ne prekoračiš. je pa čisto enostavna vloga, napišeš jo lahko tudi kot dopis.navedeš kolikšen znesek ti je bil do danes plačan in da v tej višini utesnjuješ zahtevek oziroma izvršbo, da pa pri ostalem vztrajaš pri plačilu. podpis, datum in to je to [sm=smiley1.gif]





zelda35 -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 14:13:45)

izvržbo sem vložila sama...brez odvetnika in tudi brez pravne pomoči, na vložišču, so mi povedali kako in kaj moram vpisat in izpolnit...izvržba je brez rubeža vrednih stvari. Časa imam 15 dni. Sem pa vlogo tudi morala dopolniti- so sporočili kaj manjka. Nekajkrat sem bila na obravnavi (sama).




Tippi -> RE: utesnitev izvržbe/preživnina (11.10.2012 14:22:05)

Zelda imaš ZS [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]