ime dejavnosti (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


dayya -> ime dejavnosti (26.9.2012 13:03:28)

Rabim pomoč pri imenu svoje dejavnosti, ukvarjam se s servietno tehniko na različnih materialih.

Ker se širim bi rada spremenila ime - beseda Ustvarjalnica me kar nekaj moti

Rada bi da bi bilo ime povezano z mojo stroko, da je bolj domače, kratko, zelo slišno no nekaj v tem smisli

Nekaj sem mislila v tem smisli - paričkarnica ali srvetkanje
- ali pa kar tako vrtnica

Dejte mi mal pomagat, kakšno idejo? Prosimmmmmm




lobotomistična -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 13:49:37)

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!




Angel_Tian -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 14:19:01)

Kaj pa če daš kar "Servietka"?




mateyka -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 15:45:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Kaj pa če daš kar "Servietka"?


ni slabo. [sm=smiley20.gif]

temu se reče tudi Serviette Decoupage (izhaja iz francoščine)?
Decoupage je umetnost okrasitve objekta z lepljenjem barvnih papirnatih kolažev v kombinaciji s posebnimi barvnimi učinki, zlatih lističev in podobno.
mogoče bi lahko potem uporabila tudi besedo "kolaž" ali "decoupage" (ok, samo zadnja ni slovenska, je pa najbolj jasna kaj to je)? tudi dekor (iz decoupage) ni tako pomensko daleč, samo je po moje že preveč zlorabljen s strani navadnih trgovin z okraski. ima pa sloveščina besedo "dekupaža" in pomeni točno to - decoupage.

če želiš igrivo, duhovito varianto je po moje "servietka" še najboljša [sm=smiley20.gif] mogoče ne bi bilo slabo da bi imela ime (servietka) in razlago (dekupaža, ali unikatna dekupaža) kot dodatek zraven. ne kot ime, ampak kot razlago - recimo ko imajo kdaj: Bobo, bar in restavracija - in Bobo je Servietka, ta drugi del je pa v tvojem primeru "(unikatna) dekupaža", če veš kaj hočem rečt?
jaz bi uporabila kak script font in vignette design skupaj, ko bi snovala logotip. gre skupaj z romantiko tehnike in ljudje ga bodo lahko takoj povezali z dejavnostjo. mogoče bi lahko razmislila v smeri, da bi ti logotip/simbol imel obliko zložene servietke (kvadrat v položaju romba ali trikotnik).

da dam nekaj primerov:
recimo stilistično podobno temu, servietka je chicago in spodaj, une črke bi lahko bile dekupaža
[img]http://pengraphicsstudio.com/images/albums/NewAlbum_54810/tn_IAMPETH_logo_2.jpg[/img]

ali pa bolj minimalistično
[img]http://pengraphicsstudio.com/images/albums/NewAlbum_54810/tn_Exploration-logo-7-copy.gif[/img]
[img]http://pengraphicsstudio.com/images/albums/NewAlbum_54810/tn_Love_is_kind_logo.jpg[/img]

evo, to je moje strokovno mnenje, tako na hitro (sem grafična oblikovalka in ti ga dajem zastonj [sm=smiley1.gif] jup, tudi to se zgodi [sm=smiley36.gif] ). upam da sem kaj pomagala.


p.s. sem mal pogledala tutoriale na youtubu in - evo, ziher se bom lotla ene stvari s tamalo tudi z limanjem servetk [sm=smiley36.gif]




mojamura -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 15:48:13)




IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Kaj pa če daš kar "Servietka"?
 

tudi meni se ta predlog dopade




nyna84 -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 15:49:54)


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]




majčica1508 -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 16:00:55)


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]



Fovšarija res ne pozna meja[sm=hudicek1.gif]

Jaz sem tudi za servietko....[sm=bravo.gif]




petarda -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 16:45:38)

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]



Fovšarija res ne pozna meja[sm=hudicek1.gif]

Jaz sem tudi za servietko....[sm=bravo.gif]


Jaz tudi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




uškinamama -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 17:03:28)

Scriba , unikatna dekupaža, Tinca Binca s.p
Prtičkanje,  decopage, Tinca Binca s.p
Figurina, servietna tehnika, Tinca Binca s.p
Servietina, serviete malo drugače, Tinca Binca s.p.,

ali kakšna taka kombinacija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Meni servietka ni všeč.




TomTaylor -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 17:12:30)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Scriba , unikatna dekupaža, Tinca Binca s.p
Prtičkanje,  decopage, Tinca Binca s.p
Figurina, servietna tehnika, Tinca Binca s.p
Servietina, serviete malo drugače, Tinca Binca s.p.,

ali kakšna taka kombinacija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Meni servietka ni všeč.



a ti pa kar zastonj?

Meni so vsi predlogi všeč.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.9.2012 17:20:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: ime dejavnosti (26.9.2012 21:46:50)

Servetki dayya.




josephine27 -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 8:16:47)


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!



