Registracija avta (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Julija08 -> Registracija avta (1.10.2012 15:13:29)

no...pa se je tud meni zgodila ;))))

pozabila sem avto registrirat, danes sem dobila obvestilo z UE [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Sem bila sigurna, da imam 15.10 imam pa že 15.9....mater pa sem v tem času naredila vsaj 500 km...še dobro, da se mi ni nič zgodilo;))))

V glavnem koliko stane tole sploh....avto je star 5 let, pa ne vem ali je letos tehnični ali ni (lani je bil)...pa potem plačaš še cestnino ene 100€ verjetno.

Pri kateri zavarovalnici pa je najceneje zavarovanje???
Imam že par let pri Generaliju in sem bila ziher, da je tam najceneje, potem je šel pred cca. nekaj meseci moj registrirat svoj avto, pa ga je ful ceneje prišlo pri Adriaticu...je treba gledat mal njihove akcije....v glavnem jutri nujno registrirat [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




enea -> RE: Registracija avta (1.10.2012 17:32:29)

"za osebna vozila, motorna kolesa, kolesa z motorjem in lahke priklopnike če je potreben - prvi tehnični pregled za osebna vozila je štiri leta po prvi registraciji, nato pa na dve leti do 8. leta starosti. " (4,6,8 let)

Se pravi če je tvoj avto star pet let, boš imela TP šele naslednje leto, letos plačaš samo dajatve in zavarovanje,...
ker pa si pozabila in ti je šel en mesec že mimo se pa moraš pozanimat, če "moraš" narediti tudi TP




emica2008 -> RE: Registracija avta (1.10.2012 21:07:15)

plačala boš še odjavo in prijavo vozila, novo prometno dovoljenje........TP ti ni treba delat, ker boš dobila veljavnost prometnega dovoljenja do datuma TP in najbrz do takrat plačala tudi zavarovanje. Če si bila lani na TP ga imaš potem čez dve leti, 4,6,8 starost avta.
Na registracijah, kjer imajo tudi zavarovanja ti lahko svetujejo in naredijo infrmativni izračun, cestnina je pa odvisna od kubikov oz. moči motorja.




petea -> RE: Registracija avta (1.10.2012 21:16:09)


IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

plačala boš še odjavo in prijavo vozila, novo prometno dovoljenje...
...



Zakaj? [sm=smiley13.gif]
Saj še ni minilo 30 dni od poteka prometnega dovoljenja: glej tukaj




emica2008 -> RE: Registracija avta (2.10.2012 20:39:00)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

plačala boš še odjavo in prijavo vozila, novo prometno dovoljenje...
...



Zakaj? [sm=smiley13.gif]
Saj še ni minilo 30 dni od poteka prometnega dovoljenja: glej tukaj


ups, sploh nism vidla da je datum 15.9. ....my mistake, okej odjave-prijave ne bo




Stran: [1]