ustvarjalna škatla (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mini86 -> ustvarjalna škatla (3.10.2012 8:49:52)

za novo leto nameravam otrokom prijateljic kupiti plastično škatlo in notri dati plastelin, vodenke, voščenke, škarje, lepilo, papir...

1. a je še kaj takega k mi je ušlo iz glave
2. a bo čudno zgledalo če dam notri lumpijeve al pa sparky stvari
3. a mogoče veste katere so cenejše-lumpi al sparky
4. kolegica ma dva otroka-2 in 4 leta, pa a naj dam vsakmu svojo škatlo al naj jima naštimam skupaj
5. a bo to vredu darilo




Najaa -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 9:04:03)

Mogoče daš še kakšen kolaž papir in štampiljke, čopiče... ma sej tega je dosti. Je pa dovolj tudi kar si naštela. Jaz pri darilu ne gledam na znamke stvari/igrač... Bi pa definitivno dala vsakemu svojo škatlo. Da imata vsak svoje darilo. In ja, super ideja za darilo je tole. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mini86 -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 9:12:39)

no sej kolaž pa čopiči pašejo zravn[sm=smiley1.gif]

morm najdt sam še kje so tele škatle v akciji..jysk pomoje ane..






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.10.2012 9:15:56)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 9:20:40)

5. To je super darilo, če otroka rada ustvajata, če ne, bo pristalo na podstrešju.


zato se s kolegicami zmenimo a bi mel to al ne[sm=smiley1.gif]




tečla -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 9:58:44)

Jaz bi dodala morda še prstne barve, moj jih namerč obožuje.
Vsakemu otroku bi dala svojo škatlo, otroci so pač otroci in sigurno je veselje večje če dobi vsak svoje darilo. Mene osebno nebi motilo če bi bili izdelki lumpijevi ali sparkyjevi, eino kar bi dodala da samo nisem bila navdušena nad lumpijevimi temperami, nekako niso tako prekrivala kot sem od temepre vajena.
Se mi pa zdi odlična ideja za darilo.




sunny24 -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:15:10)

Barvice, risalni papir, brezčrten zvezek za risat, tempera barve, z neta sprinti kako pobarvanko...Sam barvice raje ne kupi od Lumpija ali Sparkya, ker se skori nič ne vidi, ko rišeš. Giotto so fajn barvice, pa tudi drage ne več tako kot so bile včasih. Plastelin od teh znamk je pa kr neki...trd, smrdljiv in se full hitro posuši.




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:26:23)

1. a je še kaj takega k mi je ušlo iz glave

Koliko boš zakomplicirala, je odvisno od tega, koliko imaš sredstev in volje. Dodaš lahko še kakšno nalepko, štampiljko, te stvari otroci obožujejo... Pa googly učke (une, ki se prilepijo in obračajo), mogoče kako kosmato žičko,...
2. a bo čudno zgledalo če dam notri lumpijeve al pa sparky stvari

Čudno ne bo zgledalo, bo pa neuporabno, če bojo tudi barvice blagovnih znamk. Rajši daj ene dobre barvice kot kup đanka, ker s tistim potem otroci ne morejo nič lepega ustvarit, ker se na papirju nič ne pozna in potem zgubijo veselje.
3. a mogoče veste katere so cenejše-lumpi al sparky

Glej zgoraj - sama sem dobila kup kompletov đank barvic, uporabljamo pa SAMO ene dobre, ki sta jih dobili od strica in na morju ene od babi. Vse tiste slabe pa stojijo in jih nikoli ne uporabljamo, ker so zanič in se nič ne poznajo. Naprej jih tudi ne morem dat, ker se mi ne zdi lepo, da bi dajala take...
4. kolegica ma dva otroka-2 in 4 leta, pa a naj dam vsakmu svojo škatlo al naj jima naštimam skupaj

kakor želiš, moji si vse delita, ni pa vedno tako, tako da če nisi ziher rajši vsakemu svojo in vsebino malo prilagodiš letom.
5. a bo to vredu darilo

Ja, če bojo notri uporabne stvari - za ene reči je vseeno za znamko (plastelin je uporaben tudi najcenejši, čeprav je res, kar je poker face napisala, ni isto, je pa vsaj uporabno, tudi "das masa" je lahko kak ponaredek, pa sicer ne bojo izdelki tako trdni, ampak to pri otroških ni tako važno. Pri barvicah pa res ni vseeno, ker slabe samo vzamejo veselje. Sem včeraj hotela sama barvat z enimi takimi, ki sta jih punci enrkat dobili, pa so še meni veselje vzele - pa rada rišem in barvam;).




