zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


dana -> zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 11:04:00)

Dobila sem odločbo o zavrnitvi otroškega dodatka. Nikjer na odločbi ne piše do kdaj velja ta odločba. Do sedaj je vedno pisalo da odločba velja eno leto.

Zanima me kdaj lahko na novo zaprosim za OD? Po enem letu, ali takoj v začetku leta 2013, ko bojo znani prihodki za leto 2012?




Paštetka -> RE: zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 11:32:14)

o enem letu, ali takoj v začetku leta 2013, ko bojo znani prihodki za leto 2012?


to bo znano šele enkrat maja, junija z dohodninsko odločbo.





petea -> RE: zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 11:40:19)

dana,

kako pa naj bi izgledalo, da na odločbi piše, do kdaj velja zavrnitev?

Vlogo lahko daš, ko želiš; če so se določene zadeve spremenile, lahko tudi danes.
Da pa bo kaj učinka, pa moraš sama presoditi in vedeti, na račun česa ste presegli cenzus; ko bo na tistem področju prišlo do spremembe v vašo korist, boste morda 'padli' v prihodke, za katere se daje OD. In takrat bo vloga najverjetneje pozitivno rešena.

Tem, kjer je bilo pisanja o zadevah, povezanih z OD, pa je na RR že kar nekaj.



Drugače pa malo na pamet odgovor: maj 2013.




dana -> RE: zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 11:48:48)

Petea,
hvala za odgovor.

Saj vem, da ne more pisat do kdaj velja zavrnitev.

V spominu imam, da sem nekje prebrala, da naj bi v roku pol leta ne vlagal nove vloge, če je prejšnja zavrnjena[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Sem tudi že iskala na RR po forumih, samo nisem našla tega podatka. Zato sprašujem.





petea -> RE: zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 12:21:40)

grrr, RR jezi ... ponavljam pisanje:

Dana, ni mi znano, na osnovi česa bi veljal 1/2 letni rok, če je vloga zavrnjena;
edino, kar je bilo govora o kakšnem takšnem obdobju, je bilo glede tega, da tisti, ki so čez poletje izpisali otroka iz vrtca, potem v jeseni (naj) ne bi mogli uveljavljati znižanega plačila vrtca do konca koledarskega leta


tebi je smiselno novo vlogo oddati takrat, ko pride do sprememb, ki vplivajo na izračun OD, npr. sprememba št. družinskih članov, izguba/pridobitev dohodkov, sprememba vrednosti premoženja, izdaja novih dohodninskih odločb (če gre za dovolj znatno spremembo dohodkov) ...




ajataja -> RE: zavrnjena vloga za OD - kdaj nova vloga (20.9.2012 13:52:07)

Na novo oddaj vlogo naslednje leto spomladi,če imate letos nižje dohodke kot ste jih imeli lani,drugače itak nima smisla.[sm=smiley13.gif]




Stran: [1]