osvežitev angleščine (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aknela123 -> osvežitev angleščine (19.9.2012 18:50:47)

hojla

v srednji šoli sem imela angleščino za drugi jezik, pozneje samo še nemščino. ker bi rada spet osvežila znanje angleščine, me zanima, kaj mi svetujete, kaj si naj nabavim. v mislim imam cd-je ki bi jih poslušala v avtu na poti v službo in domov. pa da je res nekaj fajnega, da bom kaj odnesla od tega [sm=smiley1.gif].




alda -> RE: osvežitev angleščine (19.9.2012 19:05:00)

poslušaj kvalitetno glasbo, gledaj filme ,...in bo pomagalo! [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: osvežitev angleščine (19.9.2012 19:16:26)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

poslušaj kvalitetno glasbo, gledaj filme ,...in bo pomagalo! [sm=smiley1.gif]


Kakšna pa je kvalitetna glasba za učenje angleščine....? Jazz verjetno ne.....[sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: osvežitev angleščine (19.9.2012 19:29:34)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kakšna pa je kvalitetna glasba za učenje angleščine....? Jazz verjetno ne.....[sm=smiley1.gif]


Jazz... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mateyka -> RE: osvežitev angleščine (19.9.2012 20:51:06)

pa srfaj po internetu ko norc - to tud pomaga [sm=smiley1.gif]




alda -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 10:00:04)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda

poslušaj kvalitetno glasbo, gledaj filme ,...in bo pomagalo! [sm=smiley1.gif]


Kakšna pa je kvalitetna glasba za učenje angleščine....? Jazz verjetno ne.....[sm=smiley1.gif]




sem mislila glasbo, ki ima besedila, ki niso le v smislu" ja te volim,ti me bacaš". [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]
pa da je izgovorjava pravilna ,ne v dialektu, ko npr rap,....
No Jazz ni lih po mojem okusu, ga ne poslušam in ne poznam,zato ne morem sodit ,.
Se pa tudi sama pri svojem delu večkrat poslužujem te metode: z mladci izberemo kak fin komad, ga prevedemo, določimo čas, ka tudi postavljamo v druge,....in se kar obnese, ker jim je glasba bolj blizu
npr. ta zadnja je bila Master of puppets od Metallice!!




mateyka -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 10:05:01)

no ja, metallica ni glih zgled razločne angleščine [sm=jezicek.gif]




alda -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 10:09:40)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no ja, metallica ni glih zgled razločne angleščine [sm=jezicek.gif]


ja v določenih komadih se čist strinjam..ampak ko imaš besedilo pred sabo,je vse drugače1
In mulcem je všeč-HB tudi meni [sm=smiley1.gif]




3jeMi -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 10:36:37)

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no ja, metallica ni glih zgled razločne angleščine [sm=jezicek.gif]


ja v določenih komadih se čist strinjam..ampak ko imaš besedilo pred sabo,je vse drugače1
In mulcem je všeč-HB tudi meni [sm=smiley1.gif]


točno tako učenje angleščine je moj mož predlagal enemu 12-letniku v Turčiji... se je karnaprej hotel za nama pogovarjat, da bi čim več treniral angleščino (in mali jo prav dobro znal)... pa mu moj reče: Poišči besedila glasbe na internetu, recimo Metallice, pa beri, filme glej brez podnapisov in boš znal... in mali: O, Metallica, I know Metallica... in začne naštevat komade... mojmu so se kar oči zasvetile [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ... no, ja, zgleda se bo tudi naš mali tako učil angleščino, ampak zgleda ne po fotrovi muziki, ampak po mamini [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ... Robbie Williams tudi ni slab, ne... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mateyka -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 11:04:06)

eno je brat besedila, drugo pa poslušat komad, ne? [sm=smiley1.gif]




rozilu -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 11:19:05)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

No Jazz ni lih po mojem okusu, ga ne poslušam in ne poznam,zato ne morem sodit ,.
Se pa tudi sama pri svojem delu večkrat poslužujem te metode: z mladci izberemo kak fin komad, ga prevedemo, določimo čas, ka tudi postavljamo v druge,....in se kar obnese, ker jim je glasba bolj blizu
npr. ta zadnja je bila Master of puppets od Metallice!!



Po mojem jazz glasba nima ravno veliko besedil, je večinoma inštrumentalna, zato ti kaj dosti ne pomaga [sm=smiley1.gif]

Sicer sem pa po tvoji metodi, ko sem bla na faxu, tudi inštruirala angleščino - pa še na enako muziko (samo ne vem če je bil komad isti [sm=jezicek.gif]). Na srečo sva imela z inštruirancem enak okus za glasbo [sm=smiley1.gif]. In mu je šlo! V prvo nardil popravca. Z drugim fantom, ki je bil bolj... hm, tehničar, al kako se je temu reklo [sm=smiley1.gif], pa takole nisva prišla skozi...

Zdej pa je tudi moje znanje angleščine bolj tako - sej pogovorit, prebrat pa to vse znam, samo ko je treba kaj lepše napisat, pa...Temu pa ne pomagajo ne filmi, ne muzka, še branje angl. knjig ne... Pa časi so tudi globoko pozabljeni, čeprav sem jih obvladala v nulo [sm=smiley19.gif]... kot so se mi nekoč zdeli pomembni, se mi zdi, da se jih zdej sploh ne rabi [sm=smiley36.gif]




ZmajTolovaj -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 11:32:42)

Branje angleških tekstov. Lahko so krimiči ali pa članki v Timesu.




mateyka -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 12:07:52)


IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Branje angleških tekstov. Lahko so krimiči ali pa članki v Timesu.


sej, al pa kakor sem že na začetku rekla - ful srfat in brat angleške websajte [sm=smiley1.gif]

sam za res dobro znanje rabi tud govort - eno je razširitev vocabulary-ja, drugo pa tvoja govorjena slovnica v praksi. rabi oboje.




alda -> RE: osvežitev angleščine (20.9.2012 12:13:38)

fajn se dereš zraven: Baby nothing else matters [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]....pa je[sm=jezicek.gif]




barbara_s -> RE: osvežitev angleščine (21.9.2012 11:39:46)

Poskusi najti kakšen podcast na temo, ki ti je všeč in to lahko potem poslušaš v avtu na poti v službo/domov. Vse sorte najdeš na iTunes store, samo izbrati moraš, kaj ti ustreza. Če želiš prav učenje, pa najdeš tudi kakšen podcast za ućenje angleščine (ali pa japonščine, kitajščine... karkoli pač rabiš.)




Najaa -> RE: osvežitev angleščine (21.9.2012 11:44:36)

Jaz sem se ravno z besedili ful naučila angleščine, ko sem bila še v OŠ. Kupovala sem revijo Bravo, v kateri sta bili po dve besedili in sem v en zvezez pisala prevod. Kar nisem znala, sem pogledala v slovar... ful sem odnesla od tega.




Stran: [1]