He he a zdaj bomo pa še za mnenja na forumu plačevali[sm=smiley36.gif]




tamiflu -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 8:35:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Kaj pa če daš kar "Servietka"?


meni je všeč :):)




pomlad08 -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 8:43:33)

Prtičkanje [sm=smiley20.gif]




darja.mark -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 12:14:55)

Meni je tudi Servietka všeč [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/img] 

Me je pa un post o 'ne bom zastonj nasvetov talala' zmotil. Sej, tipično slovensko. Ni čudno da imajo tako mnenje o nas. Če nočeš pomagat se pa ne oglašaj, kot da bo konec sveta če bi dala nasvet in NE imela kaj od tega. Groza. Sem čist pist off, kako pogoltni so nekateri ljudje. A če bi te na cesti vprašala kje je neka ulica, mi ne bi povedala? Bi mi verjetno odgovorila 'ja, če ti povem kje je ta ulica, me boš pa zdej še prosila da te odpeljem tja'... Za kozlat [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley21.gif[/img]

BTW dayya, lepe stvari ;)




LuLu -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 12:35:14)

IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

A če bi te na cesti vprašala kje je neka ulica, mi ne bi povedala? Bi mi verjetno odgovorila 'ja, če ti povem kje je ta ulica, me boš pa zdej še prosila da te odpeljem tja'... Za kozlat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Ja za to pa so že taxi tarife [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ime dejavnosti... nekaj Serv... in nekaj. Npr. Serv-servis (pač ni servis [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Angel_Tian -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 12:35:23)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Me veseli, da bi se moj predlog očitno kar z lahkoto prijel [sm=smiley36.gif] Je res čisto enostavno in slišno ime.
So mi tudi zelo všeč predlogi od mateyke. Da takole malo razložiš dejavnos v podaljšanemimenu, se mi zdi odlična zamisel. Če se ne bi sama izdala, bi jaz že tudi posumila, da jo je v tole "nekoristno" sodelovanje potegnila njena poklicna deformacija [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Da pa dam svoj zenf še k tistemu neprimernemu komentarju pod vrhom.
Mislim, da bomo vse kaj hitro imele "poplačano" tole pomoč pri iskanju imena. Oziroma, saj je bilo samo vprašanje po mnenju.
Verjamem, da nam bo dayya kaj kmalu lahko ponudila pester izbor svojih izdelkov, ki bodo še kako prav prišli za kakšna darilca. Se mi zdi, da je to "plačilo" dovolj za naša mnenja [sm=bravo.gif]




lobotomistična -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 18:43:05)

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]



Fovšarija res ne pozna meja[sm=hudicek1.gif]

Jaz sem tudi za servietko....[sm=bravo.gif]


Ni fovšija, ker takim predlogom nimam biti za kaj fovš.

Servietka se mi sliši čudno, ker če na hitro preberem, preberem sovjetska in je čisto mimo. Prtičkarija me pa spominja na pričkarijo, to vam gre na forumu pa zelo dobro, ker vsakršen odstop od vašega blejanja v eno smer je že označen za fovšijo. Omenjeno razmišljujoče ste.

Dejansko se ne zavedate, kakšne kraje zamisli, imen in še česa se dogajajo ob še tako lahkotnem pisarjenju po spletu!





majčica1508 -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 19:34:38)

IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]



Fovšarija res ne pozna meja[sm=hudicek1.gif]

Jaz sem tudi za servietko....[sm=bravo.gif]


Ni fovšija, ker takim predlogom nimam biti za kaj fovš.

Servietka se mi sliši čudno, ker če na hitro preberem, preberem sovjetska in je čisto mimo. Prtičkarija me pa spominja na pričkarijo, to vam gre na forumu pa zelo dobro, ker vsakršen odstop od vašega blejanja v eno smer je že označen za fovšijo. Omenjeno razmišljujoče ste.

Dejansko se ne zavedate, kakšne kraje zamisli, imen in še česa se dogajajo ob še tako lahkotnem pisarjenju po spletu!




Razsvetli nas..............




TomTaylor -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 20:01:13)

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: lobotomistična

Žal nič ni zastonj. Niti moji morebitni predlogi. Lahko, da bo naslednja ideja, naj ti predlagamo logotip. Dream on!

Tipična slovenska foušija. "Če ne bom imel deleža, ne bom pomagal" [sm=zmeden.gif]



Fovšarija res ne pozna meja[sm=hudicek1.gif]

Jaz sem tudi za servietko....[sm=bravo.gif]


Ni fovšija, ker takim predlogom nimam biti za kaj fovš.

Servietka se mi sliši čudno, ker če na hitro preberem, preberem sovjetska in je čisto mimo. Prtičkarija me pa spominja na pričkarijo, to vam gre na forumu pa zelo dobro, ker vsakršen odstop od vašega blejanja v eno smer je že označen za fovšijo. Omenjeno razmišljujoče ste.

Dejansko se ne zavedate, kakšne kraje zamisli, imen in še česa se dogajajo ob še tako lahkotnem pisarjenju po spletu!




Razsvetli nas..............



Npr. ravno danes sem registrirala podjetje z imenom firme, kakor ste predlagale. Super ideje in to za đabe! In odškodninsko bom zdaj lahko od vsake, ki za svojo neregistrirano dejavnost uprablja enako ime, preganjala preko ustrezne ustanove, sklicujoč na krajo intelektualne lastnine [sm=smiley4.gif] Tko. V grobem.





uškinamama -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 20:21:12)

Taylorca, a si ti pravzaprav lobotomistka, al kako?

Ja, jaz ideje, ki jih ne potrebujem zase dam zastonj.




lobotomistična -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 20:36:30)

Ne, nisem TT.

Firma ali ime nima neke posebne zveze s pravicami intelektualne lastnine.

Idej ne razlagam več naokoli, ker si je nek skrivnostni pisec neke knjige za svoj reklamni intervju v nekem brezplačniku "izposodil" moje pisanje.





TomTaylor -> RE: ime dejavnosti (27.9.2012 20:48:11)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Taylorca, a si ti pravzaprav lobotomistka, al kako?





ma ne. Sam razmišljam lobotomistično. Jo štekam po eni strani zdej.




majčica1508 -> RE: ime dejavnosti (28.9.2012 14:00:56)

Tudi jaz jo zdaj razumem.............




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>