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:28:03)

morm najdt sam še kje so tele škatle v akciji..jysk pomoje ane..
Včeraj sem videla v hipermarketu merkator take velike škatle s safari živalmi gor, samo ne vem, koliko so bile, nismo kupili...




tečla -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:29:29)

ronja, ko smo že pri ustvarjanju..na blogu sem zasledila da sta tvoji punci ustvarjali z doma naretimi prstnim barvami, a mi lahko zaupaš kako jih narediš?




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:31:33)

Jaz bi dodala morda še prstne barve, moj jih namerč obožuje.
[sm=smiley20.gif] Niso vsi otroci enako navdušeni nad njimi, moja sestra in moja mlajša jih obožujeta, sama in moja tastarejša pa sva jih uporabljali, ni bil pa to najin najljubši medij, ampak itak se jih da tudi drugače uporabit, tako da bi jih jaz tudi priporočala:). Vsaj v škatlo za tamlajšega.




kaboname -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:31:43)

meni se ta tvoja ideja zdi super jo bom verjetno tudi jaz uporabila za svoje nečake .Super se mi pa zato zdi ker pridejo ti pripomočki slej kot prej prav;;)))
Bi pa jaz mogoče dodala še flomastre, ker so otroci mlajši bi mogoče dala to v jumbo varijanti, glih ta teden so v hoferju imeli jumbo flomstre, pa mogoče bi za voščenke vzela te ki so na navoj, pa če se ne motim imajo jutri v lidlu take knjigice z nalepkami v akciji tako da ja po mojem zna biti to dobro in zanimivo darilo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:34:03)

ronja, ko smo že pri ustvarjanju..na blogu sem zasledila da sta tvoji punci ustvarjali z doma naretimi prstnim barvami, a mi lahko zaupaš kako jih narediš?

Lahko, recepti sem našla na netu; ima sicer dobro lastnost, da se lepo opere, ker je ena od sestavin prašek za posodo[sm=smiley36.gif] (mojidve jih ne jesta, tako da ni problem, za malega ne bi tega recepta vzela;), ampak tale recept še ni čisto to in ga moram malo izpopolnit, zato ga še nisem napisala... Sicer pa skuhaš maso iz škroba, vode, malo moke (v enih receptih, v drugih ni moke, v tem je ni bilo, pa bi bila verjetno fajn, da ne bi bilo tako prosojno) in na koncu dodaš jedilne barve in prašek (po želji).




tečla -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:39:37)

Hvala bom preizkusila, pri nas jih veliiiiiiiko porabimo. Je jih pa tudi (več)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ne, tako da tudi prašek ni problem.




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:46:44)

Mene osebno nebi motilo če bi bili izdelki lumpijevi ali sparkyjevi

Mene osebno tudi ne, samo otroke moti, ko se nič ne vidi, kar narišejo in potem nehajo risat po pol minute. Če želiš, da imajo z darilom veselje, potem morajo pač barvice risat, sicer ne bojo tega uporabljali, simple as that. Odvisno kaj hočeš: če rabiš darilo samo zato, da je darilo in da se vidi, potem lahko komot kupiš kup slabih stvari, ampak nisem imela takega občutka od avtorice, saj sprašuje, kako bi naredila darilo čim bolj uporabno za male, premišljuje o njem... Verjetno ne rabi samo zato, da se vidi, ampak da bi se otroci res zabavali z njim. In po vseh slabih barvicah ti povem, da se niti enih ne dotakneta. Pa ne ker bi jim glavo oprala, ker nimam nobenih problemov z ostalimi izdelki trgovskih znamk, če so ok, z veseljem nosita kako lumpi oblekco, recimo,... samo barvice so pač zanič, tako pač je.




Najaa -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:51:46)

Mi imamo ene Lumpijeve barvice pa v redu. Imamo pa tudi en kup res no name barvic, no tiste se pa res manj vidijo, sploh na kakih pobarvankah je težko barvat z njimi. Sem pa zelo zadovoljna s hoferjevimi jumbo barvicami. Mah moji imata itak škatlo barvic, kjer so vse skupaj zmešane in vzameta kar jima paše.
Mene je tudi navdušila tale ideja za ustvarjalno škatlo. Pri mojima bi to palilo 100 na uro.




kaboname -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 10:59:09)

no mi imamo doma tudi kar nekaj različnih barvic;moram pa rečt da so mi ok barvice jumbo iz hoferja , za v šolo pa smo lani imeli jolly letos pa imamo faber castell in moram rečt da je od tistih res navadnih barvic razlika očitna , so mi pa fajne tudi barvice jumbo iz lidla.
Mimogrede katere barvice se pa štejejo med res kvalitetne barvice, po mojem jolly, faber še katere druge????????




ronja -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 12:25:24)

Sem ravno včeraj spraševala mateyko, ko sem barvala z enimi jolly, ki sem jih imela sicer v dobrem spominu, te pa so bile zanič. In mnenje profesionalke je bilo: Steadler, Caster in Giotto, upam, da sem si prav zapomnila:).




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.10.2012 12:41:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Tutan -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 13:12:45)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

za novo leto nameravam otrokom prijateljic kupiti plastično škatlo in notri dati plastelin, vodenke, voščenke, škarje, lepilo, papir...

1. a je še kaj takega k mi je ušlo iz glave
2. a bo čudno zgledalo če dam notri lumpijeve al pa sparky stvari
3. a mogoče veste katere so cenejše-lumpi al sparky
4. kolegica ma dva otroka-2 in 4 leta, pa a naj dam vsakmu svojo škatlo al naj jima naštimam skupaj
5. a bo to vredu darilo


1. bi se raje osredotočila na kvaliteto, ne na kvantiteto stvari
2. jih ne bi dala, beri točko 1.
3. beri točko 2. :)))
4. ma, dala bi 1 škatlo, določene stvari pa podvojila
5. bo

Vzela bi raje kvalitetne zadeve - recimo manjše Faber Castelove barvice - tiste, ki jih je manj not, so pa kvalitetne. Ali pa Stadler, Stablio.
Dodala bi flumastre - tut raje kvalitetne, pa tisti pakung, ko jih je not 5, 6, debeli, pa zraven fluki, ki spreminja barve.
Dodala bi eno lepilo, pa škarjice (škarjice so lahko tudi Lumpi, recimo)
Potem bi pa šla v KIK, pa bi nakupila prčkarije, ki ne rabijo bit drage, so pa uporabne - tiste vrvi, ki se lahko upogibajo in lepijo, mini klukice, učke, perlice, nalepkice, mosgumi.




Tutan -> RE: ustvarjalna škatla (3.10.2012 13:20:40)

Pa 2 recimo debelejša čopiča, pa kakšne vodenke - za temparke ti starši pri tej starosti ne bodo ravno hvaležni, ker gredo težko dol iz oblačil, če pa se zasušijo, pa jih je še iz kakšnega pohištva težje spravit.
Kakšne štampiljke, recimo eno ali dve taveliki, pa kakšni raznobarvni trakovi, šablone (če to začneš prej iskat, se tega res v KIKu ogromno najde - jaz sem načeloma res proti KIKu, ampak te male prčkarije za ustvarjat, pa vedno kupujem tam, ker tole res ne rabi bit neke ohoho kvalitete - ponavadi se shrani en ali dva izdelka (otrokova) na leto, ki sta res lepa, ostalo se pa zavrže, ker vsega ravno ne moreš hraniti, kajne [sm=smiley1.gif]
Pa kakšen kos blaga/kartona, pa se gor nariše recimo riba, pa potem otrok s šivanko in nitjo gre po številkah, pikah, luknjah - seveda pa s primerno šivanko [sm=smiley36.gif]
Pa pred časom so imeli v KIKu (ideja, recimo) takšne kartone, kjer je bila narisana gor raketa, zraven si pa dobil nalepke, si raketo dopolnil, pa jo potem še tako bleščeče polepil z bleščicami - stalo je 50centov, naš tamali je bil navdušen, čeprav vsi mislijo, da so bleščice za punčke [sm=smiley36.gif]
Pa če greš kaj v Ikeo, lahko kupiš tiste tamale, poceni, lesene okvirje - pa otrok sam izdela svoj okvir (tut pri nas bomba [sm=smiley36.gif], je naredil še par okvirjev za darila za babico in dedka).
Namesto plastelina, bi pa dala DAS maso v beli barvi, kakšni modelčki (dobiš tudi v KIKu za 50 centov).




Stran: [1]